Gönderen Konu: Melih Mahmutoğlu  (Okunma sayısı 110511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
Ynt: Melih Mahmutoğlu
« Yanıtla #90 : 03 Mart 2017, 17:43:07 »
Son zamanlar eleştirdik, çıkıp gerekeni yaptı bu sefer. Böyle korkusuz oynamalı, çekinmeden üçlüğünü atmalı, gerisi gelir zaten.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #91 : 12 Mart 2017, 20:26:37 »
Son 4 maçta -Dacka maçında çok az oynadı- 9/13 üçlükle iyi katkı verdi. Şu olayı sezon geneline yayabilse tadından yenmeyecek...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #92 : 14 Mart 2017, 11:30:23 »
Son 4 maçta -Dacka maçında çok az oynadı- 9/13 üçlükle iyi katkı verdi. Şu olayı sezon geneline yayabilse tadından yenmeyecek...

Kendisinden beklediğimiz bu zaten, böyle devam edip üçlüklerini soksa zaten müthiş bir katkı olur. Böyle devam kaptan!

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #93 : 21 Mart 2017, 23:01:21 »
Hak ettiğin süre verilmesi gereken Zaman'larda bile verilmiyor kaptan

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #94 : 23 Mayıs 2017, 20:09:30 »
Kaptanın kendi internet sitesinde yazdığı yazı:

KÜÇÜK BİR ÇOCUKKEN BÜYÜLENDİM HEYBETİNDEN…

MELİH MAHMUTOGLU > HABERLER > BLOG > KÜÇÜK BİR ÇOCUKKEN BÜYÜLENDİM HEYBETİNDEN…

23 MAYIS 2017

MELİH10

Deplasmanlar, sevinçler, meşale kokusu, besteler, derbi maçları, şampiyonluklar… Hep bu heyecanlarla geçti çocukluğum. Yer ve zaman değişti ama değişmeyen tek şey sırtımdaki çubuklu oldu.

2013-14 sezonu öncesinde Fenerbahçe’den teklif almam hayallerimin başlangıcı oldu. Gururla taşıdığım çubuklu artık benim tutkumun daha ötesiydi, artık benim görevimdi. Ardında kaptanlık görevini bana layık görüldüğünü duyduğumda boğazım kurudu, hemen babamı aradım. O Fenerbahçeli Melih, tuttuğu takımın kaptanıydı artık. Geldiğim ilk günden itibaren sadece takımımızın başarısı ve büyük taraftarımız için çalıştım.

Bana 5-6 yıl önce bir Türk takımının EuroLeague şampiyonu olacağını söyleseler inanamazdım. Ancak sadece birkaç gece önce kupa ellerimizde yükseldi. İnanılmaz gururluyum. Gururum sadece bu takımın kaptanı veya oyuncusu olduğum için değil. Fenerbahçe’m kazandı bu kupayı. Sarı-Lacivert renkler Avrupa’nın en büyüğü olduğu için gururluyum. Bir Türk vatandaşı olarak kupa İstanbul’da kaldığı için gururluyum. Bu başarının hangi noktasında olursam olayım, Fenerbahçe ismini Avrupa’nın en büyüğü yaparken döktüğüm her ter için gururluyum.

Biz bir aileyiz… Başkanımız, yöneticilerimiz, hocamız, kardeşlerim ve sizin görmediğiniz arka planda bizim başarımız için mücadele eden kulüp personeliyle beraber yürüyen büyük ve özel bir aileyiz. Bu ailenin bir parçası olmak benim için sayıların da sürelerinden de ötesinde.

Emin olun eğer bir basketbolcu olmasaydım; 21 Mayıs gecesi sizinle beraber Sinan Erdem’de sesim tükenene kadar “Her şeyden geçtim ama bir senden vazgeçemem’’ diye bağırıyor olacaktım.

EuroLeague geride kaldı. Şimdi Play-Off zamanı.

Saygılarımla

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #95 : 23 Mayıs 2017, 23:39:37 »
Güzel yazmış kaptan, eline sağlık...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #96 : 03 Haziran 2017, 02:11:56 »
Birara iyice umudumu kesmiştim ama son dönemde ciddi katkı veriyor, hem hücumda hem de savunmada. Umarım hep böyle devam eder.

