Gönderen Konu: Turkish Airlines Euroleague (Diğer Takımlar)  (Okunma sayısı 376196 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Turkish Airlines Euroleague (Diğer Takımlar)
« Yanıtla #2310 : 10 Temmuz 2021, 00:00:08 »
Micic, larkin, beaubois falan dururken kalinic, Sertaç, lapravitola falan alıyorlar. Saras'in aklından şüphe ediyorum ben. Beyinsiz , çakma obra.
Sen şu oyuncu takviyeleri ile bir senede 3 kez yenildigin efesi nasıl yenmeyi düşünüyorsun.

Ben Efes kadar okunmuş bir takım gormedim. Milano, Barça, CSKA, Real gibi para babası kluplerin hiçbirisi Efes'in kafa adamlarına talip olmuyor. Sanki Efes onlara koydukca zevk alıyorlar.
Hakikaten aklım almıyor. NBA takımlarına ne demeli. Bizim copumuz bile altın gibi kapisiliyordu.
Adamlara kimse dokunmuyor.

Bunlar istediği kadar para babası olsun, Micic ya da Larkin'e 7 verseler Efes isterse ezer geçer 9 milyon verir çünkü kurum takımı. Tuncay Özilhan 1 milyar dolarlık adam, basketbolda Avrupa'da ezemeyecegi kulüp yok Efes'in.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2311 : 10 Temmuz 2021, 00:50:23 »
Bunlar istediği kadar para babası olsun, Micic ya da Larkin'e 7 verseler Efes isterse ezer geçer 9 milyon verir çünkü kurum takımı. Tuncay Özilhan 1 milyar dolarlık adam, basketbolda Avrupa'da ezemeyecegi kulüp yok Efes'in.

Sertaç transferinde ezip geçemediler, Erdoğan'a kadar herkesi devreye soktular ama oyuncunun tercihi Barcelona oldu. Tuncay Özilhan yeni gelmedi, hep vardı. Obradovic döneminde Micic ya da Larkin'i biz isteseydik, alırdık. Koç, Larkin'i tercih etmedi, ki bu zaten bilinen durum. Keza Şehmus transferinde oyuncunun tercihi biz olmasak, bizde oynamak için diretmese şimdiye 2 kez Efes'e imza atmıştı. Şehmus'un bile olası Efes transferi bizim pazarlıktan çekilmemizle olur. Zira aklı başında her oyuncu, kurum takımından ziyade camia takımını öncelik yapar.

İlhan abiye katılıyorum, burada Saras'ın transfer politikası belirleyici nokta.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #2312 : 10 Temmuz 2021, 01:00:35 »
Sertaç transferinde ezip geçemediler, Erdoğan'a kadar herkesi devreye soktular ama oyuncunun tercihi Barcelona oldu. Tuncay Özilhan yeni gelmedi, hep vardı. Obradovic döneminde Micic ya da Larkin'i biz isteseydik, alırdık. Koç, Larkin'i tercih etmedi, ki bu zaten bilinen durum. Keza Şehmus transferinde oyuncunun tercihi biz olmasak, bizde oynamak için diretmese şimdiye 2 kez Efes'e imza atmıştı. Şehmus'un bile olası Efes transferi bizim pazarlıktan çekilmemizle olur. Zira aklı başında her oyuncu, kurum takımından ziyade camia takımını öncelik yapar.

Obradoviçin fahiş hatasıdır özellikle Miçiç Larkine birşey diyemem Baskoniada bu kadar baskın değildi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2313 : 10 Temmuz 2021, 01:09:23 »
Barçanin yada realin piyasa değeri ne ?
Real baskaninin serveti ne?
O işler öyle kolay degil. Ona bakarsan Ali Koç gider barcayi satın alır ama lafta alır. Öyle kişisel servet yada şirket piyasa değeri ile sporda kimse kimseyi ezemiyor.
Adamların oyuncularına talip yok. İşin ilginci bu. Neden yok, orası soru işareti? Anlamlandiramadigim nokta. NBA bile gözü kulağı kapamış.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #2314 : 10 Temmuz 2021, 07:49:27 »
Barçanin yada realin piyasa değeri ne ?
Real baskaninin serveti ne?
O işler öyle kolay degil. Ona bakarsan Ali Koç gider barcayi satın alır ama lafta alır. Öyle kişisel servet yada şirket piyasa değeri ile sporda kimse kimseyi ezemiyor.
Adamların oyuncularına talip yok. İşin ilginci bu. Neden yok, orası soru işareti? Anlamlandiramadigim nokta. NBA bile gözü kulağı kapamış.

