Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 401850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1035 : 20 Aralık 2019, 15:32:13 »
yaşım 1991 şampiyonluğunu hayal mayal hatırlamaya müsait nereden baksanız 30 seneye yakındır Fenerbahçe basketbolunu deli gibi sever takip ederim , hiçbir dönemde başka bir takıma sempati duymadım
1992 Macrea ve Miller ile kurulan kadrodan ibolu turnerlı dallaslı kadrolara sonra 2000lerdeki o düşük bütçeli takımlardan AYdın Örs'lü kadrolara hepsini sevdim destekledim , yenilse de yensek de hep bu takımın peşinden gittim , 1992 PArtizan şampiyonluk dahil euroleague hepsini izledim
çocukken Ulan biz de bir gün F4 yapar mıyız acaba hayali hep içimde oldu ,
Salon açıldığı günden beri kombinem var , sarıtribün ismi fikri oluşumnda katkım olmuştur , real serisindeki atmosferi yaratmak için ÖMER ONAN ile toplantı yapan 5 6 kişiden biriyim , tüm benliğimi bu şubeye ve hocama vermiş duygusal bir adamım .
euroelague şampiyonluğunu geçtim ilk kez katıldığımız F4'ün hatırı bende ölene kadar gidecek . ben duygusal adamım , ilhan dostuma göre yalakayım başkasına göre sıvacıyım
ama 6 senede 5 f4 2 final 1 kupa. tüm f4leri canlı izlemiş takımın peşinde maddi gücüm yettikçe yurt dışına gitmiş bir taraftar olarak bana hocanın yaşattıklarını Fenerbahçe camiasında hiçbir kimse yaşatmadı .
ben çok seviyorum ve ona tapıyorum sizler istediğiniz kadar taşşak geçebilirsiniz , herkesin bakış açısı kendine
Hocama kredi verecek çapta bir insan değilim ben o benim başımın tacı ona idmanda yazdığım mektupta da belirttiğim gibi Fenerbahçe başına gelmiş en güzel şey o .
dünkü basın toplantısından hissettiğim hoca ile sene sonunu göremeyiz çok kısa zamanda bir ayrılık bekliyorum , istediği kadar kötü sonuçlar alınsın ben şu anda onunla hem de böyle bir ayrılığı kaldıracak yapıda değilim , forumu kapatayım dedim ama bir sürü insan var o yüzden onlara saygısızlık yapmak istemedim
o yüzden en güzeli hesabımı siliyorum
kırdıklarım varsa helal etsinler haklarını forum sizlere emanet.
sohbet etmek isteyenler kombine isteyenler vs olursa yardımcı olurum
twiitter hesabım çok basit: cemağrak
hocaya söven olursa  @sinanyücel'e yetki verdim anında kovabilir
forum sizlere emanet
kalın sağlıcakla

