Gönderen Konu: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / Erkekler Voleybol Ligi (2018-19 Sezonu)  (Okunma sayısı 20461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
Ynt: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / Erkekler Voleybol Ligi (2018-19 Sezonu)
« Yanıtla #30 : 05 Nisan 2019, 17:23:36 »
Mariusz Sordyl Polonya basınına bir röportaj vermiş. Röportajı yapan Resovia'lı bir arkadaşım. E haliyle bir iki soruda benim sormam kaçınılmaz oldu. Bazı satır başlarını Türkçe ekleyeyim. Lehçe link koyup  kendimize sövdürmeyelim :)

-Kasım ayında ve buraya gelmeden önce kulüp oynadığı yedi maçtan sadece ikisini kazanarak dokuzuncu sırada yer alıyordu. Benimle çalışmaya ilgi duyduklarını belirttiler. Cumartesi günü görüşmelerimiz başlamış ve Çarşamba günü İstanbul'a gelmiştim. Benimle temasa geçen kişi Dariusz Stanickiydi. O 25 yıldır burada ve büyük saygı görüyor.

-Her oyuncunun karakteri ve yaklaşımı farklıdır. Bu yüzden herbirine doğru bir şekilde yaklaşmalısınız. Biri daha fazla konuşmaya ihtiyaç duyabilir biri daha az, biri yalnız kalmak ister biri daha fazla dikkat ve ilgi. Burada bizlerin rolü oyuncunun potansiyelini yansıtması için en ldoğru yolu bulmaktır.

-Türkiye kupası maçlarından önce yaptığımız toplantıda takıma, normal sezonda üzerimizde yer alan kulüplerle bizi ayıran hattın çok ince olduğunu, tutarlı bir çalışma ile karşılıklı güven inşa etmenin birçok sorunun üstesinden gelmemizi sağlayacağını söyledim.

-İstanbul eşsiz ve büyük bir şehir. Henüz çok küçük bir kısmını gezebildim. Maç ve antrenman temposundan sonra ancak dinlenmeye zaman ayırabiliyorum. Fakat fırsatta olunca pazar öğleden sonra kahvesi eşliğinde deniz kenarında ki liman manzarasının keyfini çıkartmak çok güzel. Sekiz aydır bu ülkedeyim ve kendimi rahatsız hissedebileceğim tek bir anım bile olmadı.

-Sokakta birisine hangi takımı desteklediğini sorarsanız cevapları genellikle Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş olacaktır. Bu Türkiye'nin genelinde böyle, bu kulüplerin taraftarları ülkenin her tarafına dağılmış durumdalar. Maçlar için diğer şehirlere gittiğimizde bunu açıkça görebiliyorsunuz. Bu konuda Fenerbahçe taraftarı bize eşsiz bir atmosfer yaratıyor. Kulüp Türkiye'de büyük bir marka.

-Galatasaray'a karşı oynadığımız her maç harika bir atmosfer ve heyecana sahne oluyor. Açıkcası bu derby eşsiz bir tada sahip. Sonuncusu ise Türkiye Kupası finalinde gerçekleşti. Kek üzerinde kiraz ve çilek gibi.

-Kula'ya transfer olurken zorluklar yaşayabileceğimizi tahmin ediyordum. Kulübün finansal sıkıntılar çekmesi bu açıdan sürpriz olmadı. Takımın çalışıp gelişmesi için gerekli temel şartları bile bulamadık ki bu en büyük problemdi. Benim amacım Türkiye'ye gelmek ve elimden geldiğince çalışmaktı. Fakat belli bir noktadan sonra bunu başarmak çok zor bir hale geldi. Bazı oyuncular ayrıldı. 

-Türkiye'den ayrıldıktan üç hafta sonra geri döndüm ve marka olan bir kulübe geldim. Türkiye kupasını kazandık ve artık şampiyonluk için savaşacağız. Bu yüzden seçtiğim yol doğru çıktı. Burada organizasyon açısından standartlar en üst düzeyde.

-Türk ligi ve kulüplerini bugün nerede görüyorsunuz sorusuna; Birkaç yıl öncesine kadar bu ligde daha büyük yıldızlar oynadı. Bu sezon biraz farklı olabilir ama daha mı kötü ? Mesela Galatasaray CEV finaline ulaştı. Bir başka deyişle durum bir kriz olmaktan çok uzak. Tabii ki İtalya,Polonya ve Rus ligleri Avrupa'nın en iyileri ancak Türkiye ligi hakkında endişelenmek için bir neden göremiyorum.

