Gönderen Konu: Fenerbahçe / Euroleague 2015-16 Sezonu / FİNAL  (Okunma sayısı 479615 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Turkish Airlines Euroleague (2015-16 Sezonu)
« Yanıtla #1065 : 31 Aralık 2015, 00:50:01 »
Çok  zorlandık.Takım  bugün eski  çizgisinden uzaktı.
Yorgun gibiydiler  ama özellikle 3. çeyreğin sonundan itibaren  maça  asıldılar  ve diken üstünde giden oyunda  ,  hücumda  tıkanmamıza ragmen  hep bir yolunu bulup  zor  maçı  kazandılar.
Hepsine  helal  olsun  ,  mücadeleden vazgeçmemeleri  maçı  bize  getirdi.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #1066 : 31 Aralık 2015, 02:26:01 »
Sloukas ve Kalinic'in doğru düzgün katkı vermediği (hatta Kalinic Efes maçındaki gibi 0 katkı) maçı kazanmak güzel.

Pao savunmasına karşı Dixon'ın bocalamaması bence maçı kazandıran etken. Özellikle 2. yarı her ikili oyunda yüksek show up yaptılar. (Ki Dixon'ın ikili sıkıştırmalarda zaman zaman zorlandığını geçtiğimiz senelerde görmüştük.) Dixon da ya uzuna pası indirerek ya da bir iki adım geri çıkıp forvetteki oyunculardan birine pası çıkararak top kaybı yapmadı. Panathinaikos Dixon'ın savunmasını bunun üzerine kurmuştu ve Dixon hata yapmayınca planları bozulmuş oldu.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2015, 02:26:21 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1067 : 31 Aralık 2015, 02:50:58 »
Sloukas ve Kalinic'in doğru düzgün katkı vermediği (hatta Kalinic Efes maçındaki gibi 0 katkı) maçı kazanmak güzel.

Pao savunmasına karşı Dixon'ın bocalamaması bence maçı kazandıran etken. Özellikle 2. yarı her ikili oyunda yüksek show up yaptılar. (Ki Dixon'ın ikili sıkıştırmalarda zaman zaman zorlandığını geçtiğimiz senelerde görmüştük.) Dixon da ya uzuna pası indirerek ya da bir iki adım geri çıkıp forvetteki oyunculardan birine pası çıkararak top kaybı yapmadı. Panathinaikos Dixon'ın savunmasını bunun üzerine kurmuştu ve Dixon hata yapmayınca planları bozulmuş oldu.

Daha demin, Sloukas ile Kalinic'in 8'de 0 oynadığı maçı kazanmak da ayrı bir olay yazacaktım sonra vazgeçtim ama Kalinic için şunu mutlaka demek istedim; geçen sezon EL'de %47 ile 2'lik, %36 ile 3'lük attığını bilmesem, hücum özürlü bir adam almışlar derdim. Tamam, hücumda çeşit çeşit meziyetleri olan bir oyuncu değil ama bu kadar kazma oynamasına anlam veremiyorum.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #1068 : 31 Aralık 2015, 03:30:18 »
Daha demin, Sloukas ile Kalinic'in 8'de 0 oynadığı maçı kazanmak da ayrı bir olay yazacaktım sonra vazgeçtim ama Kalinic için şunu mutlaka demek istedim; geçen sezon EL'de %47 ile 2'lik, %36 ile 3'lük attığını bilmesem, hücum özürlü bir adam almışlar derdim. Tamam, hücumda çeşit çeşit meziyetleri olan bir oyuncu değil ama bu kadar kazma oynamasına anlam veremiyorum.

Kızılyıldız'da oynamak ile Fenerbahçe'de oynamak arasında fark var. Mesela geçen sene Euroleague'de 10 sayı ortalamayla oynadı ama bizde en formda zamanında o ortalamayı yakalayamaz. Ben Kalinic'ten farklı şeyler bekliyorum Ceza şutu sokması, sert savunma yapıp rakibi bozması, yürek koyması vs. Ama son maçlarda iyi yaptığı şeyleri de yapamamaya başladı. Tabii ceza şutu hariç. Ceza şutu konusunda sene başından beri istikrarsız.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1069 : 31 Aralık 2015, 05:48:12 »
Maçtan önce endişeliyimdim ama neyse kazandık.Kalinic mental olarak bitik durumda.En iyi yaptığı iş savunmayı bile yapamıyor.Bu hali umarım uzun sürmez.Eğer düzelmezse Hickman'a lig lisansı çıkartılmalı.Antic gayet iyiydi,halen haksız şekilde eleştirildiğini düşünüyorum.Kostas toparlayacaktır,rolüne alışmaya çalışıyor.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #1070 : 31 Aralık 2015, 07:33:31 »
Aynen sanırım granger iterken dunston eline vuruyor

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1071 : 31 Aralık 2015, 09:14:59 »
Kolay görünse de zor bir maçı kazandık. Emeği geçenlere teşekkürler.

