Gönderen Konu: Fenerbahçe Grundig Şampiyonlar Ligi  (Okunma sayısı 95559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: 2016 Kadınlar Şampiyonlar Ligi - Final Four (9/10 Nisan 2016)
« Yanıtla #540 : 11 Nisan 2016, 10:57:30 »
...

tum emkler 1 macla kayboluyor...

hatta suna inananıyorum...formatlarda degismeli..f4'lerde her takım birbiri ile oynamalı...3 macın sonunda kim daha cok puan toplarsa...

Bence de dediğiniz gibi olmalı.
Hem sporseverler açısından güzel olur, hem de takımların bir maçlık kötü performanslarına kredi verilmiş olur.

4 maç sonunda da ilk 2 sırayı alan takımlar final oynamalı.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2016, 10:59:11 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı CurvaNord

• Üye
  • Yer: Eskişehir-Kadıköy-Alanya
    • CurvaNord
« Yanıtla #541 : 11 Nisan 2016, 16:00:36 »
bu sene bu takım 4. defa final four yapıyor artık öyle kedi enciği gibi, ilk defa oynarmışcasına ezik kalmamalı... 2 kez final oynadığımız bir kupada böyle bir ilk maç kabul edilemez...öyle geri döndürülmez karşı takım...
Hasta Siempre Fenerbahçe...

Çevrimdışı kerem

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #542 : 11 Nisan 2016, 16:11:00 »
bence bizim bütün şubelerin dengesini bozan bi takıntı var..oyuncular değişssede bu değişmio

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #543 : 12 Nisan 2016, 06:34:28 »
4 maç sonunda da ilk 2 sırayı alan takımlar final oynamalı.

Her türlü alavere döner. Voleybol oyun kuralları buna müsait. Takımlara final için rakip seçme şansı da kalır. Ayrıca izlenirlik seviyesi oldukça düşer. Ben gibi voleybolu sadece final-four seviyesinde takip edenler için bir anlamı kalmaz mesela.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #544 : 19 Nisan 2016, 03:54:36 »
Bir iki şeyde biz karalayalım.

Malum... CL de yine fiyasko yaşadık. Bekliyordum. Belkide bu yüzden hayalkırıklığı yaşamadım. Çoğu kişi hatanın nerede yapıldığına dair yorumlarda bulunuyor. Kendilerince haklı sebepleri de var. Ancak az kişi tarafından görülen bir konu var ki o da şu; Kim'in çaprazında ki oyuncumuz inanılmaz derecede tek yönlü bir oyuncu tipi.

Senin manşetçi smaçörün hücumda katkı veremezse oyun planında ister istemez tekdüze olur. Geçen yıl Lo Bianco bu yıl Skorupa takımı tekdüzeliğe itmekle , yanlış tercihler yapmakla suçlanabilir ama bu durumun en büyük sebebi hücum yönü olmayan Bosetti'dir.

Şu unutulmasın iyi pasör topu eşit dağıtan pasör değildir. İyi pasör takımındaki oyuncuların hücumsal yeteneklerini en verimli şekilde kullanmaya çalışan pasördür. Şimdi Bosetti'nin  mevcut durumda hücumsal ne yeteneği var ki pasör onu kullansın. Yok.

Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır. Bu durum voleybol içinde aynıdır. Birçoğumuz CL şampiyonluğuna giden yolda hep zincirimizin en sağlam halkasından (Kim veya Mihajlo) yola çıktı. Buna güvendi. Kıyaslamaları buradan yaptı. Ama en zayıf halkamız görmezden gelindi ya da görülmek istenmedi.

Artık çok klişeleşen bir durum var. İşler kötü giderse suçu pasöre at. Bu tüm Türk voleybol camiası için geçerli. Bizde yorumların çoğu pasör odaklı. Hatta bazı forumlarda görüyorum, favori bir pasör belirliyorlar onlar üzerinden sidik yarıştırıyorlar. "Benim babam senin babandan daha yakışıklı." gibi. Sonuçta kötü olmayan bir kadro mühendisliğiyle Nilay Özdemir ve Asuman Karakoyun ile de CL şampiyonu olunabiliyor değil mi ?