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1036 : 20 Aralık 2019, 15:42:23 »
Kulüp içerisinden kaynakları olan bir kişinin(Cem abi) söylediği ayrılık olayının tahminden öte olduğunu düşünüyorum. Demekki bildiği/duyduğu bir şey var. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1037 : 20 Aralık 2019, 16:24:36 »
Cem yazmış, üç beş satır da ben ekleyeyim. Fenerbahçe basketbol ile tanışıklığım yani ilk canlı izlediğim maç bir trajedi ile başlar. Normal sezonu birkaç mağlubiyetle lider kapatan ve şampiyonluğun en kuvvetli adayı olan kadro Larry Springs'in son saniyelerde orta sahadan soktuğu üçlükle play off yarı finalinde Çukurova'ya elenir. Acıyla başlamıştır ve mıh gibi çakılır kalbime bu sevgi. Ve 1992 İstanbul final four'u. Cem'in de belirttiği gibi bende televizyondan canlı yayında izledim  maçı. Nedendir bilmiyorum -muhtemelen Danilovic ve Djordovic yüzünden- gönlüm Partizan'dan yanaydı. Ve maç skorunu da Djordovic'in son saniye üçlüğü belirledi. Sevinçten ayağa kalktığımı ve sonrasında da bir gün gönül verdiğim Fenerbahçe de Avrupa şampiyonu olabilse diye hayal ettiğimi hatırlıyorum. O zamanlar tanımıyordum ve Partizan'ın başında olduğunu dahi bilmiyordum, Obradovic başlattı bu hayali ve ne muhteşem bir güzelliktir yine kendisi gerçekleştirecekti bu hayali. Sonrasında İbolu Comegysli ve Turnerlı yıllarla bir umut ama maalesef 3 kişiyle gerçekleşmiyor bu işler her ne kadar o dönemler beş kişiyle de oynanan bir oyun olsa da. Öte taraftan Türkiye liginde sürekli Efes ve Ülker'den sopa yemek. Ama hayal bakiydi. Askerlik yüzünden Tabak'lı Rauf'lu kadroyu izleyemedim. Yüzüncü yıl vesaire derken Obradovic geldi. Yaşattıkları ortada. Avrupa şampiyonluğunu geçtim 3-0 ile biten Maccabi, Real Madrid ve Panathinaikos serilerinden ve bu serilerin özellikle ilk maçlarından aldığım hazzı anlatamam, duyduğum gururu tarif edemem. Her ne kadar bazıları için bu serilerin yaşandığı iki sezon çer çöp de olsa Madrid'i sahadan silişimiz, ikinci maçta 100'e yatırmamız, o kadronun çaresizliği, üçüncü maçta Datome'nin Carrol'a yaptığı blok, geçen yıl Datome'nin Real Madrid'e attığı maç sonu basketi, Udoh'un ve Bogdan'ın Atina'daki mücadeleleri, Bobby'nin Berlin'deki karakter koyuşu, Antiç Baba'nın görünmeyen katkıları, loser olarak nitelenen Sloukas'ın mücadelesi, babasını defnettikten 2 gün sonra gelip İstanbul'da maça çıkışı, Bjelica, Vesely, Melli ve bu isimlerin yaşattığı nice güzel hatıra. Tabi ki bu işin baş mimarı... Cem çok güzel yazmış, ben de tekrar yazacağım; Obradovic bu kulübün gördüğü göreceği en güzel şeydir. İçim acıyarak yazıyorum umarım istifa eder çünkü yuhalandığını görmek istemiyorum. Alex - Semih ve benzeri olaylar yüzünden yaklaşık 7 8 yıldır futbol maçı izlemiyorum, eğer yazdığım şey gerçekleşirse uzun yıllar da basketbol maçı izlemem heralde. Youtube videolarından eski maçları açıp masturbasyon yapmak dışında. Ne desek boş...
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2019, 19:46:13 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1038 : 20 Aralık 2019, 20:04:39 »
Kemal Erdem'in kaleminden güzel bir yazı... Kendisine teşekkür ederim:

Gülümse; Hadi Gülümse Bulutlar Gitsin!

Bazen ne yazacağınızı, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Tıkanırsınız, aslında içten içe söylemek istediğiniz çok şey vardır da, bunu bir türlü kelimelere dökemezsiniz. Çocukluğunuzda yaşadığınız, hani ilk ve son sandığınız, kutsalınız olan o aşkı herkesten saklar gibi utanırsınız bazı şeylerden.

Ne güzel diyor Sezen;

Sazlarım vardı
Irmaklarım vardı
Çakıl taşlarım vardı benim
Ama sen başkasın, anlıyor musun
Başkasın..

Zeljko Obradovic de, benim gibi birçok kişi için ‘başka’ bir anlam ifade ediyor. Bunu putlaştırma, tanrılaştırma ve dokunulmaz kılma olarak algılayanların anlayamadığı şeydir aslında bu ‘başka’lık. Çünkü biz gerçekten bu oyunu seviyoruz ve bu oyuna geldiği günden bu yana büyük değer katan o adamın ne ifade ettiğini anlayabiliyoruz.

..............................................

Zeljko Obradovic’in dün oynanan maç sonrası, gerek söylemleri gerek vücut dili, basketbolu ‘gerçekten’ seven herkesi yaraladı. Gözlerinde yaşadığı hayal kırıklığını, yılların yorgunluğunu ve hüznünü çok net görebildik. Bu oyuna olan içindeki tutkusunu ve saygısını bir kez daha anladık. Çünkü ancak bu oyunu, bu kadar tutkulu seven biri, gözlerine o derin acıyı yansıtabilirdi.

