Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400936 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1545 : 24 Haziran 2020, 16:04:17 »
Birisi çok güzel yazmış;

"Zeljko Obradovic sonrasında:

* Partizan, 17 yıl bekledi F4 için.
* Joventut Badalona bir daha hiç F4 görmedi.
* Real Madrid 14 yıl F4 için bekledi, kupa için ise 18 yıl bekledi.
* Benetton, 3 yıl F4 için bekledi sonra da Euroleagude hiç görülmedi.
* Panathinaikos, bir daha hiç F4 göremedi. "

Bizi nelerin beklediğini az çok özetleyen tablo... :-\
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1546 : 24 Haziran 2020, 16:10:57 »
Birisi çok güzel yazmış;

"Zeljko Obradovic sonrasında:

* Partizan, 17 yıl bekledi F4 için.
* Joventut Badalona bir daha hiç F4 görmedi.
* Real Madrid 14 yıl F4 için bekledi, kupa için ise 18 yıl bekledi.
* Benetton, 3 yıl F4 için bekledi sonra da Euroleagude hiç görülmedi.
* Panathinaikos, bir daha hiç F4 göremedi. "

Bizi nelerin beklediğini az çok özetleyen tablo... :-\

Bunu da kelli ferli şirket sahibi yöneticilerin görememesi ayrı bir trajedi. Hazırı bozmak kolaydır. Halbuki kaç yıl emek verildi böyle bir yapı için. The Last Dance dizisinde defalarca vurgulandığı üzere Chicago Bulls yeniden yapılanmaya gittikten sonra bırakın şampiyonluğu konferans finali göremedi. Adı batsın futbolun...

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1547 : 24 Haziran 2020, 16:11:26 »
Pandemiden önce salonda, sözleşme diye bağıran tribünlere baş parmağı ile ok şovu yapıp sözleşme için haziran sonuna kadar beklemesi yüzünden Obradovic'in ayrılığı direkt başkana fatura edilir. İsmail Şenol'a göre pandemiden önceki süreçte yaşanan iletişim problemi yüzünden koç zaten mutsuzdu. Ayrıca görüşmelerde bütçe konuşulmasa bile bir çok oyuncunun sözleşmesi devam ederken bütçe düşürmek koçun elini kolunu bağlayacaktı. Ayrıca bir çok yabancı oyuncunun ücretlerini aylardır alamaması koçu çok rahatsız etmiş olsa gerek. 
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1548 : 24 Haziran 2020, 17:13:15 »
@iloturo karsilikli olarak anlasamadik sanirim.

Ben neye taktigini anlamadim; daha kisaca yazdigimi anlatmaya calisayim.

1-15 Haziran da butce vs konusuldu
        Bunun cok gec oldugunu dusunuyorum ozellikle radikal bir dusme oldugu icin.
        Eldeki bazi kontratlardan cikmak gerekiyor bu durumda.
        Yeni planlama gerekiyor gidecek ve kalacaklar la ilgili.
2-1 Ekim de ilk mac var. Yani 3 ay zaman var ilk maca. 2 aya yakin kamp yaptigini dusunursek hocanin. Bence yeni planlama icin yetersiz bir sure kaldi.... 1 ayda hem kontratlardan cikip hem yeni kontratlari yapacaksin, cok mantikli degil.
3-Gecen sene ciddi odeme gecikmeleri yasandigini hepimiz ogrendik. Zaten bu da bir soru isareti yaratmistir ister istemez.

Ben ilk iki nedenle diyorum ki; plan projesiz hareket ediyor yonetim. Zamanlama yanlis. (ozellikle Trabzon macini beklediler bence).
3. neden ise zaten bilindik mali dert.

Eger rahatsiz oldugun "Hoca durum yok, idare et iste... Turk mantigi.... " yazmam sa; bu ustteki gorunum o. En azindan bende yarattigi his.

Ve sonuc Obradovic i, sadece maddi nedenlerle degil ama ortaya proje koyamadigimiz icin kaybettik bence. Bize gurur veren ve mutlu eden bir Basketbol izletti. Yolu acik olsun, bir efsane olarak kalacak.

