Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1998943 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #14535 : 06 Haziran 2023, 21:07:20 »
İskender biraz daha büyüt. Tam algilayamadim zira.

Telekomda bile on planda olmayan kaba tabirle siktirboktan bir oyuncuya iyi tarafından bakacağım diye yirtinmana gerek yok. Haa sen yırtınsan da yirtinmasan da subede her sene böyle bir adamı kadroya katma gibi bir zihniyet hakim zaten endişe etme. Once kadroya katıp hatta 2 sene sözleşme yapıp sonra da göndermek için sozlesmesinin bitmesini beklerler. Biz de tüm sezon eksik oynarız bir iki yabancıyı. Kısır döndü boyle devam eder gider. Sonra da başka bir boktan herifi kadroya katariz.

abi uzun uzun detaylandırdım sestina’dan hücumda beklentimi. onları karşılaması, takıma katkı vermesi için yeterli bence.

bu adama sahada olduğu sürelerde 3-4 ceza şutu çok rahat gelir her maç. %40 ve üzerinde sokması yeterli mi, değil mi? bunu konuşalım bence. :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14536 : 06 Haziran 2023, 21:07:43 »
Nigel bu kadar iyi performans göstermese bir çok maçta oluk oluk sıçardık. Kısalar günümüzde bu kadar vasatlen (genel Avrupa) forvetler çok değerli iskenderim. Yapma gözünü seveyim. Real, Barcelona, Olympicos hatta efesin o süreçte moermandan, Christen aldığı katkı.
Bazen ortaya bir fikir atarsın sonra da geri vites yapamazsın ve onu savunmak için konuşur durursun. Iskender de öyle işte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #14537 : 06 Haziran 2023, 21:08:37 »
abi uzun uzun detaylandırdım sestina’dan hücumda beklentimi. onları karşılaması, takıma katkı vermesi için yeterli bence.

bu adama sahada olduğu sürelerde 3-4 ceza şutu çok rahat gelir her maç. %40 ve üzerinde sokması yeterli mi, değil mi? bunu konuşalım bence. :)
Play station mi oynuyoruz. Bu adam vasat bir adam. Zaten konuşmaya da gerek yok. Belki de çoktan alınmıştır..

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14538 : 06 Haziran 2023, 21:11:24 »
Nigel bu kadar iyi performans göstermese bir çok maçta oluk oluk sıçardık. Kısalar günümüzde bu kadar vasatlen (genel Avrupa) forvetler çok değerli iskenderim. Yapma gözünü seveyim. Real, Barcelona, Olympicos hatta efesin o süreçte moermandan, Christen aldığı katkı.

e sestina’dan beklentimi bu kadar düşük tutma nedenim zaten nigel’in varlığı. nigel’ı yedeklediği sürede bi alec peters katkısı yapsa yeter.

onu yapamazsa sorun var zaten.

yapabilir mi, onu konuşalım diyorum işte.

ya da daha fazlasını yapmasına gerek var mı?

varsa neden var?

bence yok. :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14539 : 06 Haziran 2023, 21:14:52 »
Play station mi oynuyoruz. Bu adam vasat bir adam. Zaten konuşmaya da gerek yok. Belki de çoktan alınmıştır..

e ben de vasat diyorum zaten. ceza şutlarını yüzdeli sokması dışında bir beklentim yok diyorum işte.

ayrıştığımız konu şu; ben takım yapısı içinde o kadarının yeterli olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #14540 : 06 Haziran 2023, 21:17:34 »
e ben de vasat diyorum zaten. ceza şutlarını yüzdeli sokması dışında bir beklentim yok diyorum işte.

ayrıştığımız konu şu; ben takım yapısı içinde o kadarının yeterli olacağını düşünüyorum.
Iki tane sut atsın diye bir yabancıyı kadroya niye katarsın. Yabanci yahu. Zaten o şutları da emin ol en önemsiz boktan maclarda atar, önemli maclarda kadroya bile giremez. Önümüzde pierre örneği var. Kac zamandır diyorum. O bile kritik maclarda ortada yok. Sen kalkıp sestina diyorsun.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14541 : 06 Haziran 2023, 21:20:52 »
Iki tane sut atsın diye bir yabancıyı kadroya niye katarsın. Yabanci yahu. Zaten o şutları da emin ol en önemsiz boktan maclarda atar, önemli maclarda kadroya bile giremez. Önümüzde pierre örneği var. Kac zamandır diyorum. O bile kritik maclarda ortada yok. Sen kalkıp sestina diyorsun.

abi bu adam bildiğin melih gibi dip çizgiden dolaşıp, perde çıkışı forvetten hareketli üçlük sokabiliyor ya.

bunu sokan kaç tane 4 numara var avrupa’da?

bjelica’dan çıkınca bütçe ona yetmiştir herhalde.

sestina da jekiri gibi olur bence.

jekiri’den all-around birini bulsak iyi olur diyorum ama çok da şart değil bence.

sestina da umduğum ölçüde performans verirse; “daha iyisini bulsak iyi olur ama bulamıyorsak dursun” dedirtir.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2023, 21:26:03 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #14542 : 06 Haziran 2023, 23:03:34 »
kısa karşısında kalamadığı olayının youtube’da yayın yapan bir kaç arkadaşın söylemleri dışında göreni duyanı var mı?