Tamam Skorupa'nın yanlış tercih olduğunu , pasörlüğünü beğenmediğimi her fırsatta dile getirdim. Kaybedilen CL içinde oldukça yetersiz. Ama görülmeyen şu ; pasörden daha zayıf halkalarımız vardı. Bizi Skorupa'dan daha çok Bosetti ; rakip için zaafları açık seçik belli olan bir takım haline getirdi.

Bu görülmek istenmedi. İstenmedi diyorum çünkü birçok Fenerbahçeli kupadan emindi. Bizde toplumca şöyle bir özellik var. Olayları önceden öngörebilme yetimiz çok az. Çok kısa sürelerde çok ani duygu değişimleri yaşıyoruz. (Söz meclisten dışarı-Yaşanabilecek örnek) Maçtan önce, Bosetti'yi çekemeyen anten taksın diyebilen biri maçtan sonra "Ya bende biliyordum aslında tahminde etmiştim Bosetti'nin zayıf karnımız olacağını." diyebiliyor.(Abbondanza ve Skorupa'lı versiyonlarda üretilebilir)

Aslında işin kötüsü bu değil işin kötüsü bu anlayışın artık her tarafımızı sarıp kısır bir döngü içerisinde kendi kendisini seyretmesi. Sonra bir reklam arası giriyor.(transfer sezonu) ve dahasında farklı oyuncular eşliğinde benzer senaryolar. 3-2-1 Başla... 
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2016, 03:55:53 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #545 : 19 Nisan 2016, 12:11:09 »

Malum... CL de yine fiyasko yaşadık. Bekliyordum. Belkide bu yüzden hayalkırıklığı yaşamadım. Çoğu kişi hatanın nerede yapıldığına dair yorumlarda bulunuyor. Kendilerince haklı sebepleri de var. Ancak az kişi tarafından görülen bir konu var ki o da şu; Kim'in çaprazında ki oyuncumuz inanılmaz derecede tek yönlü bir oyuncu tipi.

Senin manşetçi smaçörün hücumda katkı veremezse oyun planında ister istemez tekdüze olur. Geçen yıl Lo Bianco bu yıl Skorupa takımı tekdüzeliğe itmekle , yanlış tercihler yapmakla suçlanabilir ama bu durumun en büyük sebebi hücum yönü olmayan Bosetti'dir.

Şu unutulmasın iyi pasör topu eşit dağıtan pasör değildir. İyi pasör takımındaki oyuncuların hücumsal yeteneklerini en verimli şekilde kullanmaya çalışan pasördür. Şimdi Bosetti'nin  mevcut durumda hücumsal ne yeteneği var ki pasör onu kullansın. Yok.

Bir zincir en zayıf halkası kadar sağlamdır. Bu durum voleybol içinde aynıdır. Birçoğumuz CL şampiyonluğuna giden yolda hep zincirimizin en sağlam halkasından (Kim veya Mihajlo) yola çıktı. Buna güvendi. Kıyaslamaları buradan yaptı. Ama en zayıf halkamız görmezden gelindi ya da görülmek istenmedi.

Artık çok klişeleşen bir durum var. İşler kötü giderse suçu pasöre at. Bu tüm Türk voleybol camiası için geçerli. Bizde yorumların çoğu pasör odaklı. Hatta bazı forumlarda görüyorum, favori bir pasör belirliyorlar onlar üzerinden sidik yarıştırıyorlar. "Benim babam senin babandan daha yakışıklı." gibi. Sonuçta kötü olmayan bir kadro mühendisliğiyle Nilay Özdemir ve Asuman Karakoyun ile de CL şampiyonu olunabiliyor değil mi ?

Tamam Skorupa'nın yanlış tercih olduğunu , pasörlüğünü beğenmediğimi her fırsatta dile getirdim. Kaybedilen CL içinde oldukça yetersiz. Ama görülmeyen şu ; pasörden daha zayıf halkalarımız vardı. Bizi Skorupa'dan daha çok Bosetti ; rakip için zaafları açık seçik belli olan bir takım haline getirdi.

