Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1992528 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #13560 : 08 Ağustos 2022, 08:23:03 »
Calathes, Barcelona'dan ayrılmadığı için açıklanmıyor ama Bjelica'nın ne derdi var da açıklanmıyor. Ağustosun ilk haftası da bitti.

Burada da bir iki defa yazildigi uzere; GS ile kontrat imzalayacagi 6 si gibi aciklanmisti.
https://www.nba.com/warriors/news/nemanja-bjelica-20210806

Tahminen bir iki gun de resmi prosedur surmustur. Imzaladigi ve parasini aldigi sure bitmeden baska bir takim ile imzalayamaz. Bu hafta tahminen ilan edilir.

En azindan soylenen bu. Baska bir sikinti su ana kadar konusulmadi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #13561 : 09 Ağustos 2022, 14:00:00 »
Sonunda açıklıyoruz Profesörü. Harika bir gün 😀

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #13562 : 09 Ağustos 2022, 16:30:28 »
Kel profesör nerde kaldı peki  :D
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
« Yanıtla #13563 : 09 Ağustos 2022, 16:33:33 »
Kel profesör nerde kaldı peki  :D

O da eli kulagindadir 😀 Calathes + Bjelica > De colo + Vesely  der miyiz 😀

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13564 : 09 Ağustos 2022, 16:50:22 »

akraba evliliği ürünü isek neden olmasın :D deriz tabii ki

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #13565 : 09 Ağustos 2022, 16:58:31 »

Prensip olarak demeyiz ama gelsin oynasınlar bakalım. Basketbol kimya işi sonuçta. Mayayı tutturmak önemli olan.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
« Yanıtla #13566 : 09 Ağustos 2022, 17:33:45 »
akraba evliliği ürünü isek neden olmasın :D deriz tabii ki

Sene içinde bu lafınızi hatirlatirim size. Euroleague 'te seriye bagladigimiz sekansta Nando ve Vesely yoktu gayet güzel randiman almastik takimdan. Aticilarimiz gayet iyi Organizator desen Ligin en iyilerinden. Ben umutluyum takımdan.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13567 : 09 Ağustos 2022, 19:24:19 »
Sene içinde bu lafınızi hatirlatirim size. Euroleague 'te seriye bagladigimiz sekansta Nando ve Vesely yoktu gayet güzel randiman almastik takimdan. Aticilarimiz gayet iyi Organizator desen Ligin en iyilerinden. Ben umutluyum takımdan.

Bence zor hatirlatirsin ama hatirlatirsan inan cok sevinirim kendi adima :))

Çevrimdışı bojan bogdanovic

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13568 : 09 Ağustos 2022, 19:27:30 »
Yok abi suçmuş herhalde burda takimdan umutlu olmak biri olumlu bir şey yazsa da üstüne çullansak diye bekliyorlar

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #13569 : 09 Ağustos 2022, 20:59:23 »
Valla takım bence net olarak kagıt üzerinde geçen yıldan daha iyi.. vesely henry ve de colo dışında gidenler zaten katkı veremeyen kişilerdi hatta polonara dışında diğerleri bildiğin çöptü yani.. calathes bence henry den iyidir, bjelica vesely nin verdiği total katkıyı verebilecek ender kişilerden biri ki duygusal olarak da bakıldığında en iyisi.. vilbekin de colo dan fazla katkı verir.. motley edwards hayes Jekiri de bence fazlası olan bölüm Yani bn gayet geçen yıldan iyi olduğunu düşünüyorum.. evet daha iyisi olabilir miydi olabilirdi ama olmadı yapacak bişey yok.. tek dileğim keşke vesely de şu takımda kalmış olsa çok farklı bir seviye olabilirdi ama yapacak bişey yok.. iskeleti oluşturalım gelecek yıl eklemelerle f4 Adayı olabiliriz
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #13570 : 09 Ağustos 2022, 22:13:31 »
Valla takım bence net olarak kagıt üzerinde geçen yıldan daha iyi.. vesely henry ve de colo dışında gidenler zaten katkı veremeyen kişilerdi hatta polonara dışında diğerleri bildiğin çöptü yani.. calathes bence henry den iyidir, bjelica vesely nin verdiği total katkıyı verebilecek ender kişilerden biri ki duygusal olarak da bakıldığında en iyisi.. vilbekin de colo dan fazla katkı verir.. motley edwards hayes Jekiri de bence fazlası olan bölüm Yani bn gayet geçen yıldan iyi olduğunu düşünüyorum.. evet daha iyisi olabilir miydi olabilirdi ama olmadı yapacak bişey yok.. tek dileğim keşke vesely de şu takımda kalmış olsa çok farklı bir seviye olabilirdi ama yapacak bişey yok.. iskeleti oluşturalım gelecek yıl eklemelerle f4 Adayı olabiliriz

Tek tek oyuncular özelinde hemfikirim. Kritik nokta takım kimyası ve takım olabilmek...

