Gönderen Konu: Turkish Airlines Euroleague (Diğer Takımlar)  (Okunma sayısı 377819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Euroleague Basketbolu (Diğer Takımlar)
« Yanıtla #570 : 04 Ocak 2020, 16:41:17 »
Bogdan Tanjevic in kendi dusunceleridir ben coguna katılmıyorum.
Begeni olayı gorecelidir , ekonomi olmayabilir ama begeni degisir.Bana LA-Clippers ya da LA Boston macı mı deseler Real FB macı mı deseler ben uzak ara Real FB macını secerim ve izlerim.
EL normal sezon da Play Off da benim icin NBA den cok daha zevkli ve heyecanlıdır.NBA deki takımlar daha zengin olabilir arada ciddi farklar da olabilir.EL de daha iyi pazarlanıp 1. ye 20M USD odul gibi seviyelere cıkması tabii ki cok daha guzel olur.

2 tarafın da dinamikleri farklı El de hicbir takım 31 yasındaki adama 5 senelik 150M USD kontrat vermez ama NBA de verilebilir.NBA de seyirci vardır taraftar yoktur.Mac boyu difen difens diye bagırırlar.Ama EL de taraftar vardır.Her takımın olmayabilir ama olanın saglam taraftarı vardır.CSKA seyircisi adı ustunde seyircidir ve tam NBA seyircisidir.Ama Kızılyıldız,Partizan,Pao,Maccabi,FB farklıdır.

El eksikleri vardır.Sponsorların neredeyse tamamımın Turk olması daha buyuk sponsorlar bulunamaması ve dolayısı ile odullerin az olması, sonra Fiba da olan Sırp-yunan duzeninin burada İspanyol-CSKA seklinde olması, bazı takımlara soz gecirelememesi misal Barca nın ısrarla inatla bana gore o bok gibi salonda oynaması...
Sonra katılım sartları ornegin Efes gibi takımın yıllarca Turkiye Liginde nal toplayıp,final vs oynamadıgı Kupa almadıgı halde,seyircisi olmadıgı halde lisansından dolayı EL mudavimi olması,İspanyadan cok takım alınması vb gibi

Yalnız Tanjevic bir sporsever olarak Cift mac haftalarından,seyir zevkinden,kıran kırana mucadeleden, NBA de oldugu gibi LBJ sokakta yurur gibi yurumesine hatalı yurume calınmaması, yıldız oyunculara daha yanına gelmeden ruzgarına calınan fauller gibi durumlar hosuna gidip EL deki mucadele hosuna gitmiyorsa o onun sorunudur.
Ayrıca kimse kusura bakmasın Milliyetci ve Muahfazakar bir goruse sahip oldugum halde Milli Maclar en ufak ilgimi cekmiyor.Ayrıca bu devsirme olayına da siddetle karsıyım.ABD li Willbekin Turk MT oynaması, Sırp Mirotic in İspanya MT da oynaması, ABD li Reallinin Sloven takımında oynaması, Datome nin İtalya MT ile oynadıgı maclar zerre umrumda degil ama FB forması ile oynadıgı her mac cok buyuk heyecan benim icin keske Futbol-Basketbol Ligler tatilken hangi Milli Turnuvaları yapacaklarsa yapsalar, liglere verilen aralara gıcık oluyorum.

Fiba yı savun adamlar Sırp Yunan her turlu korurken sorun olmasın ama EL elestir.Ben EL den NBA den kat kat fazla keyif alıyorum.Fiba da El e kostek olacagına destek olmasa bile hicbirsey yapmasa cok daha iyidir.
Ben difens difens diye bagırıp mısır yiyen NBA seyircisinden ziyade Fuck You Nocioni diyen taraftarı seviyorum.Messi nin Arjantin takımıyla 6 degil 66 macından en fazla 2-3 umrumda olur ama Messi nin CL de oynayacagı Real,Liverpool,M City vb maclarını keyifle seyrederim.
Artık insanlar milli maclardan ziyade klup takımlarının maclarını seyretmek istiyor.Umarım EL de bu ispanyol lobisi kırılır,buyuk sponsorlar  gelir oduller artar.Ama her halikarda adamlar heyecanı arttırmak icin ugrasıyorlar ve dogru yoldalar, lisanslar tartısılır ama onlar da kalite icin gerekli simdi Promethias sampiyon olsa, Karsıyaka sampiyon olsa ve 3-4M butce ile El girip averaj takımı olsalar bundan kim hoslanır?

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #571 : 04 Ocak 2020, 17:03:07 »
Katılıyorum.Barcelonın berbat salonu.Valencia misal onlarında büyük değil ama designı atmosferi müthiş.

