Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)  (Okunma sayısı 74633 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)
« Yanıtla #180 : 22 Kasım 2016, 23:31:00 »
--Alper--Sow--Lens--
--------Robin---------
----Topal----Dias-----

Şeklinde devam etsek süper olacak.
Bu Dias hangisi abi ?

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #181 : 23 Kasım 2016, 00:01:17 »
Sow ve kazma Emekine gibi topla oynama kabiliyeti üst düzey olmayan striker'ların sırf nispeten hızlı diye ileri ucun sağında/solunda oynatılma modasını hiç anlayamadım. Sanırsın Alexis Sanchez gibi yardıracak oradan... Bırak faydasını, bilakis zararlı oluyorlar.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #182 : 23 Kasım 2016, 07:58:49 »
Bu Dias hangisi abi ?

Josef olacaktı sanırım :)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #183 : 23 Kasım 2016, 07:59:35 »
Sow ve kazma Emekine gibi topla oynama kabiliyeti üst düzey olmayan striker'ların sırf nispeten hızlı diye ileri ucun sağında/solunda oynatılma modasını hiç anlayamadım. Sanırsın Alexis Sanchez gibi yardıracak oradan... Bırak faydasını, bilakis zararlı oluyorlar.

Aslında onların sorunu hızlarından değil de zekalarından (özellikle de Emenikenin). Yoksa tank gibi gidebiliyor arkadaş.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #184 : 23 Kasım 2016, 15:52:46 »
Emenike için katılıyorum ama Sow için değil. Sow'u yazmamın sebebi en azından bitiricilik olarak Robin hariç eldeki en iyisi olması. Ayrıca savunma için efor sarfetmekten de asla çekinmiyor. Pas yeteneği de fena sayılmaz. Tüm bunların ışığında önemli maçlarda sahada olmalı bence.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #185 : 23 Kasım 2016, 16:43:01 »
Emenike için katılıyorum ama Sow için değil. Sow'u yazmamın sebebi en azından bitiricilik olarak Robin hariç eldeki en iyisi olması. Ayrıca savunma için efor sarfetmekten de asla çekinmiyor. Pas yeteneği de fena sayılmaz. Tüm bunların ışığında önemli maçlarda sahada olmalı bence.
Sow zaten kanat forvet oynayarak 15 golü buluyordu her sezon ,daha ne beklenebilir, orda oynamasının sebebi hızlı olması değil zaten, öyle sprinter bir oyuncu da değil üstelik.Emenike gibi at topu koş peşinden değil, bilinçli oynuyor orda.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #186 : 23 Kasım 2016, 19:26:09 »
Aslında onların sorunu hızlarından değil de zekalarından (özellikle de Emenikenin). Yoksa tank gibi gidebiliyor arkadaş.

Doğru diyorsun Ayhan abi fakat es geçtiğin bir nokta var, bu arkadaş tank gibi gittikten sonra fayda sağlamak yerine sağlam s.çabilme kabiliyetine sahip  :D

Umut abi, senin yazdığın dizilimde Sow ileri ucun ortasında striker pozisyonunda, o takıma istinaden yazmadım onu belirteyim.  :D Ha ondan ayrı diyorsan, evet Sow elinden geleni ardına koymayan bir oyuncu fakat hani FM'de filan da vardır bu olay; misal kendi mevkisinde %90 küsür oynarken, yanlara koyduğunda %70'lere filan düşer. Yani oyuncudan maksimum verim almak yerine verimi törpülenmiş oluyor. Tabi bu işi yapan üst düzey bir sürü oyuncu var ama nihayetinde, onlar o pozisyonlarda en başından beri oynayan adamlar.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #187 : 24 Kasım 2016, 16:16:20 »
Doğru diyorsun Ayhan abi fakat es geçtiğin bir nokta var, bu arkadaş tank gibi gittikten sonra fayda sağlamak yerine sağlam s.çabilme kabiliyetine sahip  :D

