Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #240 : 12 Temmuz 2016, 13:16:25 »
aynen dostum profosyonel adam bunlar , hak ettiklerini verince kalıyorlar işte..
dediğin gibi ikizleri korumak önemliydi..
bu arada dün DAvid Pick '' udoh kaldı en yüksek maaş alan amerikalı olacak '' diye tweet atmış..
Alex tyus'de .. '' işte böyle verilen değer gösteriliyor '' demiş :)

tyus haketti demeyi de unutmus .... adamin 1 sene boyunca gosterdigi mucadele calisma ortada ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #241 : 12 Temmuz 2016, 15:04:21 »
tyus haketti demeyi de unutmus .... adamin 1 sene boyunca gosterdigi mucadele calisma ortada ...
tam yazamadım dostum aslında ama tyus da onu demiş aslında..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #242 : 12 Temmuz 2016, 15:06:45 »
tam yazamadım dostum aslında ama tyus da onu demiş aslında..

O zaman hakkini yedim ... affola :)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #243 : 13 Temmuz 2016, 00:25:37 »
Dediğim gibi paranın konuştuğu belli oldu Besim :)
Terör vs bahane. Gerçi iyiki kaldı Udoh. İpini koparanın NBA'e gittiği bir ortamda kadroyu korumak, Udoh gibi bir isimi takımda tutmak başarıdır. Bu sene geçen seneden de daha etkili olacak bence.

Ben sana katilmiyorum.  Ornekle izah edeyim.

Paralel Dunya I: Terorun olmadigi bir Turkiye
Udoh'un istedigi rakam= X

Paralel Dunya II: Terorun ic savasa yol actigi Turkiye
Udoh'un istedigi rakam= Y

Mevcut Turkiye
Udoh'un istedigi rakam= Z

Bence burada X < Z < Y gibi bir iliski var.  Hatta Y = 0 cunku Udoh'un gelme durumu ortadan kalkiyor diyebiliriz.  D'ger bir ifade ile, benim dedigim sey, teror unsuru Udoh'un aklindaki rakami yukari ceken bir unsur olarak ortaya cikmis.  Bu unsur, Fenerbahce'nin kompense edemeyecegi bir rakama ulassa idi veya teror cok daha ciddi boyutlara ulasip, Udoh icin guvenlik daha onemli bir unsur haline gelseydi dedigin sey husule gelmeyecekti.   

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #244 : 13 Temmuz 2016, 00:50:13 »
Sanki Udoh, Vesely ve Bogdan kadar memnun değil kaldığı için. Twitterda kaldığı belli olduktan sonra daha sıcak ve uzun bir mesaj bekliyordum ben. Bana öyle geliyor olabilir ama nedense öyle hissettim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #245 : 13 Temmuz 2016, 01:07:31 »
Sanki Udoh, Vesely ve Bogdan kadar memnun değil kaldığı için. Twitterda kaldığı belli olduktan sonra daha sıcak ve uzun bir mesaj bekliyordum ben. Bana öyle geliyor olabilir ama nedense öyle hissettim.

:) kardeşim kafayı yediniz :)
memnun olmasa kalmazdı yahu , her oyuncunun reaksiyonu farklı olur.

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #246 : 13 Temmuz 2016, 01:47:28 »
:) kardeşim kafayı yediniz :)
memnun olmasa kalmazdı yahu , her oyuncunun reaksiyonu farklı olur.
Kafayı yemiş olabilirim abi doğrudur  :D Ne zamandır Veysel ve Udohu düşün Allah düşün yemek ye düşün uyurken düşün derken bu hale geldim :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #247 : 13 Temmuz 2016, 09:27:24 »
Kafayı yemiş olabilirim abi doğrudur  :D Ne zamandır Veysel ve Udohu düşün Allah düşün yemek ye düşün uyurken düşün derken bu hale geldim :)
Sen de haklısın kardeşim
Rahat ol. Hem ekpe dayı şu anda Amerikada bireysel antrenman yapıyor, şut çalışıyo