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #13571 : 10 Ağustos 2022, 02:16:22 »
bu bütçe ile bu takımı kurmak büyük başarı, ben umutlu filan değilim, tek yapabileceğim destek olmak, umarım her attığımız çift gelir, her attıımız girer, her attıkları da çıkar, Itoudis dışında takıma inancım yok, keşke 1-2 sağlam yerli alabilseydik, ki biri prospect bile olsa olurdu. yerli kadromuzun üzerine güzel bir şeyler inşa edilebilir zira bence.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13572 : 10 Ağustos 2022, 08:40:33 »
Beyler iyi kotu kuruldu bu takim... Bir iki umutlu oldugum potansiyelini bulabilecek oyuncu var Wilbekin gibi, Motley gibi. (bjelica zaten bildigimiz adam). Bize kalan desteklemek. Kendi adima Top8'e kalabilecek potansiyel olduguna inaniyorum ve basari olarak gorurum. Ama sonrasi allah kerim.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #13573 : 10 Ağustos 2022, 10:26:20 »
Transferler kampa yetişti tebrikler ;D

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #13574 : 10 Ağustos 2022, 11:13:50 »
Ben bu kıyas mantığını anlamıyorum. Cidden anlayan varsa tane tane anlatsın, anlamaya çalışayım.

Vesely ve Nemanja nasıl kıyas ediliyor mesela? Oyun özellikleri de, karakteri de 180 derece farklı oyuncular. Vesely'i tutup, Bjelica'yı getirdiğin zaman kafadan F4 takımı, hatta şampiyonluk adayı oluyorsun zaten. Vesely'i elinde tutamamak tamamen bir yönetim beceriksizliğidir. Nemanja'nın gelmesi bunu değiştirmez. Hele Nemanja'nın Vesely yerine geldiğini düşünüp, olaya buradan bakmak da ciddi anlamda akıl tutulması olur.

Vesely-Nemanja ikilisiyle sezona niye başlayamadık diye sorgulamak yerine, Nemanja geldi, Vesely'den daha iyi olur demek de ne bileyim...

Kostas Sloukas'a uzun yıllar gömüldü, gittiğinde güya ondan daha iyisini bulup, uçup kaçacaktık. Sonuç? Hala Sloukas'ın yerine doldurabilecek tarzda bir adam bulamadık. Tonla adam denedin ama bir istikrar sağlayamadın. Gidenlere sallayıp, gelenleri övünce sistem oturmuyor. Öyle olsa sabaha kadar övelim gelenleri, gidenlere de gömelim.

Vesely yokken Euroleague'de seri yakalandı diyorsunuz, BSL final serisinde ise son 2 yılın EL şampiyonunu onun sayesinde tokatladığınızı ise es geçiyorsunuz. Kaldı ki, EL'de o seriyi yakaladığımızda buradaki insanların %99'u aynı şeyi yazdı. Rotasyon daraldığı için takım saha içinde ritmini buldu. Rotasyon genişlediğinde ne bok yeriz diye kara kara düşünüldü. Sale'nin zaten en çok eleştiri aldığı nokta maç planı ya da oyun bilgisi değil, rotasyonu ayarlayamamasıydı. Birbirinden farklı konuları, aynı kefeye koyup değerlendirdiğiniz zaman ortaya sağlıklı bir şey çıkmıyor.

Wilbekin, Bjelica, Motley ve ben kendisini şahsen çok beğeniyorum Edwards'ı almışken, Vesely'i tutsaydık çok başka bir takım olurduk. Koça olan güvenden dolayı yine iyi bir şeyler ortaya çıkabilir, bu ayrı konu. Ama hedef ne olacak, sizi ne tatmin edecek mesela? F4 gelmezse başarılı kabul edecek misiniz? Top 8, üzerine BSL'de final kaybı yaşanırsa ne diyeceksiniz? Sale ve ekibi, iyi kötü size sonuçta BSL şampiyonu bir takım bırakmış oldu.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2022, 11:27:38 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »