Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400785 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1200 : 27 Şubat 2020, 16:45:07 »
şu saatten sonra bu şekilde gitme hakkı filan yok, adam gibi çalışıp bu takımı düzeltsin, enkaz bırakmasın.
7 senedir bir yerli oyuncu çıkarmadı, daha çok çalışıp çabalasın.

İbrahim Kutluay Obradovic yönetimindeki Panathinaikos formasıyla çıktı euroleague final maçında 20 küsür sayı atıp şampiyon oldu. Obradovic pasaporta bakmıyor. Bu ülke sporcusunun geneli de ülke insanı gibi tembel. Formayı alan alıyor. Öte yandan proje olarak görüp yatırım yaptığın gençler de karşılığını vermeden alıp başını gidiyor öteki kıtaya. Bogdanovic gibi üstüne yapılan yatırımın hakkını verip euroleague şampiyonu yapabilecek Türk oyuncu varsa buyursun gelsin. Hodri meydan. Obradovic'in Panathinaikos'taki en büyük avantajı Yunan oyunculardan aldığı katkıydı. Diamantidis, Fotsis, Spanoulis, Tsarsaris, Alvertis ve nicelerine güvenip euroleague maçlarında süre verebiliyordu. Burada var mı güvenebileceği yerli oyuncu? Beğenmediğimiz Sloukas seviyesinde dahi oyun kurucumuz yok. Son üç yıldaki milli takım guardları: Dixon, Wilbekin, Larkin...  Olan da götü başı oynamadan istikrar sağlayabiliyor mu? Final four a kalan ilk kadronun yarıya yakını Türktü; Semih, Kenan, Oğuz, bize benzemeyi şiar edinen Preldzic... Ne oldu döndüler Türkiye'ye yarı finalde elendiler Karşıyaka'ya. Yarı finalde elenebilirsin, olay o da değil. Olay cin olmadan adam çarpmak, laubalilik. Semih'deki potansiyel kimde vardı? Hadi Obradovic Türk düşmanı, ne yaptı Semih gittiği diğer takımlarda? Tweet attı Sloukas pankart tutmamış bilmem ne, içi boş hamaset. Oğuz nerede? Ömer'i düşündü, bastı gitti yarı yolda...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2020, 16:58:03 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1201 : 27 Şubat 2020, 17:13:23 »
Koçla kontrat yenilenirse Datome,Sloukas,Vesely gibi demirbaşların gönderilmesini isteyeceğini sanmıyorum. Hatta Kalinic'in bile.

Lauvergne,Williams,Thomas,Nunnaly gider. Bir tane Vesely'nin yanına ayakları hızlı,savunması üst düzey pivot.

4 numaraya bir tane zeki,ribaundçu (Melli,Bjelica gibi) ve bir tane de atletik,şutu olan 4 numara.

3 numaraya da bizi Kalinic'i olabildiğince az izlettirecek bir oyuncu.

Üç tane maç almasına rağmen hala göze giremeyen Westermann yerine mutlaka savunması hayvan gibi iyi olan bir guard ve bir tane de yine savunması çok iyi bir 2 numara. Westermann'ın 1 sene daha kontratı var ama bir zahmet halledecek yönetim bu işi.

Hatta öyle bir değişime gitmeliyiz ki Ahmet,Berkay ve Bobby ile de yollar ayrılmalı bir şekilde. 3 tane de iyi yerli lazım bize.

Sanırsam toplamda 11 yabancılı bir kadro oldu.

Sloukas-X(Yabancı)-X(Yerli)
De Colo-X(Yabancı)-Melih
X(Yabancı)-Datome-Kalinic
X(Yabancı)-X(Yabancı)-X(Yerli)
Vesely-X(Yabancı)-X(Yerli)

Başkan isterse bu parayı verir. Gönlümden geçen de budur.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2020, 17:17:48 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #1202 : 27 Şubat 2020, 17:46:43 »
Hocam ihtiyacı çok güzel yazmışsın da bu kalitede ve bu sayıda yabancı, yerli oyuncular bulmamızın imkanı var mı sence? Yani var da biz mi alamıyoruz, yoksa olur dediğimiz, güvendiğimiz dağlara kar mı yağıyor?