Ben bisiye takmadım. Gidiş şekli hoş olmadı dedim. A sebep B sebep. Nedenini bilmiyoruz.
Anlaşıldı haberleri neden düştü medyaya? Sonrasında neden vazgeçti koç? Bunların hepsi meçhul.
Yazdigin gerekçeler var kendince. 1 ekimde ilk maç var süre  kalmadı diyorsun. Planlama icin neden yetersiz süre olsun. Ispanyada maçlar oynanıyor mesela hala. Koc oyuncularin alacaklarının ödenmesini istedi yönetim de kabul etti deniyordu. Bu da gerekçe olamaz. Bence hoca turkiyede misyonunu doldurdu ve heyecanını kaybetti. Şu anda avrupada en çok yatırım yapan takım.barca olduğu için de aklı oraya kaydı. Orta halli bir bütçe ile kıvranmak istemedi ve bazı duygusal ve iletişim problemlerini de düşünerek ayrıldı. Bu su an bende oluşan izlenim.
Ama neden önce anlaşıldı denip sonra yollar ayrıldı orasını anlayamıyorum.
Böylesi bir koç ülkesine gidip de bu şekilde sessiz sedasız gitmemeliydi. Mesela ülker arenada dolu tribünlerle bir kupa  kaldırıp gitmeliydi. Yöntem hiç hoş değil hiç şık değil.
Ali.koc tükenen kredisini ne yapıp edip obrayi takim da tutarak biraz artirabilirdi ama onu da beceremedi. Geldiğinden beri daha neyi becerecek onu da bilmiyorum. Gelen gideni aratıyor malesef.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1549 : 24 Haziran 2020, 18:35:47 »
Sosyal medyada konuşulan isimleri 2 grupta incelersek:
1.Grup: Saras ve Trinchieri..Bu ikisinden kimi tercih edersiniz?
2.Grup: Erdem Can, Jose Maria Izquierdo, Ufuk Sarıca ve Oktay Mahmuti...Bu dördünden kimi tercih edersiniz?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1550 : 24 Haziran 2020, 18:48:55 »
Saras olmalı. Hiç şüphesiz. Başarıya aç, genç, hırslı, kaybetmeyi hiç sevmeyen, bir nevi küçük obra, zalgiristeki misyonu bence doldu.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1551 : 24 Haziran 2020, 19:12:45 »
Temel sıkıntı o olmalı bu olmalı değil bence. Karakterli oyuncuların büyük bir bölümü Obradovic olduğu için bizi tercih etmişti. Artık bu avantajdan mahrumuz. Bas parayı getir oyuncu ile olmuyor bu işler. Bogdanovic in Barcelona dururken bizi tercih etmesinin temel sebebi Obra idi. Bunu kaybettik...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1552 : 24 Haziran 2020, 19:15:49 »
Saras olmalı. Hiç şüphesiz. Başarıya aç, genç, hırslı, kaybetmeyi hiç sevmeyen, bir nevi küçük obra, zalgiristeki misyonu bence doldu.

Aklın yolu bir, bencede Saras en mukemmeli ihtimallerin.... Ama gelir gelmez Obra ile karsilastirilmaya çalışacaklar....

Obra dan sonra gelmek zor .... Çok zor ... Herkes o topa girmez...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1553 : 24 Haziran 2020, 19:20:08 »
Koca sampiyonluga oynayamayacagi bir butce vermek zaten git demek. Bir ihtimal corona olaylarindan dolayi devam edebilirdi. Kaldi ki corona olmasa bile benzer bir butce teklif edilecekti

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #1554 : 24 Haziran 2020, 19:25:00 »
507 maç, 382 galibiyet, %75 galibiyet yuzdesi
5 euroleague F4, 3 eurolegue final, 1 şampiyonluk
4 turkiye ligi, 3 turkiye kupası, 3 cumhurbaşkanlığı

Dile kolay, insan geçmişe baktıkça huzunleniyor. Rüzgâr gibi geçen 7 yıl. Avrupa basketbolunun gelmiş geçmiş en buyuk ismi Fenerbahce'den geldi geçti.

Bir daha tarihimizde yaşayıp yasayamayacagimiz şüpheli başarılarla dolu yıllar geride kaldı.

Onun kariyeri başarılarla dolu halkaları genişleterek devam eder ama bizim ne olur bilinmez. Son sene biraz üzülsek de tarifi imkansız duygular yaşadık onla. Yolu açık olsun. Umarım bir gün tekrar kesişiriz.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2020, 19:25:28 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #1555 : 24 Haziran 2020, 20:19:21 »
Aklın yolu bir, bencede Saras en mukemmeli ihtimallerin.... Ama gelir gelmez Obra ile karsilastirilmaya çalışacaklar....

Obra dan sonra gelmek zor .... Çok zor ... Herkes o topa girmez...

Saras için küçük Obra diyoruz ama şunu unutuyoruz biz gerçek obrayi kaybetmeyi başarmışken neden saras bizi tercih etsin ki? Obranin mutsuz olup ayrıldığı bir yere neden gelsin belli ki bir şeyler yolunda gitmiyor. Doğuştan Fenerbahçeli falan mı bu adam? değil.

Ben sarasin yerinde olsam gelmezdim ( empati yapıyorum) ama inşallah gelir tabi adaylar arasında en ilgi çekici olanı saras

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1556 : 24 Haziran 2020, 21:29:34 »
Ne yapmalıyız?Ne yapmalıydık?
Pao F4 gorememis.Ne yapalım?pao F4 u Bodiroga,Saras,Diamantidis ile gordu.Pao butce dusurdu kendisine odedigi ucrette indirime gitti.Obra ayrıldı.
FB SK de butce indirimine gitti.Obra ayrıldı.

