Gönderen Konu: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Süper Lig (2016-17 Sezonu)  (Okunma sayısı 76278 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Süper Lig (2016-17 Sezonu)
« Yanıtla #75 : 24 Ocak 2017, 08:48:08 »
hocanın rotasyon manyaklıgı artık sınırlıarı zorluyor..hadi nispeten kolay maclarda yapıldıgında telafisi var ama guclu takımlara karsı telafisi yok bunu anlamıyor...

illaha o verecegi 10'ar dakikayı veriyor ayse-pelin-tugce ve esra'ya...su sureleri 7 dk'ya falan cekse olmayacak sanki..hala ogrenemedi..

gelielim diger noktaya...madem cekmedin bu sureleri geriye; neden momentumu tamamen rakibe verecek topu potaya atmaktan aciz, pota altında ise savunmada agırlıktan her reb'i veren 5 ler sahada tutuyorsun...
pelin-ayse-shekinna-tugce-esra gibi bir 5 ancak macın son 3-5 dk mac +15 ken falan olur...herkes salmısken macı....

macın ortasında yaparsan rakip o farkı kapatır ortak olur...onun yerine adam gibi ilk 5 inle oyna, farkı 2
+20 yap hem bu oyuncular hem genclerin daha cok sure bulsun...

yok ama illaha o dakikalrı oyle oynayacak baska turlu olmuyor...

hadi avrupa'fda isin icinde vera oldugundan rotasyon biraz daha rahat...
ama benc eoraya da 3 numara lazım eu..(cunku stiriclen den iyisi gelmeyecek kıtadası)

benim lafım ayse ve tugce ye degil bu arada...onlar takıma katkı veriyor, zarar vermiyor..ozellikle savunmada iyiler...
pelin hucumda atsa da, savunmada gayretli olsa da, cok sey yapmaya calısyıro hucumda ve bir kazandırırken 3 kaybettiriyor...hala daha o olgunluga gelmedi..ama bunu anlatacak kısı hoca olmalı...
esra ise kulliyen zarar bence....yılda 2 mac oynayacak diye alınmıs biri...geldiginde de soylemistim..bu kız yerine tilbeyi alsaydık diye...

seneye mutlaka esra yerine tilbe alınmalı...belkı botas'ı bu yolla ikna etmek daha kolay olur...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #76 : 24 Ocak 2017, 10:03:30 »
Dediklerinize aynen katılıyorum.

Koç değişiklikleri ezbere yapıyor bence. 3.çeyrek sonunda fark 18 olunca şimdi 4 oyuncu birden değiştirip 4.çeyrekte 3-4 dakika geçmeden asları sokmaz dedim. Öyle de yaptı. Takımın ritminin bozulması bir yana hep söylediğim şey 4 tane kapasite anlamında daha kısıtlı, tecrübesiz, az süre alan yedek oyuncuların hepsini bir arada oynatırsan bu oyuncuların katkı vermeleri mümkün değil. Sonuçta karşımızdaki takım ligin ikincisi. Yedekleri sokacaksan da 1-2 oyuncuyu değişmeli olarak sokarsın, hepsini birden değil. 

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #77 : 24 Ocak 2017, 11:19:35 »
Daha sezon başlamadan Tilbe diye diye dilimizde tüy bitti. hatta  Q'nun gidişine seviniyordum Tilbe alınır diye ama gidip Esra'yı aldılar..
FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #78 : 24 Ocak 2017, 11:39:12 »
en basitinden sahada kısa olarka aynı anda pelin-ayse rotasyonu olmuyor..
mutlaka birsel yada allie olmalı..

yani birsel-ayse yada pelin-allie olmalı...
cunku pelin ve ayse sakin oyuncular degil..oyuna akıl koyamıyorlar...
bu 2 li rotasyonlardan bir tanesi sahadayken 3 numarada stricklen yada tugce olması cok onemli degil, tabii eger sahada gene akıllı bir uzun olmaıs sartıyla...

yani o sırada uzunları tugce ve esra yaparsan stircklen 3 oynarken oyun iyice sıkısıyor gene...
lavender(vera) yada gruda'dan biri sahada olmalı...yanında ıster tugce olsun ister cok sure almasını istemesem de esra...
ama o 2li uzun rotasyonunda bile akıl olmalı...
mesela lavender(vera)-esra olmamalı...gruda-esra yapmalıyız...lavender agır, vera ise kısmen dalgın...
gruda-esra yada tugce-lavender mesela olabilir...

bilmiyorum ama bunları ayarlamak bu kadar zor olmamalı koc icin oyun icinde extra faul problemi olmadıkca...

