Gönderen Konu: ŞAMPİYON Fenerbahçe - Cumhurbaşkanlığı Kupası 2017  (Okunma sayısı 15323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: ŞAMPİYON Fenerbahçe - Cumhurbaşkanlığı Kupası 2017
« Yanıtla #60 : 05 Ekim 2017, 16:59:55 »
Bir düşünün, bu takıma Euroleague maçlarında Dixon, Kalinic, Guduric ve Melli dahil olacak daha.

Ben ligin normal sezonunu namağlup tamamlayacağımızı düşünüyorum. GS ve BJK deplasmanlarını bile zorlanmadan geçeceğiz.

Euroleague normal sezonunu da en fazla 3 yenilgiyle geçeriz.

Bakıyorum kadroya, 3 sakat olsa ve yanında da 3 tane formsuz oyuncumuz da olsa geri kalan 9 oyuncu bile maç kazandırmaya yeterli. Böyle bir kadromuz var.

Aynı anda Wana, Sloukas, Vesely sakat olursa, Datome, Melli ve Dixon da aşırı formsuz falan olursa kaybederiz herhalde diyeceğim de geriye kalan Sinan, Nunnaly, takıma adapte olmuş Thompson, Kalinic, Melli vs hepsi maç kazandırır yine. Daha Guduric var, Ahmet var.

Yani 3 sakat, 3 tane formsuz oyuncuya rağmen geri kalanlar hâlâ çok iyi oyuncular olacak isim olarak. TBL'yi namağlup bitirmemiz için hiçbir neden yok.
Ben de takıma çok güveniyorum, ancak Euroleague'de 27/30 yapmak yüzde 90 galibiyet oranı demek. Bu da NBA'de 74/82 galibiyet demek, ki tarihte bunu yapan yok. O nedenle Euroleague'de mağlubiyet alınca aşırı tepki verilmesini engellemek için standardı gerçekçi olmayan seviyelere koymamalıyız. Geçtiğimiz yıl ligde 28/30 yaptığımızın farkındayım ancak orada ciddi bir kalite farkı var Euroleague'e göre.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #61 : 05 Ekim 2017, 18:18:24 »
Kaldıki, o kadar kasmaya gerek de yok. 23-25 galibiyet ilk 4 için yeterli olur, daha fazlası çok da lazım değil, önemli olan son 5-6 maçı kazanalım geçen sene olduğu gibi :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #62 : 05 Ekim 2017, 21:15:25 »
Sizi mi kırıcam hadi 5 mağlubiyet olsun ;D

Dominantlık ve psikolojik üstünlük önemli. Rakipler ''Bu Fener'i yenemeyiz'' demeli, o mesajı vermeliyiz...................... Öğrenilmiş çaresizliği yaşamalılar yine. Bu da liderliği garantilesek bile gevşememekten geçiyor.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2017, 22:46:45 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #63 : 05 Ekim 2017, 21:56:50 »
"Maçın yıldızı" anketi ekledim.Maç bitimi her maç için eklemeyi planlıyoruz.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #64 : 06 Ekim 2017, 08:45:38 »
bence 24-6 ile falan bitiririz ligi...3 maglubiyet falan ilk 10 haftada gelir takım oturana kadar...
o donemi daha az maglubiyet ile bitirirsek 5 maglubiyet bile zor gelir...26-4 bile olabilir...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #65 : 06 Ekim 2017, 10:33:54 »
Evet, Datome mükemmeldi. Geçen sene kendisini istemeyen, bir önceki sezon yaptıklarını çabucak unutuverip, ne denir, anında satanlara güzel bir cevap verdi. Ama ben yine de maçın adamı Vesely diyorum. Onun enerjisi ve baştaki etkinliği bütün takımı maçın içine soktu.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 06 Ekim 2017, 10:37:20 »
Evet, Datome mükemmeldi. Geçen sene kendisini istemeyen, bir önceki sezon yaptıklarını çabucak unutuverip, ne denir, anında satanlara güzel bir cevap verdi. Ama ben yine de maçın adamı Vesely diyorum. Onun enerjisi ve baştaki etkinliği bütün takımı maçın içine soktu.
Bence de net mvp VEsely olmalıydı.
çok muazzam oynadı.
herkes çok şaşırmıştır Mvp ödülüne :)

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #67 : 06 Ekim 2017, 12:28:55 »
bu ulkede hangi mvp odulu hakkanıyetle veriliyor ki...hele voleybolda...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #68 : 06 Ekim 2017, 12:32:44 »
Fakat şunu da göz ardı etmemek gerek: Partiyi Vesely başlattı ama Datome en kritik anlarda sahneye çıktı ve rakip ne zaman umutlanır gibi olsa, heveslerini kursaklarında bıraktı. Bu sebeple Datome'ye verilmesini de çok yadırgamamak lazım. Helali hoş olsun. Euroleague finalinin MVP'si de Vesely olur, helalleşirler. :)