Yine Sezen’in dediği gibi bitirelim;

Gülümse, hadi gülümse
Bulutlar gitsin
Yoksa ben nasıl yenilenirim
Hadi gülümse..

Yazının tamamını okumak için tıklayınız;

http://basketball.com.tr/gulumse-hadi-gulumse-bulutlar-gitsin/?fbclid=IwAR3bk54dLKUr21pSDhswOQVc7saZMS1cBGkmjNr1VKbg-avxxPRN94d3YU0

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1039 : 20 Aralık 2019, 20:09:18 »
Şu olabilir biraz dinlenip tekrar dönebilir çok yorgun hakikaten.Sezen Aksu şarkısıdır gülümse.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1040 : 20 Aralık 2019, 20:15:10 »

Biz senin hatırına bu yola girdik 6 sene önce... Bu gidişi gidiş saymıyorum. En kısa sürede aramızda olacaksın.

Diğer yandan... Parkede Fener'e herkes her şeyi diyebilir; ama burası hakkında asla ama asla söylenemeyecek şey, Obradovic'e saygısızlık yapılan yer yakıştırması olacaktır. Bu dün böyle olduğu gibi, bugün de, yarın da aynı şekilde sürecektir.

Obradovic hakkında kötü düşünceleri olan, onun ayrılması gerektiğini yazan, savunan kim varsa; lütfen baştan söylüyorum, düşüncelerini bu forumda dile getirmesin. Gitsin, twiterda veya artık nerede yazacaksa... Ama Parkede Fener'de böyle şeyler yazıp, beni hiç açıklama yapmadan onu forumdan ebediyen uzaklaştırmaya mecbur bırakmasın. Lütfen...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1041 : 20 Aralık 2019, 20:20:52 »
Yüzde yüz katılıyorum.Ama yöneticiler klüp başkan Semih Özsoy bey açıklık kazandırsanlar.Papatya falı açıyoruz hep.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1042 : 20 Aralık 2019, 20:28:52 »
Yönetim iş başına geldiğinde bütçe düşmeyecek dediğine göre, koçun yanında durması ve sözleşme yenileyerek gerekli desteği sağlaması gerekir. Aksi halde, kendi ayağına sıkmış olurlar.

Koç şubenin başına geçeli 6 yıl olmuş ama buna rağmen bırakıp gitmesi için henüz çok erken.

Umarım devam eder ve onunla birlikte tekrar zirveye çıkarız.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1043 : 20 Aralık 2019, 20:38:56 »
yaşım 1991 şampiyonluğunu hayal mayal hatırlamaya müsait nereden baksanız 30 seneye yakındır Fenerbahçe basketbolunu deli gibi sever takip ederim , hiçbir dönemde başka bir takıma sempati duymadım
1992 Macrea ve Miller ile kurulan kadrodan ibolu turnerlı dallaslı kadrolara sonra 2000lerdeki o düşük bütçeli takımlardan AYdın Örs'lü kadrolara hepsini sevdim destekledim , yenilse de yensek de hep bu takımın peşinden gittim , 1992 PArtizan şampiyonluk dahil euroleague hepsini izledim
Salon açıldığı günden beri kombinem var , sarıtribün ismi fikri oluşumnda katkım olmuştur , real serisindeki atmosferi yaratmak için ÖMER ONAN ile toplantı yapan 5 6 kişiden biriyim , tüm benliğimi bu şubeye ve hocama vermiş duygusal bir adamım .
euroelague şampiyonluğunu geçtim ilk kez katıldığımız F4'ün hatırı bende ölene kadar gidecek . ben duygusal adamım , ilhan dostuma göre yalakayım başkasına göre sıvacıyım
ama 6 senede 5 f4 2 final 1 kupa. tüm f4leri canlı izlemiş takımın peşinde maddi gücüm yettikçe yurt dışına gitmiş bir taraftar olarak bana hocanın yaşattıklarını Fenerbahçe camiasında hiçbir kimse yaşatmadı .
ben çok seviyorum ve ona tapıyorum sizler istediğiniz kadar taşşak geçebilirsiniz , herkesin bakış açısı kendine
Hocama kredi verecek çapta bir insan değilim ben o benim başımın tacı ona idmanda yazdığım mektupta da belirttiğim gibi Fenerbahçe başına gelmiş en güzel şey o .
dünkü basın toplantısından hissettiğim hoca ile sene sonunu göremeyiz çok kısa zamanda bir ayrılık bekliyorum , istediği kadar kötü sonuçlar alınsın ben şu anda onunla hem de böyle bir ayrılığı kaldıracak yapıda değilim , forumu kapatayım dedim ama bir sürü insan var o yüzden onlara saygısızlık yapmak istemedim
forum sizlere emanet
kalın sağlıcakla

