Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 400820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #1575 : 26 Haziran 2020, 13:44:31 »
Pardon ya bu takimi kuran Obradovic ,Sloukas 3, Vesely 3 ,Datome 2 ,De Colo getiren Obradovic ama bu takimi birakip giden de Obradovic yuzde yuz sorumlu ise Yonetim ne guzel is...

Ayrica Cenk Duruk 1m Usd ile Dixonla uzatilmasini diyet odemek dedi ve bunu Alvertis e de yapti dedi.Maalesef 38 yasindaki adamla bana gore cok mantiksiz bir rakama sozlesme uzatildi bu diyetin faturasi da klupten cikiyor.

Sunu da belirteyim ben de bu paralarin Alper Potuk gibi adamlara car cur edilecek olmasindan rahatsizim.Ve maalesef bu olacak.
Ama hocaya verilen 15+7 takviye butce asla kotu degil, ayrica burasi FB SK Q2 arena ile ki orada basket yok Avrupa nin en modern salonu Barca bile dandik salonda mac oynuyor.FB SK de bu kadar kucumsenmesin.

Ben Obra nin imzalatip kurdugu pahali kadroyu birakip gitmesine kizginim,kirginim.Yonetim eger azicik vizyona sahipse De Colo,Vesely,Datome etrafina takim kurar.
İsmail Senol hakli cikar da Vesely disinda hepsi giderse zaten Net Yonetim de gitsin.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1576 : 26 Haziran 2020, 14:59:27 »
Problem şu ki yönetim hiçbir şeyi anlatmıyor. Anlatmazsa biz suçu Obra'da değil yönetimde ararız. Yönetimin Obra'ya 20 milyon dolar bütçe sunduğu tamamen söylenti. Asla yönetimden böyle bir açıklama yapılmadı. Nerden biliyorsunuz böyle bir teklif yapıldığını? Tamamen dedikodu üzerine konuşuyoruz.

Çevrimdışı Ugur_aus

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1577 : 26 Haziran 2020, 15:33:49 »
Problem şu ki yönetim hiçbir şeyi anlatmıyor. Anlatmazsa biz suçu Obra'da değil yönetimde ararız. Yönetimin Obra'ya 20 milyon dolar bütçe sunduğu tamamen söylenti. Asla yönetimden böyle bir açıklama yapılmadı. Nerden biliyorsunuz böyle bir teklif yapıldığını? Tamamen dedikodu üzerine konuşuyoruz.

Aslinda bence anlatmak istemiyor - Obrada zerre suc yok - benim yonetime olan guvenim sifir cunku bir cok konuda taraftara dogruyu soylemiyorlar,
ben takimin basina Sarasin gececeginede ihtimal vermiyorum ( umarim yanilirim) kisisel fikrim - Sarasin ismi suanda fokur fokur kaynayan camianin gazini almak icin yonetimden biri sizdirdi
takimin yeni koc Ertugrul Erdogan - 1-2 haftaya aciklarlar

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1578 : 26 Haziran 2020, 15:58:38 »
Umarım GS Ertugrul Erdogan ile bugun imzalar da bu dediginiz olmaz.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1579 : 26 Haziran 2020, 17:37:54 »
Pardon ya bu takimi kuran Obradovic ,Sloukas 3, Vesely 3 ,Datome 2 ,De Colo getiren Obradovic ama bu takimi birakip giden de Obradovic yuzde yuz sorumlu ise Yonetim ne guzel is...

Ayrica Cenk Duruk 1m Usd ile Dixonla uzatilmasini diyet odemek dedi ve bunu Alvertis e de yapti dedi.Maalesef 38 yasindaki adamla bana gore cok mantiksiz bir rakama sozlesme uzatildi bu diyetin faturasi da klupten cikiyor.

Sunu da belirteyim ben de bu paralarin Alper Potuk gibi adamlara car cur edilecek olmasindan rahatsizim.Ve maalesef bu olacak.
Ama hocaya verilen 15+7 takviye butce asla kotu degil, ayrica burasi FB SK Q2 arena ile ki orada basket yok Avrupa nin en modern salonu Barca bile dandik salonda mac oynuyor.FB SK de bu kadar kucumsenmesin.

