Gönderen Konu: Luigi "The Italian Artist" Datome  (Okunma sayısı 96468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
Ynt: Luigi "The Italian Artist" Datome
« Yanıtla #300 : 30 Haziran 2020, 12:06:17 »
Resmi olarak gitti.
Üzgünüm, vedalaşamamak kötü.
Kızımın en sevdiği basketbolcuydu, doğum günü için görüntülü mesajını yollamıştık, sayfasında yayınlamıştı.
Çok ayrı bir karakterdi, kötü günleri de oldu her sporcu gibi ama her zaman yüreğini koydu.
Özleyeceğiz...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #301 : 30 Haziran 2020, 12:26:11 »
Çok güzel hatıralar bıraktı. Tel tel döküldüğü maçlarda dahi kafa göz demededen yerdeki toplara atlaması vesaire bir yana geldiği ülkenin farklılıklarını keşfetmedi, diline edebiyatına ilgi duyması ve benzeri gibi özellikleriyle büyük bir karakterdi. Dimağımdaki yerine tebessümler iştirak edecek her zaman. İstanbul'daki Real Madrid maçının sonucunu belirleyen maç sonu turnikesine canlı şahit olabilmek büyük bir keyifti benim için. Yine Madrid'de oynanan play off serisi üçüncü maçında Jacey Carroll'a yaptığı blok unutulmazlarım arasında olacak. Keza bir bloktan ötesiydi. 2017 euroleague finalinin ardından gelen şampiyonluktan sonra saçını kesen Pero Antiç ile oluşturduğu kareler de güzel hatıralar arasında. Teşekkürler Gigi Datome, Güle güle git yolun açık olsun güzel insan...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #302 : 30 Haziran 2020, 13:03:48 »
Eğer gidiyorsa yolu açık olsun, bize yaşattıkları için de teşekkürler.

Her gidenin arkasından bir şey bulmaktan vazgeçelim.  Ömür boyu kalıp zarar verenlerin yanında Datome, Udoh gibilerin baş tacımız olmaları lazım.

"Ömür boyu kalıp zarar verenler" ibaresi önemli bir vurgu. Tek derdimiz Udoh ve Datome gibi karakterlerin gelip gitmesi olsun...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #303 : 30 Haziran 2020, 13:03:59 »
Asil her gidenin arkasından hakli gerekce bulmaya çalışmaktan vazgeçelim.. memleketine gidecekse gecen sene gitseydi. Koç gider gitmez sıktır et fenerbahceyi diyip gitti. Tutulur yani yok.
Yolu acik olsun.O basarisiz veteran dolu Milano takiminda ne yapacak gorelim.

Cikip ilk ben kaliyorum demesi gerekirdi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #304 : 30 Haziran 2020, 13:13:14 »
Yolu acik olsun.O basarisiz veteran dolu Milano takiminda ne yapacak gorelim.

Cikip ilk ben kaliyorum demesi gerekirdi.
Vedası güzel duygu dolu ama boş. Bunu gittiği için kızgınlıkla söylemiyorum. Aidiyetten bahsediyor ama gecen sene üç yıllık kontrat imzalayan adam koç gider gitmez ilk ayrılan oluyor. Çok üzerinde durmaya gerek yok. Ben hizmetleri için teşekkür ettim zaten ama duygusal düşünemiyorum bu tip konularda.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #305 : 30 Haziran 2020, 13:21:31 »
Vedası güzel duygu dolu ama boş. Bunu gittiği için kızgınlıkla söylemiyorum. Aidiyetten bahsediyor ama gecen sene üç yıllık kontrat imzalayan adam koç gider gitmez ilk ayrılan oluyor. Çok üzerinde durmaya gerek yok. Ben hizmetleri için teşekkür ettim zaten ama duygusal düşünemiyorum bu tip konularda.

Benim en sevdigim adamdi.Kizginim da yalan yok.Dunyanin En Buyuk SK den dedigin gibi 3 yillik imzalayip Obra gidince ilk giden adam oluyorsun.Sen kaptansin ya indirim yapip ilk kalan olmaliydin.

Bana Zandelasini gibi FB li lazim Metin Sipahioglu cikti Rus takimlari isterken ne dediysek yapti %40 indirime gitti ve kaldi dedi.Boyle FB li lazim bana daha ilk su almada gemiyi terk edecek kaptan degil...

