Gönderen Konu: Igor Kokoskov  (Okunma sayısı 44256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Igor Kokoskov
« Yanıtla #15 : 02 Temmuz 2020, 22:56:11 »
Datomenin gidişinden sonra Derrick Williams, fiyatında kallavi bir indirim yaparsa bence 3 numara olarak düşünülebilir. Twitter dan göz kırpmaya başlamış bile.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16 : 02 Temmuz 2020, 22:57:13 »
Hocayla ilgili yorum yapmayacağım. Nötr hissediyorum. Görmek lazım ancak herkes artık eski günlerin geride kaldığını bilmeli. Hayirli olsun.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #17 : 02 Temmuz 2020, 23:03:12 »
Transfer sayfasında aynısını yazdım. Aynı saniyelerde... :)
Amerika piyasasını en iyi bilen isimlerden biridir diye düşünüyorum. Zeki, karakterli, yetenekli Amerikalılarla donatalım, Kara Şimşek gibi bir takım olalım:)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #18 : 02 Temmuz 2020, 23:05:51 »
Datomenin gidişinden sonra Derrick Williams, fiyatında kallavi bir indirim yaparsa bence 3 numara olarak düşünülebilir. Twitter dan göz kırpmaya başlamış bile.
Abi dur gözünü seveyim, Williams'a 1 sene daha katlanmak zorunda bırakma bizi:)

Çevrimdışı murat1971

• Üye
« Yanıtla #19 : 02 Temmuz 2020, 23:57:16 »
Abi dur gözünü seveyim, Williams'a 1 sene daha katlanmak zorunda bırakma bizi:)

Derrick 4 numarada yapamadı ama 3 için denenebilir diye düşünüyorum. Bu devirde 3 numara bulmak zor. Kaliniç de giderse çok boş kalacak 3 numara pozisyonumuz.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2020, 00:00:38 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #20 : 03 Temmuz 2020, 01:47:25 »
De Colo'ya uygun bir coach ama Avrupa basketboluna uzak, bir Euroleague takımıyla uzun bir maraton yaşamadı da. Hepimiz 2017'nin sevimli şampiyonu Slovenya ile biliyoruz, bir de geçen seneki berbat organizasyon olan Suns ile.

Obra ile oluşan basketbol kültürümüzün taban tabana zıttını oynatacak Slovenyayı düşünürsek. De Colo buna uyar, yanına Doncic-Dragic-Prepelic üçlüsündeki gibi serbestçe oynayacak kısalar da gelebilir ama işin savunma kısmı nolacak? Gasper Vidmar gibi savunmacı bir uzun isteyecektir ki arka tarafı toparlasın, herkesi sindirsin. Tam Ekpe'lik iş aslında. Keşke Ekpe geri dönse.

Bizim sete set ve bol pas ile asist üzerinden yıllardır oynadığımız oyundan koş koş basketboluna geçiş kolay olmayacak. Tek avantaj elde bu işi en iyi yapacak adamlardan olan De Colo'nun olması. Burda tamamlayıcı rollerde Kokoşkov'un getireceği adamlara güveneceğiz artık. Umarım doğru kimya oluşturulur.

Bilmiyorum ama ben başarılı olabileceği konusunda çok ümitli değilim. Obra gibi sert bir profilden sonra Kokoşkov gibi mülâyim bir tipi Avrupa çıtır çıtır yer. Hele bir de savunma yapmayan bir takım olursak.

Yapacağı transferler içinde benim için en kritik olanı takımın Gasper Vidmar'ı olacak oyuncu. Ekpe cuk oturur ama Kokoşkov'un da NBA'den getirebileceği bir portföyü vardır herhâlde.

İnşaAllah iyi olur ama ben pek ümitli değilim.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #21 : 03 Temmuz 2020, 07:24:26 »
De Colo'ya uygun bir coach ama Avrupa basketboluna uzak, bir Euroleague takımıyla uzun bir maraton yaşamadı da. Hepimiz 2017'nin sevimli şampiyonu Slovenya ile biliyoruz, bir de geçen seneki berbat organizasyon olan Suns ile.