Basketbolda oyuncunun tercihi salt para kazanmaksa Anadolu Efes herkesi ezer. Diğer kulüpler spor kulübü, en önemlisi futbol gibi büyük bir branşa sâhipler. Efes'in kurum takımı olması ve harcamalar tamâmen Özilhan'ın keyfine kalmış olması hasebiyle basketbolda Avrupa'da ezemeyecegi kulüp yok bence. Real ve Barca 100 milyon euro ayırabilir mi basketbola? Yapamazlar ama Özilhan isterse bu parayı harcar ve kimse de ''sen napıyosun kardeş'' diyemez.

Haa tabi haklı olduğun ve kafa karıştıran bir konu var. Bizdeki Nunnaly bile NBA yaparken, bu Micic ve Larkin NBA'de neden oynamıyor, neden almıyorlar. Parayla açıklanacak bir durum değil bu.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #2315 : 10 Temmuz 2021, 07:55:43 »

Barca ve Real'in Micic ve Larkin'e teklif yapıp yapmadıklarını bilmiyoruz ki. Perde arkasında kimbilir neler oluyor. Ama işte konu sâdece verilecek maaşa kalırsa ne Barca ne de Real'in basketbolda Efes ile sidik yarıştırması mümkün değil. Maksimum kontratı önerseler bile Efes fazlasını verir geçer, Özilhan'a kim hesap sorabilir ki.

Saras aptal bir adam değil ki, mutlaka görüşmüştür, şansını denemiştir Micic ve Larkin için. Sonuç money talks.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2316 : 10 Temmuz 2021, 09:46:07 »
Basketbolda oyuncunun tercihi salt para kazanmaksa Anadolu Efes herkesi ezer. Diğer kulüpler spor kulübü, en önemlisi futbol gibi büyük bir branşa sâhipler. Efes'in kurum takımı olması ve harcamalar tamâmen Özilhan'ın keyfine kalmış olması hasebiyle basketbolda Avrupa'da ezemeyecegi kulüp yok bence. Real ve Barca 100 milyon euro ayırabilir mi basketbola? Yapamazlar ama Özilhan isterse bu parayı harcar ve kimse de ''sen napıyosun kardeş'' diyemez.

Haa tabi haklı olduğun ve kafa karıştıran bir konu var. Bizdeki Nunnaly bile NBA yaparken, bu Micic ve Larkin NBA'de neden oynamıyor, neden almıyorlar. Parayla açıklanacak bir durum değil bu.
Hala Tuncay ozilhanin kişisel serveti uzerinden gidiyorsun, ben klup takimi olarak düşünüyorum. O zaman yıllık 100 milyon verip curryi getirsin. O isler o kadar kolay değil. Kolay olsa sampiyon olmak için kalitesi yerlerde sürünen böylesi orospu bir sezonu beklemez çoktan 3-4 kupa kaldırırdi efes. Ülker'in ezemeyecegi takim mi vardi, yada dogusun. Turk telekom kadar zengin kac firma var. Ne başarısı var telekomun.  Kaldi ki kemalin dedigi gibi Tuncay ozilhan dun çıkmadı ortaya. Yillardir var. Real dedigin takim sadece futbolda degil basketbolda da avrupanin en çok sampiyon olan takimi. Dahasi barca ile hentbol takimlari var. Avrupayi domine eden.
Ote yandan Teklif olsa her turlu ortaya çıkardı. Sarasin bok yemesi yada itioudis'in. Dokunmuyorlar efese. Sanki aralarında anlaşma yapmışlar. Yada birileri efese dokunmayın demis. Nba takimlarini hic anlamiyorum. Her turlu vasatın oynadigi ligde son iki yılın Avrupa'daki en değerli iki oyuncusuna bakmıyorlar bile. Saras bu kadar bütçeyi boyle car cur ederse yakında kovulur zaten.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2021, 09:47:32 Gönderen: iloturo »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2317 : 10 Temmuz 2021, 16:42:16 »
Barca ve Real'in Micic ve Larkin'e teklif yapıp yapmadıklarını bilmiyoruz ki. Perde arkasında kimbilir neler oluyor. Ama işte konu sâdece verilecek maaşa kalırsa ne Barca ne de Real'in basketbolda Efes ile sidik yarıştırması mümkün değil. Maksimum kontratı önerseler bile Efes fazlasını verir geçer, Özilhan'a kim hesap sorabilir ki.