Ben Obra nin imzalatip kurdugu pahali kadroyu birakip gitmesine kizginim,kirginim.Yonetim eger azicik vizyona sahipse De Colo,Vesely,Datome etrafina takim kurar.
İsmail Senol hakli cikar da Vesely disinda hepsi giderse zaten Net Yonetim de gitsin.
yüzde 1 milyon yönetim suçludur. burada değer addeden yönetim değil obra dır. niçin suçlu olduğunu da çok uzatmadan ozan balaban gayet güzel açıklamıştır. onun açıklamsına bakmak yeterlidir.
bunun dışında yok bu oyuncuya şu kadar kontrat imzalamış, yok bunda yanılmış, takım geçen sene kötüymüş, bunları argüman olarak sunmak, son derece yanlıştır. adam top8 kovalayan takımı avrupanın tepesine dikmiş, (önceki harcanan bütçelerin biraz üzerinde), marka haline getirmiş, yönetim ne yapmış futbolu batırdığı gibi basketbolu da batırmıştır. futbolda 2 yıl önce ali koç göreve geldiği zaman fenerbahçe şampiyonluğu son maçta kaçırmıştı. orayı batırdı, şimdi de basketbolu batırdı. tek umudum maurizo nun kalması, sarasın gelmesi. yok sa basketbol izlemekte haram bundan sonra bize. şahsen ben futbol maçı izleyemiyorum artık.

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1580 : 27 Haziran 2020, 01:37:49 »
erdem can ne alaka abi ya..ozan balababanın kimin değirmenine su taşıdığı ortada... benim görüşüm saras gelecekse obranın gitmesi kayıp değil. küçük bütçeli takımlara iyi basketbol oynatıp büyükleri dağıtan hocalara her daim büyük saygı duymuşumdur. yönetim saras konusunda elinden geleni yapması lazım. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1581 : 27 Haziran 2020, 03:02:06 »
Şimdi arkadaşlar, aşırı duygusallaşınca insanların rasyonel düşünme yetisini kaybettiği açık. Fenerbahçe çok uzun süredir iki sorunla karşı karşıya: Birincisi, Türkiye ekonomisinin giderek kötüye gitmesi, özellikle TRY'nin yabancı para birimlerine karşı ciddi değer kaybetmesi. İkincisi, Fenerbahçe kulüp olarak da zaten iflasın eşiğine gelmiş. Benim için de birinci spor dalı basketbol ama bu kulübün amiral gemisi futbol. Amiral gemisi su almış, batmak üzere. Böyle olunca, belki bir şeyler olur diye üzerindeki filikaları ve ağırlıkları atmak lazım. Hoşumuza gitsin veya gitmesin, bütçe düşmek zorundadır. Gidip de futbola harcanan şu, bu demeyin. Harcanmak zorunda. O branş tekrar ayağa kalkmadan da bu düzelmeyecek. Böyle bir durumda, sizce Obradoviç bütçenin küçültülmesini kabul etmiş midir? Ben şahsen sanmıyorum.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #1582 : 27 Haziran 2020, 04:09:53 »
Şimdi arkadaşlar, aşırı duygusallaşınca insanların rasyonel düşünme yetisini kaybettiği açık. Fenerbahçe çok uzun süredir iki sorunla karşı karşıya: Birincisi, Türkiye ekonomisinin giderek kötüye gitmesi, özellikle TRY'nin yabancı para birimlerine karşı ciddi değer kaybetmesi. İkincisi, Fenerbahçe kulüp olarak da zaten iflasın eşiğine gelmiş. Benim için de birinci spor dalı basketbol ama bu kulübün amiral gemisi futbol. Amiral gemisi su almış, batmak üzere. Böyle olunca, belki bir şeyler olur diye üzerindeki filikaları ve ağırlıkları atmak lazım. Hoşumuza gitsin veya gitmesin, bütçe düşmek zorundadır. Gidip de futbola harcanan şu, bu demeyin. Harcanmak zorunda. O branş tekrar ayağa kalkmadan da bu düzelmeyecek. Böyle bir durumda, sizce Obradoviç bütçenin küçültülmesini kabul etmiş midir? Ben şahsen sanmıyorum.

