Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2118846 defa)

myildirim ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #17160 : 16 Haziran 2024, 12:19:04 »
neto’nun sözleşmesindeki +1 opsiyonunda son gün 15 temmuz civarıdır diye tahmin ediyorum.

brezilya’nın olimpiyat elemelerindeki maçları 2 ve 4 temmuz’da.
gruptan çıkarsa, ki çıkar, 6-7 temmuz’da yarı final ve final maçları var.
muhtemelen 3-4 tane hazırlık maçı da oynayacaktır takımlar.

opsiyon sonuna dek 6-7 maçta gözlemleme fırsatımız olacaktır yani neto’yu.

instagram videolarına da baktım az önce, azimli çalışıyor.
iyi maçlar oynasın diye dua edelim. :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #17161 : 16 Haziran 2024, 12:27:01 »
brezilya federasyonunun sitesinde şu yazıyor.

O Brasil segue em Blumenau até o dia 19 de junho, quando viaja para a Croácia. O grupo fará três dias de treino em Zagreb, e embarca para Opatija, onde joga contra a Polônia no dia 24 e a Croácia no dia 26. Já no dia 28, o rival será a Eslovênia, na casa do rival.

24-26-28 haziran’da sanırım polonya, hırvatistan ve slovenya hazırlık maçları olacak.

lakin şöyle de bir şey ki; neto için free agent yazmışlar. :)

Convocação Pré-Olimpico Riga 2024

Marcelo Huertas - Tenerife-ESP
Alexey Borges - Hakro Merlins-ALE
Yago dos Santos - Estrela Vermelha-SRB
Elinho Corazza - Corinthians-BRA
Raulzinho - Free agent

https://www.cbb.com.br/noticia/4534/brasil-inicia-treinos-em-blumenau-para-o-pre-olimpico

diğer yandan bizim resmi sitede neto halen oyuncumuz görünüyor.

https://www.fenerbahce.org/branslar/basketbolerkek/oyuncular

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #17162 : 16 Haziran 2024, 12:48:58 »
bence de neto iyi durumdaysa kalsın. küçümsenecek, çöp denecek bi adam değil.

Çevrimdışı sepettopu

• Üye
  • Yer: KAYSERİ
« Yanıtla #17163 : 16 Haziran 2024, 13:54:13 »
Takımın ana bir yönlendiriciye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Dikine kat edebilen cepheden şutu olan oyun görüşü yüksek top dağılımını düzgün yapacak lider karakterli biri gelirse net favori oluruz. Bu tanıma uyan çok az oyuncu var. Sloukas ı gönderdiğimiz gün bu hatayı yaptık.
Calathes 1 yıl daha kalsaydı keşke ama artık yapacak bişey yok.
Lessort sonrası piyasa bu tip pivotlar arıyor ancak bize kyle hines tarzı biri olursa daha çok fayda verir diye düşünüyorum. Ayakları çabuk geniş yer kaplayan size lı biri hem ribaunt alacak ,savunmada hem kısaların hem de uzunlarin karsisinda kalabilecek ve sırtı dönük oynayabilecek biri.
Papagiannis ten çok ciddi beklentilerim var gelecek yıl için eğer kalacaksa. 2. yılında hem alışma süreci olmayacak hemde o aidiyet duygusu arttıkça bu tip duygusal oyuncular daha çok şeyler vermeye başlıyor. Yaşı da genç üstelik. Papagiannis e taraftarın sonuna kadar ciddi destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17164 : 16 Haziran 2024, 14:12:27 »
Bir yonlendirici akil olmasi gerektigine bende katiliyorum ama baldwin-wilbekin-guduric-hall gibi bir rotasyon var elimizde ve yer yok gibi duruyor.Şöyle yapabiliriz stefan jovic cekip en azindan normal sezon maclarinda oyun kurulumuna yardimci olmasi ve savunma yapmasi bize katki verebilir.En azindan normal lig maclarinda oyuncu dinlendirmede ve görece normal sezonda ki kolay maclarda katki verecektir.Buna ornek olarak daniel hackett da olabilir.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2024, 14:15:00 Gönderen: Ero1907 »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #17165 : 16 Haziran 2024, 14:37:52 »
Murat abi candir fakat basketbolda biraz eskide kaldi… Nigel suan superstar kivaminda birine ihtiyaci yok verim alinmasi icin efes macinda 14 sayi saydirdi arka arkaya sorumluluk alip tabii ki calathes ile uyumlari cok iyiydi fakat kuvvetli bir 5 numara ve delici kisalarla verimi daha da artar sadece topu elimde isterim ben buranin kraliyim demiycekse.

Eskide kalması hususu tartışma götürür. En azından ana akım medyadan uzaklaştırılma nedeni bu değil. Galatasaray lobisi ana akım medyada yer almasına müsaade etmedi. En büyük suçu da 2026 Berlin finalinde Fenerbahçe'nin doğrandığını ifade etmesi her fırsatta. Oradan yürüdüler, maçları taraflı anlatıyor diye yaygara kopardılar. Bu yaygara semeresini verince, yani Abdi İpekçi'deki maçta sırtı yumruklanınca şimdi Atina'da olan hayvan sırıtıyormuş pis pis.

Nigel'ın Calathes ile uyumu saha içi, yani sadece oyun ile sınırlı değil. Barcelona'daki en zor günlerimde bu adam çok yardımcı oldu bana, o olmasa bu noktalara gelemezdim dedi röportajında.

