Gönderen Konu: Ekpe "Nightmare" Udoh  (Okunma sayısı 151969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Ekpe "Nightmare" Udoh
« Yanıtla #255 : 30 Eylül 2016, 16:38:08 »
Amerikalılar genel olarak basketbolu gerçekten çok seviyor ve ona kurtarıcıları gibi minnet duyuyorlar. NBA'de çok alışık olduğumuz bu tür görüntüler, miniklerle maç yapma, onları onore etme gibi şeyler, Barış'ın da yazdığı gibi özellikle bizim ülkemizin yerli sporcularında neredeyse hiç rastlanmayan bir haslet.

Bir de aklıma gelen soru: Bize gelip de ardında iyi anılar bırakmayan kaç Amerikalı basketbolcu var? Elbette hepsi bir Turner, Dallas seviyesinde kabul görmez; ama genel itibariyle konusu geçtiği zaman onundan dokuzu için saygıyla bahsedilir. Solomon, Kinsey, Eddie Basden, hatta James White ve Ire Clark bile... Ama nedense "bağzı" bağnaz güçler sanırım ülke basketbolundaki saygınlıkları(!) için NBA patentli Amerikalı basketbolcular hakkında öyle adi bir propaganda yürüttü ki senelerce... Bunların etkisiyle matah bir şey gibi sarıldığımız Hırvat ve Slovenler başta olmak üzere onca gereksiz Avrupalı'yla seneler heba oldu.

Milli takımda Mehmet Okur'a karşı oluşturulan lobinin aynısıdır bu... NBA kaka, Avrupa cici... Bu dangalaklığa bir kere kaptırdın mı yakanı, mesela Vidmar'a ödediğin paranın yarısına Vidmar'ın yaptıklarını ondan daha iyi yapacak kolej çıkışlı bir siyahi aramayı sorgulamaz olursun artık. Yahut Emir'i devşireceğine onun yarısı maliyetine ondan iki kat iyi performans verecek bir Amerikalı bulmak aklına bile gelmez. Bağnazlık mı denir, yobazlık mı? Ve her bağnazlığın beslediği çıkar çeteleri... Menajer ve yerli oyuncu piyasası vs.
Hakan Hocam kesinlikle katılıyorum.Her zaman Amerikalı oyuncuları Avrupalı oyunculardan daha çok sevmişimdir.Amerikalı oyuncu transfer edilince daha çok heyecan duymuşumdur.Dediğin gibi hem ekonomik, hem kaliteli.
Mrsic, Datome, Vesely, Bogdanovic vs... gibi adamlara sevgimiz, saygımız saklı tabiki de.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #256 : 30 Eylül 2016, 19:34:04 »
Dayanamadım :) http://fenerbasket.com/2016/09/30/turk-basketbolunda-bagnazlik-hakan-yaman/

Kardeşim ben zaten yorum olarak sana yollamıştım. Müsaade ne kelime, lafı mı olur? Bilseydim böyle bir şey yapacağını daha özenli ve uzun uzadıya bir şeyler yazardım. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #257 : 30 Eylül 2016, 19:41:01 »
Hakan Hocam kesinlikle katılıyorum.Her zaman Amerikalı oyuncuları Avrupalı oyunculardan daha çok sevmişimdir.Amerikalı oyuncu transfer edilince daha çok heyecan duymuşumdur.Dediğin gibi hem ekonomik, hem kaliteli.
Mrsic, Datome, Vesely, Bogdanovic vs... gibi adamlara sevgimiz, saygımız saklı tabiki de.

Özcan hocam, Mrsic yabancı filan değil yahu? Mrsic'i yabancı statüsünde düşünmek bile canımı acıtır. Bu dediğimin elbette Türk pasaportuyla ilgisi yok. Onun vatandaşlık pasaportu Fenerbahçe Cumhuriyetinin kalbiyle mühürlüdür. :)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #258 : 30 Eylül 2016, 22:58:30 »
Özcan hocam, Mrsic yabancı filan değil yahu? Mrsic'i yabancı statüsünde düşünmek bile canımı acıtır. Bu dediğimin elbette Türk pasaportuyla ilgisi yok. Onun vatandaşlık pasaportu Fenerbahçe Cumhuriyetinin kalbiyle mühürlüdür. :)
Doğru söylüyorsun.O'nun sevgisiyle bazı sitelerde "dmrsc" nickini kullandım, kullanıyorum.

Çevrimdışı Dali2000

• Üye
  • Yer: Eskişehir
    • @Ahmet_Duru
« Yanıtla #259 : 03 Ekim 2016, 13:51:06 »
Kardeşim ben zaten yorum olarak sana yollamıştım. Müsaade ne kelime, lafı mı olur? Bilseydim böyle bir şey yapacağını daha özenli ve uzun uzadıya bir şeyler yazardım. :)
E Hakan sana açık davet var zaten. Yaz işte uzun uzun:)

Canarino

• Ziyaretçi
« Yanıtla #260 : 03 Ekim 2016, 14:53:12 »
Hakan abi, Künye'ye de adını yazdık vallahi :)

http://fenerbasket.com/kunye/

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #261 : 04 Ekim 2016, 18:07:09 »
Hakan abi, Künye'ye de adını yazdık vallahi :)

http://fenerbasket.com/kunye/

O zaman bize de elimizden geldiğince bunun hakkını vermek düşer. :)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #263 : 18 Ekim 2016, 16:22:38 »
https://twitter.com/EkpeUdoh/status/786164577839026176
Şu ruhsuz futbolcular grubunu gördükçe, böyle değerlere sahip olduğumuz için şükrediyorum..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #264 : 21 Ekim 2016, 18:55:54 »
Ekpe What A Day - diye bir blog tutmaya başladı çarşambaları yazı ve videolar yüklüyor en son EL medya günüyle ilgili video var.
https://www.youtube.com/watch?v=7KtZwTDZgDU

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #265 : 22 Ekim 2016, 00:23:54 »
Böyle devam ederse gelmiş geçmiş en sevilen sporcular listeme zirveden giriş yapacak canını yediğim...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #266 : 22 Ekim 2016, 00:35:45 »
Böyle devam ederse gelmiş geçmiş en sevilen sporcular listeme zirveden giriş yapacak canını yediğim...

Şu aidiyet duygusu, şu sahada her şeyini verme... Çok özel bir "kan" taşıyor, kesin.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #267 : 22 Ekim 2016, 09:10:30 »
Ekpe'nin geçenlerde bir tv. röportajına rast geldim. son derece sempatik ve samimi idi. Bunun yanında verdiği bazı cevaplarla ne kadar ince bir zeka ve espri yeteneği olduğunu da gösterdi.

Sunuyu soruyor

Sunucu : Sence takımda en yakışıklı kim?
Ekpe: Ekpe Udoh

Ardından gülümsüyor ve ekliyor "Hatta yakışıklılık konusunda dünyada ilk beşe girer"

Sunucu: Peki ilk dördü söylesen?
Ekpe : 1-Ekpe Udoh 2-Ekpe Udoh 3- Ekpe Udoh 4-Ekpe  Udoh :)
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #268 : 22 Ekim 2016, 10:14:51 »
Çok ozel bir karakter, umarim uzun yıllar kalır.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #269 : 23 Ekim 2016, 14:39:15 »
Çok ozel bir karakter, umarim uzun yıllar kalır.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Karakterini bozmadan 3-5 sezon kalirsa bu takimda ... buyuk ihtimalle heykeli dikilir (hem Ekpe nin hem Datome nin hakkidir)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....