Bu arada, sana bir sürprizim var. FORUM ARŞİVİNE bak. Umarım beğenmişsindir. "Ben küstüm oynamıyorum" tavrını da bırak ve hemen aramıza dön lütfen.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1044 : 20 Aralık 2019, 21:50:34 »
Obradovic bizlere öylesine mutlu,gururlu,onurlu anlar yaşattı ki onsuz bi takım düşünemiyorum. Bench de onun yerine başka bir koçun oturması dahi beni rahatsız eder. Zamanı geldıgınde emekli olsa gitse ayrı bi konu ama bu şekilde bırakmasına göz yumarsa yönetim bütün haklarımız haram zıkkım olsun.
Bizim kaderimiz de bu olsa gerek kimi sevsek Başkanlarımız tarafından o kişiden koparılıyoruz. Kendi adıma bu şekilde bırakıp giderse benim için Fenerbahçe Basketbol şubesi de biter.

Obradovic i bizler de eleştirdik, yanlışlarını söyledik ama bu adamın gitmesine göz yummak nedir yahu bu nasıl bir cahilliktir.
Alsınlar yıllık 25-30 milyon eurolarını münasip bi yerlerine soksunlar. Ulan Aziz Yıldırım a kızıyoduk ama deli gibi sahip çıkıyodu Obradovıc e ama Ali Koç benim için çok buyuk hayal kırıklıgı olmaya başladı eğer ki bir yıl başarısızlık da ceza kesmeyi biliyolarsa en başta kendilerine kessinler cezayı kulubun hali ortada işte.

Zeljko inşallah bırakıp gitmez bizleri, birgün muhakkak gidecek ama daha çok alacak yolumuz var şimdi ve bu şekilde gitmemeli
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı cosby

• Üye
« Yanıtla #1045 : 20 Aralık 2019, 21:55:07 »
Cem’in yazdıklarını az önce okudum ve gerçekten üzüldüm. Cem’siz forum, Obradoviç’siz Fenerbahçe gibi olur, bir çözüm bulmak lazım bu soruna da...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1046 : 20 Aralık 2019, 22:33:46 »
Taraftarız biz çekeriz cefa, Cem Reis bizi bırakma.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
« Yanıtla #1047 : 20 Aralık 2019, 22:41:58 »
forum sizlere emanet
kalın sağlıcakla
Abi seninle paralel durumdayız.Senden yaşça küçüğüm bende 1997'den beri basketbol izleyicisiyim. Düşüncelerinimiz paralel sende hakkını helal et sen beni aldın bu foruma ama ben seni gerek Twitter gerek burda çok yordum.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #1048 : 21 Aralık 2019, 11:42:52 »
Ümit Avcı en beğendiğim yazarlardan.Hangi takımlı bilmem.Onun haberine göre Barcelonın gündeminde imiş.Barca yönetimi Pesiçten memnun değilmiş.Koçun Barcelonada bir evi varmış.

Olan kötü durumdan başkan koça ve ekibine sinirliymiş.Taraftar tepkisinden çekindikleri için yol haritasını belirleyememişler.

Bu arada koç sezon sonuna kadar buradaymış,kitabında ortada bırakıp gitmek yokmuş.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2019, 11:57:31 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #1049 : 21 Aralık 2019, 12:20:11 »
Ümit Avcı en beğendiğim yazarlardan.Hangi takımlı bilmem.Onun haberine göre Barcelonın gündeminde imiş.Barca yönetimi Pesiçten memnun değilmiş.Koçun Barcelonada bir evi varmış.

Olan kötü durumdan başkan koça ve ekibine sinirliymiş.Taraftar tepkisinden çekindikleri için yol haritasını belirleyememişler.

Bu arada koç sezon sonuna kadar buradaymış,kitabında ortada bırakıp gitmek yokmuş.
Başkan koça neden sinirliymiş ki ?