FB ye zerre faydasi olmayan Egehan Arna nin da 1.9m yani 300.000 Usd lik kontratondan da cikilmis.Adamin aldigi paraya bak.Darisi Dixon un basina umarim o da ayrilir.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #306 : 30 Haziran 2020, 14:07:56 »
Allah sonumuzu hayır etsin. Endişeyle takip etmeye çalışıyorum kulüpte olanları. Datome bizim ailede de çocukların en sevdiği oyuncuydu. Kızım çok üzülecek, umarım bundan sonraki hayatında mutlu olur
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #307 : 30 Haziran 2020, 16:04:19 »
Asil her gidenin arkasından hakli gerekce bulmaya çalışmaktan vazgeçelim.. memleketine gidecekse gecen sene gitseydi. Koç gider gitmez sıktır et fenerbahceyi diyip gitti. Tutulur yani yok.

nerden biliyorsun? belki adama biz git demişizdir bütçe düşeceğiz eğer kulup bulabilirsen iyonlar demişiz veya indirim istemisizdir yaşı geldi Son mukavele ile para kazanmak istemsitir kaldı ki bir sürü tip var datome sloukas bunlarla imzaladı sözleşme yükü yıktı gitti diyenler vardı,  simdi hepsi göbek atıyor datome gitti diyé.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #308 : 30 Haziran 2020, 16:17:32 »
nerden biliyorsun? belki adama biz git demişizdir bütçe düşeceğiz eğer kulup bulabilirsen iyonlar demişiz veya indirim istemisizdir yaşı geldi Son mukavele ile para kazanmak istemsitir kaldı ki bir sürü tip var datome sloukas bunlarla imzaladı sözleşme yükü yıktı gitti diyenler vardı,  simdi hepsi göbek atıyor datome gitti diyé.
Gerardini kalmış, koc daha belli değil. Biz niye git diyelim adama. Koç belli olur. Yeni yapılanma, yeni hedefler ortaya konur, koç oyuncularla gorusur, gidene yol verir. Sonra giden gider. Obra gider gitmez gitti adam iste daha neyin bilicez. Adam kendi açıklamasında yazdı zaten yeni meydan okuma vs diye. Kendi ayrılmak istedi ve gitti. Ne çok zorluyorsunuz kendinizi oyuncuyu hakli görmek için.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #309 : 30 Haziran 2020, 16:42:22 »
Gerardini kalmış, koc daha belli değil. Biz niye git diyelim adama. Koç belli olur. Yeni yapılanma, yeni hedefler ortaya konur, koç oyuncularla gorusur, gidene yol verir. Sonra giden gider. Obra gider gitmez gitti adam iste daha neyin bilicez. Adam kendi açıklamasında yazdı zaten yeni meydan okuma vs diye. Kendi ayrılmak istedi ve gitti. Ne çok zorluyorsunuz kendinizi oyuncuyu hakli görmek için.
yok zorlamiyorum kalinic sloukas datomenin hatat vesely misyonunu tamamladığıni düşünüyorum sadece bir sürü değişken varken bu sekilde atıp tutmak yanlış belki adam iyilik yapmıştır gitmekle.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #310 : 30 Haziran 2020, 17:06:11 »
yok zorlamiyorum kalinic sloukas datomenin hatat vesely misyonunu tamamladığıni düşünüyorum sadece bir sürü değişken varken bu sekilde atıp tutmak yanlış belki adam iyilik yapmıştır gitmekle.
Ben efese kaybedilen sezondan sonra yazmıştım sil bastan yapılması lazım diye. Gitti diye üzülmüyorum. Kızgın da değilim ama datomenin formaya, kulübe, taraftara falan bağlılığı yok. Profesyonelce geldi. Kimi zaman inanılmaz mücadele etti. Kimi zaman vurdumduymaz tavırları ile basta obrayi, sonra taraftari, hatta buradaki adminleri dahi çileden çıkardı. Iyice para da kazandı ve oyun olarak da bence obra ile büyüdü. Ve ne zaman ki obra gitti, 2 yillik daha sözleşmesi olan datome de aninda tüydü. Sonra da aidiyet, fenerbahce benim parçam vs vs. Kulahima anlatsin bunları. Burada atıp tutulan bisiy yok. Anlaması çok zor bisiy de yok. Gidiş şeklini söylüyorum ben. Yoksa gitmiş, bütçeyi açmış, su olmus bu olmuş derdinde değilim.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2020, 17:07:14 Gönderen: iloturo »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #311 : 30 Haziran 2020, 23:22:15 »
Yalniz bu adamlardan bir kurus buy out alamadiysak yazik...
Ki belese gitti gözüküyor.Biz Kiziltildiz dan bile aldigimiz adamlara dunya buy out odedik.Beles gittiyse yazik su zihniyete...