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2019, 17:32:22 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #31 : 06 Nisan 2019, 00:11:58 »
Maliyeyi elememiz fazla dikkat çekmemiş. Kupa finali sonrası ligde de ilk 4e girdi takım. Halkbankasını elersek finali gs ile oynamamız olası. Erkek voleybolunda görülmemiş bir ilgi odağı olabilir o seri.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #32 : 08 Nisan 2019, 09:02:13 »
ben arkas ın gs yi eleyecegini dusunuyorum hala...
halkbank ı elersek sampiyon olabiliriz..

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #33 : 11 Nisan 2019, 15:48:43 »
Yarı final ilk maçında halkbank'i 3-0 yendik
Takım şaşırtmaya devam ediyor. Şapka çıkarılacak bir başarıya doğru gidiyorlar.

Çevrimiçi Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #34 : 24 Nisan 2019, 21:22:19 »
1 kaldı inşallah

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #35 : 25 Nisan 2019, 12:32:40 »
Uzun zaman sonra üst üste iki voleybol maçı izledim ve gün içi programımı ona göre ayarlamaya başladım.

ARKAS ile oynadığımız final serisi ilk iki maçını da aynı skorla (3-2) kazandık ve seride durumu 2-0 yaptık.

Pazar günü saat 14:00'te İzmir'de oynanacak ve TRT Spor'dan yayınlanacak maçı da kazanmamız durumunda, tarihin en büyük kül kedisi masalına imza atıp, 2018-19 sezonunu şampiyon olarak bitireceğiz.

Ivan ve Marshall'lı kadroyu izlemek bana çok özel bir keyif verirdi. Özellikle Ivan benim için bir NBA yıldızı kadar değerliydi. Onun yerini alacak oyuncu gelmez diyordum. Serinin ikinci maçında Hidalgo resmen bir efsane gibi oynadı. Allah nazardan saklasın. Ama niye az pas alıyor, pasör Ulaş'ın niye öncelikli tercihi değil; onu çözemiyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #36 : 25 Nisan 2019, 17:49:54 »
Maliye ve Halkbankasını yenerken de pek ilgi yoktu burada şimdi de yok. Çok ciddi bir hikaye yazılıyor ama kimse farkında değil.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #37 : 25 Nisan 2019, 18:56:20 »
Maliye ve Halkbankasını yenerken de pek ilgi yoktu burada şimdi de yok. Çok ciddi bir hikaye yazılıyor ama kimse farkında değil.
Ben takipteyim :)
İlk maçta salondaydım.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #38 : 26 Nisan 2019, 17:42:51 »
Ben takipteyim :)
İlk maçta salondaydım.

Tebrik ederim. Eskiden çok giderdim, özellikle Ivan'lı senelerde ama ben de gitmiyorum açıkçası. Oyuncular ne dese haklı ama Türkiye'nin gerçeği bu. Erkek voleybol ilgi çekmiyor. Bayan voleybolun daha çok ilgi çekmesinin nedeni de belli, bayan olmaları zaten.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #39 : 28 Nisan 2019, 13:28:36 »
İnşallah şampiyonluk günü olur bugün.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #40 : 28 Nisan 2019, 13:49:59 »
8 yıl önce Alsancak'ta Fenerbahçe- Buca maçının olduğu gün Izmır de Arkas'ı yenip şampiyon olmuştuk . Kordon da tüm cafelerde voleybol maci izleniyordu her yer sarı lacivert'ti. Inşallah kulüp olarak o günlere geri dönüşümüzün başlangıcı olur bugün.

• Üye
« Yanıtla #41 : 28 Nisan 2019, 14:43:14 »
1.set 12-8 öndeyiz.

• Üye
« Yanıtla #42 : 28 Nisan 2019, 15:00:52 »
Ter Maat'a rağmen ilk seti 25-23 aldık. Kaldı 2 set.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #43 : 28 Nisan 2019, 15:01:40 »
23-22'den gelip aldık ilk seti.

• Üye
« Yanıtla #44 : 28 Nisan 2019, 15:13:30 »
2.set 12-6 öndeyiz. Bu seti de alırsak iyice dağılacaklar.