Zaten en baba kalitede olanların hepsini NBA aç köpek gibi topluyor. Kalan baş altı olanları da EL’in babaları Real, Barça, Cska vs toplamış çekirdek yapmış hayatta bırakmııyor. Bize de kala kala De Colo gibi Westermann gibi kumarlar kalıyor.

Bence şu saatten sonra bu kalitede bir oyuncuyu alabiliyorsak kesinlikle riskini de beraber alırız yoksa süper iyi oyuncusunu kimse yedirmez artık. Alabiliyorsan potansiyeli vardır ama daha da fazla tutmama riski vardır gibi geliyor bana. Udoh da örneğin riskini de beraber almış ana inanılmaz tutturmuştuk, daha da 5 no da tutturamadık halimiz ortada..

Koçla kontrat yenilenirse Datome,Sloukas,Vesely gibi demirbaşların gönderilmesini isteyeceğini sanmıyorum. Hatta Kalinic'in bile.

Lauvergne,Williams,Thomas,Nunnaly gider. Bir tane Vesely'nin yanına ayakları hızlı,savunması üst düzey pivot.

4 numaraya bir tane zeki,ribaundçu (Melli,Bjelica gibi) ve bir tane de atletik,şutu olan 4 numara.

3 numaraya da bizi Kalinic'i olabildiğince az izlettirecek bir oyuncu.

Üç tane maç almasına rağmen hala göze giremeyen Westermann yerine mutlaka savunması hayvan gibi iyi olan bir guard ve bir tane de yine savunması çok iyi bir 2 numara. Westermann'ın 1 sene daha kontratı var ama bir zahmet halledecek yönetim bu işi.

Hatta öyle bir değişime gitmeliyiz ki Ahmet,Berkay ve Bobby ile de yollar ayrılmalı bir şekilde. 3 tane de iyi yerli lazım bize.

Sanırsam toplamda 11 yabancılı bir kadro oldu.

Sloukas-X(Yabancı)-X(Yerli)
De Colo-X(Yabancı)-Melih
X(Yabancı)-Datome-Kalinic
X(Yabancı)-X(Yabancı)-X(Yerli)
Vesely-X(Yabancı)-X(Yerli)

Başkan isterse bu parayı verir. Gönlümden geçen de budur.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2020, 17:47:29 Gönderen: friday »
Dünyanın En Güzel Takımı

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1203 : 27 Şubat 2020, 21:38:28 »
De Colo kumarsa zaten hepsi kumardır.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1204 : 27 Şubat 2020, 22:03:50 »
Hocanın hala en ufak kontrat yenileme ihtimali olduğunu düşünen modern zamanların Polyanna'sıdır benim nazarımda...

