Basketbol > Fenerbahçe Kadın Basketbolu

Kayla “McBuckets” McBride

(1/8) > >>

Scorpionur:
Yıllardır bayan basketbolunda şu başlığı açmanın hayalini kuruyordum,kısmet bugüneymiş demek ki.Kayla’yı yakın geçmişte ydü’ye gelmeden önce Nadezhda’da 1-2 maçını izlemiştim.O dönem bizde el bayanlar final fouruna ev sahipliği yapıyorduk,o sezon el finalinde Ekaterinburg karşısında gerek savunmada,gerekse hücumda inanılmaz istekliydi,takımını son çeyreğin son dakikasına kadar Dewanna Bonner ile beraber ayakta tutan isimlerden biriydi.O sezon bitiminden hemen sonra ise ydü ile ligimize geçiş yaptı.Yanlış hatırlamıyorsam ilk 14-15 hafta sonrasında takıma katıldıktan sonra oynadığı ilk maçlardan bir tanesinde maçın yorumcusu “Yakındoğu McBride’ı sopron döneminden bile önce kolej kariyerinden itibaren sıkı bir şekilde takip ediyordu,fakat bazı farklı sebeplerden dolayı Sopron ve Nadezhda da geçirdiği 2 yıl sonrasında kadrosuna katabildi” gibisinden bir şey söylemişti.Daha wnba draftına katılmadan transferi için bu kadar uğraşılması bile ne kadar özel bir oyuncu olduğunuda gösteriyor.Bununda canlı örneğini ydü’deki ilk sezonunda bize fazlasıyla gösterdiğini düşünüyorum,özellikle bizle oynadıkları final serisinin yanı sıra eurocupta oynadıkları gs serisinde de çok etkiliydi.Geçtiğimiz yıla nazaran değişen bu takımda yerinde oynayacağı Alina ile kıyaslayacak olursak ben Kayla’nın uzun vadede Alina’dan çok daha faydalı bir oyuncu olacağını düşünüyorum.Tabi ki kendisini el de normal sezonun en değerli oyuncusu seçilmiş biriyle kıyaslamak çok mantıklı gelmeyebilir başta ama neredeyse pürüzsüz bir şut mekaniğine sahip olmasının yanı sıra oyun disiplini,istekli ve konsantre olduğu zaman savunmada verdiği efor,gününde olmadığında asla gereğinden fazla zorlamaması bile benim gözümde Kayla’yı Alina’dan çok daha farklı bir seviyeye taşıyor.Mesela geçtiğimiz sezon içerisinde bazen Alina’nın 3-15 4-13 gibi normal sezon ortalamasından tamamen farklı şut istatistikleri sergilediği birkaç maçına tanık olurduk,hatta bu performansları şu an çukurova’da bile ara sıra sergilemeye devam ediyor,ben bu tip performans dalgalanmalarını Kayla’da hiçbir zaman yaşamayacağımıza son derece eminim,belki kendisine olan zaafımdan dolayı bunları biraz abartıyor gibi görünüyor olabilirim 😅 ama kesinlikle bizim için gerek bireysel gerekse takımsal anlamda Alina’dan çok çok daha özel bir oyuncu olacağına sonuna kadar inanıyorum.Umarım takımla uyumunu gün geçtikçe daha da ilerletip şu an ki halinden bile dahada iyi performanslar izletir bize

Scorpionur:
Bugün neden bu takım için çok değerli olduğunu fazlasıyla gösterdi.Kendisinden beklenmeyecek bir şekilde ilk devreyi kötü bitirdi hem aldığı fauller hem de kaçırdığı şutlarında etkisiyle.Ama 3.çeyreğin beşiktaşın üstünlüğüyle bitmesinden sonra 4.çeyrekte bambaşka bir McBride izletti bize,8 dakika içinde 16 sayı buldu ama en önemlisi son çeyreğe kadar yayın gerisinden 0/5 ile oynamasına rağmen çeyreğin başında o şutu kullanmakta hiç tereddüt etmedi.Belki Alina kadar baskın bir görüntüsü yok takım içinde,ama eğer maç içindeki bu hırslı,istekli görüntüsünü devam ettirirse,oyun profili olarak bu takımın genel tabanının geçtiğimiz sezona göre daha da yükselmesini bile sağlayabilir

ertugrul_solomon:
Kim almayı akıl ettiyse Allah razı olsun. Çok temiz şutör.

Tom Hanks:
Akıllı zeki oyuncu işte.İlk devre fena üzdü bizi pota dövdü ama ikinci yarı diğer yanlarını sergilemeye başladı,penetre etti ikilik attı boyalı alana dalıp rakip uzunları faul problemine soktu.Neden belli seviye oyuncusu olduğunu gösterdi tecrübeli melez oyuncu.

Scorpionur:
En başından beri söyledim,yine söylemeye devam edeceğim,bu takım için Alina'dan bile daha değerli bir oyuncu,ilk geldiği gün bile öyleydi.Alina'lı dönemde Nicholls ve Williams gibi iki değerli uzun sayesinde sezona damga vurmuştuk.Şimdi bu iki uzuna göre upgrade yapabildiğimiz tek bir oyuncu var o da Sabally,eğer diğer basketbolcu müsveddesini bir şekilde göndermeyi başarıp bütçeye uygun ve en azından ribaund alabilen ortalama bir uzun bulabilirsek bu takım geçtiğimiz sezona göre kaybetmesi daha da zor bir takım görüntüsüne kavuşur rahatlıkla

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git