Umut abi, senin yazdığın dizilimde Sow ileri ucun ortasında striker pozisyonunda, o takıma istinaden yazmadım onu belirteyim.  :D Ha ondan ayrı diyorsan, evet Sow elinden geleni ardına koymayan bir oyuncu fakat hani FM'de filan da vardır bu olay; misal kendi mevkisinde %90 küsür oynarken, yanlara koyduğunda %70'lere filan düşer. Yani oyuncudan maksimum verim almak yerine verimi törpülenmiş oluyor. Tabi bu işi yapan üst düzey bir sürü oyuncu var ama nihayetinde, onlar o pozisyonlarda en başından beri oynayan adamlar.
Kardeşim ben de zaten Sow'u göbeğe yazdım. Fakat şunu da bellirteyim ki bir kanatta Kuyt, diğerinde Sow'la bu ligin içinden geçti Ersun Yanal. Dolayısıyla oyuncunun hangi mevkiide kullanuıldığı kadar nasıl kullanıldığı da önemli bence.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #188 : 24 Kasım 2016, 16:55:40 »
Kardeşim ben de zaten Sow'u göbeğe yazdım. Fakat şunu da bellirteyim ki bir kanatta Kuyt, diğerinde Sow'la bu ligin içinden geçti Ersun Yanal. Dolayısıyla oyuncunun hangi mevkiide kullanuıldığı kadar nasıl kullanıldığı da önemli bence.
Sow-Kuyt-Emenike, sağda, solda, göbekte değişerek oynuyorlardı ve dediğin gibi Weboyu da sayarsak o sene heralde 50 civarında gol atmışlardı.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #189 : 25 Kasım 2016, 19:45:56 »

Abi zaten aynı şeyleri söylüyoruz ama farklıymış gibi bir diyalog çıktı ortaya :D Dediğin doğru, nasıl kullanıldığı önemli. Misal, yanlış hatırlamıyorsam Aykut hoca neredeyse kanatmış gibi kullanıyordu bir ara. Sow kaliteli bir bitirici ama top tutma, gol pozisyonuna sokan pas atma vb. özellikleri olan bir oyuncu değil nihayetinde. Bize gelmeden önceki sezonda 36 maçta 25 gol atıp Lille'in şampiyonluğunda mühim bir rol oynamış ama bizde bitiricilik açısından da o seviye erişemedi maalesef.

---

Bu arada, Lille filan demişken; bir aralar Fransa'daki oyuncu pazarıyla epey ilgileniyordu bizim yönetim, ne oldu da caydılar bu faydalı işten ?

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #190 : 26 Kasım 2016, 22:28:36 »
Şu Beşiktaş'ı kayıra kayıra bitiremediler. Quaresma'ya sarı kart bile vermediler bizim maçta oynasın diye sırf . Şu sene öyle çok istiyorum ki şampiyonluğu . Herkese mesajı sokarız haşırt diye alalım önümüzdeki iki kaçı Beşiktaş ile fark 1e iner Başakşehir ile de minimum 5

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #191 : 26 Kasım 2016, 23:15:41 »
BJK-Başakşehir maçındaki beraberlik iyi oldu. Şampiyonluk iddiası olan 2 rakibin karşılaşmasında birinin 3 puan almasındansa 2'sinin toplamda 2 puan alması yeğdir.

Şu Beşiktaş'ı kayıra kayıra bitiremediler. Quaresma'ya sarı kart bile vermediler bizim maçta oynasın diye sırf . Şu sene öyle çok istiyorum ki şampiyonluğu . Herkese mesajı sokarız haşırt diye alalım önümüzdeki iki kaçı Beşiktaş ile fark 1e iner Başakşehir ile de minimum 5

Bu Quaresma adlı pislik dokunulmaz filan galiba... Daha 2 maç önce rakip oyuncunun futbol hayatına kast ettiği pozisyonda sarı verdi hakem kılığına bürünmüş şerefsizin teki. Yavşak hakemler müsamaha gösterdikçe Melo pisliği gibi sezon sonuna kadar rahat rahat bunları yapmaya devam eder.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #192 : 27 Kasım 2016, 15:48:57 »
Al benden de o kadar.
Dinlemedim ama merak ediyorum çakma filozof Şenol Güneş ne dedi acaba maçtan sonra ?

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #193 : 27 Kasım 2016, 19:52:27 »
Moussa haftaları karıştırdı sanırım :)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #194 : 27 Kasım 2016, 21:25:30 »
milletin dediklerine bakmayin skrtel geldiginde de gommusduler baya , advokat cok ust duzey hoca.

hucum oynatiyor iste benim icin tek kriter bu , bi de iyi cikarsa ölmesin yeter.

iyi hoca oldugunu gosterdi, ama neden hala hasan'i kesip ismaili oynatmiyor, madem adaletli ismaili oynatmasi lazim.

gecen seneki kadro advocaat'in elinde olsa suan 1. siradaydik.. nani, 88 numara, 77 numara.