Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 401930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1335 : 22 Nisan 2020, 19:19:02 »
Rasko'nun işleri.

Yoksa sportando'yu ciddiye alıp konuşmaz koç.

Düzeltme;

Koç eurohoops’a yaptığı açıklamada sportando’yu doğrulamış ve kimse ile bir görüşmem olmadı demiş.

Haziran 2020’de kontratım bitiyor, sözleşmem devam ederken başka bir takımla görüşme yapmam, hedefim gelecek sezonda Fenerbahçe Beko’nun koçu olmak demiş.
Koçun bu açıklamasından sonra hala sözleşme uzatılmasına dair bir girişim olmazsa taraftardan çok büyük tepki alır yönetim

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1336 : 22 Nisan 2020, 20:24:18 »
Obradovic: "Daha net ve kesin konuşmak gerekirse, gelecek sezon için önceliğim Fenerbahçe baş antrenörü olarak kalmak. Tüm Fenerbahçe taraftarına bu mesajımı iletmek isterim."
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1337 : 22 Nisan 2020, 20:43:11 »
Koç topu yönetime atmış.

Kimisi sözlü olarak herşey tamam ama bütçe üzerinden görüşülmediği için koç bu türden açıklamalar yapıyor deniliyor.
...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #1338 : 22 Nisan 2020, 22:05:02 »
Bu yıl çöpe gitti her şey kilit ölüm kalım savaşı veriyor tüm dünya.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1339 : 23 Nisan 2020, 11:40:38 »
Bu yıl çöpe gitti her şey kilit ölüm kalım savaşı veriyor tüm dünya.
Thank you Captain Obvious!
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1340 : 30 Nisan 2020, 04:28:49 »
Yağız Sabuncuoğlu koç ile alakalı olarak;

Başkan Ali Koç'un bütçe ile alakalı durumu Obradovic'e ilettiğini kabul ederse devam edileceğini, kabul etmezse yeni bir yapılanmaya gidileceği minvalinde bişeyler yazmış.

Akşam yazdığı bu twit is şu saat itibariyle ortada yok.

Umarım yanıldığı için silme ihtiyacı görmüştür.
...

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1341 : 15 Mayıs 2020, 20:49:55 »
Başkanımız Ali Koç bugün yüksek divan kurulu toplantısında Obradovic'in durumuna dair açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şu şekilde:

Obradovic, Fenerbahçe'nin yaşayan efsanelerinden biridir. Obradovic'in istek ve beklentileri doğrultusunda yeni sezonda hamleler yaptık. Hocamızın söylemine göre en iyi kadroyu kurduk. İnanamayacağımız sonuçlar aldık, bizler bile gözlerimize inanamadık. Obradovic'e ifade ettim, bizde sonsuza kadar kredisi vardır.

Obradovic, Fenerbahçe’nin yaşayan efsanelerindendir. Fenerbahçe’de kalmak istediği müddetçe burası onun evidir. Bu sezon içerisinde de kontrat uzatma niyetimize rağmen hocamız sezon sonunda değerlendirme yapmamızın daha doğru olacağını ifade etmiştir.Bu düşüncelerde bir değişiklik olmamıştır. Kendisine de iletilmiştir.

Sezon içinde birkaç kez kontrat uzatma niyetimizi iletmemize rağmen, hocamız gidişattan dolayı sezon sonunda değerlendirme yapmamızın daha doğru olduğunu ifade etti. Lig iptal edildi, Euroleague kararı 24 Mayıs'ta. Biz de önümüzdeki günlerde hocamızla görüşeceğiz.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #1342 : 15 Mayıs 2020, 20:56:32 »
Kısa süre önce Obradovic yönetime pas atmıştı kontrat konusunda, bugün de başkan aynı şekilde topu tekrar koça attı. Benim tamamen şahsi olarak algıladığım her iki tarafta bu birlikteliğin devam etmesini isterken hala uzlaşılamayan bazı konular olduğu(muhtemelen bütçe ve sözleşme süresi olabilir diye tahminde bulunuyorum çok da tahmin etmesi zor olmayacak şekilde).

Euroleague yönetiminin 24mayısta ligin durumuna karar verdikten sonra görüşmeler yoğunlaşır muhtemelen. Euroleague devam edecek olursa zaten takım tekrar istanbulda toplanacağı için istanbulda görüşmeler yüzyüze devam eder. Lig iptal olursa da artık telekonferans vs bi şekilde dijital yolla bi çözüm bulurlar. Euroleague iptal olursa muhtemelen takım ağustosun ortasına kadar bi araya gelmez çünkü.

