Gönderen Konu: Joffrey Lauvergne  (Okunma sayısı 73003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Joffrey "Sakat" Lauvergne
« Yanıtla #30 : 08 Eylül 2018, 10:20:41 »
Kendisini çok severim eskiden beri ama yolunun buralara tekrar düşeceğini de düşünmüyordum. Hoş gelmiş tekrardan. Açıklamalarıyla daha da kanım ısındı. Kendisini 5 oynarken izlemeyi bekliyorum sabırsızlıkla. Bu seviye şut tehdidiyle çok farklı olacak bazı şeyler.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #31 : 29 Eylül 2018, 02:22:49 »
Bilmiyorum çok mu abartıyorum ama ilerleyen aylarda Avrupayı dümdüz edip silindir gibi ezecek ve yepyeni bir Ekpe rüzgârı estirecek.

''JT fiyaskosundan sonra geldi de ondan mı gözüme bu kadar harika görüyor acaba'' diyecek oluyorum ama peşinden yaptıklarını görünce yok diyorum, bu başka bir şey.

NBA'de nolduysa dehşet bir 5 numaraya dönüşmüş. Avrupa için çok güçlü ve kalın olmakla birlikte atik ve harika pivot hareketleri yapıyor. İddia ediyorum Lovern'i Avrupada durdurabilecek kimse yok.

Hayır yani hazırlık maçlarına çıkmaya başlayalı da 2 hafta oldu daha. İlk defa oynadığı kısalara yaptığı asistler, diğer uzunları beslemeler, boştaki oyuncuyu hemen bulacak bir saha görüşü ve topu potaya yakın aldığında gücünü de kullanıp pozisyonu bitirmeler, temastan kaçmayıp rakiple didişmeler. Hele o pivot hareketleri, attığı feykler. Takıma entegrasyonu öyle çabuk olmuş ki ters eşleşme yakalayan oyuncumuzu falan anında topla buluşturuyor, basketbol zekâsı hemen işliyor Lovern'in.

Eksik yönleri şu an var elbette. Savunmada adam değişiminde rakibini kaçırıyor, yardıma gitmekte gecikiyor falan, bunlar antrenmanlarla düzelecek şeyler. Blok tehdidinin olmaması ve ribauntlardaki eksikliği sebebiyle şimdilik daha az süre alıyor. Ekpe gibi savunma yapması elbette zor ama oyununun savunma yönünü biraz geliştirirse takımın 1 numaralı uzunu olur hemen.

Bu kadar kas yapıp güçlenince şut ritmi kaybolup gitmiş sanırım çünkü hiç şut denemiyor neredeyse. Şutunu da toparlarsa of diyorum of.

Nazar değecek diye korkuyorum. 41 kere maşaAllah.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #32 : 01 Ekim 2018, 12:07:40 »
Öncelikle benim de hoşuma giden bir transfer ve beklentilerimizin boşa çıkmamasını diliyorum. İnşallah en az sizin anlattığınız kadar etkili olur.
Fakat birkaç detayı hatırlatmak istiyorum:

İlk defa oynadığı kısalara yaptığı asistler, diğer uzunları beslemeler, boştaki oyuncuyu hemen bulacak bir saha görüşü (....) ters eşleşme yakalayan oyuncumuzu falan anında topla buluşturuyor...

Buraya kadar olan kısmı, yani yukarıda alıntıladığım kelimelerde anlatılanların aynısını, ne eksik, ne fazla, evet aynısını Jason Thompson'da yapıyordu. Geçen yılın maçlarını bant kaydından ve artık kazanma heyecanı olmadığı için soğukkanlılık ile izlerseniz, özellikle sıkıştırmalarda çok güzel pasörlük yaptığını göreceksiniz.

Eksik yönleri şu an var elbette. Savunmada adam değişiminde rakibini kaçırıyor, yardıma gitmekte gecikiyor

Bu alıntıda bahsettiğiniz eksiklikler de, Jason Thompson'ın bizi çıldırtan eksikliklerinin temel noktası ve tam bir sezon çalışmakla düzelir diye umut ettiğimiz şeyler...

Sonu benzemesin diyeyim. İnşallah haklı çıkacaksınız.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 01 Ekim 2018, 14:00:06 »
Hakan abi
Jason'daki en büyük sorun sahadaki kendine güvenmeyen o çaresiz vucut dili, o halde olunca ne yazık ki ne rakibin ne de takım arkadaşlarının ona saygısı kalmıyordu.
mental olarak o kadar belli şeyleri aşamadı ki , basit fauller yaptı , hakeme takıldı ve performansı git gide düştü ,
yoksa kafaca iyi girdiği maçlarda çok güzel işler yaptığı da oldu .
tabi JOffrey en büyük artısı
1 avrupalı
2 fiziken çok sert ve oyunu biliyor
3 euroleague tecrübesi yaşamış bir oyuncu

