Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 570498 defa)

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Transfer Dosyası
« Yanıtla #1515 : 14 Mayıs 2019, 23:35:09 »
Rossard transferinde pürüz varmış vsesi yazdı

Çevrimdışı magi

• Üye
  • gastronomy and culinary art
« Yanıtla #1516 : 14 Mayıs 2019, 23:50:49 »
Menajeri görüşme bile olmadı yazdı Twitter'dan.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2019, 23:51:06 Gönderen: magi »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #1517 : 15 Mayıs 2019, 23:24:05 »
Birkaç yıldır fena sayılmayacak düzeyde yatırım yapan ancak kupa kazanamayan Galatasaray erkenden 2 iyi yerli takviyesi yapmış. Planlamaları iyi gözüküyor, sanırım şube yöneticisi etkili. Bizim beceriksizlere kalsa bu mucizevi şampiyonluğun üzerine yatıp ortalama transferlerle devam ederler de umarım böyle olmaz.
Kimi aldılar

Çevrimdışı Süleyman Özgül

• Üye
« Yanıtla #1518 : 16 Mayıs 2019, 17:49:42 »
Ter Maat kalmış.
Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü,ne kupa büyüklüğüdür.
Onun  büyüklüğü başka büyüklüktür işte.
Adı konamaz.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #1519 : 16 Mayıs 2019, 18:04:46 »
CL de oynayacağımız sezon; pasör Ulaş ve çapraz Ter Maat. Şaka gibi...
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2019, 18:05:02 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #1520 : 16 Mayıs 2019, 19:41:16 »
Kimi aldılar

Ortaya Vahit Emre, liberoya ise Burak Mert. Bir de yine Cev Cup'ta oynayacaklar. Biz Şampiyonlar Liginde oynayacağız ama buna rağmen belli ki yine daha güçsüz bir kadromuz olacak.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #1521 : 16 Mayıs 2019, 20:10:28 »
Abi Ter Maat ne yaaa. Bari cev cup a gitseydik de orayı alsak. Klinkerberg-Cupkovic parasına daha iyi bir 4 numara şart oldu. Yıldız biri alınmalı hücumu sağlam.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #1522 : 16 Mayıs 2019, 22:04:49 »
Şampiyonluk çok büyük bir sürprizdi, bu branş zaten çok yatırım yapılan bir branş değil. Şampiyonlar liginde de başarı çok zor o nedenle beklentileri indirmek lazım. Seneye tekrar ligde şampiyon olabilecek bir yapılanmamız olsa razıyım ben.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1523 : 17 Mayıs 2019, 12:18:13 »
hidalgo nun yanına iyi bir smacor daha, iyi bir yabancı orta...

en azından cl de ezilmeyiz...

• Üye
« Yanıtla #1524 : 18 Mayıs 2019, 01:28:17 »
Fenerbahçe erkek basketbol şubesine (Aydın abi gittikten sonra bu şubeyi takip etmeyi bıraktım) ayrılan bütçeyi acayip kıskanıyorum. Kıskanıyorum derken yanlış anlaşılmasın, bu durumu destekliyorum ama keşke erkek voleybol takımı da bunun en azından altıda biri kadar destek görse demeden edemiyorum.

Yönetim erkek voleyboluna karşı neden bu kadar ilgisiz. Halbuki erkek voleybolu Polonya,İtalya ve Rusya gibi ülkelerde basketboldan aşağı bir popülaritede değil. Bilmiyorum Koç holdingin bu ülkelerde herhangi bir ürün satışı var mı ama seneye CL de oynayacak erkek voleybol takımımıza isim sponsoru olmaları hem kendileri hem de şube için daha iyi ve mantıklı bir hamle olabilirdi çünkü kadın voleybolu erkeklere oranla Avrupa'da pek fazla ilgi çekmiyor.