Sonuç olarak birbirilerinden bi adım bi fedakarlık yada koşullarından vazgeçme konusunda bi değişiklik bekliyo gibiler diye hissediyorum. İnşallah bi şekilde orta yolu bulurlar. Umarım biz istedik ama koç istemedi yollarımız ayrıldıya oldu bittiye getirmez durumu yönetimimiz. Uzun yıllardır kulupte düzenli şekilde tek iyi giden şubenin sonu umarım bu şekilde gelmez.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2020, 00:47:12 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1343 : 16 Mayıs 2020, 01:34:43 »
Ben başkanın konuşmalarından ortada olumsuz bir durumun varlığını çıkarttım.
Koç hiçkimse benimle görüşmedi dedi.
Bugün Joffrey, Obradovic benimle kimse görüşmedi dediğini açıkladı.
Başkan ise birden fazla kez sözleşme talebimiz oldu, koç sezon sonunu bekleyelim dediğini söyledi.
Ardından konuşmanın bitimine yakın bir sırada amatör diye ifade edilen branşlarla alakalı geldiğimizde hiçbir amatör branşta küçülme olmayacağını söylemekle hata ettik dedi.

Aradaki çözüme erişilmeme durumu herkesin dile getirdiği gibi bütçeden kaynaklanıyor.
Ortada çok iyi bir yapılanma, kulübün isminin duyurulma konusunda büyük bir başarı varken tekrardan başa dönmemize neden olacak bir hareket sergilenecek olması çok can sıkıcı. :(
...

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1344 : 16 Mayıs 2020, 03:52:43 »
Aynı bütçelerle devam edilmeyeceği aşikar, burada Zoc'un tavrı önemli olacak, yönetime de çok fazla suç bulamıyorum açıkçası, MG mevzusu da önemli bakalım neler olacak.

Çevrimdışı anil_91

• Üye
  • Yer: Sinop
« Yanıtla #1345 : 16 Mayıs 2020, 10:14:58 »
Bütçede küçülmeye gidilmesi zorunlu bi hal almışken obrodoviç ve asistanlarınında maaşlarının düşürülmesini kabul etmelerinin birlikte geçen yılların hatrına daha uygun olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #1346 : 16 Mayıs 2020, 15:18:48 »
Yönetimde aktif rolü olan başkana yakın isimlerden, hatta en son döviz borçlarının tl ye çevrilmesinde başrolde olan yöneticilerimizden Ozan Korman Tarman az önce sosyal medya hesabından Obradovic ve Ali Koç'un fotoğrafını paylaştı. Etkileşim kasmıyodur umarım güzel bişeyleri ima ediyodur diye düşünüyorum. :)

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #1347 : 16 Mayıs 2020, 15:46:13 »
Yönetimde aktif rolü olan başkana yakın isimlerden, hatta en son döviz borçlarının tl ye çevrilmesinde başrolde olan yöneticilerimizden Ozan Korman Tarman az önce sosyal medya hesabından Obradovic ve Ali Koç'un fotoğrafını paylaştı. Etkileşim kasmıyodur umarım güzel bişeyleri ima ediyodur diye düşünüyorum. :)
Mevcut durumun bazı avantajları var aslında.Avrupa'da tüm takımlar küçülmek zorunda ve bizim küçülmemiz gereken zaman, bu döneme denk geldi.Bu yüzden koç'un kalması yüksek bir ihtimal.Koç'un da başka takımda başlaması için çok cezbedici bir teklif olması gerekiyor.Dün başkanın verdiği mesaj; koç eğer bizim şartlarımıza uyarsa devam ederiz mesajıydı.
Asıl konu bütçede yüzde kaçlık bir azalma olacak.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1348 : 16 Mayıs 2020, 17:19:45 »
Yönetim zaten bütçeyi küçültmek istiyordu, koçta bunu bildiği için sezon sonunu bekleyelim demiştir. Bütçe ne kadar küçülecek, yönetimin şube ile ilgili düşüncelerini tam olarak öğrenip ona göre değerlendirmek istemiştir, sanırım. ama geldiğimiz nokta da yönetimin eli rahatladı, herkes bütçeyi küçültecek zaten, doğal olarak biz de küçülteceğiz. Bu saatten sonra orta yolun bulunacağını düşünüyorum.
bu arada eurolig in tamamen batmaması için
1 maaş bütçesi sınırlaması gelmeli
2 Avrudan nba ye giden oyuncu bonservis bedeli standart 5 milyon euro( min 3 milyon)  olmalı, eğer nba ödemiyorsa oyuncu gidememeli, kulubüyle sözleşme yaparken sözleşme de standart madde olarak durmalı.
sadece bu ikisi bile avrupa basketbolunu kurtarmaya yeter.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1349 : 16 Mayıs 2020, 19:34:36 »
Eurohoops'ta yer alan habere göre Vatutin sponsorlar bir bir kaçıyor, yayın geliri sınırlı, belki hiç tribün geliri olmayacak.
Haliyle sıfır gelirle oynayacağız.
Bütçe ciddi seviyede düşecek diye açıklama yapmış.
Koç gelecek sezon değerlendirmesini yaparken el'de en güçlü ekonomiye sahip olan Cska'nın ve geçen sene darphane gibi para basan Barca'nın durumlarını göz önüne alıp devam edip etmeme yolunda insaflı bir karar alır inşallah.
...