Gönderen Konu: Fenerbahçe / Euroleague 2015-16 Sezonu / FİNAL  (Okunma sayısı 470839 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Turkish Airlines Euroleague (2015-16 Sezonu)
« Yanıtla #960 : 29 Aralık 2015, 01:40:37 »
Bu sezon ilk  defa salona gideceğim  ,  insallah kazanacağız.Ben takima güveniyorum.Eurolig'de takım cok daha  konsantre ve  iyi  oynuyor.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #961 : 29 Aralık 2015, 10:00:45 »
calathes-diamantidis / sloukas - dixon
feldeine-pappas / bogdan - hickman - melih
pavlovic-jankovic / datome - kalinic
gist-fotsis / antic - barıs
radulija-kuzmic / vesely - udoh - omer faruk

normalde bunları paspas etmemiz lazım...

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #962 : 29 Aralık 2015, 12:02:37 »
Erken faul problemi gibi takımın ritmini bozacak bir olumsuzluk yaşamazsak güzel bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #963 : 29 Aralık 2015, 13:15:58 »
Kadro cok dar bir uzun bir kısa alsaydık cok guzel olacaktı.Ne ev ne deplasmana Pao ya maglubiyet yazmak istemiyorum.

Çevrimdışı ObiCanKimobi01

• Üye
« Yanıtla #964 : 29 Aralık 2015, 18:55:19 »
Bence bu maç zor olabilir. Nasıl başladığımız ve salonun atmosferi belirleyici olacak diye düşünüyorum.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #965 : 29 Aralık 2015, 19:22:32 »
CSKA iyi başladı,De Colo kaldığı yerden devamilk öeyrek 21-29

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #966 : 29 Aralık 2015, 20:57:27 »
Khimki cska ya çaktı

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #967 : 29 Aralık 2015, 21:00:04 »
Umarım istanbuldaki kar tribünleri etkilemez..allahtan maç 9 da

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #968 : 29 Aralık 2015, 21:01:51 »
Shved 48 saniye kala 89-89'ken 0/2 faul attı, daha sonra 1 saniye kala maçı kazandıran basketi attı.

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #969 : 29 Aralık 2015, 21:25:54 »
Olympiakos-barca ilk çeyrek 14-14,fauller,top kayıpları havada uçuşuyor

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #970 : 30 Aralık 2015, 09:52:57 »
İçimde tuhaf bir sıkıntı var bu maç ile ilgili,hayırlısı.

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #971 : 30 Aralık 2015, 09:53:16 »
Top16 sabahından günaydın :) Maç öncesi söyleyeceğim birkaç şeyi hızlıca toparlayayım.

Öncelikle maçı çantada keklik olarak görmeyi mantıksız buluyorum. İçerde her takıma karşı favoriyiz fakat çekindiğim bazı noktalar var.

Bir defa bütün pozisyonları değişerek savunan bir takımken Diamantidis'ten çekinmek gerekir. Bu çok net. Bu adam 35-36 yaşında. En parlak döneminde değil elbette. Fakat minimum 10 yıldır sahadaki bütün ters eşleşmeleri okuyup bunları cezalandırarak yaşıyor. Karşısında kalan uzun oyuncuya faul aldırmak falan çekirdek çıtlar gibi yaptığı işlerdi. Rotasyon darken buraya daha fazla dikkat etmek gerekir.

Üstelik sürekli yardımlaşarak yaptığımız savunmada ters tarafı en çabuk ve doğru görebilecek birkaç oyuncudan biri Diamantidis. Sağ forvetten sol dibe tek seferde giden paslar Galatasaray maçında başımızı ağrıtmıştı misal. Topu hızlı döndürmelerine izin verirsek sorun yaşarız. Açıkçası ben bu konuda koçtan Diamantidis'e özel bir önlem bekliyorum. Belki onu maç boyu değişmeden savunmak doğru bir tercih olabilir. 

