Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 152236 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı in obradovic we trust

• Üye
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #330 : 01 Şubat 2017, 16:08:34 »
Socrates Dergi Şubat sayısındaki Ekpe Udoh röportajlarından akılda kalanlar:

* Doktorlar Ekpe'ye boyunun uzun olmayacağını, annesi ve babasının da normal boyu olduğunu söylemiş. Dedesi 210 cm'den daha uzunmuş. Ona teşekkür borçluyum diyor.

* İkinci adı Friday imiş bu yüzden 13 numarayı almış. Ancak Golden State'te 13. numara emekli olduğu için önce 20 daha sonra 8 numarayı giymiş.

* Oklahoma'dan ayrılmak için Michigan'a gitmiş. Babası asla kalması için ısrarcı olmamış, tek istediği Ekpe'nin diplomasını almasıymış. Babası Nijerya'dan Oklahoma'ya geldiğinde aldığı eğitimle Radyoloji Teknisyeni olmuş ve 60 yaşında hala yeni üniversitelerden mezun olmaya çalışıyormuş. Kitap okumayı çok sever ve Ekpe'yi de teşvik edermiş.

*2008-09 yılında tek maça çıkmamasına rağmen antrenmanlarda yaptığı sıkı çalışmalar onu çok geliştirmiş.

*NCAA'de ilk 12 üçlük denemesinde 6 isabet bulan bir uzunun neden daha fazla üçlük denemediği, Büyükçekmece maçında 1/1 yaptığı sorulmuş. Burada Ekpe ve Obradovic arasındaki ilişkiyi anlatan çok güzel cümleler var. "Aslında 3'lük atabiliyorum. Koçların tercihi daha farklı oldu sadece. ...Fenerbahçe'de yine çembere yakınım ya da en iyi ihtimalle orta mesafedeyim. Alan paylaşımını tamamlayıcı rolde sahada olmadığımdan, üçlük dışında durmam beklenmiyor. Eğer koç Obradovic benden daha fazla üçlük atmamı isteseydi, sizi temin ederim bundan haberiniz olurdu. Benim temel görevim ikili oyunlarda agresif kalmak. Şutörlere alan açıyorum, bazen pas istasyonu oluyorum. Yeniden kendime güvenerek basketbol oynamamı sağlayan adam ne isterse artık... Kendimi ona bıraktım"

*Obradovic için gelmeden önce duyduğu her şey doğru çıkmış. Çılgın, vahşi, sert... Ama en önemlisi özü sözü bir dürüst... Yüzüne baktığımda ne görüyorsam, doğru olan da o. "Tabii hala şaşırdığım yönleri de var. 1,5 saat canımıza okuduğu antrenmanların bitiminde gelip oğluna sarılır gibi sarılması, sürekli şakalaşması bu listenin tepesinde...... Ben mesela ilk geldiğim dönemi hatırlıyorum, ilk iki haftada toplam 9 kilo vermiştim..."

Şimdilik bu kadar paylaşayım. Merak edenler muhakkak dergiyi edinsinler, dergiye de bir katkı olsun hepsini paylaşmak olmaz.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 16:33:52 Gönderen: in obradovic we trust »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #331 : 01 Şubat 2017, 16:41:13 »
Geçenlerde ntvspor da mehmet demirkol unda bi paylaşımı vardı; hatta videoları twitterda oldukça döndü.
Obradovic bi maç öncesi bu maç otelde kamp yapmıycaz deyip takıma izin vermiş. Ama udoh rutin de kamplarda ne yapılıyosa aynı otele gidip tüm rutin kamp programını kendine uygulanmasını istemiş yatış kalkış yemek saatleri vs.
Dün de sıkça paylaşılan kar topu savaşı da ayrı bi eğlenceydi.
Gerçekten çok özel bi adam. Branş ayırmaksızın şu an bu armayı formayı onun gibi sahiplenen, değerini bilen ve değer veren kişi sayısı yok denecek kadar az. Allah onu başımızdan hiç eksik etmesin. Basketbolu bizde bıraksın sonra da Zeljko nun ekibine katılıp bize destek vermeye devam etsin inşallah.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #332 : 01 Şubat 2017, 20:11:58 »
yaşım 27 aklım erdi ereli takip ediyorum feneri. gün oluyoki onla yatıp onla kalkıyoruz. gün geliyor elimiz f5 de saatler geçiyor. ama takımı bu kadar sahiplenen seven kimseyi görmedim. bana volkan emre felan demeyin. hem işini yapan hem çok çok çok çalışan hemde kendi bransı olmayan maçlara giden skorunu merak eden bi sporcu gelmedi. yada benım yaşım yetmedı ben göremedim.

o yüzden bu insanı keşke imkanımız olsada sırtımızda taşısak.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #333 : 01 Şubat 2017, 20:16:30 »
dayanamadım 2. iletimi yollucam.

