Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400788 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mirinkirin

• Ziyaretçi
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1185 : 27 Şubat 2020, 00:52:50 »
ayrıca bi konuya da girmek istiyorum. bir basketbol ekolü olduysak ya da olacaksak, olmadığı yerde, yönetim/taraftar ayrımından bağımsız kulüp olarak "olmuyor bu" diyebilmek ve dolayısıyla diyebilecek kadar bilmek gerekir. bugüne kadar hoca'yı eleştirenlerin, genel tavır anlamında "sie aq! sen obra'dan iyi mi biliyon?" argümanıyla karşılaştığına çok şahit oldum. gelin görün ki bütçe, performans, motivasyon, taktik kurgu anlamında olmamız gerekenden çok daha gerilerde olduğumuz da muhakkak. real'in, barça'nın, maccabi'nin, pao'nun ipleri tek bir koçun eline verip gelen kötü sonuçlarda homurdanmayacağına, ya da daha açık söyliyim "olmuyor efenim, siz yolunuza biz yolumuza" demediklerini iddia ediyorsanız ben susayım.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1186 : 27 Şubat 2020, 01:16:21 »
Biz bence henüz Real Madrid Barcelona Panathinaikos veya Maccabi seviyesinde bir ekol haline gelemedik. Fırınla ekmek lazım diye düşünüyorum. O seviyelere gelebilmek için - en azından 1 sene daha - tolere edilebilmelidir. Öte yandan Obradovic i tolere edemeyeceksek gelecek koça şimdiden sabırlar. Geçtim bir seneyi 3 4 seri mağlubiyette yıkılır ortalık. Yeni koç geldi ve başarıyı sağladı diyelim. Başımızda Obradovic varken bir finalde açık açık diğerinde inceden inceye bizi doğrayan lobiyle nasıl başa çıkacaksın?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1187 : 27 Şubat 2020, 07:46:25 »
Oğuz Han;

Diğer üyeleri tahrik edecek ve onların bakış açısını rencide edecek şekilde yazma lütfen. Takımı, koçu eleştirmeye evet... Ama savunanların veya sabredenlerin yorumları için "hede hödö" filan ne demek ya?

Israrlı bir şekilde "lütfen" diyorum.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #1188 : 27 Şubat 2020, 10:50:56 »
Her ne olursa olsun, Arena’da Obra’nın yuhalanma ihtimali olmadığını düşünüyorum.

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #1189 : 27 Şubat 2020, 10:56:46 »
5 yıl üst üste finalfour, 3 final, 1 kupa, bu istatistikler bu yılın üstüne sünger çekebilmek için yeterli arkadaşlar. Avrupa’nın en iyisi bizdeyken ve oturmuş bir düzen varken macera aramak bizi geriye götürür. Coach ne bütçe istiyorsa verelim, 12 yıl boyunca Panathinaikos’un futbol takımı, basket takımının önüne hiç geçmedi ya da mukayeseler yapılmadı. Biz de yapmayalım, 7 yılda inşa edilen binayı yıkmayalım. Ali Koç ve yöneticiler isterse bu takımı her yıl rahat finanse ederler, marka yaratmak ve elinde tutmak özveri ister, Obra’yı kaybetmemeliyiz.

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #1190 : 27 Şubat 2020, 12:41:49 »
Her ne olursa olsun, obranın kalbimdeki yeri bambaşkadır. Gidecekse de , ki öyle görünüyor, alkışlarla uğurlamamız gerekiyor.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #1191 : 27 Şubat 2020, 12:55:17 »
Her ne olursa olsun, obranın kalbimdeki yeri bambaşkadır. Gidecekse de , ki öyle görünüyor, alkışlarla uğurlamamız gerekiyor.

şu saatten sonra bu şekilde gitme hakkı filan yok, adam gibi çalışıp bu takımı düzeltsin, enkaz bırakmasın.
7 senedir bir yerli oyuncu çıkarmadı, daha çok çalışıp çabalasın.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1192 : 27 Şubat 2020, 12:58:04 »
Fenerbahçe tarihinin, bütün braşlar buna dahil, gelmiş geçmiş en başarılı hocası. Koçun asla ama asla tepki almayacağını hepimiz biliyoruz. Hala ona olan güven ve destek yüksek seviyede. Obradovic'in ve şubenin kısa zaman içinde nasıl bu hale geldiği irdelenmeli. Kusura bakmayın ama tüm yollar Ali Koç ve yönetimine çıkıyor. Öyle Madrid maçının sonlarına doğru kalkıp gitmekle olmuyor bu işler.