Obradovicin Panatinaikos tan ayrılışını iyice araştırırsan anlarsın. Ücret bile talep etmemiş. Obra için para hep ikinci planda oldu.Amacı para olsaydı cska ya giderdi zaten. Obra aile ortamı istiyor. Muhabbet istiyor. Samimiyet istiyor. Bu da Ali Koç soğuk nevalesinde yok. Maçları bile locadan izledi. Dikkat ederseniz Aziz Yıldırım hep benchin yanındaydı.

Çevrimdışı anil_91

• Üye
  • Yer: Sinop
« Yanıtla #1583 : 27 Haziran 2020, 08:11:46 »

Obradovicin Panatinaikos tan ayrılışını iyice araştırırsan anlarsın. Ücret bile talep etmemiş. Obra için para hep ikinci planda oldu.Amacı para olsaydı cska ya giderdi zaten. Obra aile ortamı istiyor. Muhabbet istiyor. Samimiyet istiyor. Bu da Ali Koç soğuk nevalesinde yok. Maçları bile locadan izledi. Dikkat ederseniz Aziz Yıldırım hep benchin yanındaydı.
Aziz Yıldırımı bu şekilde aracağımız aklıma gelmezdi , umarım yeni gelecek koçla o dönemde olduğu gibi aile ortamı havasını yeniden yakalarız.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2020, 08:12:03 Gönderen: anil_91 »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1584 : 27 Haziran 2020, 11:31:03 »

Yazdıklarımın Koç'un ücreti ile ilgisi yok. Bütçeyi kastediyorum.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2020, 11:31:23 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #1585 : 27 Haziran 2020, 12:02:00 »
Yazdıklarımın Koç'un ücreti ile ilgisi yok. Bütçeyi kastediyorum.
Koç'un gidişinin bütçe ile alakası yok.Ayrıca başkan çok büyük bir aile kültüründen geliyor.Bu kültür ve yönetim tarzı,  farklı davranış ve bakış açısı getiriyor.Az çok bilen biri olarak söylüyorum, Başkan Ceo'larına müdürlerine bakış açısı üzerinden, profesyonel bir davranış sergiliyor.Kurumsal ve profesyonel  refleksler ile düşünüyor.Süreç yönetimi ve bakış açısı farklı olsaydı koç kalırdı.Bunu suçlama olarak söylemiyorum.Ali Koç gelirken zaten bunu vaad etmişti.
Ama Koç'un gidişi, başkanın kendi kalesine golü  oldu.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2020, 12:13:40 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1586 : 27 Haziran 2020, 12:45:29 »
Obradovic'e yarismaci bir butce verilmedigi surece ister real, ister barca yada hangi takim olursa olsun tutamaz. Sorun kendi aldigi ucret degil. Bu koca bir elestiri degil, aksine yuzde yuz hakli.

Adamin kariyerinde boyle bir sey yok, her zaman sampiyonluga oynamis. Aksini dusunmek sasirtici

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1587 : 27 Haziran 2020, 13:24:30 »
Obradovic'e yarismaci bir butce verilmedigi surece ister real, ister barca yada hangi takim olursa olsun tutamaz. Sorun kendi aldigi ucret degil. Bu koca bir elestiri degil, aksine yuzde yuz hakli.

Adamin kariyerinde boyle bir sey yok, her zaman sampiyonluga oynamis. Aksini dusunmek sasirtici

Hoca geldiginde okudugum bir hikayeydi. PAO dan ayrilmadan once son senesinde sampiyon ekibin butcesinin 20 den 6 ya dusurulmesi karari verilmis. Obra da Giannakopoulos'un babasina gidip durum buysa bu sene para almadan ve bu butceye uygun devam ederim demis. Tabi bunun mumkun olmadigini, illaki bir ucret odemek istedigini soylemis baskan. Bu durumda suna karar vermisler ikisi de bir kagida rakam yazacak ve ondan sonra birbirlerine gosterip anlasacaklardir. Baskan ve Obra yazar, birbirlerine gosterirler. Baskan bir rakam yazmistir Obra YES yazmistir...

Bu hikayedeki adam daha sonra PAO dan ayrilir. Cunki babasindan sonra, oglunun soguk tavirlari aidiyet hissini kaybettirmisti.... Hatta ayrilmamasi karsiligi "klubun hisselerini ve yonetimini" teklif ettigini aciklamisti Giannakopoulos. Buna ragmen ayrildi, sonraki sene bize nasip oldu onun hoca olmasi.