Nigel'dan bağımsız yazıyorum Amerikalı oyuncuların egolarını yönetmek çok kolay bir şey değil. Kadrodaki sayı ile doğru orantılı olarak daha da zorlaşıyor bu iş. Mesela Partizan'ın şampiyon olduğu sene Danilovic ve Djordovic'in araları birbirleri ile konuşmayacak kadar bozukmuş. Ama saha içinde gram hissedilmemiş. Final maçı en büyük kanıtı zaten. Öte yandan ben bizim Solomon delisinin Kinsey şut soktuğu zaman üzüldüğünü, surat astığını bilirim. İnsan her yerde insan ama bilmiyorum nedeni sokak basketbol kültürü müdür artık, okyanusun öteki tarafında daha bir ayrı bu ego işleri. The Last Dance dizisini, işin bu yanını, yani ego yönetimini göstermesi bakımından çok beğenmiştim.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #17166 : 16 Haziran 2024, 14:48:03 »
Bir yonlendirici akil olmasi gerektigine bende katiliyorum ama baldwin-wilbekin-guduric-hall gibi bir rotasyon var elimizde ve yer yok gibi duruyor.Şöyle yapabiliriz stefan jovic cekip en azindan normal sezon maclarinda oyun kurulumuna yardimci olmasi ve savunma yapmasi bize katki verebilir.En azindan normal lig maclarinda oyuncu dinlendirmede ve görece normal sezonda ki kolay maclarda katki verecektir.Buna ornek olarak daniel hackett da olabilir.
Hiç birisi gerçek bir oyun kurucu değil.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #17167 : 16 Haziran 2024, 14:49:29 »
katiliyorum abi o yuzden jovic ornegini verdim.Gercek oyun kurucu zaten gunumuzde inanilmaz azaldi. sergio rodriguez,calathes,sloukas son ornekler artik.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #17168 : 16 Haziran 2024, 14:52:04 »
Bu arada klup icinden duyumuma gore ve izlenimime gore de nigel da biraz elinde topu isteme ve kendini biraz star havasinda gorme durumu olusmus bundan rahatsiz olanlar varmis,umarim saras bu durumu dengeleyebilir cunku nigel sadece bir skorer degil savasci bu savasci yonunu ortaya koymadigi zaman skorerligi bizim icin yeterli olmaz.Zaten kurulan kadroda sayi aticak oyuncudan bol bir sey yok.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #17169 : 16 Haziran 2024, 14:52:46 »
Wilbekin ciddi paralar alıyor. Bir yolunu bulup çıkabilsek çok iyi olur. Yerli de değil üstelik, fenerbahce düşmanı  hido sagolsun.

Lorenzo, hall
Baldwin, gudu
Shields, colson
Hayes, melli
Queta, Papa

Fena durmuyor ama hala tamam işte bu diyemiyorum

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #17170 : 16 Haziran 2024, 15:00:00 »
Ben bu wilbekin olayini cidden cozemedim adam butun sezon gayet iyi oynadi kac tane kritik maci aldi.Ama zaten bu adamin ana 1.skorer olmasi onun yanlisi degil kurulan sistemin yanlisidir.Wilbekin suan avrupada skor ve savunma katkisi olarak benzeri olmayan oyunculardan onun topla oynamasina izin vermeden bitirici konumda kullanirsak tadindan yenmez.Birazcik oyunculari sistem icinde degerlendirmek lazim.Ben wilbekini seviyorum ve en azindan son kontrat senesinde burda olmasindan yanayim.Bazen bazi oyunculardan olmasi gerekenden fazlasini isteyince oyunculari degersizlestiriyoruz.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #17171 : 16 Haziran 2024, 15:28:37 »
Colson sonrası bence shields olmaz artık hatta benim duyduğum shields in maliyetinden ötürü ibreyi colsona çevirmişiz.

wilbekin gider mi bilmiyorum ama o gitmeden bence bi kısa daha gelmez o o bölgede rotasyon çok kalabalık oldu. Wilbekin gitsinci tarafta değilim bu arada, sadece olaya sayısal olarak bakıyorum

Ama bu takıma bende iyi bi oyun kurucu gerektiğini kesin düşünüyorum. hall transferini o yüzden kafamda oturtamadım. Keşke onun yerine net bi pg ye gitseydik.

Yada koç topu baldwinin eline verecek o oyundayken. O kenardayken de guduric ve belki zaman zaman zagars yonlendirici olur. Wilbekin ve hall da yardımcı 2.bi yönlendirici gibi destek verir belki de.

Baldwin-hall-zagars (veya madar ama bence madar gider zagars kalır) - guduric-wilbekin toplam 5 oyuncu var o rotasyonda.

Colson - tarık hatta zaman zaman hayes zaten 3 numarayı tamamlar. Ki daha pierre in durumu belirsiz.

Bence 1 tane 4numara(hatta 4.5 gibi)  1 tane de 5 numara alırız.

Papa dan çıkarsak 1 ekstra daha uzun alırız bence.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2024, 15:36:21 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #17172 : 16 Haziran 2024, 15:51:46 »
Papa aslinda degerli bir uzun ben kesinlikle 2.uzun olarak kalmasindan yanayim.Bizim gecen sene ki kadromuz okadar delemiyorduki hic papanin kapladigi hacimden faydalanamadik simdi soyle bir dusunuyorumda hall,baldwin bunlar acayip penetreci adamlar potayi zorlayan adamlar mevkiisine gore colson olursa shields bunlarda potaya giden adamlar iste bu senaryoda papanin boyunu ve hacmini kullanmak cok daha verimli olur.Bu bir puzzle isi.Ayrica munkunse sertac hic sure almamali lig disinda adam resmen gucsuz,agir hic bir numarasi yok.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #17173 : 16 Haziran 2024, 15:52:40 »
mevcut kadroya pg eklemezsek hata olur.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #17174 : 16 Haziran 2024, 16:12:57 »
Shields gelmezse guard gelir.