Gönderen Konu: Edgaras Ulanovas  (Okunma sayısı 15534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Edgaras Ulanovas
« Yanıtla #45 : 07 Mart 2021, 15:44:39 »
Zalgris'de çok enteresan bir adamdı. Ulan diyordum Adam dümdüz oynayarak iş yapıyor ama yok cık bizde olmadı hiç

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #46 : 07 Mart 2021, 17:56:36 »
Yazın kendi adıma ismi açıklandığında transferine memnun olduğum tatmin olduğum tek oyuncuydu. Hatta eski yorumlara göz gezdirdim, sezon başlangıcına kadar hakkında yorum yapan herkes gelmesinden çok memnunmuş. Ama bugüne geldiğimizde herkesi çok büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Saras onu zalgiriste o kadar güzel oynatıyordu ki nerdeyse elinden tutup yatağına çişe falan götürüyodu, düzeni sınırı o kadar belliydi ki herkesin dikkatini çekmişti yıllardır. Ama bizdeki yapıya düzene hiç mi hiç uymadı bu geçen 6 ayda. 1-2 maç saman alevi misali bişeyler yaptı ama sezonun büyük kısmı fiyaskoydu.

El Kariyerinin hatrına belki bi taliplisi çıkar yazın, yoksa o kontrattan çıkmak pek kolay değil hele ki artık ekonomik olarak çok güçlü olmayan bi takım olarak. Alacaklarını sözleşmesinin hakedişini vererek sözleşmesini fesh etmek bizim için kolay olmaz çünkü, garanti kontratı var 2022 ye kadar.

Ya da belki kendi ben burada olmadım evime köyüme dönmek istiyorum der kontratından vazgeçer de gider bize de ekonomik açıdan bi zorluk çıkmamış olur.

Koç neden bunu her maç ilk 5 başlatıyo eleştirisi çok oluyo. Ben koça bu konuda başka açıdan eleştiri yapmak istiyorum. Hala bence kurtulmadığı bazı nba alışkanlıkların birisi de hangi maç olursa olsun, skor ne olursa olsun 1. ve 3.periyotlara sürekli aynı isimlerle başlama takıntısı var.

-Nando
-Guduric(guduric gelene kadar bu isim brown du)
-Ulanovas
-Barthel(covid döNemi ve dönüşü ahmet yerini aldı ama artık barthel ilk 5e dönecektir diye tahmin ediyorum)
-Vesely

Her maça ve 3.periyoda başlama 5imiz nerdeyse hep bu isimler oldu sakatlık dönemleri hariç.

Nba deki ezbere yapılan takımın birinci ilk5 i bu , ikinci ilk 5 i bu düşüncesinden ötürü sürekli aynı dakikalarda aynı 5leri sahada görüyüruz, rakipler de artık bunu ezbere biliyo ve çoğu zaman o zaman dilimleri bizim için problemli geçiyo.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2021, 18:30:33 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #47 : 07 Mart 2021, 23:46:03 »
Ulanovas çok formsuz... Ya Eddie, ya Ulanovastan son düzlükte çıkış bekliyorum. X factor mü olur, başka bir formül mü keşfederler.

Igor, sanki bu ikiliyi saklıyor ve özel planları var gibi hissediyorum! İnşallah, Mayıs sürprizi olur  ::)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #48 : 07 Mart 2021, 23:55:29 »
LOLanovas  :-\

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #49 : 08 Mart 2021, 11:33:17 »
Üçlük yüzdesi EL’de an itibarıyla 16/39 %41. Bu kadar kötü görünen şut stiline gayet iyi yüzde aslında, 30 larda beklerdim.

CSKA maçı dahil oynadığı son 7 maçta kullandığı top sayılarında ciddi düşüş var. Örneğib bu 7 maçta sadece 4 üçlük kullanmış, 3 maçta hiç üçlük kullanmamış. CSKA maçından önce oynadığı önceki 20 maçta ise 35 üçlük kullanmış, arada dağlar kadar fark var.

Guduric’in gelişi, Pierre’in skora katkısının artması, Nando ve Lorenzo’nun da performanslarının yükselmesiyle birlikte takımda top kullanacaklar listesinde iyice gerilemiş durumda. Özetle bu geride kalma durumu biraz koç tercihi gibi de geliyor bana sonuç olarak.

Şut kullanmasın tamam ama post up oyununda hala EL’in en etkili oyuncularından biri. Sırtına alıp potaya sokamayacağı forvet yok neredeyse. Post up oynatmaktan vaz geçmemeliyiz, oyun tıkandığında büyük bir silah sonuçta.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #50 : 08 Mart 2021, 12:16:56 »
ulonovas, bence çok iyi oyuncu, zaten bunu zalgiriste gösterdi, ancak sistem, ona uygun değil. onun için öne çıkacak bir ortam oluşmuyor, igor kalacağına göre ulonavastan çıkarım. yerine kalinici isterim. geçen sene yazmıştım kalinic gelmzse ponitka da şahane olur.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #51 : 08 Mart 2021, 19:57:55 »
Acaba ulanovası 4 numara da değerlendirebilirmiyiz ?

Çünkü 4 numara için ayakları hızlı kalabilir zaten geçilmediği zamanlar savunma bilgisi olsun ribaund katkısı olsunlar bunları verebilir  gününde olursa dış şutta sokar.

Bence denenebilir fiziki yapı itibariyle cok uygun.

Ayrıca ek olarak zalgriste ulanovasın parlama sebebi görev tanımlarının çok net olduğu doğaçlamanın minumum seviyede olduğu bir ortamda parladı.

Genel olarak hatırladığım kadarıylada bu sezon yararlı olduğu parladığı tüm maçlar daha çok birebir uzerınden olmayan ve geçiş oyunlarının çok yoğun olmadığı daha gömülü ve 24 saniyenin daha dikkatlı kullanan zenit gibi görece pana kızılyıdz maclarında etkili olduğunu gördük biraz bence bununlada alakası var.
Misal moerman,deck,kurbanov gibi adamları rahatça savunabilir 3,4 oynayan bir nebze daha küçük 4 numaraları savunma kısmında baya verim alabiliriz diye düşünüyorum.

Mesela zenit takımında ulanovas olsa inanılmaz verimli olurdu gibime geliyor.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2021, 20:06:32 Gönderen: Ero1907 »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #52 : 13 Mart 2021, 01:08:28 »
Sana veren Litvanyalının ben aklı ile kıçını yer değiştirtip sikeyim. Nasıl bomboş bir herifsin ya. Görev adamıymış iyi takımda iş yaparmış bilmem ne. Bu adamı al şu anki Efes'e koy o takımı bile tıkar amk partikülü

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : 13 Mart 2021, 11:08:16 »
Başta Koç sonra taraftarın şu adama gösterdiği toleransa dumur oluyorum. Siyahi oyunculara ana avrat sövülürken bu beyaz salatalığa "görev adamı" vb. deniyor hayret...

Herif oynadığı son 4 maçın 3'ünde SIFIR çekti. Ulan 2 faul at bari sığır...

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #54 : 18 Mart 2021, 22:23:52 »
Maça büyük katkı yaptı reis oynamayarak.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #55 : 18 Mart 2021, 22:27:04 »
Maça büyük katkı yaptı reis oynamayarak.
Yokluğuyla büyük katkı verdi Demeye gelmiştim ya  >:(

• Üye
« Yanıtla #56 : 18 Mart 2021, 22:28:31 »
Yokluğuyla büyük katkı verdi Demeye gelmiştim ya  >:(

Sarı kalas geldiğinde sevinmiştim ama tirt çıktı.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #57 : 18 Mart 2021, 22:31:55 »
Sarı kalas geldiğinde sevinmiştim ama tirt çıktı.
En net katkı verebilecek oyunculardan biri gibiydi istikrar vaadediyordu ve harbiden de istikrarlı Adam  ;D

• Üye
« Yanıtla #58 : 29 Mart 2021, 22:57:20 »
Eddie belli ki çizik yedi de bu neden oynamıyor sakat mi.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #59 : 31 Mart 2021, 00:54:40 »
Bayern galibiyetinin de mimarlarından.