Gönderen Konu: Marko ''The Next One'' Guduric  (Okunma sayısı 68374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Marko Gudurić ''The Next One''
« Yanıtla #15 : 18 Eylül 2017, 11:17:45 »
Eurobasket Final maçında az süre alsa da, sonunu kötü oynadı, fark azaldığında kritik top kaybı yaptı. Bogdan da çok sinirlendi bu top kaybına. Ne toplar kaybedildi ama kimseye Bogdanın Gudurice salladığı kafası gibi kafa sallanmadı. Bunu takım içerisinde "henüz" saygı duyulmadığı şeklinde yorumladım. İş düştüğünde şutları soktu ancak, takımı yönlendirme, sorumluluk alma kısmında biraz sırıttı. Sanıyorum 1-2 sezon içerisinde bizde de ondan beklenen bu yönünü geliştirmesi. Herşeye rağmen kaliteli kumaşı var. Zamana ihtiyacı var. ZOC ile 1-2 yıl, bakalım neler katacak oyununa...

Gelisim icin dogru yerde...

Kupa da bence Djorjevic in de onu son opsiyon olarak kullanmasi da etkili oldu. Final macinda omzuna sorumluluk yukleyecegin oyuncuyu hem saha hem mental olarak hazirlamak hocanin isidir...

Yetenegi olan, calismaya hazir, oldugu yerin degerini bilen ve hocayi dinleyen kimseden korkum yok... her turlu citasi yukselir.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #16 : 23 Eylül 2017, 16:30:02 »
Eurobasket'te final maçı hariç pek fazla süre bulamadı. Oynadığı dakikalarda da ceza şutları hariç pek de iyi bir görüntü vermedi ancak onun bir de bizdeki gelişimini görmek lazım. Potansiyelli bir skorer.

10.6 dakika - 3.6 sayı (%100 ikilik, %36.4 üçlük, %75 serbest atış) - 0.6 ribaund - 0.8 asist - 0.5 top çalma - 0.9 kaybı - 3.8 verimlilik
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #17 : 24 Eylül 2017, 20:29:22 »
Bence bu soy isimle başarısızlık ihtimali yok.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Zeljko Obradovic

• Üye
  • Yer: Aydın
« Yanıtla #18 : 24 Eylül 2017, 23:13:45 »
Sayesinde James Nunnally’e olan sempatim baya arttı  :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 25 Eylül 2017, 09:24:53 »
Balı kesik oyuncu gibi dolaşmıyor by güzel bir olay. Ben beklediğimden daha hazır buldum.
Şut sorun değil yüzdeyle takılmak komik olur
Boş şutları buldu o güzel bir durum

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #20 : 25 Eylül 2017, 19:31:47 »
Balı kesik oyuncu gibi dolaşmıyor by güzel bir olay. Ben beklediğimden daha hazır buldum.
Şut sorun değil yüzdeyle takılmak komik olur
Boş şutları buldu o güzel bir durum

Bence bu sene çaylak sezonu gibi düşünmemiz lazım, bir Bogdan etkisi vermeyecek, rotasyon katkısı alırsak ne ala :)

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #21 : 20 Ekim 2017, 10:13:37 »
Dikkatli gözler farketmiştir.

Geçtiğimiz yıl kritik anlarda denediğimiz, en son beşiktaş maçında üst üste iki kez deneyip ikincisinde başarılı olduğumuz vesely asisti bogdan şutu setimiz, Gudurice çizildi dün gece. İlk yarıydı ondan eminim, hangi çeyrek olduğunu hatırlamıyorum.

Böyle setleri, hem oyuncu açısından özgüven için hem de taraftar açısından Gudu ya alışmak için önemli buluyorum. O şutu soksaydı, taraftar bir başka haz alacak, bir başka bakacaktı belkide Gudu ya!