Obra ile oluşan basketbol kültürümüzün taban tabana zıttını oynatacak Slovenyayı düşünürsek. De Colo buna uyar, yanına Doncic-Dragic-Prepelic üçlüsündeki gibi serbestçe oynayacak kısalar da gelebilir ama işin savunma kısmı nolacak? Gasper Vidmar gibi savunmacı bir uzun isteyecektir ki arka tarafı toparlasın, herkesi sindirsin. Tam Ekpe'lik iş aslında. Keşke Ekpe geri dönse.

Bizim sete set ve bol pas ile asist üzerinden yıllardır oynadığımız oyundan koş koş basketboluna geçiş kolay olmayacak. Tek avantaj elde bu işi en iyi yapacak adamlardan olan De Colo'nun olması. Burda tamamlayıcı rollerde Kokoşkov'un getireceği adamlara güveneceğiz artık. Umarım doğru kimya oluşturulur.

Bilmiyorum ama ben başarılı olabileceği konusunda çok ümitli değilim. Obra gibi sert bir profilden sonra Kokoşkov gibi mülâyim bir tipi Avrupa çıtır çıtır yer. Hele bir de savunma yapmayan bir takım olursak.

Yapacağı transferler içinde benim için en kritik olanı takımın Gasper Vidmar'ı olacak oyuncu. Ekpe cuk oturur ama Kokoşkov'un da NBA'den getirebileceği bir portföyü vardır herhâlde.

İnşaAllah iyi olur ama ben pek ümitli değilim.

Maalesef  bende benzer endişeleri taşıyorum. Saras mentatalite ve oyun karakteristiği olarak da çok daha bizlik bir adamdı. Hayırlısını dilemekten başka yapaçak bir şey yok. Haydi hayırlısı

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #22 : 03 Temmuz 2020, 10:34:54 »
Efes 2 senedir oyun mantalitesini tamamen değiştirdi. Hızlı hücumlar, şuta dayalı bir oyun ve dahası sahada 5 tane kaçırsa bile 6.yı korkmadan atacak şekilde oyunculara özgürlük verdi. Bu oyun Real,Cska ve maccabi gibi takımlarda da benimsenmiş durumda ve açıkçası bizim de 2 yıldır bu tarz bir oyuna geçmemiz gerektiğini söylüyorum. Bugün NBA'de dahi bu oyunu benimseyen GSW, Cleveland, Milwaukee gibi takımlar son yıllarda öne çıktı. San antonio, detroit, boston gibi takımların devri bence geçti.

Geçen sene bu tarz oynayan takımlarla yaptığımız hiç bir maçı kazanamadık zaten. Obradovic'in hücum maç kazandırır ama savunma kupa kazandırır mantalitesi günümüz basketbolunda geçerliliğini yitirmeye başladı. Pana dahi geçen yıl sistemini değiştirmişti. Az yiyen değil, çok atan bir takım olmuştu. Zaten geçen yılı da iptal edilmeseydi bu takımlardan birisinin kazanacağını varsayarsak son 6 yılda 5 kez hızlı hücuma ve şuta dayalı sistemi benimseyen takımlar şampiyon olmuş olacaktı. O nedenle diyeceğim o ki sistemimiz değişir ve daha çok Efes, Real, CSKA tarzı bir takım hüviyetine bürünürsek bence mantıklı olur..