6 milyon euro ile CL de son dörde abone bir takım yaratabilirdik. Halkbank birkaç yıl önce 6 m eurodan düşük bir bütçe ile CL de final oynadı. Maalesef bu şube İstanbul'da yaşayan yönetici ve taraftarından (az sayıda olan ve desteklerini esirgemeyen taraftarları tenzih ederim) inanılmaz derecede üvey evlat muamelesi görüyor. Takım Malatya'da Türkiye kupasında final oynuyor başkanı orada yok, İzmir'de lig şampiyonluğu için son maçına çıkıyor başkanı yine ortada yok. Ne diyebilirim ki...  Keşke ev sahibi olduğumuz bazı maçları Anadoluda'ki şehirlere yaysak. Oralarda bu takımın değeri daha iyi biliniyor.
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2019, 01:39:00 Gönderen: Sisley Volley TV »

• Üye
« Yanıtla #1525 : 19 Mayıs 2019, 15:23:18 »
Yok mu haber duyum ya. Ter Maat kaldı madem diğer 4 numara hücumu çok iyi biri olmalı. Ter Maat ve Hidalgo aradayken bu sene zorlandığımız anlar oldu.

Cl den elenip cev cup a düşme durumu var mı keşke orda oynasak ta kupayı kazanma şansımız daha yüksek.

• Üye
« Yanıtla #1526 : 22 Mayıs 2019, 13:06:04 »
Oğuzhan Karasu gönderilmiş. Burutay için de gs deniliyor. Niye ilgilenilmiyor şubeyle hayret birşey.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1527 : 22 Mayıs 2019, 13:26:53 »
oguzhan nasıl olur anlayamıyorum..
ve umarım oyle degildir..

burutay konusu ise tam muamma..o cocuk fb li..
gs ye gidiyorsa onun kalıbına..

• Üye
« Yanıtla #1528 : 22 Mayıs 2019, 15:35:02 »
"Henüz takımın nasıl kurulacağını bilmiyoruz. Bu duruma Polonya Liginin bakış açısıyla bakarsak bir hayli tuhaf gelebilir çünkü PlusLiga'da transferlerin çoğu tamamlanmış durumda. Türkiye'de ise yeni yeni başlıyoruz. Bu antrenörler için hiçte rahat bir durum değil." - Marius Sordyl'in Polonya sitesine verdiği röportajdan bir kesit.

weszlo.com/2019/05/20/polski-trener-dal-fenerbahce-pierwszy-siedmiu-mistrzowski-tytul/
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 15:39:08 Gönderen: Sisley Volley TV »

• Üye
« Yanıtla #1529 : 22 Mayıs 2019, 23:25:46 »
Ali Koç yönetiminden kaliteli transfer beklemek gerçekten hayalperestlikmiş. Bu adam nasıl bir başkan çözemedim. Kadın şubesinde yapılan transferleri bile açıklamıyorlar. Naz,Mihajlovic ve Robinson. Bu üç oyuncuyla imzalandığını çok önceden biliyordum. Kimisini watsaptan kimisini bu forumdan dile getirdim. Hatta bu dile getirişlerim sosyal medyada ki bazı duyumcu hesaplarında işine geldi. Direk buradan okuyup kendi iddialarıymış gibi paylaşanı bile gördüm. Herneyse...

Haziran'a yaklaştığımız bu günlerde bu transferleri duymayan kalmamasına rağmen yine inatla açıklamıyorlar.

Öyle kötü yönetiliyoruz ki. Geride kalan sezon için konuşursak, voleybol şubesinde oyuncu transferi yapılıyor ama kulüp yine açıklamıyor. Bricio ve Rabanın canına tak ediyor biri kendi hesabından diğeri menajerlik şirketinin hesabından transferlerini ilan ediyor. Rezilliğe gel.

Erkek voleybol şubesi de transferde rezil yönetiliyor. Ter Maat ile CL ne demek ya. Resmen hakaret. Ulaş ile sözleşme uzatmak...

Eskiden kontrat yenileme için her sezon sonu Yeon Kim beklenirdi. Şimdi yeni moda Hidalgo olmuş. Beyefendiler Kübalının istediği ücreti indirme peşindeymiş. Göster kapıyı gitsin arkadaş neyle uğraşıyorsunuz. Antrenör bile Polonya basınına transferde geç kaldığımızdan bahsediyor.

Şimdi Hidalgo konusuna gelelim. Kendisi son şampiyonluğumuzda en önemli rolü üstlendi ama gelecek sezon için kariyeri boyunca hiçbir kulüpten almadığı yıllık ücret talep etmekte.

Hidalgo kimdir ?