Son olarak bazı oyuncuların form durumları tehdit. Kalinic, Kostas ve Udoh. Top16'ya formsuz giriyorlar ki üçüne de çok fazla ihtiyaç olacak. Hepsinin ya da hiç olmazsa birinin/birkaçının toparlandığı maç bu maç olur umarım.

Tüm bu faktörlere rağmen elbette favoriyiz. Vesely, Bogdan, Dixon'nın form durumları, daha oturmuş bir takım olmamız, ev sahibi avantajı, koç faktörü gibi herkesin bildiği birçok avantaja sahibiz. Hala bu maçı kaybetmek için bizim hata yapmamız gerekir. Sadece Pana'nın öne çıkabileceği, dikkatli olunması gereken noktalara değinmek istedim.

İnşallah bu maçı alıp yeni yıla daha mutlu gireriz.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 09:54:40 Gönderen: finkployd »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #972 : 30 Aralık 2015, 10:26:49 »
sloukas ve udoh gercek oyunlarına yakın oynarlarsa;biraz kıpırdanırlarsa;
vesely-datome-dixon ve ozellikle bogdan'ın bu formuyla dagıtırız pana yı...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #973 : 30 Aralık 2015, 10:42:18 »
Top16 sabahından günaydın :) Maç öncesi söyleyeceğim birkaç şeyi hızlıca toparlayayım.

Öncelikle maçı çantada keklik olarak görmeyi mantıksız buluyorum. İçerde her takıma karşı favoriyiz fakat çekindiğim bazı noktalar var.

Bir defa bütün pozisyonları değişerek savunan bir takımken Diamantidis'ten çekinmek gerekir. Bu çok net. Bu adam 35-36 yaşında. En parlak döneminde değil elbette. Fakat minimum 10 yıldır sahadaki bütün ters eşleşmeleri okuyup bunları cezalandırarak yaşıyor. Karşısında kalan uzun oyuncuya faul aldırmak falan çekirdek çıtlar gibi yaptığı işlerdi. Rotasyon darken buraya daha fazla dikkat etmek gerekir.

Üstelik sürekli yardımlaşarak yaptığımız savunmada ters tarafı en çabuk ve doğru görebilecek birkaç oyuncudan biri Diamantidis. Sağ forvetten sol dibe tek seferde giden paslar Galatasaray maçında başımızı ağrıtmıştı misal. Topu hızlı döndürmelerine izin verirsek sorun yaşarız. Açıkçası ben bu konuda koçtan Diamantidis'e özel bir önlem bekliyorum. Belki onu maç boyu değişmeden savunmak doğru bir tercih olabilir. 

Son olarak bazı oyuncuların form durumları tehdit. Kalinic, Kostas ve Udoh. Top16'ya formsuz giriyorlar ki üçüne de çok fazla ihtiyaç olacak. Hepsinin ya da hiç olmazsa birinin/birkaçının toparlandığı maç bu maç olur umarım.

Tüm bu faktörlere rağmen elbette favoriyiz. Vesely, Bogdan, Dixon'nın form durumları, daha oturmuş bir takım olmamız, ev sahibi avantajı, koç faktörü gibi herkesin bildiği birçok avantaja sahibiz. Hala bu maçı kaybetmek için bizim hata yapmamız gerekir. Sadece Pana'nın öne çıkabileceği, dikkatli olunması gereken noktalara değinmek istedim.

İnşallah bu maçı alıp yeni yıla daha mutlu gireriz.

Çok güzel, sağlıklı, aklı başında bir analiz. Ellerine sağlık. Bu tür klas yorumları okumaya bayılıyorum. :)

Çevrimdışı finkployd

• Üye
« Yanıtla #974 : 30 Aralık 2015, 10:44:50 »
Çok güzel, sağlıklı, aklı başında bir analiz. Ellerine sağlık. Bu tür klas yorumları okumaya bayılıyorum. :)

Eyvallah abi, özlemişim ben de epeydir giremiyordum buraya :)