Benim Saras'ı istememin nedeni hırslı, kaybetmeyi sevmeyen, gerektiğinde obra gibi oyunculara fırçayı basan, genç ve başarıya aç bir koç olmasıydı ancak olmadı. Yeni koç, yeni sistem neler getirir bilinmez. Şu an söylediklerim eğer olursa sistem değişikliğine yönelik ama işin başarı kısmı biraz da kazanma hırsı ve kaliteye de bakıyor.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
    • @TembelHayvanTR
« Yanıtla #23 : 03 Temmuz 2020, 10:47:36 »
NBA'yi çok uzaktan takip ettiğim için hiç bildiğim bir koç değil.
Tabii ki Gherardini hamlesi olarak görünüyor.
Yönetime hala çok kızgınım ama Gherardini'yi tutarak önemli bir iş yaptıkları da ortada. Bu konuda haklarını vermek lazım.
Umarım başarılı olur; ki bence ilk yılı için Euroleague'de playoffa kalabilmek, ligde de final oynamak başarı olacaktır.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #24 : 03 Temmuz 2020, 11:25:25 »
Cem Ağrak yeniden dönüş yaptığına göre, Igor Kokoskov'la ilgili attığı ilk mesaj sonrası ben de kısa bir değerlendirme yapmak isterim. Ama şu bir gerçek ki, mevcut şartlarda olabilecek en iyi isim oldu.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #25 : 03 Temmuz 2020, 11:54:54 »
Cem Ağrak yeniden dönüş yaptığına göre, Igor Kokoskov'la ilgili attığı ilk mesaj sonrası ben de kısa bir değerlendirme yapmak isterim. Ama şu bir gerçek ki, mevcut şartlarda olabilecek en iyi isim oldu.

Efsane geri döndü yani :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #26 : 03 Temmuz 2020, 11:58:08 »
Efsane geri döndü yani :)

Igor hocamızı bekliyorumuş meğerse Büyük Reis..

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #27 : 03 Temmuz 2020, 12:02:41 »
Abiler kardeşler dostlar
Selamın aleyküm, hepinizi saygıyla selamlıyorum
Çok yıpratıcı bir 5 6 ay sonrası dinç kafayla döndük
Kırdığım kişiler varsa affola
Biraz nadasa çektik kendimizi, süreç hepimizi, içinde olduğum için de beni de yordu
Affınıza sığınarak siktirdim gittim
Ne yapalım hayat devam ediyor
İlhan güzel demiş eski günler geride kaldı
Yeni bir sayfa açıyoruz
Zor olacak tabi ki umarım iyi olur
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #28 : 03 Temmuz 2020, 12:20:36 »
Abiler kardeşler dostlar
Selamın aleyküm, hepinizi saygıyla selamlıyorum
Çok yıpratıcı bir 5 6 ay sonrası dinç kafayla döndük
Kırdığım kişiler varsa affola
Biraz nadasa çektik kendimizi, süreç hepimizi, içinde olduğum için de beni de yordu
Affınıza sığınarak siktirdim gittim
Ne yapalım hayat devam ediyor
İlhan güzel demiş eski günler geride kaldı
Yeni bir sayfa açıyoruz
Zor olacak tabi ki umarım iyi olur

Hoşgeldin Cem
Bakımı da yaptırmışsın, geçmiş olsun :)
Şimdi yalama sırası Kokoskov'da, hadi bakalım :))

Çevrimdışı Cem Ağrak

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul-İzmit
« Yanıtla #29 : 03 Temmuz 2020, 13:45:35 »
Hoşgeldin Cem
Bakımı da yaptırmışsın, geçmiş olsun :)
Şimdi yalama sırası Kokoskov'da, hadi bakalım :))
Eyvallah bir 40 bin diz bakımı yaptırdık
Yalakalık ve sıvacılık dünyanın en iyi hocasına olurdu öyle yaptık :)
Kokoşkov'a nötrün 2 tık üstü durumdayım, kağıt üstü fena hamle değil ama görmek lazım ilk euroleague deneyimi, adam gibi Avrupada ilk kez takım çalıştıeıcak
Bakalım göreceğiz nasıl olacak
Artık realistik polyanna arası çizgiye çıktım bundan sonra böyle :)
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2020, 13:46:01 Gönderen: Cem Ağrak »
Ben seni kalbimde en derinlere sakladım
Ben seni tertemiz duygularla pakladım
Kanaryam, sayıklamaktan ismini
Bir kere bıkmadım