Çevrimdışı mulanbu

• Üye
    • mulanbu
« Yanıtla #97 : 04 Haziran 2017, 01:18:35 »
Melih'in tavanı bence Carroll olabilir. Biraz daha fazla penetre üstünden bitirebilse ve şu an koştuğunun iki katı kadar koşsa perde arkalarından Jayce Carroll verimliliğine evrilebilir. Üstüne birde Fenerbahçeliliğide eklenince bayrak oyuncu olur uzun yıllar.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #98 : 11 Temmuz 2017, 17:22:15 »
Son zamanlarda transfer hareketliliğinden olsa gerek, Nunnally'e takımda yer açmak adına tutturuldu bir "keskin şutör" kavramı! Halbuki bizim şutörümüz belli, Melih...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #99 : 11 Temmuz 2017, 18:13:07 »
Son zamanlarda transfer hareketliliğinden olsa gerek, Nunnally'e takımda yer açmak adına tutturuldu bir "keskin şutör" kavramı! Halbuki bizim şutörümüz belli, Melih...
Melih 20 maç oynamış. İkilik 5/13 (yüzde 38), üçlük 21/48 (yüzde 44). Maç başına 0.5 ribaunt, 0.6 asist.

Nunnally 34 maç oynamış. İkilik 38/88 (yüzde 43), üçlük 32/71 (yüzde 45). Maç başına 2 ribaunt, 1.5 asist.

Savunmaları yakın diyebiliriz, gerçi Nunnally sezon sonuna doğru geliştirdi.

Aldıkları dakikalar yazmadığı için kesin yorum yapamayız ama ikisi de az süre almalarına rağmen verilen sınırlı rolü iyi yerine getirdiler. Hatta Nunnally Bogdan ve Sloukas'ın yokluğunda oyun kurucu bile oynamak zorunda kaldı. İkisi de bizim için tek tük de olsa maç kazandırdı.

Neyse uzattım, diyeceğim o ki, bir oyuncuyu övmek için diğerini gömmeye gerek yok.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #100 : 11 Temmuz 2017, 23:25:45 »
Melih 20 maç oynamış. İkilik 5/13 (yüzde 38), üçlük 21/48 (yüzde 44). Maç başına 0.5 ribaunt, 0.6 asist.

Nunnally 34 maç oynamış. İkilik 38/88 (yüzde 43), üçlük 32/71 (yüzde 45). Maç başına 2 ribaunt, 1.5 asist.

Savunmaları yakın diyebiliriz, gerçi Nunnally sezon sonuna doğru geliştirdi.

Aldıkları dakikalar yazmadığı için kesin yorum yapamayız ama ikisi de az süre almalarına rağmen verilen sınırlı rolü iyi yerine getirdiler. Hatta Nunnally Bogdan ve Sloukas'ın yokluğunda oyun kurucu bile oynamak zorunda kaldı. İkisi de bizim için tek tük de olsa maç kazandırdı.

Neyse uzattım, diyeceğim o ki, bir oyuncuyu övmek için diğerini gömmeye gerek yok.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Bizim takımdan birilerini gömmek, birilerini yermek benim tarzım değil. Ne güzel yazmışsınız; İstatistiksel olarak da şutör olgusu gayet net Melih' in. Takımdaki ana rölü de öyle. Hatta aramızda benden başka hatırlayanlar da olacaktır, koçun birkaç röportajında Melihin ne kadar özel bir şutör olduğunu söylediğini ve onu övdüğünü.

Şimdi konuyu kişiselleştirmeden kısaca ifade edeyim düşüncemi; Nunnaly bizim takımda sadece iyi bir şutör diye kalamaz..! Koç ona fazla süre veriyor, ondan fazlasını bekliyor. Unutmayalım, Nunnally Hickman in yerine geldi. O zaman Hickman niye gitti? Melih yıllardır bu takımda ve belirli bir rolü var, bu takımda iyi bir şutör diye kalır. Yerli olması, kaptan olması, bu yılın başında 3 yıllık yeni sözleşme yapması hepsi de takımda net olan olgular.   
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #101 : 04 Eylül 2017, 23:12:25 »
Kaptan cok temiz sokuyor avrupa sampiyonasinda,topu yere vuruyor sonunda.Insallah bunlara devam edecek

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #102 : 05 Eylül 2017, 08:23:51 »
bu turnuva da gosterdi ki ... turk olarak takima alinacak en iyi iki turk oyuncudan biri (NBA de olmayan)... digeri de sinan zaten o da bu sene bizim kadroda....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : 06 Eylül 2017, 16:18:54 »
Wanamaker geldiyse bu sezon Euroleague'i bizimle beraber tribünden izleyecek...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #104 : 06 Eylül 2017, 17:25:49 »
Wanamaker geldiyse bu sezon Euroleague'i bizimle beraber tribünden izleyecek...
Aynen öyle.10 yabancı+Dixon+Sinan
Melih ve Ahmet gibi 2 iyi oyuncu EL'de kadroya giremeyecek.