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1205 : 28 Şubat 2020, 07:33:54 »
Biz bence henüz Real Madrid Barcelona Panathinaikos veya Maccabi seviyesinde bir ekol haline gelemedik. Fırınla ekmek lazım diye düşünüyorum. O seviyelere gelebilmek için - en azından 1 sene daha - tolere edilebilmelidir. Öte yandan Obradovic i tolere edemeyeceksek gelecek koça şimdiden sabırlar. Geçtim bir seneyi 3 4 seri mağlubiyette yıkılır ortalık. Yeni koç geldi ve başarıyı sağladı diyelim. Başımızda Obradovic varken bir finalde açık açık diğerinde inceden inceye bizi doğrayan lobiyle nasıl başa çıkacaksın?
Düzenli olarak alt yapıdan oyuncu yetiştiremediğimiz sürece yarım ekol bile olamayız. Bahsettiğim seviye Zalgiris Baskonia seviyesi. Obradovic ile yolumuz kesişmeseydi bu seviyeleri rüyamızda bile göremezdik. Önümüzdeki sezondan itibaren Euroleague’de hem organizasyon olarak hem de oyun olarak çok daha vasat bir konuma gerileyeceğiz. Ali Koç çok sevdiği(!) basketbol şubesini, Obradovic’e hakaretler yağdıran tetikçi sosyal medya fenomenlerine çiğ çiğ yedirdi ve tüm Fenerbahçe düşmanlarının amaçlarına ulaşmalarına yardımcı oldu. Olan asırlık Fenerbahçe basketbol çınarına oldu olan emektar basketbol taraftarına oldu
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 07:42:11 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1206 : 28 Şubat 2020, 07:50:37 »
Efes'te obradovic mi var? Son 7 yilda 1 sampiyonluk aldik, alamadigimiz 6 senede diger takimlarin basinda obradovic mi vardi? Obradovic'i 4e bolup her sene f4 yapan 4 takima birer obradovic mi veriyorlar?
Benim de tercihim kalmasindan yana ama kendi tercihi kalmaktan yana degil gibi. Zira bu sene bu takim bu neticeleri aliyorsa bunun bas sorumlusu da kendisi. Ali koc konusu basli basina bir facia zaten. Musbet yaptigi tek bir sey yok.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1207 : 28 Şubat 2020, 10:15:56 »
Efes'te obradovic mi var? Son 7 yilda 1 sampiyonluk aldik, alamadigimiz 6 senede diger takimlarin basinda obradovic mi vardi? Obradovic'i 4e bolup her sene f4 yapan 4 takima birer obradovic mi veriyorlar?
Benim de tercihim kalmasindan yana ama kendi tercihi kalmaktan yana degil gibi. Zira bu sene bu takim bu neticeleri aliyorsa bunun bas sorumlusu da kendisi. Ali koc konusu basli basina bir facia zaten. Musbet yaptigi tek bir sey yok.

Diğer takımlarda Real Madrid ve CSKA forması vardı. Obradovic ile 5 yıl üst üste final four a kalan kadro bu iki formadan birini giyiyor olsaydı temizinden 3 şampiyonluk ile çıkardı süreçten. Berlin de aleni Belgrad da ince ince doğradılar bizi. Belgrad daki finalde maç başında Vesely ye çalınan iki faule ve maç sonunda Melli nin tepesine çıkan Thompkins e çalınmayan faule bakın. Berlin deki rezillikleri yazmıyorum bile. Euroleague de saha içi mücadele kadar saha dışı lobi de önemli. Obradovic olmasa zaten oralara gelemezdik de, geldik diyelim başka bir koçla çıkmış olsaydık bu maçlara o az bulunan biricik, yegane, tek şampiyonluğu da yedirmezlerdi bize...
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 10:17:40 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1208 : 28 Şubat 2020, 10:31:47 »
Sözcü Sarunas ile ilgilendiğimizi yazmış.Olagünüstü işler yapıldı.5 4'lü final 3 final.Daha ne istiyoruz.Artı değişen statüde geldi finaller.Final oynamak bile zor ki hiç bir zaman şampiyon olduğumuz sene dahil üst düzey kadromuz yoktu.Yıldız anlamında.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 10:34:12 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1209 : 28 Şubat 2020, 10:46:28 »
Çıkardı çıkmazdı kimse bilemez. Cska formasi her yıl şampiyon mu oluyor? 15-20 yildir f4 yapiyor adamlar. Efes 2 yilda dipten zirve yaparken başında tasak geçtiğimiz ergin var. Temcit pilavı gibi ayni şeyleri yaza yaza bikmiyorsunuz. Obradovici tartismiyoruz burada. Obradovicin olmadigi takımlar da f4 yapıp şampiyon oluyor. Adam panadan ayrıldığı son sene de ivkovic 'e her dalda geçilmişti. Her guzelligin bir sonu var. Bizim obradovic maceramizin da sonu gelmis gözüküyor. Ne kadar duygusal takılarsanız takilin bu gerçek ortada malesef.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1210 : 28 Şubat 2020, 11:02:30 »
Fenerbahçe tarihine altın harflerle geçti.Salonda bir tribüne adı yada salon ismine koçun adıda eklenmeli.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 11:02:58 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1211 : 28 Şubat 2020, 15:40:58 »
9 Martta ancak yuhalanır bu gidişle...