2 3 kademe daha ileri gitcem. gittiği gün 8 numarayı emekliye ayıralım. abartmıyorum.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #334 : 01 Şubat 2017, 20:52:39 »
dayanamadım 2. iletimi yollucam.

2 3 kademe daha ileri gitcem. gittiği gün 8 numarayı emekliye ayıralım. abartmıyorum.
Hatta bıraktıktan sonra teknik ekipte yer alsın..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #335 : 02 Şubat 2017, 16:38:00 »
Hatta bıraktıktan sonra teknik ekipte yer alsın..

bak bunu ictenlikle gormek isterim
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #336 : 03 Şubat 2017, 00:04:19 »
Uzun yıllar kalırsa heykeli dikilir. EL şampiyonluğu alırsak da herhalde forması emekli edilir. Ama ben de emekli olunca teknik ekipte olsun isterim. Örnek bir sporcu, etrafındaki herkesi çalışmaya yönettiğini düşünüyorum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #337 : 03 Şubat 2017, 00:28:18 »
Cska Moskova maçının kahramanı oldu ve bence Fenerbahçe kariyerinin zirve maçını oynadı.

17 sayı, 11 ribaund, 2 asist, 2 top çalma, 5 BLOK, 33 verimlilik

2. Cska maçının da kahramanlarından biri oldu. 15 sayı, 11 ribaund, 2 asist, 1 top çalma, 2 blok, 25 verimlilik...
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2017, 00:29:05 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #338 : 08 Şubat 2017, 14:09:12 »
Ekpe babamın twitterda sorduğum soruya cevabındaki surat ifadesi muhtemelen bi çok caps e konu olacaktır :)) hollywood filminde oynasan hangi film ve rol olurdu sorum da :) ama bence en can alıcı cevap başka bi arkadasın sorduğu hangi dilleri öğrenmek istersin sorusuna verdiği cevaptı. Basketbolu burada bırakacagımı düşündüğüm için türkçe ve ispanyolca dedi, beni benden aldı 😍😍

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 14:09:37 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #339 : 08 Şubat 2017, 15:30:23 »
Basketbolu burada bırakacagımı düşündüğüm için türkçe ve ispanyolca dedi, beni benden aldı 😍😍

yahu ne güzel cevap bu böyle. keşke öyle birşey olsa
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #340 : 08 Şubat 2017, 16:48:04 »
Ekpe Udoh cidden çok özel bi sporcu..
söylediği gibi umarım basketbolu bizde bırakır

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #341 : 08 Şubat 2017, 17:57:51 »
Basketbolu burada bırakıcam dediği anda benim için olay bitmiştir. Bu ADAM kaptan olmalı.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #342 : 16 Şubat 2017, 15:57:25 »
“Sayın Atatürk,

Bu Dünya'ya yaptığın katkılardan dolayı teşekkür ediyorum sana.  Hiç bir zaman unutulmayacaksın.

Gücünle huzur içinde uyu.

Yeni inananın

Ekpe”

Anıtkabir defterine yazdığı not. Sen ne de güzel bi adamsın Ekpe. Sevmeyelim de taşa mı dönelim?