Saras aptal bir adam değil ki, mutlaka görüşmüştür, şansını denemiştir Micic ve Larkin için. Sonuç money talks.

Micic'e hiçbir şekilde teklif yapmadıklarını biliyorum. Micic'le ilgili sadece NBA eksenli görüşmeler oldu, o kadar. Günümüz dünyasında Micic ya da Larkin'e teklif gitse bunu insanların öğrenmeme ihtimali %0.

Önümüzde somut bir örnek var, Sertaç Şanlı. Sizin dediğiniz gibi Tuncay Özilhan ne istese olsaydı, Efes'te kalırdı. Paranın hesabını yapmayan bir adam 2 katını önerir tutardı o zaman. Çok istedikleri oyunculardan biri olan Şehmus için pazarlıklardan çekilmek yerine, al sana 1.2 milyon dolar derdi, bunu basına servis ederdi ve biz istedikleri parayı önerdik diye manşete çektirirdi. Bu kadar hesapsız, kitapsız bir adam niye pazarlıkları durdurdu o zaman, bu da somut bir örnektir. Biz masadan kalkarsak, daha ucuza kapatmak için beklemeye geçtiler. Özilhan ne istese olmuyor yani.

Aziz Yıldırım döneminde Tuncay Özilhan o kadar parasına rağmen bizimle sidik yarışına giremedi. Girdiği her yarışı bize karşı kaybetti. Kendi içinden çıkan Cedi Osman bile NBA'den dönersem Fenerbahçe'de oynamak isterim diye çarşaf çarşaf açıklama yaptı. Adam, bütün servetini basketbol takımına ya da kişisel hobilerine gömecek değil, bu kafada olsa zaten öyle bir serveti olmazdı.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2021, 16:43:00 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2318 : 10 Temmuz 2021, 17:16:51 »
Efes’in de bir sınırı var ama Micic için her şeyi yaparlardı.10 milyon € gerekse hiç çekinmeden verirlerdi.

Kemal abi bu işin içinde olduğu için direkt ona sorayım.Kemal abi bizim oyuncular,inanılmaz bir taraftar sevgisine rağmen bırakıp giderken;bu taraftarı olmayan kulüp nasıl bu oyuncuları tutuyor?

Şu Beabouis bile kesinlikle NBA’de oynaması gereken bir şutör ama Nunnaly gibi ortalama adam bile NBA’de forma şansı verdiler.Ben anlamıyorum,acaba oyunculara hiçbir şekilde destek vermesek,taraftarımız olmasa lehimize mi olurdu?

Ayrıca Micic tam olarak ne kadar bir ücrete kaldı? Bahsedilen ücret 6.5€ Mu yoksa farklı mı?

Sertaç bence o takımı müthiş tamamlıyordu ve müthiş hissedecekler eksikliğini.En güzel şey ise Hepsi yaşlanıyor ve bu dominasyonu sergileme şansları çok düşük.
Tek sakatlıkta dağılırlar
FENERBAHÇE

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #2319 : 10 Temmuz 2021, 17:25:33 »
Gherardini ve Obradovic'in artıları kadar doğanın kanunu gereği eksileri de oldu. Bu ikili, dünya basketbolunda müthiş bir saygınlığı olan insanlar. Fenerbahçe'yi ciddi anlamda markalaştırdılar. Ergin Ataman ya da Anadolu Efes'in böyle bir etkisi yok, özellikle NBA pazarı için söylüyorum.

Fenerbahçe'de seviye atlayan oyuncuya 'artık oldu' gözüyle bakıyorlar. Burada tabii bizim marka değerimiz kadar, bu marka değerini iyi kullanan oyuncu menajerlerinin de payı büyük. Gherardini ve Obradovic'in olduğu bir markanın içindeki oyuncuyu pazarlamak kolaylaşıyor. Kafalarda hiçbir soru işareti kalmıyor, kontratı da kapıyorlar.

Sosyal medya verilerinden, medya merkezinin bütün verilerine kadar en çok konuşulan takım Fenerbahçe. Anadolu Efes, Euroleague şampiyonu oluyor, sen çeyrek finalde eleniyorsun ama paylaşılan verilerde Los Angeles Lakers'ın ardından ikinci yine sen oluyorsun. Anadolu Efes'i ara ki bulasın.

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #2320 : 10 Temmuz 2021, 22:27:17 »
Baskonia Baldwin IV ü almış

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2321 : 11 Temmuz 2021, 14:37:16 »
Partizan simdi de wannamaker'in peşine düşmüş.. Hoca masallah sinirsiz butce buldu galiba partizanda. Ben de diyordum ne isi var orada. Dusuk bütçeye gidip ne yapacak diyordum. Kazin ayagi oyle değilmiş. Adamlar su gibi harcıyor..

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #2322 : 11 Temmuz 2021, 15:56:05 »
Partizan simdi de wannamaker'in peşine düşmüş.. Hoca masallah sinirsiz butce buldu galiba partizanda. Ben de diyordum ne isi var orada. Dusuk bütçeye gidip ne yapacak diyordum. Kazin ayagi oyle değilmiş. Adamlar su gibi harcıyor..
Abi ne kadarı gerçektir bilinmez ama denilenlere bakılırsa hocamın elinin altında bütçe değil ülke var 😄

Çevrimdışı Turski Grobar

• Üye
  • Yer: Beograd
    • @sahinovic_12
« Yanıtla #2323 : 12 Temmuz 2021, 01:16:11 »
Wanamaker işini adam bizzat yalanladı bugün, Kostas'a da ihtimal vermiyorum. kızılyıldız yıllardır bahsetmiş olduğunuz devlet desteğini alıyor zaten (Aleksandar Vucic bir kızılyıldız taraftarı aynı zamanda). Bunun yanında Obra Partizan'a gelince desteğin boyutu arttı sadece ama salt devlet desteği değil, sponsorlar da geldi. Avrupa'nın en büyük hocası senin ülkendeki bir takıma dönüş yaparsa desteğin boyutunun artması normal. Bununla birlikte devlet desteği ülkedeki birçok takıma yapılıyor ama bilhassa ülkeyi Avrupa'da temsil eden takımlara daha çok yapılıyor. kızılyıldız son birkaç yıldır öne çıktığı için büyük desteği onlar alıyordu hem futbolda hem basketbolda. Şimdi de basketbolda Obra'yla yeni bir sayfa açan Partizan'a yapılan destek artıyor. kızılyıldızlılar iki yüzlü olduğu için mağduru oynuyorlar şu anda ve nasıl becerdiyseler herkesi kendi mağduriyetlerine inandılar ama halbuki bunların anlattığı gibi bir şey söz konusu değil. Yapılan transferlerle de hocam niyetinin Eurocup'tan ziyade direkt Euroleague'de kalıcı olmak olduğunu belli etti, ki zaten bunu ilk basın toplantısında söylemişti. Bu yüzden ABA'dan yahut başka bir yerden gelen wild card'lar ile işini şansa bırakmaktansa sağlama alıyor. İlk önce Eurocup'ı alacak sonra Euroleague play offlarını hedefleyecek. Olay bu kadar basit aslında. Öyle saçma bir algı dönüyor ki tüm ülke Partizan'a çalışıyormuş gibi :D Uğur Ozan Sulak geçenlerde bir programda olayı anlattı ama eksik anlattı. Olayın kızılyıldız tarafını anlatmadı mesela. Öyle olunca da bütçe algısı yeniden ortaya çıkıyor. Saygılarımla...

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2324 : 12 Temmuz 2021, 16:05:14 »
Olimpia Milano, NBA patentli tecrübeli şutör Troy Daniels ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Daniels, kariyerinde ilk kez Avrupa'da boy gösterecek.