Arkadaslar bu benim yorumum degil, bir baskasindan caliyorum, ama katiliyorum. PAO da babasindan sonra neden devam edemediyse Giannakopoulos la, bizde de Azizden sonra Ali Koc ile ayni sekilde devam etmedi....

Hatta geldiginde hala bir imkan vardi bence kalmasi icin. Ama hatirlatirim hoca geldikten sonra Baskan ile kac gun sonra gorustu? Siz yoneticilerle halledin en son ben konusurum tavri benimde taktir ettigim bir yonetim sekli. Ama konu Obra ise, bir efsane ise... Sanirim biraz daha eski usul gitmekti dogrusu...

Bu tur karakterler sadece spor adami degil bir efsane, buna uygun da davranmak gerekir. Bir konuda baskanla konusmak istediginde "Sevim hanim a mail atin" bu tur adamlar icin dogru tavir degil....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #1588 : 27 Haziran 2020, 19:29:39 »
Hoca geldiginde okudugum bir hikayeydi. PAO dan ayrilmadan once son senesinde sampiyon ekibin butcesinin 20 den 6 ya dusurulmesi karari verilmis. Obra da Giannakopoulos'un babasina gidip durum buysa bu sene para almadan ve bu butceye uygun devam ederim demis. Tabi bunun mumkun olmadigini, illaki bir ucret odemek istedigini soylemis baskan. Bu durumda suna karar vermisler ikisi de bir kagida rakam yazacak ve ondan sonra birbirlerine gosterip anlasacaklardir. Baskan ve Obra yazar, birbirlerine gosterirler. Baskan bir rakam yazmistir Obra YES yazmistir...

Bu hikayedeki adam daha sonra PAO dan ayrilir. Cunki babasindan sonra, oglunun soguk tavirlari aidiyet hissini kaybettirmisti.... Hatta ayrilmamasi karsiligi "klubun hisselerini ve yonetimini" teklif ettigini aciklamisti Giannakopoulos. Buna ragmen ayrildi, sonraki sene bize nasip oldu onun hoca olmasi.

Arkadaslar bu benim yorumum degil, bir baskasindan caliyorum, ama katiliyorum. PAO da babasindan sonra neden devam edemediyse Giannakopoulos la, bizde de Azizden sonra Ali Koc ile ayni sekilde devam etmedi....

Hatta geldiginde hala bir imkan vardi bence kalmasi icin. Ama hatirlatirim hoca geldikten sonra Baskan ile kac gun sonra gorustu? Siz yoneticilerle halledin en son ben konusurum tavri benimde taktir ettigim bir yonetim sekli. Ama konu Obra ise, bir efsane ise... Sanirim biraz daha eski usul gitmekti dogrusu...

Bu tur karakterler sadece spor adami degil bir efsane, buna uygun da davranmak gerekir. Bir konuda baskanla konusmak istediginde "Sevim hanim a mail atin" bu tur adamlar icin dogru tavir degil....

Ben de aynı olaydan bahsediyorum.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1589 : 27 Haziran 2020, 20:07:19 »
Kusura bakmayın bunun butceyle ilgisi yok,Obra nın alacagı parayla ilgisi yok tek sebep muhabbet eksikligi oldu tamam...Ne olmus o olaydan Sonra Obra ayrılmıs mı Pao dan ayrılmamıs mı?
Olayı sırf sevgiye muhabbete baglamak bana gore zerre gercekci degil...Kim kurdu bu kadroyu?
Sloukas a zam yapılıp 3 yıl sozlesmeyi kim imzalattı?Vesey,Datome kim imzalattı?De Colo kim istedi?
Obra nın ayrılmasından uzgunum.Neden uzgunum cunku Saras gelmezse ki o olmazsa Trinchieri de alternatif olabilirdi gidip 5-6M USD butce verirler.Avrupa nın en modern salonu da iddiasız bir takıma donusur.Cunku bu yonetimde o potansiyel maalesef var.Ama mevzu Obra ya gelince asla %100 yonetim suclu olduguna katılmıyorum.İsteyen istedigini dusunsun.

Umarım Saras,Trichieri,Seferapulos gibi biri gelir ve adama 15M-20M USD butce verilir.De Colo etrafına d takım kurulur.