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #79 : 29 Ocak 2017, 18:38:48 »
Yazıklar olsun 12 sayı önde olduğumuz maçta istanbul üniversitesine kaybettik. Bu şube adamı hasta eder.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #80 : 29 Ocak 2017, 18:39:13 »
Rezil antrenörün rezil takımı rezalet bir maç sonu ile komedi gibi bir maç daha kaybetti.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #81 : 29 Ocak 2017, 18:44:12 »
Ligdeki 14 takımın herhangi birisindeki herhangi bir yabancı bu strciklen denen basketbol düşmanından daha iyidir. Daha transfer edildiği gün Fenerbahçe tarihinin en kötü yabancısı demiştim. Yanıltmıyor beni.

İki tane fiziksel avantajı had safhada uzunumuz varken ve sadece 1 sayı gerideyken pota altını zorlamayıp son topta el üstü üçlük denemek de facia bir seçim.

30 saniye kala gözünün önündeki topta istanbul üniversitesi oyuncusunun dizinden çıkan topu rakibe veren hakeme de ne desem bilemedim. Aslında çok şey diyorum da burada yazıya dökemiyorum. Her branşta bitmediniz gittiniz aşağılık Fenerbahçe düşmanları.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #82 : 29 Ocak 2017, 19:46:25 »
konuşmaya değmez kapatalım gitsin buraya harcanan para ile erkek takımının önü açılır..

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #83 : 29 Ocak 2017, 19:51:47 »
Dike'yi severdim ama bu sezon mala bağladı iyice. Bayan baskette bir tane düzgün antrenör gelmedi .

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #84 : 29 Ocak 2017, 20:06:39 »
Basketbolde de en  azından  son  birkaç  dakika  için  takımlarin pozisyon itiraz hakkı olmalı.Voleyboldaki gibi.

Maçı  bizimkiler  ikram  etti  , hakemde  fırsatı  kaçırmadı  hediyeyi  rakibin  ellerine  verdi.Onlarda  memnuniyetle  kabul ettiler.

• Üye
« Yanıtla #85 : 30 Ocak 2017, 13:08:53 »
Hoca ahatali..Artık akillanmali.ama bugün su rakipten çıkan topu tekrar izledim de...Ayıptır ya .Maç bir yerden bir yere nasıl verilir..Bu hata falan değil..Art niyet resmen..Hoca ve oyuncular ona göre oynasın kar maçları sırf şu pozisyonu 10 kere izleyip...

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üye
« Yanıtla #86 : 06 Şubat 2017, 11:17:05 »
bu hafta rahat galibiyet geldi..

bjk ile deplasmadan oynayacagız bu hafta..cok onemli mac liderligi riske atmamk icin...umarım george rotasyonun dibine vurmaz da su macı alırız...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #87 : 07 Şubat 2017, 23:25:06 »
G.Saray Sofia Da Silva(Portekiz) ve Ashley Paris'i transfer etti.Vitola ile birlikte 3 pivot oldu.
Traore ve Papova da 4 numara oynuyor.
Anderson ve Jefferson'la birlikte 7 yabancı oldu.
Paris'in Makedonya pasaportu var.
Muhtemelen Traore'yi gönderecekler.
Ligde ağırlıklı hangi 4 yabancı oynayacak bilemiyorum ama tahminen son gelen 2 yabancı dışarda kalır.

ışıl-pınar
anderson-deniz
jefferson-cansu
papova-da silva
vitola-paris

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #88 : 08 Şubat 2017, 10:25:18 »
4+1 yabancı seneye 3+2 ye dönecekmiş ligde. Federasyondan alkışlanacak bir karar. Son derece kaliteli yerli oyuncularımız daha çok süre bulur böylece!

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #89 : 09 Şubat 2017, 15:51:47 »
4+1 yabancı seneye 3+2 ye dönecekmiş ligde. Federasyondan alkışlanacak bir karar. Son derece kaliteli yerli oyuncularımız daha çok süre bulur böylece!
Federasyonun başına basketbolla ilgisi olmayan bir çaycı koysak (çaycıları küçümsemek için söylemiyorum )
yabancı sınırlaması konusunu biraz irdeleyip konuya vakıf olduktan sonra bunun yanlış olduğunu,
yerli olarak 10-15 senedir Nevriye-Esmeral-Birsel birazda Şaziye dışında oyuncu yetişmediğini,
böyle bir kararın Avrupa'da başarıyı kovalayan kulüplerin önüne adeta set çekip, baltalamak olduğunu çok net görebilirdi..

FENERBAHÇE