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #343 : 16 Şubat 2017, 18:12:49 »
Yıllardır türk vatandaşı olup atatürke saygı göstermeyenler biraz utansa keşke hepsinden daha adam udoh. Bize getirene şükürler olsun

• Ziyaretçi
« Yanıtla #344 : 20 Şubat 2017, 13:45:36 »
sabah twitterda gördüm..
diyeceksiniz ki ya adam boş sallama ama işte olmuyor , öyle veya böyle tirajı 1 milyon civarı olan bir gazetede Ekpe udoh hakkında böyle mesnetsiz bi yazı yazılıyorsa buna tepki vermek lazım
Engin Ardıç denilen herife her türlü laf edilebilir yazıyı bırakıyorum

''Hani basketçi bir çocuk vardı, Anıtkabir'i ziyaret etmişti...
Kendiliğinden mi gitmişti de o arada gazeteyi bilgilendirmişti, yoksa o gazetenin spor servisi (ya da magazin servisi) tarafından "götürülmüş" müydü, onu da tartışırsınız.
Eskiden Babıali'de bunları maç öncesi Eyüp Sultan'a götürme geleneği vardı...
Maç Avrupa takımlarından biriyle oynanacaksa da yeniçeri kılığına falan, yani "şekle" sokarlardı..
Ama Ekpe Udoh, Müslüman değil (Barak Hüseyin de değildi.) İsmi tuhafımıza gitti, araştırdık.
Kendisi aslen Kübalı, asıl adı da Expedia Friday Udoh...
Ekpe, lakabı.
"Cuma" evet, Robinson'un Cuma'sı gibi.
Çocuk dedim ama otuz yaşında. Fenerbahçe'de oynuyor.
Ücret olarak üç buçuk milyon dolar kaldırıyor.
(Laf aramızda, Galatasaray'ın İgor Tudor'u transferi üzerine Fenerbahçe de Advocaat'ın yerine Zagor'u getirtmeyi düşünüyormuş.) Anıtkabir'e gitmiş, Arslanlı Yol'da yürürken Atatürk ve Anıtkabir hakkında rehberlerden bilgi almış, mozoleden sonra Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni gezmiş, bu arada "bol bol fotoğraf çektirmeyi" de unutmamış tabii.
Göçmen çocuğu olsa gerek, Castro'dan kaçanlardan.
Ama "asimile" olmuş.
Baskete Santa Fe Lisesi'nde başlamış, Teksas'ta Baylor Üniversitesi'nde devam etmiş...
Geçen gün sözünü etmemiştim, Atatürk hayranı Ekpe'nin Atatürk'le ilgili "projeleri" varmış.
Bunların neler olabileceğini merak ettim, film mi yapacak, kitap mı yazacak? Reklamını yapan gazete yer verirse öğreniriz.
Sonra da düşündüm:
Atatürk bu çocuğa ne diyebilir?
Onu ne yönde etkileyebilir?
Karayip bölgesi Umum Kuva-yı Milliye Kumandanı Fidel Castro'nun emir ve direktifleri uyarınca "Amerikan emperyalizmiyle savaşmak" mı?
Öyleyse ne demeye Amerika'da okuyor ve basket oynuyor? Niçin ülkesine dönmüyor?
Neyse, şimdi Türkiye'de çalışıyor da hiç olmazsa mazlum milletlerle bütünleşiyor.
Peki ücretini niçin Amerikan doları olaraktan alıyor?
Ünlü "Rum and Coca Cola" şarkısında denildiği gibi "working for the Yankee dollar!" Atatürkçüler bu çocuğa ne öğretirler?
"Şapka giy" desen adama gülerler.
"Latin alfabesi kullan" desen gene gülerler.
"Birden fazla kadınla evlenme" desen gene...
"Kendine soyadı al" deseler belki Udoh'u bırakır da Öztürk misali "Realcuban" gibi bir şey uydurur.
"Yurduna uğratma düşmanı" deseler, çocuk çoktan Amerikalı.
Peki "ilk hedefin Meksika Körfezi'dir, ileri" deseler?
"Fasbüreklerinde" muhtaç olduğun kudret "ribaundlarında" mevcuttur.
Yaa, gördün mü, "Atatürkçülük olsun için" yoktan magazin haberi yumurtlarken bunları da düşüneceksin.
Fakat sende "fikr-i takip" yok anlaşılan, sordun mu Ekpe Udoh referandumda evet mi tavsiye ediyor hayır mı?
Ona da hayır dedirtin de basın kartımı yiyeyim.''

zaten Ekpe'ye Küba'lı diyerek baştan sona kötü iğrenç bi yazı yazmış ,
böyle insanlar ile aynı havayı soğuduğumuz için utanıyorum
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2017, 13:45:54 Gönderen: Cem Ağrak »