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #34 : 01 Ekim 2018, 14:35:18 »
Hakan abi
Jason'daki en büyük sorun sahadaki kendine güvenmeyen o çaresiz vucut dili, o halde olunca ne yazık ki ne rakibin ne de takım arkadaşlarının ona saygısı kalmıyordu.
mental olarak o kadar belli şeyleri aşamadı ki , basit fauller yaptı , hakeme takıldı ve performansı git gide düştü ,
yoksa kafaca iyi girdiği maçlarda çok güzel işler yaptığı da oldu .
tabi JOffrey en büyük artısı
1 avrupalı
2 fiziken çok sert ve oyunu biliyor
3 euroleague tecrübesi yaşamış bir oyuncu

Kardeşim, A'dan Z'ye katılıyorum. Anlatmak istediğim, arkadaşın yazdığı eksi ve artıların "bir bölümü" etrafında bende oluşan çağrışım... :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 02 Ekim 2018, 09:44:46 »
Kardeşim, A'dan Z'ye katılıyorum. Anlatmak istediğim, arkadaşın yazdığı eksi ve artıların "bir bölümü" etrafında bende oluşan çağrışım... :)
abi
hem uyum hem de kafa olarak adapte olmak çok ayrı bir olay
işte kafaca uyum sağlayamayınca Jason gibi çok iyi bir nba kariyeri olan oyuncu bile burada ''çöp '' görüntü sergileyebiliyor.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #36 : 02 Ekim 2018, 09:52:15 »
Abiler şimdiden söyliyim sakatlık kaza bela(Allah korusun) olmaz ise, Jason'dan Lauvergne'e geçmek Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a geçmek gibi bir şey. Sezon başladıkça daha iyi anlarız bence  ;D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 25 Kasım 2018, 22:07:38 »
İyice takıma alıştı. Zor deplasman serisinde çok büyük oynadı
Zaten mükemmel oyuncu
Hakkını daha çok verelim

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #38 : 25 Kasım 2018, 23:22:43 »
Abiler şimdiden söyliyim sakatlık kaza bela(Allah korusun) olmaz ise, Jason'dan Lauvergne'e geçmek Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a geçmek gibi bir şey. Sezon başladıkça daha iyi anlarız bence  ;D

Benzetme hiç olmamış :)
Ali Koç şu ana kadar facia.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #39 : 26 Kasım 2018, 12:05:39 »
NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pivotlarından Hakeem Olajuwon, boyalı bölgede rakipleriyle dans eden çabuk ayak hareketleri ve kusursuz fundemental'ı sebebiyle Dream / Rüya lakabını almış. Hakikaten You Tube'a Hakeem Dream diye ve ya Olajuwon Top 10 diye yazarsanız neden bir rüya gibi olduğunu anlarsınız. Muhammed Ali'de ringde dans eder gibi dövüşürmüş.

Lauvergne bir kaç maçtır öyle çabuk ayak hareketleriyle rakip savunmacıları çaresiz bırakıyor ki, ona Dream lakabı çok yakışır diye düşündüm.

Umarım mahcup etmez ve bu "rüya"dan erken uyanmayız.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 26 Kasım 2018, 13:10:25 »
NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pivotlarından Hakeem Olajuwon, boyalı bölgede rakipleriyle dans eden çabuk ayak hareketleri ve kusursuz fundemental'ı sebebiyle Dream / Rüya lakabını almış. Hakikaten You Tube'a Hakeem Dream diye ve ya Olajuwon Top 10 diye yazarsanız neden bir rüya gibi olduğunu anlarsınız. Muhammed Ali'de ringde dans eder gibi dövüşürmüş.

Lauvergne bir kaç maçtır öyle çabuk ayak hareketleriyle rakip savunmacıları çaresiz bırakıyor ki, ona Dream lakabı çok yakışır diye düşündüm.

Umarım mahcup etmez ve bu "rüya"dan erken uyanmayız.
Abi inanılmaz değil mi ya
Hücümda çok dominant ayak hareketleri filan acayip iyi

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #41 : 26 Kasım 2018, 15:37:11 »
Abi inanılmaz değil mi ya
Hücümda çok dominant ayak hareketleri filan acayip iyi

Kusursuz bir hücum fundementalı... Ve daha yeni çıkarmaya başladı bunları repertuvarından...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #42 : 26 Kasım 2018, 17:17:54 »
Hepsi iyi hoş ama şu "hook shot" a biraz çalışması lazım. Bazen potaya bile değmiyor :)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 27 Kasım 2018, 11:58:37 »
Hepsi iyi hoş ama şu "hook shot" a biraz çalışması lazım. Bazen potaya bile değmiyor :)

Aynen bu konuda bitiriciligini arttirirsa cok ozel bir hucum silahina donusebilir. Bazen rahatca atmasi gereken hook atislari kaciriyor. Bu konuda asama kaydederse Printezisin daha iri ve korkutucu bir versiyonuna sahil olmus oluruz.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #44 : 27 Kasım 2018, 19:19:08 »
Fakat şu videodaki özellikle 1 ve 2 numaralı hareketleri izledikten sonra, Tofaş maçının ilk periyotunda Lauvergne'nin yaptıklarını hatırlarsanız, niçin "rüya" çağrışımı yaptığı anlaşılır:

https://www.youtube.com/watch?v=0GCyU0sKxqI