Gudu, şut çalışacak ve o şutları sokacak  8)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #22 : 18 Kasım 2017, 01:36:42 »
Bu çocuğa da dikkat çekmek lâzım. Emin adımlarla her maç bir tuğla koyuyor oyununa. Bugün ilk çeyrekte çok çok iyiydi. Potaya güvenle gidişleri, şut fırsatını yakalayınca tereddüt etmeden atması ve yaptığı asistler oyunundaki gelişimlerin göstergesi.

Belki Bogdan gibi efsane bir 1,5 numara olmayacak ama meselâ 2 yıl sonra falan Avrupa'nın elit 2 numaralarından birisi olacak.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #23 : 20 Kasım 2017, 15:40:32 »
Sade ve gosterissiz oynuyor... gorevini yerine getiriyor... giderek performansi artacak gibi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #24 : 20 Kasım 2017, 16:35:52 »
Valla Obra hocamın şapkadan çıkaracağı son tavşan olacak gibi. Defansı da gayet iyi, son maçlarda pek çok kere akıllıca hücum faul aldırdı. Seneye Bogdan'ın 2. senesi gibi patlama yapar.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #25 : 21 Kasım 2017, 03:39:02 »
Fiziği çok çok iyi..savunmada dikkatimi çekiyor..bu sene çok eksta bişi beklememek lazım..seneye level atlar..3. Sene elit oyuncu olur

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 21 Kasım 2017, 10:02:32 »
Savunmada rakibine baskısını çok kararında ve etkin bir şekilde hissettiriyor. Gereksiz saçma fauller yapmadan rakibini yoruyor. Ben açıkcası bu yıl takıma alışma senesi olarak baktığım için  performansını beğeniyorum. Henüz 22 yaşında ve gelişime açık olduğu çok belli.

Ayrıca çok yönlü bir oyuncu , şut penetre savunma saha görüşü hepsi mevcut. Yalnız bazı özellikler vardır keskinleştirene kadar sana çok bir katkı getirmez, fark yaratmaz ancak keskinleştirince öldürücü bir silaha dönüşür. Şimdilik ne penetresiyle ne şutuyla ne de saha görüşüyle fark yaratabilecek bir seviyede değil ama bu alanda gelişim gösterebileceğinin işaretlerini verdi. Bogdan üçüncü senesine kadar penetreleriyle fark yaratamıyordu, son senesinde bu konuda o kadar keskin hale geldi ki deliciliğiyle rakiplere bela olmaya başladı. Şimdilik her özelliği on üzerinden 6-6,5 kıvamında bunları 8 yaptığında avrupanın en iyi 2 numaralarından birisi olacak.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2017, 10:02:59 Gönderen: Cemalex »

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 21 Kasım 2017, 10:37:04 »
ilk geldiğinde kaliniç de böyleydi, şimdi ona "dön gel be reyiz" diyoruz. guduriç'in kızılyıldız'da aldığı rol -top kullanma- kaliniç'in üstündeydi.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #28 : 22 Kasım 2017, 01:50:49 »
ilk geldiğinde kaliniç de böyleydi, şimdi ona "dön gel be reyiz" diyoruz. guduriç'in kızılyıldız'da aldığı rol -top kullanma- kaliniç'in üstündeydi.
Şu hali Kalinic'in ilk aylarının çok çok çok üstünde ama bilmiyorum yıllar sonra kim daha üst noktaya çıkar :)

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #29 : 17 Aralık 2017, 18:08:37 »
Yavaş yavaş etkinliğini arttırmaya devam ediyor, Tofaş maçının yıldızıydı benim için.

Saha görüşünün çok iyi olduğunu bugün bir kez daha gösterdi. Başlarda şut kaçırsa da korkmadan kullanmaya devam ediyor. Obra doğru şutu bulduğu an korkmadan kullanmasını iyi öğretmiş.

Daha da güzel olan şu ki kendi kullanabileceği doğru boş şutu yakaladığında, çok daha uygun bir Datome, Nunnaly ya da pota altında Vesely varsa hemen görebiliyor.

Önümüzdeki sene takımın en önemli parçalarından biri olacak oyun karakteriyle.