Dikkatimi çeken, bu maçta yerli oyuncuların hiç birisi süre almadı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1072 : 31 Aralık 2015, 10:17:54 »
hakemler 2.yarı neredeyse lehimize duduk calmadı hic...

bence calathes'in bal olarak attıgı 3 luk olmasa o arada macı koparacaktık...

neyse..

kalinic ve sakatlık sonrası sloukas'tan katkı alamadık...

bogdan yukseliste, vesely dususte ama yetti..

ilk yarı datome, ikici yarı antic takımı tasıdı kritik yerlerde..

dixon ve udoh tum mac iyiydi...

sloukas v ekalinic katkı verseler belli seviyede bence zor mac kaybederiz el de...umarım su 1 haftada toparlarlar...

yerli katkısına gelince..

hickman-sloukas v ekalinic katkı verse zaten 9 oyuncu yeter bize...aramayız...ama onlardan katkı alamadıgımız her mac, barıs, melih ve omer'e ihtiyac var...ozlelikle melih'e...

gist'e teknik faul verilmemesi resmen skandaldır bu arada..

kuzmic ayısı her perdede faul yaptı...hem hucumda hem savunmada...ama calmadı hakemler...

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1073 : 31 Aralık 2015, 11:02:54 »
obradovic kalinic uzerinde calisiyor bence bu donemde, o yuzden ceza sutlari kotu. kalinic ciddi katki verecek ozellikle savunmada.Bir zamanlar bogdana da olmustu aynisi.. Oyununun farkli yonlerini gelistiriyordu..

Hickman bugun iyiydi oyunda kaldigi bolumlerde , hazir gorunmesi cok iyi fakat reis bugun sloukasi kazanmak istedi ve dixon ile beraber oynatti , cok kotu oynadigi donemde sahada kaldi.. o sirada hickman dusunulemez mi diye icimden gecirmistim.

Birde taraftar icin kesinlikle onceki seneden daha iyiler, taraftar tepkileri bu sene cok iyi.. hakemler ve rakip guzel baski altina aliniyor. Belki tvden anlasilmiyordur ama salona gidenler yasiyor bunu.. ben sahsen tezahurat yerine oyunun icinde olan bir taraftar grubunu tercih ederim..

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1074 : 31 Aralık 2015, 14:26:22 »
27 dakika süre alıp 0/7 ile 0 çeken Feldeine de parantez açmak lazım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1075 : 31 Aralık 2015, 15:23:55 »
Hem forumda hem de twitter'da kötü performanslar konuşulup gerekli itin götüne sokmalar yapılmıştır. Biz de sıvacı olarak güzellikleri yazayım.
Salon ciddi doluydu. O havaya kara kışa rağmen  salona gelen herkesin emeğine yüreğine ayaklarına sağlık. Şu ipekçi romantikliğinden umarım vazgeçilir.
Neyse. Çok iyi ve sert başladık.
Udoh inanılmaz bi adam potayı öyle bi karartıyorki rakip oyuncular içeri girmekten korkuyorlar. Maçın başında 2 blok vurunca calathes ve pavlovice daha da giremediler. 14.0 ilk 5 dakika skoru. Ohaa dedim Pao dan bi geri dönüş bekliyordum.  Udoh veysel değişince o ara biraz sayı yedik ama biz de skor üretmekte zorlanmadı.  Datome reis ilk çeyreği Udoh ile beraber domine etti. Çok klas adam çok özel adam izlemesi çok zevkli datome yi
Udoh hücümda da çok özel adam.  Sakin, orta mesafesi var,  ayak oyunları çok iyi, sırtı dönük oyunu vr çok iyi savunmacı ya çok özel bi adam.
Antic reis  2 kere savunmada hata yaptı Zeljko dellendi öldürecekti bi ara ama maçın son çeyreğinde maçı alan 2 tane üçlük ile hayat verdi savunma gayreti birkaç pozisyon harici çok iyiydi.
Bogdanoviç uzun zamandır hem hücüm hem de savunmada çok iyi oynuyor hem çok iyi hem çok doğru oynuyor.
Veysel takımın yüreği enerjisi temposu. Bi ara kızdı herkese kendinize gelin lan amk yoksa dedi. Çalınan son faul rezilliktir.
Bobby Dixon Bobby Dixon Bobby Dixon
Vallaha hücüm kısmını geçelim kendisinden 20 cm uzun iri bi oyuncuyu inanılmaz iyi savundu, Calathes çıldırdı sinirlendi oyun ritmi bozuldu, üçlük olarak gününde olmadığı bi maçta çok iyi işler yaptı dixon. Çok kritik 2 top çaldı, çok iyi 2 asist yaptı ve zor bi orta mesafe soktu. Takımın abisi modunda, oyun kurucusu lideri modunda. Allah nazarlardan saklasın
Top 16 ilk maçlar zor olur. Biraz zorlarsak bile hem de rezil hakem üçlüsü ve Kostas ile çene kötü oyununa rağmen 82-75yendik. Biz maşallah diyelim çok iyi bi takımız. Allah yolumuzu açık etsin

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1076 : 31 Aralık 2015, 16:20:54 »
3 yıl öncesine kadar bu tarz geri dönüşler yapan rakiplere mental olarak çözülerek maçı verirdik. En beğendiğim özelliklerimizden birisi de bu artık. Geri de düşsek pes etmiyoruz ve ayağa kalkıp tekrar mücadeleyi gerekirse artırarak devam ediyoruz. Büyük takım olmanın en önemli adımlarından birisi de bu. Mental olgunluğa erişmek. Gününde olmadığın zaman bile kazanabilmek.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1077 : 31 Aralık 2015, 16:23:58 »
İlker hakemin gözü önünde 77+72 iken yapilan stepsi paylaşmış...yani sunu calmauan hakem nereye bakıyordu acaba?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1078 : 31 Aralık 2015, 20:11:16 »
Pana maçını youtube'a yüklemişlermi?

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
...