Yonetimin payı var mıdır?Vardır.Semih Ozsoy ile arası kotu olabilir mi?Olabilir.
Ama yonetim butceyi dusurmek zorunda kalmıs.Koca da 15+7 Ek yine 20M seviyelerinde butce onermis.Ne yapalım?Obra kalsın diye ne yapmalıydık?

Ben Obra nın gidisine cok takılmıyorum.% 100 sucu Yonetime de yıkmıyorum.%50 50 olabilir daha fazlası degil...
Benim kızdıgım Vizyon'un Ufuk Sarıca olması,Ertugrul Erdogan olması vizyon bu degildir.

Vizyon Saras dır olmadı Tricnhieri dir olmadı Erdem Can a guvenmektir.Kocun asistanı Itoudis 2 tane sampiyonluk yasadı.Bu seneki kadroları hic de ahım sahım bir kadro degildi.Milan ın kovdugu Mike James ve hicbiri star olmayan oyuncularla oynadı.

Su anda yapılması gereken De Colo yu tutup takımı onun etrafında sekillendirmek, De Colo-Datome tutup Vesely de ciddi indirime giderek tutmak.Ama bu Yonetim ve bu Vizyon De Colo-Datome-Vesely den buy out alalım gonderelim der.Sıkıntı bu maalesef olmayan Vizyon...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1557 : 24 Haziran 2020, 21:40:07 »
Arkadaşlar Pao da son senesinde düşük bütçe ile oynattı... Yani illa bütçe demiyormus... bunu  M. Murathanoglu da söyledi bir kaç ay önce.... Obradovic düşük bütçe ile de devam eder ama net olmak lazım, konuşmak lazım dedi..... Bu yönetim hocayı idare edemedi bence....

Ama geç kalınıyor da demişti murat abi.... haklıymış.... geç....

Yazık....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1558 : 24 Haziran 2020, 21:50:22 »
Gec kalınmıstır katılırım.Ama KURESEL SALGIN Pandemi degil Turkcesi var Sureci herkesi dagıttı.Eger UEFA,FİFA,FİBA Oyuncuların tasdik Makamı degil de Kluplerin yanında olsaydı Mart 1 den itibaren Kluplere giren tek bir kurus yok bu donem boyunca Klupler sadece maas odemekle sorumludur ornegin Aylık 2000 avro gibi demeliydi.Ama bu kuurmlar sadece oyuncuların tasdik makamı gibi calıstıgı icin bunlardan birsey beklemek mantıksız...Bu durumda oyunculara borcun olması gayet dogal keske olmasa ama cok anormal bir surec...

Ben burada isi Yonetime yıkmıyorum gec de olsa durumu anlatmıslar,teklif sunmuslar ama koc kararını vermis.Muhtemelen de Barca da calısır.
Onemli olan kadroyu full dagıtmamak butceyi Obra gitti diye 5-6M USD ye cekmemek ve De Colo,Datome,Vesely etrafına duzgun koc ile takım kurmak...

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1559 : 24 Haziran 2020, 22:10:11 »
Ne yapmalıyız?Ne yapmalıydık?
Pao F4 gorememis.Ne yapalım?pao F4 u Bodiroga,Saras,Diamantidis ile gordu.Pao butce dusurdu kendisine odedigi ucrette indirime gitti.Obra ayrıldı.
FB SK de butce indirimine gitti.Obra ayrıldı.

Yonetimin payı var mıdır?Vardır.Semih Ozsoy ile arası kotu olabilir mi?Olabilir.
Ama yonetim butceyi dusurmek zorunda kalmıs.Koca da 15+7 Ek yine 20M seviyelerinde butce onermis.Ne yapalım?Obra kalsın diye ne yapmalıydık?

Ben Obra nın gidisine cok takılmıyorum.% 100 sucu Yonetime de yıkmıyorum.%50 50 olabilir daha fazlası degil...
Benim kızdıgım Vizyon'un Ufuk Sarıca olması,Ertugrul Erdogan olması vizyon bu degildir.

Vizyon Saras dır olmadı Tricnhieri dir olmadı Erdem Can a guvenmektir.Kocun asistanı Itoudis 2 tane sampiyonluk yasadı.Bu seneki kadroları hic de ahım sahım bir kadro degildi.Milan ın kovdugu Mike James ve hicbiri star olmayan oyuncularla oynadı.

Su anda yapılması gereken De Colo yu tutup takımı onun etrafında sekillendirmek, De Colo-Datome tutup Vesely de ciddi indirime giderek tutmak.Ama bu Yonetim ve bu Vizyon De Colo-Datome-Vesely den buy out alalım gonderelim der.Sıkıntı bu maalesef olmayan Vizyon...
Bogdanovic, De Colo gibi oyuncular Obra var diye geldiler Fenerbahçeye. Yoksa burada aldığından daha fazla para verecek klüpler vardı. Bunlar Erdem Can'ın, veya Ufuk Sarıca çapsızının hatırına Fenerbahçe ye gelir mi veya kalır mı burada sence?