Bu görülmek istenmedi. İstenmedi diyorum çünkü birçok Fenerbahçeli kupadan emindi. Bizde toplumca şöyle bir özellik var. Olayları önceden öngörebilme yetimiz çok az. Çok kısa sürelerde çok ani duygu değişimleri yaşıyoruz. (Söz meclisten dışarı-Yaşanabilecek örnek) Maçtan önce, Bosetti'yi çekemeyen anten taksın diyebilen biri maçtan sonra "Ya bende biliyordum aslında tahminde etmiştim Bosetti'nin zayıf karnımız olacağını." diyebiliyor.(Abbondanza ve Skorupa'lı versiyonlarda üretilebilir)

Aslında işin kötüsü bu değil işin kötüsü bu anlayışın artık her tarafımızı sarıp kısır bir döngü içerisinde kendi kendisini seyretmesi. Sonra bir reklam arası giriyor.(transfer sezonu) ve dahasında farklı oyuncular eşliğinde benzer senaryolar. 3-2-1 Başla... 

Serkan, bu forumda voleybol bilgisine en cok guvendigim kisi sensin.  Yaptigin yorumlari okuyunca buna bir kez daha emin oldum.  Altina imzami atabilecegim bir yorum olmus. 

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #546 : 19 Nisan 2016, 15:42:02 »

Az bucuk anlayan herkes zaten bu noktada birlesir.Yabancı smacor sadece manset alsın,arka alanı toparlasın,supurucu olsun diyemezsin.Ustelik burada da ciddi aksayabiliyor.Hucum da sıfır bir oyuncu senin smacorden bozma liberon 1.80 yabancı smacorun 1.76 ve Kim bunlardan fazla manset alıyor cogu zaman da bırakın siizn alacagınız mansete deyip ikisinin mansetine de o girip alıyor.
Rakip 1.90 ve uzerini karsına dizerken sen bu sekilde gecmeye calısıyorsun.
Ayrıca bana gore her zaman Vakıf kadrosu cok daha genisti.2 tane smacor var Hill,Bujis ve birini her an oyuna sokabiliyor.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #547 : 19 Nisan 2016, 18:19:14 »
bosetti bize gelmeden önceki sene italya ligi mvp si değil miydi orada hangi özellikleriyle mvp oldu bilmediğim için soruyorum

milli takıma alınmamasının bir sebebi de formsuzluğu ve moralsizliği olabilir mi?

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #548 : 19 Nisan 2016, 18:38:36 »
bosetti bize gelmeden önceki sene italya ligi mvp si değil miydi orada hangi özellikleriyle mvp oldu bilmediğim için soruyorum

milli takıma alınmamasının bir sebebi de formsuzluğu ve moralsizliği olabilir mi?

Bize geleceği sene ciddi bir sakatlık geçirmişti.  Ondan sonra İtalya Ligi'ndeki Bosetti olamadı.  Tabii bir de her oyuncunun performansı takımdan takıma değişir.  Picinini'yi alalım mesela, herkes mutlaka alınsın demiş, gelmiş geçmiş en kötü transfer olur.  Bir İtalya takımında ve kendi seyircisi önünde o performansı gösterdiğini unutmayalım. 

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #549 : 20 Nisan 2016, 02:46:33 »
Bize geleceği sene ciddi bir sakatlık geçirmişti.  Ondan sonra İtalya Ligi'ndeki Bosetti olamadı.  Tabii bir de her oyuncunun performansı takımdan takıma değişir.  Picinini'yi alalım mesela, herkes mutlaka alınsın demiş, gelmiş geçmiş en kötü transfer olur.  Bir İtalya takımında ve kendi seyircisi önünde o performansı gösterdiğini unutmayalım.
Ben oyunun değil abi kendisinin hastasıyım ondan alalım yazmıştım ;D ;D
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2016, 02:46:54 Gönderen: smith jr »