1-Daha bu akşam McCollum'un karşısında duramadı 2 pozisyonda.
2-İstanbul'da yenildigimiz maçta Carsen'ın delik deşik ettiğini gâyet iyi hatırlıyorum.

Dostum, benim YouTube'a ayıracak falan vaktim yok. Carsen'ın delik deşik ettiği Sestina kısa karşısında kalamaz, kalamıyor. YouTube'ta da aynı şeyi söyleyen varsa demek ki doğruymuş bak. Kaç farklı insan aynı şeyi söylemiş gördüğün gibi.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2023, 23:04:05 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #14543 : 06 Haziran 2023, 23:17:11 »
Sestina menajeri tarafından yalanlanmış.Kaynak:Kemal Erdem.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2023, 23:19:37 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #14544 : 06 Haziran 2023, 23:41:08 »
abi bu adam bildiğin melih gibi dip çizgiden dolaşıp, perde çıkışı forvetten hareketli üçlük sokabiliyor ya.

bunu sokan kaç tane 4 numara var avrupa’da

Bunun ağababasını bugün yazdım daha, Petr Cornelie.

Saha görüşü de var, kısa karşısında Sestina gibi oyunculardan da iyi. Sestina'nın sırtı dönük oyunu yokken, Cornelie sırtı dönük de oynuyor. Mesele atletizmse Cornelie'de de var.

Yok paramız yetmiyorsa ve Booker yerine Sestina yapacaksak Alec'e gidelim o zaman, en azından Euroleague deneyimi var herifin. Eminim pahalı da değildir. Haa bak Peters gibi oyuncuları da hiç sevmem orası ayrı. Sırf şutu var diye almak mantıklı gelmiyor bana. Bas bi tık daha para iyisini al.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2023, 23:41:56 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14545 : 06 Haziran 2023, 23:50:25 »
Bunun ağababasını bugün yazdım daha, Petr Cornelie.

Saha görüşü de var, kısa karşısında Sestina gibi oyunculardan da iyi. Sestina'nın sırtı dönük oyunu yokken, Cornelie sırtı dönük de oynuyor. Mesele atletizmse Cornelie'de de var.

Yok paramız yetmiyorsa ve Booker yerine Sestina yapacaksak Alec'e gidelim o zaman, en azından Euroleague deneyimi var herifin. Eminim pahalı da değildir. Haa bak Peters gibi oyuncuları da hiç sevmem orası ayrı. Sırf şutu var diye almak mantıklı gelmiyor bana. Bas bi tık daha para iyisini al.

sestina övmüyorum. sestina güzellemiyorum. vasat diyorum zaten.

alınacak 4 numaranın üst düzey biri olması gerekmiyor. savunma ve ribaund zaafı yaratmasın, şut atsın. bu kadar yeter…

daha extra işler yapacak birine elbette hayır demem.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14546 : 07 Haziran 2023, 10:30:14 »
Ya Sestina, Berk i yedek birakamadi daha .... Bari Berk-Sadik-Ercan olsaydi en azindan Turk rotasyonumuz genisledi, rebound ve blok etkisi var derdik.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14547 : 07 Haziran 2023, 10:53:18 »
....
bahsettiğim detaylı analiz linki:

https://youtu.be/P-ForrPSLVM

edit: boldlu bölümü vasatsever ithamlarına cevaben göze sokmak için büyüttüm. :)

Abi izledim, ve hatta hic oyuncuyu bilmesem hissettirecegi; "Booker in atletik olmayani ve daha az rebound kovalayani"

Gecen sene Hayes icin de cok umitli degildim ama inanilmaz mesafe katetti. Bakalim bu ne yapacak... Umarim bu da bizi got eder diyelim bari...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #14548 : 07 Haziran 2023, 17:49:53 »
macijauskas mahlaslı twitter kullanıcı, guard transferinin bitmek üzere olduğunu söylemiş.

eğer calathes kalıyor, thompson geliyorsa kısa vadede en iyi senaryo.

lakin mannion’un olmadığı tüm senaryolara üzülürüm.

thompson - mannion ikilisi de uyar bana, calathes - mannion ikilisi de.

olmazsa olmaz mannion, diğeri mühim değil.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #14549 : 07 Haziran 2023, 18:28:45 »
Onuralp yada Berk işte.