En çok milli maç Voleybolde var.Eurolague galibiyete prim vermeli.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2020, 17:08:32 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #572 : 04 Ocak 2020, 18:00:45 »
Ankete 3 kısa, 2 uzun şeklinde oy verelim.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #573 : 04 Ocak 2020, 18:17:13 »
Benim 5 im Calathes-De Colo-Simon-Davies-Jekiri

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #574 : 04 Ocak 2020, 19:17:04 »
Benim 5'im larkin - de colo - calathes- mirotiç- milutinov

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #575 : 04 Ocak 2020, 19:29:48 »
Larkin
James
De Colo
Mirotic
Dubljevic

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #576 : 04 Ocak 2020, 22:05:09 »
calathes larkin james jekiri ayon

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #577 : 06 Ocak 2020, 22:34:42 »
Cskada Hackett ve Strelekeins sakatlıklar kervanına katılmış.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #578 : 10 Ocak 2020, 01:13:04 »
Pananın yenilmesi kötü  oldu.Ne zaman işe yaradınız ki.Tek 8'inci koltuk boş.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #579 : 10 Ocak 2020, 08:41:40 »
Real ust uste 13.galibiyetini alarak hem klup rekorunu kırdı hem de geçen sezon bizim yakaladığımız 12 maçlık seriyi geride bıraktı.

Isin ilginci tepede yer alan iki takım olan efes ve realin ikisi de önemli oyuncuları sakatken bu galibiyetleri aldılar. Ligin kalitesi ile ilgili bişiyler söylüyorsak bosuna söylemiyoruz.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #580 : 10 Ocak 2020, 09:53:25 »
Real ust uste 13.galibiyetini alarak hem klup rekorunu kırdı hem de geçen sezon bizim yakaladığımız 12 maçlık seriyi geride bıraktı.

Isin ilginci tepede yer alan iki takım olan efes ve realin ikisi de önemli oyuncuları sakatken bu galibiyetleri aldılar. Ligin kalitesi ile ilgili bişiyler söylüyorsak bosuna söylemiyoruz.

Gayet kaliteli organizasyon.Geniş kadroları.Bir söylentiye göre lull kadro dışı.Antremanda kapışmışlar laso ile.Lullu bu kadar oynamayacak adam değil.Manyak tam.Rudy Causeur sırtlıyor.Ferdandez gençlik yıllarına döndü sanki.Şampiyonluk dünya yaradı.Gıcık ama izlemesi keyifli adam.Esas laproya net yer bulamadı.Geçen yılın sayı kralının kazandırdığı maç yok olmadı.İşte aldım koydum oldu mantığı yok.

Ritim oyunu bu.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2020, 10:21:28 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #581 : 10 Ocak 2020, 23:48:21 »
Haftanın maçında Barselona-42 Efes 45.

Hakem Bayern-Cska maçının içine etti.Orada bir yerinden uydurdu centilmenlik dışı faulü.Rakibimizde olsa Bayern ayıp şu çalınan.İkiside birbirini çekiştiriyor.

Hakkaniyet şart.Hakem muhtemel destansı galibiyetini çaldı.O uydurma kasti faulde hem Cska dinlendi hem oyun soğudu.

Hiç çıkmasın takımlar yazılsın 2 puan Cskaya.

Bizi  yakından ilgilendiren maçta Olimpikaos deplasmanda Valenciayı 93-91 yendi.Tam kördüğüm.

Efes deplanmanda Ergin Atamanın atılmasına rağmen 14-0lık yediği seriye rağmen Barcelonayı deplasmanda yenmeyi başardı 86-82.

« Son Düzenleme: 11 Ocak 2020, 01:03:10 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #582 : 11 Ocak 2020, 07:55:58 »
Micic ve dunston'in oynamadığı efes barcayi deplasmanda yendi. Peters ve singleton gibi adamlar son anlarda kaldırıp üçlükleri gönderdi. 17-2 başlayıp tüm.ruzgari son ceyrek arkalarına almalarına rağmen kaybettiler.
Efesin özgüveni ve baskıda verdiği reaksiyon başka bir seviyeye ulaşmış. Ilk 5'in iki oyuncusu olmadan bunu başarmaları da geldikleri seviyeyi gösteriyor.
Şu aşamada en buyuk favori gözüküyorlar. Anlık,günlük performanslar vs değişir tabi ama görünen o.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #583 : 11 Ocak 2020, 09:26:04 »
Anlamıyorum.Efes kazanıyor.Ezeli rakibimiz Galatasaray bize göndermeli mesajlar atıyor.Komik.Popüler topikte Ergin Ataman ilk sırada.

Bence bu 2 deplasman galibiyeti ile zinciri kırdık.Bu oyunada yansıyacaktır.Evde daha özgüvenle oynayacağız.Bu 2 deplasmanda çoğu taraftarın ben dahil umudum yoktu.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2020, 09:26:36 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #584 : 13 Ocak 2020, 09:29:04 »
Durum: Efes gitti Barçayı yendi. Liderlikle ilgili genel olarak bilinen bir şey vardır! İyi bir lider, kendisi olmasa da kurduğu organizasyonda yokluğu aranmaz...

Soru;
  • Ergin maçta atıldı. Yokluğunda kurduğu organizasyon, kendisi yok iken de Barçayı yendi. (a)
  • Ergin atıldı. Takım o kadar iyi ki, Ergine gerek olmadığını göstere göstere Barçayı yendi. (b)

Konuya hangi pencereden bakardınız (a) mı, (b) mi?
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis