Gönderen Konu: Türk Basketbolu (Altyapılar ve Alt Ligler)  (Okunma sayısı 29097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Türk Basketbolu - Altyapılar ve Alt Ligler (Genel)
« Yanıtla #75 : 01 Haziran 2018, 17:49:19 »
Afyon Belediyespor, BSL'ye yükselen 2. takım oldu. Futbolda da TFF 1. lige yükselmişlerdi, şehir olarak harika bir sezon geçirmiş oldular.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #76 : 12 Haziran 2019, 04:32:18 »
İTÜ, seriyi 2-0'dan 2-2'ye getirdi.
Kazananın BSL'ye yükseleceği Ormanspor-İTÜ maçı cuma günü Ankara'da oynanacak.Yayınlayan kanal çıkar umarım.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #77 : 12 Haziran 2019, 08:27:40 »
Bizim Ahmet Can DURAN da İTÜ deydi galiba.

Çevrimdışı DesperateCry

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #78 : 12 Haziran 2019, 16:48:33 »
İTÜ - Ormanspor maçları türkiye basketbol federasyonu youtube kanalından yayınlanıyor, sitede de herhangi bir televizyon kanalı belirtilmemiş. Cuma günü maça gideceğim. Okurken az maç izlemedik Ayazağa'da.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2019, 17:02:34 Gönderen: DesperateCry »

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #79 : 12 Haziran 2019, 20:40:09 »
Şu an bile ligde 7 tane İstanbul takımı var, Ormanspor'un çıkmasını tercih ederim.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #80 : 12 Haziran 2019, 20:54:28 »
Şu an bile ligde 7 tane İstanbul takımı var, Ormanspor'un çıkmasını tercih ederim.
Zaten EL'de takım sayısı artırıldı, bırak İstanbul takımları fazla olsun, deplasman derdi olmaz.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #81 : 12 Haziran 2019, 21:12:28 »
Zaten EL'de takım sayısı artırıldı, bırak İstanbul takımları fazla olsun, deplasman derdi olmaz.

Yani bizim için o açıdan iyi belki ama basketbolsever olarak bakınca bu dağılım bana hiç doğru gelmiyor. Mesela Tofaş varken Bursaspor'u da istemezdim, yine Telekom dururken de Ormanspor da fazla. Ama İstanbul'daki durumun hiçbir mantığı yok, başka hiçbir ligde de böyle komik bir dağılım yoktur.

Dediğim gibi basketbol açısından keşke Sakarya kalsaydı da gereksiz İBB düşseydi. Keşke Bursaspor ve Ormanspor/İTÜ değil de Düzce ve Akhisar/Manisa çıksaydı.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #82 : 12 Haziran 2019, 21:36:12 »
Yani bizim için o açıdan iyi belki ama basketbolsever olarak bakınca bu dağılım bana hiç doğru gelmiyor. Mesela Tofaş varken Bursaspor'u da istemezdim, yine Telekom dururken de Ormanspor da fazla. Ama İstanbul'daki durumun hiçbir mantığı yok, başka hiçbir ligde de böyle komik bir dağılım yoktur.

Dediğim gibi basketbol açısından keşke Sakarya kalsaydı da gereksiz İBB düşseydi. Keşke Bursaspor ve Ormanspor/İTÜ değil de Düzce ve Akhisar/Manisa çıksaydı.
Ben de seyircisi olan takımların ligde olmasını isterim normalde ama şu ortamda ne kadar İstanbul takımı olursa o kadar iyi bizim için.

Şu dağılım güzel olurdu mesela:
FB
GS
BJK
Karşıyaka
Göztepe
Bursaspor
Ankaragücü
Sakarya
Kocaeli
Trabzon
Antalya
Adana
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
Konya
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2019, 21:39:24 Gönderen: kenz »

Çevrimiçi ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #83 : 27 Ocak 2021, 11:00:12 »
 daha önce yayınlanıyordu ve ben mi fark etmedim bilemiyorum ama trtspor2 2.lig maçlarını yayınlamaya başlamış; bence alt lige ilgi açısından iyi de olmuş. yayın saatleri cuma 15.00 ve pazartesi 15.00 gibi garip saatlerde ama olsun yine de.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #84 : 27 Ocak 2021, 23:59:37 »
daha önce yayınlanıyordu ve ben mi fark etmedim bilemiyorum ama trtspor2 2.lig maçlarını yayınlamaya başlamış; bence alt lige ilgi açısından iyi de olmuş. yayın saatleri cuma 15.00 ve pazartesi 15.00 gibi garip saatlerde ama olsun yine de.

Ligin ikinci yarısıyla beraber başlatıyorlar yayınları, hafta sonları basketbol liginden 2 maç dışında, voleybol ve hentbol liglerinden de maçlar yayınladıkları için normal sezonda cuma ve pazartesi günleri yayın yapacaklarmış, play off zamanı günler değişir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
Ynt: Türk Basketbolu (Altyapılar ve Alt Ligler)
« Yanıtla #85 : 22 Şubat 2021, 22:15:23 »
Bu sene bir alt lig olan TBL inanılmaz denk geçiyor.
19. Hafta itibariyle liderle 12. arasında sadece 2 galibiyet fark var.

Lider:12-7
12.:10-9

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #86 : 23 Şubat 2021, 15:36:24 »
Bu sene bir alt lig olan TBL inanılmaz denk geçiyor.
19. Hafta itibariyle liderle 12. arasında sadece 2 galibiyet fark var.

Bu sene TBL'de Umut Geçen gerçeği var, Manisa'da gösterdiği gelişim ve çıkış dikkat edilmesi gereken seviyede.

Ben bu tip guardları çok seviyorum, statik olarak oyun kurmanın dışında savunma enerjisi ve gerektiğinde şutunu yollaması çok büyük artı yazıyor. Bu çocuk 1997 doğumlu, halen önünde uzun bir yol var ama asıl sorgulanması gereken bu seviyede bunları yapacak kıvama gelmesi neden uzun sürdü? Bunun da cevabı basit aslında, Türkiye'de birçok yerli koç kendisine fırsat isteyip, yabancı kriteri dayatırken, sahadaki oyuncusuna aynı fırsatı vermekten kaçınıyor. Fırsatı verdiğin zaman, oyuncun da buna değerse tıpkı Umut gibi, hem senin elin rahatlıyor hem de takımın esneklik kazanıyor.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #87 : 19 Nisan 2021, 16:37:06 »
Merkezefendi-Samsun maçı var TRT'de, kazanan BSL'ye yükselecek çok büyük ihtimalle. 2-9. sıradakiler ise playoff oynayacak.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #88 : 19 Nisan 2021, 16:41:56 »
Merkezefendi ligin ilk devresini 7 G- 8M ile 12. sırada bitirmişti ama 2. yarı bütün maçlarını kazanarak zirveye yükseldi.

Çevrimiçi ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #89 : 13 Haziran 2021, 16:19:05 »
merkezefendi bld. denizli basketin sezonu şampiyon bitirerek tbl'ye yükselmesinin ardından play offlarda da sona yaklaşıldı. finali samsunspor ile semt 77 yalovaspor oynuyor ve seri şu an 1-1. 3 maç alan tbl'ye yükselecek.