Nah yuhalanır!

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1212 : 28 Şubat 2020, 16:19:47 »
Hocam ihtiyacı çok güzel yazmışsın da bu kalitede ve bu sayıda yabancı, yerli oyuncular bulmamızın imkanı var mı sence? Yani var da biz mi alamıyoruz, yoksa olur dediğimiz, güvendiğimiz dağlara kar mı yağıyor?

Zaten en baba kalitede olanların hepsini NBA aç köpek gibi topluyor. Kalan baş altı olanları da EL’in babaları Real, Barça, Cska vs toplamış çekirdek yapmış hayatta bırakmııyor. Bize de kala kala De Colo gibi Westermann gibi kumarlar kalıyor.

Bence şu saatten sonra bu kalitede bir oyuncuyu alabiliyorsak kesinlikle riskini de beraber alırız yoksa süper iyi oyuncusunu kimse yedirmez artık. Alabiliyorsan potansiyeli vardır ama daha da fazla tutmama riski vardır gibi geliyor bana. Udoh da örneğin riskini de beraber almış ana inanılmaz tutturmuştuk, daha da 5 no da tutturamadık halimiz ortada..

Friday abi kimler ne oyuncular buluyor biz de bulabiliriz. Tabiki komple adamlar bulup almak biraz tuzlu. Amaca yönelik transfer yapılıp bazı şeylerden de feragat etmek gerekebilir. Mesela delici ve savunması çok iyi bir kısa buluruz ama üçlük atışları kötü bir oyuncu olur ya da ayakları çabuk iyi savunmacı bir uzun olur ama serbest atışları sıkıntılı olur gibi gibi. Buradaki birinci önceliğimiz alınacak oyuncuların De Colo,Sloukas gibi savunma özürlü oyuncuların defolarını kapatacak oyuncular olması bence.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2020, 16:22:34 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1213 : 28 Şubat 2020, 17:20:13 »
Çıkardı çıkmazdı kimse bilemez. Cska formasi her yıl şampiyon mu oluyor? 15-20 yildir f4 yapiyor adamlar. Efes 2 yilda dipten zirve yaparken başında tasak geçtiğimiz ergin var. Temcit pilavı gibi ayni şeyleri yaza yaza bikmiyorsunuz. Obradovici tartismiyoruz burada. Obradovicin olmadigi takımlar da f4 yapıp şampiyon oluyor. Adam panadan ayrıldığı son sene de ivkovic 'e her dalda geçilmişti. Her guzelligin bir sonu var. Bizim obradovic maceramizin da sonu gelmis gözüküyor. Ne kadar duygusal takılarsanız takilin bu gerçek ortada malesef.

Kendi adıma yazıyorum. Duygusal olmasam şu kulübün taraftarı olmak için tek bir nedenim daha kalmıyor. Bir duygusallığımız şu forma için emek veren insanlara karşı onu da çok görmeseniz bizlere. Realist olanların durumunu da gördük geçen hafta itibariyle. Taraftar olmanın doğasında var duygusallık. Gider kalır ayrı mesele. Ben bizdeki miadının sona erdiğine inanmıyorum...

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #1214 : 28 Şubat 2020, 17:50:38 »
Kendi adıma yazıyorum. Duygusal olmasam şu kulübün taraftarı olmak için tek bir nedenim daha kalmıyor. Bir duygusallığımız şu forma için emek veren insanlara karşı onu da çok görmeseniz bizlere. Realist olanların durumunu da gördük geçen hafta itibariyle. Taraftar olmanın doğasında var duygusallık. Gider kalır ayrı mesele. Ben bizdeki miadının sona erdiğine inanmıyorum...

Çok haklı bir bakış açısı gerçekten. Obradovic'in bile başarısız olma hakkı var ki kariyerinde 5 yıl üst üste bu kadar istikrarlı bir şekilde başarılı olmamıştır.
 illa ki bu yıl gibi kayıp seneler olacak.

Kendisine guvenildigini hissetmeye devam eder umarım.
Bence şuana kadar taraftar iyi reaksiyon verdi böyle de devam etmeliyiz.