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #248 : 13 Temmuz 2016, 09:40:38 »
Ekpe'nin NBA hayali biraz farklıydı. Zira bildiğim GSW'den kontrat koparmaya çalışıyordu. Yani önümüzdeki senenin en büyük şampiyonluk adayı, tarihe geçmiş bir kadroda olacaktı. Durant'in gelmesi ile elindeki tüm uzunları göndermiş bir kadroda önemli bir rol kapabilirdi. Bildiğim şu anda elle tutulur tek uzunları bizim Zaza Paculia olmalı. Hatta Durant'in gelişi sonrası daralan bütçe nedeniyle Zaza muhtemelen Ekpe'nin alacağı paranın yarısı gibi bir paraya oynayacak. Özetle hayal kırıklığı yaşaması normaldir. Ekpe havlu sallayayım, milyonları indireyim derdinde değildi.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2016, 09:45:56 Gönderen: CanCan »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Ekpe &quot;Nightmare&quot; Udoh
« Yanıtla #249 : 13 Temmuz 2016, 09:47:43 »
Ekpe'nin NBA hayali biraz farklıydı. Zira bildiğim GSW'den kontrat koparmaya çalışıyordu. Yani önümüzdeki senenin en büyük şampiyonluk adayı, tarihe geçmiş bir kadroda olacaktı. Durant'in gelmesi ile elindeki tüm uzunları göndermiş bir kadroda önemli bir rol kapabilirdi. Bildiğim şu anda elle tutulur tek uzunları bizim Zaza Paculia olmalı. Hatta Durant'in gelişi sonrası daralan bütçe nedeniyle Zaza muhtemelen Ekpe'nin alacağı paranın yarısı gibi bir paraya oynayacak. Özetle hayal kırıklığı yaşaması normaldir. Ekpe havlu sallayayım, milyonları indireyim derdinde değildi.
Daha sonra Cleveland'dan da beklemiş ama kontrat bulamamış galiba. Son kısma katılıyorum bize gelirken de anlamlı maçlar oynamak için gelmişti zaten.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #250 : 30 Eylül 2016, 13:46:34 »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #251 : 30 Eylül 2016, 14:19:06 »
Fenerbasket bir haberini yapmış, belki görmeyen vardır;

http://fenerbasket.com/2016/09/28/sen-ne-guzel-insansin-ekpe-udoh/

https://www.instagram.com/p/BK3jm6sh6Dc/?taken-by=taner.gunay

Amerikalılar genel olarak basketbolu gerçekten çok seviyor ve ona kurtarıcıları gibi minnet duyuyorlar. NBA'de çok alışık olduğumuz bu tür görüntüler, miniklerle maç yapma, onları onore etme gibi şeyler, Barış'ın da yazdığı gibi özellikle bizim ülkemizin yerli sporcularında neredeyse hiç rastlanmayan bir haslet.

Bir de aklıma gelen soru: Bize gelip de ardında iyi anılar bırakmayan kaç Amerikalı basketbolcu var? Elbette hepsi bir Turner, Dallas seviyesinde kabul görmez; ama genel itibariyle konusu geçtiği zaman onundan dokuzu için saygıyla bahsedilir. Solomon, Kinsey, Eddie Basden, hatta James White ve Ire Clark bile... Ama nedense "bağzı" bağnaz güçler sanırım ülke basketbolundaki saygınlıkları(!) için NBA patentli Amerikalı basketbolcular hakkında öyle adi bir propaganda yürüttü ki senelerce... Bunların etkisiyle matah bir şey gibi sarıldığımız Hırvat ve Slovenler başta olmak üzere onca gereksiz Avrupalı'yla seneler heba oldu.

