Gönderen Konu: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / Kadınlar Basketbol Süper Ligi / 2018-19 Sezonu  (Okunma sayısı 42467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Erkek Voleybol Takımının Türkiye Kupasını kazanması Lig Şampiyonluğunun müjdecisi olmuştu. Aynısını Kadın Basketbol Takımından da bekliyoruz. Hatta Erkek Basketbol Takımından da... Eğer beklediklerimiz olursa, üç branşta çifte kupa ile sezonu tamamlamış olacağız. Kadın Voleybol ve Futbol takımı ise Kupayı alamadıkları için ligi de alamadılar diyeceğiz. :)

Maçları izlemiyorum, ama 2-1 öne geçmek çok değerli bir aşama olsa da, sadece kazanılan saha avantajını korumuş olduk. Dolayısıyla henüz hiç bir şey bitmedi. Çukurova koçu muhtemelen dördüncü maç öncesi oyuncularını şu şekilde motive edecektir:

"-Unutun bu maçı. Kaybedilmiş bir şey yok. Biz buraya saha avantajını geri almaya geldik. Şimdi oynayacağınız maçı kazanırsanız istediğimizi almış olarak döneceğiz."

Dolayısıyla bizim de benzer bir motivasyonla çıkmamız lazım:

-"Unutun bu maçı. Henüz kazandığımız hiç bir şey yok. Sadece saha avantajını koruduk. Ne kazanacaksak şimdi bunu kazanmak ve sezonu bitirmek elimizde... Bir daha güney yolculuğu yapmak isteyen varsa kenarda otursun. Çıkın ve bitirin işlerini."

Rotasyonu filan bırakıp, en formda, en hırslı, en istekli oyuncularla devam etmek lazım. Madem ki, maç rahat kazanıldı. İşleyen düzene su katmaya, rotasyona filan lüzum yok. Çünkü sezonu noktalama maçı. 

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2019, 22:18:36 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Aynı son lig maçı gibi aşırı rahat yendik. Esasında ilk maçtaki sıradışı şeyler olmasa 3-0 bitmesi içten bile değildi serinin. 4.maç işi bitirmek lazım.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Biletler yine 2 TL'den satışta.Çarşamba salonda olacağım inşallah.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
bugun yenip 2-1 yaoalım seriyi...
sonra bitiririz isi seyirci ile son macta..

mac bası sut sok...acele etmeden hızlı oyna tmepolu, gray i tut...
o kadar...

aynen dedigim oldu...
bunu bir daha yaptık mı gene +15 civarı biter mac..

bu sefer dezavantaj cukurova daha hırslı oalcak..
ama bizim de kupa askıyla seyirci ve takım daha atesli olacak..

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
Biletler tükenmek üzere, 7 handikapla favoriyiz.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
Maç hangi kanalda acaba?
...

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Şampiyonluk geliyor. :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Emeği geçen herkesi tebrik ederim. Bu sezon ilk defa baştan sona bir kadın basket maçı izledim. Bir oldu, pir oldu.

Birsel'i hiç bu kadar winner karakter sergiler iken görmemiştim. Muhteşemdi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Bakalım MVP kim olacak? Diğer maçları bilmiyorum ama bu maçın MVP'si Birsel Vardarlı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Maç hangi kanalda acaba?

Tivi Bu Spor'da şifresizdi kardeşim.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Üst üste ikinci, toplamda 14. şampiyonluk... Sanırım bu alanda bir numarayız.

Zamanında çok eleştirdim, kadın basketboldan soğuma sebeplerinden birisidir. Ama ben izlemeyeli Birsel oyununu ne kadar olgunlaştırmış.

Gözyaşlarını tutamıyor. Kulüp televizyonuna: "Bu benim onuncu şampiyonluğum. Sanırım artık yolun sonuna geldim. Ondan duygusalım!" dedi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ve evet... MVP tam da sahibine, kaptan Birsel Vardarlı'ya gitti. Bu maç belki de kariyerinin son maçıydı ve kariyerinin en unutulmaz maçlarından birisine imza attı.

MVP'lik yakıştı kaptana.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Bu sezon iç sahada sadece bir maç kaybetmişiz. O da yarı finalde Galatasaray'a... Büyük iş...

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
GS serisinde 2-1 geriye düşmek, son maçta son 4 dakikaya 10 sayı geride girmek  çok zor zamanlardı.
2-1'den ve 10 sayıdan geri dönmek bu şampiyonluğu daha da özel kıldı.Tersi durumda ezeli rakibine muhtemel şampiyonluğu  vermek çok can yakıcı olacaktı.Çok şükür bu fırsatı vermedik ve biz şampiyon olduk.
Tebrikler hepsine bizi mutlu ettiler.
Birsel kaptan bu formuyla seneye de oynasaydı keşke.
Ona da bundan sonraki yaşamında mutluluklar dilerim.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Rotasyonu filan bırakıp, en formda, en hırslı, en istekli oyuncularla devam etmek lazım. Madem ki, maç rahat kazanıldı. İşleyen düzene su katmaya, rotasyona filan lüzum yok. Çünkü sezonu noktalama maçı. 

Üçüncü maçı izlememiştim ama rahat kazanıldığını öğrenmem üzerine bu satırları yazmıştım. Aklıma geldi; baktım. Evet, aklın yolu birmiş. Hoca da ben gibi düşünmüş ve rotasyon macerasına sapmamış. :)