Gönderen Konu: Maurizio Gherardini  (Okunma sayısı 10285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ugur_aus

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Maurizio Gherardini
« Yanıtla #30 : 08 Kasım 2021, 02:00:37 »
Aziz yildirim gelirse kalir

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #31 : 10 Şubat 2022, 18:00:19 »
ihtiyar gene haklı çıktı. maurizo yerine derya yannieri hazırlıyorlar ama olmaz. Bu adam başka. kokoskovu getirdi, ona göre takım kuruldu, kokos gidince oyun sistemi ile hiç alakası olmayan sasha yı getirdi. kendisine her türlü laf söylendi. ama geldiğimiz noktada gene haklı çıktı.
inşallah sezon sonu sakatlık olmazda başarılı bir şekilde kapatırız, tonton amcamız da kalır. obra nın mirasını devam ettiren tonton amca. yoksa ali koça kalsa çoktan dağılmıştı.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #32 : 25 Şubat 2022, 14:51:35 »
Turkish Airlines Euroleague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko‘nun tecrübeli GM’i Maurizo Gherardini özel açıklamalar yaptı.

İtalyan basketbol adımı katıldığı Backdoor Podcast’de Avrupa ve NBA ile olan uzun süreli bağı, Obradovic ve Kokoskov’un ayrılıkları sonrasında Fenerbahçe Beko‘da yaşanan süreçler, Sasha Djordjevic dönemi ve Achille Polonara’nın oyunu hakkında açıklamalarda bulunurken, Olimipia Milano maçının sonunda Marko Guduric ile Kyle Hines arasında yaşanan gerginliğe de değindi:

Obradovic koçluğa ara vermeye karar verdiğinde koç marketini araştırmaya geç kalmıştık. Ancak yine de yeni bir koç ile anlaşmayı başarıp onunla markette hamle yapabilmiştik. Igor bize ABD’ye geri dönmek istediğini belirttiğinde biz onun basketbol düşüncelerine göre bir kadro kurmuştuk bile. Bu tarz durumlarda yaratıcı düşünmelisiniz ve sorunu çözebilmek için ufuk çizgisinin ardını görebilmelisiniz. Bu ikisi birbirinden farklı durumlar ancak ikisinde de sakin kalmanız, panik butonuna basmamanız ve her kararı bir perspektife göre vermelisiniz. Neyin acil neyin acil olmadığını anlamak burada hayati. Bence Sasha, kendi tarzında kurulmamış bir takımı ele alıp çıkarabileceği en iyi işi çıkarttı.

Daha önceden Virtus Bologna gibi takımları çalıştırıp iyi sonuçlar alsa da hala genç bir koç ve Fenerbahçe onun için Avrupa’nın en yüksek seviyesinde çarpışıp yükselmek için iyi bir basamak. Oyunculara yaklaşımı ve iş ahlakı sebebiyle onun bizim için doğru kişi olduğunu düşünmüştüm. Oyun için çok çalışıyor, rakibi her yönden analiz etmeye uğraşıyor. Kendisinin en iyisini yansıtmayı istiyor. Onla ilk kez Treviso’daki Eurocamp’te tanışmıştım. Ona kamptaki genç oyuncularla konuşmasını söylediğimde ‘Onlara basketbol hakkında ne diyebilirim?’ demişti. O an anladım ki iyi bir oyuncu olduğu kadar empati de yapabiliyor ve mütevazi.

Kimse kariyerinin başlarında Achille’den bunu beklemiyordu ancak o aklına yerleştirdiği büyük hedefleri geliştirmek için çok fazla çalıştı. Adımları teker teker attı ve şu an kariyerinin en üst noktasında olduğunu söyleyebiliriz. Bazen şut yüzdeleri düşebiliyor ancak Fenerbahçe’nin milyonlarca taraftarının önünde top normalden biraz daha ağır oluyor. Oyuna olan yaklaşımı ve duruşu asla bozulmuyor ve istikrar için büyük bir gösterge.

Backdoor Podcast
Milano maçında yaşanan tartışmaya dair ise “Avrupa kültürü herkesi her maçta olabilecek en yüksek seviyede olmaya zorluyor. Ancak bu gibi durumlarda rekabet süreci biraz harlıyor. Marko’ya ne dediğine dair hiçbir şey sormadım ancak zaten bir gün sonrasında birbirleriyle konuşup durumu çözdüler. İki büyük oyuncunun konuşarak meseleyi çözmesi benim için en çok önem ifade eden şey. Bu, budur.”