Milli takımda Mehmet Okur'a karşı oluşturulan lobinin aynısıdır bu... NBA kaka, Avrupa cici... Bu dangalaklığa bir kere kaptırdın mı yakanı, mesela Vidmar'a ödediğin paranın yarısına Vidmar'ın yaptıklarını ondan daha iyi yapacak kolej çıkışlı bir siyahi aramayı sorgulamaz olursun artık. Yahut Emir'i devşireceğine onun yarısı maliyetine ondan iki kat iyi performans verecek bir Amerikalı bulmak aklına bile gelmez. Bağnazlık mı denir, yobazlık mı? Ve her bağnazlığın beslediği çıkar çeteleri... Menajer ve yerli oyuncu piyasası vs.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #252 : 30 Eylül 2016, 14:34:00 »
Hocam o seviyede yerli mi kaldı.. En son İbo, Mirsad ve Ömer vardı...

Dediğin gibi Hickman bile sevildi, saygı gördü bu taraftar tarafından..

Vidmar ı ayrı bir yere koymak lazım, yeteneği de tartışılmaz, spor ahlakı da (ikisi de aynı yönde değil ama :) )..

Ben uzun süre uzak kaldım spordan, basketboldan..98-99 yıllarından sonra 2010 lara kadar hayatımdaki yanlış kararlar sebebiyle ne maç seyredecek imkanım oldu ne de bunlar için vaktim. Mecburen okuyarak takip etmeye çalıştık. O dönemlerden aklımda kalan, avrupada hep fundemantal olarak yüksek oyuncular oluğu, nba de şse, üst düzey isimler haricinde yeteneksiz ama atletik, işi smaç basmak olan siyahi oyuncular olduğu. Nereden, nasıl kafama yerleştiyse artık bu bilgiler..

İyi hırvat, sloven vs de var tabi ama basketbolun anavatanının Amerika olduğunu da unutmamak lazım...

Canarino

• Ziyaretçi
« Yanıtla #253 : 30 Eylül 2016, 14:44:39 »
Amerikalılar genel olarak basketbolu gerçekten çok seviyor ve ona kurtarıcıları gibi minnet duyuyorlar. NBA'de çok alışık olduğumuz bu tür görüntüler, miniklerle maç yapma, onları onore etme gibi şeyler, Barış'ın da yazdığı gibi özellikle bizim ülkemizin yerli sporcularında neredeyse hiç rastlanmayan bir haslet.

Bir de aklıma gelen soru: Bize gelip de ardında iyi anılar bırakmayan kaç Amerikalı basketbolcu var? Elbette hepsi bir Turner, Dallas seviyesinde kabul görmez; ama genel itibariyle konusu geçtiği zaman onundan dokuzu için saygıyla bahsedilir. Solomon, Kinsey, Eddie Basden, hatta James White ve Ire Clark bile... Ama nedense "bağzı" bağnaz güçler sanırım ülke basketbolundaki saygınlıkları(!) için NBA patentli Amerikalı basketbolcular hakkında öyle adi bir propaganda yürüttü ki senelerce... Bunların etkisiyle matah bir şey gibi sarıldığımız Hırvat ve Slovenler başta olmak üzere onca gereksiz Avrupalı'yla seneler heba oldu.

Milli takımda Mehmet Okur'a karşı oluşturulan lobinin aynısıdır bu... NBA kaka, Avrupa cici... Bu dangalaklığa bir kere kaptırdın mı yakanı, mesela Vidmar'a ödediğin paranın yarısına Vidmar'ın yaptıklarını ondan daha iyi yapacak kolej çıkışlı bir siyahi aramayı sorgulamaz olursun artık. Yahut Emir'i devşireceğine onun yarısı maliyetine ondan iki kat iyi performans verecek bir Amerikalı bulmak aklına bile gelmez. Bağnazlık mı denir, yobazlık mı? Ve her bağnazlığın beslediği çıkar çeteleri... Menajer ve yerli oyuncu piyasası vs.
Abi müsaadeniz olursa ben bu yazıyı alır, Fenerbasket'e koyarım. Olur mu? :)

Canarino

• Ziyaretçi