Hidalgo 34 yaşına girmesine az bir zaman kalmış, kariyerinde 10 dan fazla kulüpte oynamış yetenekli bir voleybolcudur. Şimdi buraya dikkat!  Kariyerinde oynadığı kulüplerin hiçbiri Fenerbahçe'den başarılı bir kulüp değil.(Ki Fenerbahçe'de erkek voleybolunda fazla başarılı bir kulüp değildir.) FB dışındakilerin bir çoğu çer çöp. Peki bu kadar yetenekli bir oyuncunun büyük kulüpler tarafından neden seçilmediğini hiç düşündünüz mü ? Çünkü üst seviye voleybol için fazlasıyla disiplinden uzak. Takım olgusunu yok etme potansiyeli fazlasıyla yüksek.

CL de oynayacağız, yani üst seviyede. Eğer ezilmemeyi hedefliyorsak bu Hidalgo,Ulaş ve Ter Maat ile olmaz. Tamam Hidalgo bu sezon oldukça iyi bir sezon geçirdi. Ama nerede ? Vasat Türkiye liginde. Türkiye de acaba kaç kişi PlusLiga'yı takip eder bilmiyorum. Ama ben takip edenler arasındayım. Hidalgo Wegiel'den kadro dışı yedikten sonra aylarca maça çıkmadı. Buraya gelirkende göbeği salmış vaziyetteydi. (Bunu da ilk kez yazayım. İlk önce Galatasaray ile iletişime geçtiler ama Galatasaray istedikleri parayı fazla bulup vermeyince soluğu Fenerbahçe'de aldılar. İyi ki aldılar ama artık hedefi büyütme vakti geldi.)

Maç eksiği olan formsuz bir Hidalgo gelip bu ligde şov yapıyorsa kerameti onda bulmak yerine Türkiye Liginin seviyesini sorgulamak daha doğru olacaktır.

Velhasıl kelam eğer hedef CL de ezilmemek ise Hidalgo'ya yol verilmeli çünkü canı isteyince oynar canı istemeyince kasmaz oynar gibi yapar. Dünya onun etrafında döner. Adamın bakış açısı bu. Ama eğer hedef sadece Türkiye ligi ise kalması yanlış olmaz. Tabi buda alacağı ücrete bağlı. Beyefendi eğer gidip 500 bin euroların üzerine çıkacaksa niye Türkiye ligini hedefleyelim ki madem o parayı verecek gücümüz var Avrupa odaklı bir kadro kurarım. E hedef Avrupa...üst seviye voleybol... O zaman canlı bomba Hidalgo ile devam etmek ne kadar mantıklı.

Bu yazım bazıları için sıradışı gelebilir. "Adam bizi şampiyon yaptı elbette fiyatını arttıracak! veya Elimizde ki tek kaliteli oyuncu bu onu da gönderme niyetindesin!" diyenlerde olacaktır. Ama maalesef kazın ayağı öyle değil.

İyi bir kadro mühendisliğinin olmazsa olmazlarından biri de yaptığın hamlelerin iki veya üç adım sonrasını hesap etmektir. Bunun içinde risk unsurunu mimimuma indirgemek temel etkenlerdendir.. Risk almak iyi bir kadro mühendisliğinde kıymetli bir nüanstır ama organizasyonun ana noktalarında olmamak kaydıyla. Fenerbahçe için anlatmak istediğim nokta da bu. Hidalgo CL de ezilmeden oynayacak takım kurgusunda ana parça olmamalı. Fark yaratıcı yeteneklerine rağmen kariyeri boyunca hiçbir üst seviye organizasyon tarafından tercih edilmeyişi boşa değil.

Yine boş yere karaladığımın farkındayım. Ter Maat kalacak,Ulaş kalacak,CL ye yakışır bir kadro kurulmayacak. Bunlar benim bir taraftar olarak yüz yüze kaldığım gerçekler. Birde başkan ve yöneticilerinin yüz yüze kalmaktan kaçındığı gerçekler var.

Bu şube CL için iyi bir kadroyu fazlasıyla hakediyor. İyi bir kadro planlayıcısını fazlasıyla hakediyor. Takımının yanında olduğunu her daim hissettiren bir başkanı fazlasıyla hakediyor.
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2019, 00:32:20 Gönderen: Sisley Volley TV »