Obradovic'in bu sezon hataları mutlaka var, hatasız kul olmaz. Her yaptığı doğrudur diye de bir şey yok. Pao zamanlarında da çok kötü süreçleri oldu. Ama orada bir şekilde ayağa kalktı. Burada önümüzdeki sene ne olacağını bilen yok.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #1193 : 27 Şubat 2020, 13:24:33 »
şu saatten sonra bu şekilde gitme hakkı filan yok, adam gibi çalışıp bu takımı düzeltsin, enkaz bırakmasın.
7 senedir bir yerli oyuncu çıkarmadı, daha çok çalışıp çabalasın.

Valla bu Türk oyuncu çıkartmadı argümanının da hastasıyım. İsveç ve Hollanda maçlarını izlediysen neden çıkmadığını daha net görürdün. Adam Melih’ten Euroleague oyuncusu çıkarttı, elimizde başka potansiyel vardı da Obra mı işlemedi? Bizden gidip de başka takımda parlayan Türk oyuncu mu var? Biraz Berk iyi sinyaller veriyor ama o da şu kötü milli takımda bile yok.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1194 : 27 Şubat 2020, 13:29:09 »
Valla bu Türk oyuncu çıkartmadı argümanının da hastasıyım. İsveç ve Hollanda maçlarını izlediysen neden çıkmadığını daha net görürdün. Adam Melih’ten Euroleague oyuncusu çıkarttı, elimizde başka potansiyel vardı da Obra mı işlemedi? Bizden gidip de başka takımda parlayan Türk oyuncu mu var? Biraz Berk iyi sinyaller veriyor ama o da şu kötü milli takımda bile yok.

+

Adamın, Türk oyuncu çıkarmak gibi bir misyonu da yok. Sadece Obradovic'in değil, üst düzey takımların hiçbiri oyuncu yetiştirme yeri değildir. Zaten ahım şahım bir yeteneğin varsa söke söke süre alırsın. Türk oyuncular da, amuda kalkık vaziyette hayat yaşayacaklarına, ayakları yere bassın ve oynasın.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1195 : 27 Şubat 2020, 13:58:46 »
Koc ayrilmayi kafasina koydu ve teklifimizi kabul etmediyse amenna ama surec sene sonuna birakildiysa buyuk hata. Maaslarin bile 3-4 ay geriden odendigi dougruysa ustune kocun durumunun belirsizligi basarisizligin en buyuk sebeplerimden biri olur.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #1196 : 27 Şubat 2020, 14:12:33 »
EL'yi aldığımızdan beri tepetaklak gidiyoruz ben misyonu anlamadım, Türk oyunculara maçlarda ne şans verildi de kullanamadılar bu arada? guduraya verilen süre verildi mi kimseye? yerli iskeletimiz yok 7 senedir, ben de bu oyuncu yetiştirme yeri değildirin hastasıyım, 30 milyon bütçeyi niye çöpe atıyoruz o zaman? para mı sıçıyor kulüp hele şu zamanda? gerçi yönetim öle harcıyor parayı, o ayrı.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #1197 : 27 Şubat 2020, 14:20:42 »
EL'yi aldığımızdan beri tepetaklak gidiyoruz ben misyonu anlamadım, Türk oyunculara maçlarda ne şans verildi de kullanamadılar bu arada? guduraya verilen süre verildi mi kimseye? yerli iskeletimiz yok 7 senedir, ben de bu oyuncu yetiştirme yeri değildirin hastasıyım, 30 milyon bütçeyi niye çöpe atıyoruz o zaman? para mı sıçıyor kulüp hele şu zamanda? gerçi yönetim öle harcıyor parayı, o ayrı.

Yaşça benden büyüksün ama bazen kafan güzel şekilde yazdığını düşünüyorum. Bazen de aynı hesabı farklı 2-3 kişinin kullandığını... Zira gün gün baktığımızda tutarlığın yanından geçmiyorsun. Aklınca da laf falan sokuyorsun. Forumda durup dururken takımı sezon sonunda Euroleague şampiyonu ilan eden, arada hep destek tam destek modunda takılan, eleştiriye kapalı olan da sensin, sonra en ağır hareketleri sıralayıp, yine bu koça ve takıma saydıran da sensin. Sahi sen kimsin?

Bu 30 milyonluk bütçe olayı da şehir efsanesi oldu. Bizim bu sezonki bütçemiz 30 milyon falan değil.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1198 : 27 Şubat 2020, 14:26:17 »
Maaşlarla bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.Fenerbahçe antipatisi besleyen kaynaklardır.Transferler tutmadı.Nba canımıza okudu.