Gönderen Konu: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / Kadınlar Türkiye Kupası / 2018-19 Sezonu  (Okunma sayısı 10725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Cumartesi, 15.00

Biz 16 kez final oynayıp 11 kez kazandık.
Botaş 3 kez final oynayıp 2 kez kazandı, 2008'de bize kaybetti.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
8.5 handikapla favoriyiz.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
60-53 kazandık, toplamda 12.Türkiye Kupası şampiyonluğu ile kupayı en fazla kazanan takım olduk.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Emeği geçenlere teşekkür ederim. Kupa filan beklemiyordum bu takımdan... Beni yanılttılar... Umarım aynısını ligde de yaparlar... Tabii yarı finalde Botaş, ligin namağlup takımını yenmese, kupa gelir miydi, emin değilim. Fakat tarih bunları değil, kazananları ve kupa sayılarını yazıyor. Tüm zamanların en çok Türkiye Kupası kazanan takımı olduk. Bu kulvarda Galatasaray'ı sayı olarak geçtik.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
Turnuva boyunca muazzam savunma yaptık ve tarihin en rahat kazandığımız kupalarından biri oldu:
GS maçında son 17 dakikaya 48-26,
Mersin maçında son 4 dakikaya 54-30,
Botaş maçında son 15 dakikaya 45-23 önde girdik.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Yahu Kupa kazandık. Kadın basketbolu izleyiciliğinden emekli olan ben bile bu suskunluktan bunaldım. Arkadaşlar, şampiyon olduk yahu. Hani şu final kaybetme, kupa kaybetme sendromu filan var ya... İşte, ona maruz kalmadık. Bu sene hem Erkek Basketbolunda, hem Kadın Basketbolunda Türkiye Kupasına ambargo koyduk. İnsan biraz kupa coşkusu, sevinç görmek istiyor valla.

Yok mu maçı izleyen, değerlendirecek birisi? :(

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
Yahu Kupa kazandık. Kadın basketbolu izleyiciliğinden emekli olan ben bile bu suskunluktan bunaldım. Arkadaşlar, şampiyon olduk yahu. Hani şu final kaybetme, kupa kaybetme sendromu filan var ya... İşte, ona maruz kalmadık. Bu sene hem Erkek Basketbolunda, hem Kadın Basketbolunda Türkiye Kupasına ambargo koyduk. İnsan biraz kupa coşkusu, sevinç görmek istiyor valla.

Yok mu maçı izleyen, değerlendirecek birisi? :(
Hakan hocam elimden geleni yaptım ben konuyu canlı tutmak için.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Bana iki spor yetiyor Hakan hocam. Futbolla kanser olup erkek basket ile iyileşiyorum. Üçüncü bir muhtemel stres kaynağına yer kalmadı hayatımda.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Hakan hocam elimden geleni yaptım ben konuyu canlı tutmak için.

Farkındayım hocam. Maçı izleyebildiniz mi? Forumda maçı izleyen kimse yok mu? O şaşırtıcı... Haydi ben izlemedim de...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
Farkındayım hocam. Maçı izleyebildiniz mi? Forumda maçı izleyen kimse yok mu? O şaşırtıcı... Haydi ben izlemedim de...
İzledim, maç garantiye girince son 7 dakikayı izlemeyip derbinin final setini izledim.Ayşe Cora iyi katkı verdi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Çok rahat kazandık. Üç maçımız da çok rahat geçti. Şampiyonluk sayısında gsyi de geçmiş olduk. Bu şubede de peynir ekmek gibi kupa dağıtıyorduk. İyi oldu bu. Duble olması da ayrı güzel oldu

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Kupa kazanmak çok güzel.
G.S.'yi geçmişiz,  o da bu kupanın anlamını ve değerini bir kat daha artırıyor.
Tebrikler kızlarımıza ve sezon sonunda şampiyonluk kupasını da kaldırmak dileğiyle.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Kadın Basketbolunda Türkiye Kupası toplam 27 defa düzenlenmiş. Sadece 4 takım bu kupayı kazanabilmiş.

KUPA SAYILARI:

Fenerbahçe: 12
Galatasaray: 11
Botaş: 2
Yakındoğu Üniversitesi: 2

Mesela, lig şampiyonluğu bulunan Beşiktaş, kadın basketbolunda bir defa bile kupayı kazanamamış.

BİR BAŞKA DİKKATİMİ ÇEKEN NOKTA:

Bu seneyi bir kenara bırakır isek, bir defa kazanan takım ertesi sene yeniden kazanmış. Kupanın tarihçesinde üst üste kazanmayan takım yok.

6 defa üst üste Galatasaray.
3 defa üst üste Fenerbahçe.
2 defa üst üste Botaş.
6 defa üst üste Fenerbahçe.
5 defa üst üste Galatasaray.
2 defa üst üste Fenerbahçe
2 defa üst üste Yakındoğu

Ve bu sene yeniden biz kazandık. Tablodaki büyünün bozulmaması için gelecek sene de bizim kazanmamız icap edecek... İnşallah diyelim... :)

Kemal Erdem, buralara uğrar isen bu üst üste meselesini haber yap. :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Valerie Garnier keşke şubenin şube olduğu dönemlerde başımızda olsaydı, çok net 2 EL şampiyonluğu sıkıştırırdı araya. Bazen tuhaf maçlar kaybediyor takım ama hedef maçlarında olabildiğince iyi oynuyor. Bu kadın da bir winner'lık var.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2019, 20:38:38 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »