Gönderen Konu: Marial Shayok  (Okunma sayısı 9938 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Marial Shayok
« Yanıtla #30 : 08 Ekim 2021, 11:11:36 »
Özellikle Pana maçında çok kötüydü. Ama ben de kendisinden umutluyum. Psikolojik bir çöküntü yaşamazsa önümüzdeki haftalardan itibaren performansının yukarıya doğru gitmeye başlayacağını düşünüyorum.
Abi bize gelen adamin soyle bir 2-3 ay sureye ihtiyaci oluyor. Milletin aldıkları 40 sayi, 10da 8 ucluk falan atiyor ama bizimkilerin klube, camiaya, arkadaşlarına, koca, sisteme, içtikleri suya, yedikleri yemeğe falan alısmalari gerekiyor. Ishal, kabız vs olabilirler. Oncesi bir şey beklemeyelim.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #31 : 08 Ekim 2021, 11:14:32 »
Şu ucuz skandal organizasyonla Euroligi karıştırmyalım.33 sayı atması bir oyuncunun iyi olduğunu göstermez.Takım sporu olan basketbolde iyi bir şey değil zaten.Bir gün tıkanır 25-30 fark yersin.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #32 : 08 Ekim 2021, 12:39:10 »
Abi bize gelen adamin soyle bir 2-3 ay sureye ihtiyaci oluyor. Milletin aldıkları 40 sayi, 10da 8 ucluk falan atiyor ama bizimkilerin klube, camiaya, arkadaşlarına, koca, sisteme, içtikleri suya, yedikleri yemeğe falan alısmalari gerekiyor. Ishal, kabız vs olabilirler. Oncesi bir şey beklemeyelim.

Genelde katılıyorum ve ben bu olayı şuna bağlıyorum; Camia olarak yeni gelenden hep çok şey bekliyoruz. Hatta bununla ilgili geçmiş yıllarda Abdul Rauf'un Fenerbahçe'den ayrılırken söylemiş olduğu bir sözü hatırlatmıştım. Ülkemize büyük beklentilerle gelen Abdul Rauf, 3 aylık macerasından sonra ülkesine dönerken bir konuşmasında "Her maç benden 4'lük atmamı beklediler!" türü bir serzenişte bulunduğu söylenmişti. Maalesef bizde durum böyle.  Bu beklenti çoğu zaman sporcular üzerinde aşırı baskı oluşturuyor.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #33 : 09 Ekim 2021, 04:22:58 »
Genelde katılıyorum ve ben bu olayı şuna bağlıyorum; Camia olarak yeni gelenden hep çok şey bekliyoruz. Hatta bununla ilgili geçmiş yıllarda Abdul Rauf'un Fenerbahçe'den ayrılırken söylemiş olduğu bir sözü hatırlatmıştım. Ülkemize büyük beklentilerle gelen Abdul Rauf, 3 aylık macerasından sonra ülkesine dönerken bir konuşmasında "Her maç benden 4'lük atmamı beklediler!" türü bir serzenişte bulunduğu söylenmişti. Maalesef bizde durum böyle.  Bu beklenti çoğu zaman sporcular üzerinde aşırı baskı oluşturuyor.

Buradan devam edeyim;

Öncelikle yanlış anlaşılma olmasın, Shayok'u koruma amaçlı değil, genel bir tespit olsun diye yazacağım. Shayok yerine bahsi geçen isimlerden birini alsaydık ve Shayok başka bir takıma gitseydi, inanın bana burada 'Shayok dururken niye onu aldık' derdik.

Fenerbahçe'de oynamak Türkiye'nin en zor işi. Obradovic'ten sonra oynamak daha da zor. Obradovic döneminde olmayan şeyler oluyor artık. Semazen abinin dediği baskıyı 2'ye katlayan şeyler. Sertaç Bey'i hedef tahtasına oturtmak için yazmıyorum. Belki kendisi gerçekten iyi niyetle bir şeyler yapıyordur, kendisine öyle geliyor olabilir ama olmuyor.

Bunu geçenlerde yazmıştım sanırım, tekrar etmekte fayda var. Sertaç Bey, idmana gidip bir oyuncuya, ''Ya seni aldık ama bak kıymetini bil bu formanın. Zaten seni biraz da zorunlu aldık, biliyorsun. Bizim yüzümüzü kara çıkartma.'' diyemez, dememeli. Bunu dediğin an, o oyuncuyu psikolojik olarak dağıtırsın. Belki kendisi bunun motive edici cümleler olduğunu düşünüyordur ama değil. Her insan bir değil, kimisinde bu morali dibe vurdurur. Demek ilk hatamda beni gözden çıkaracaklar hissine kapılır oyuncu. Sen bu toplara girme, dışarıdan takip et. Herkesle içli dışlı olmak zorunda değilsin. Bu takımın bir koçu, bir GM'i, bir de takım menajeri var. Oyuncularla iletişimi bırak bu adamlar yapsın. Sen kriz anlarında senden bir şey istenirse devreye girersin.

Fenerbahçe dışında şube sorumlusu ya da idarecisi bu kadar işin içinde olan bir kulüp yok. Bunu biliyorum, zira diğer takım oyuncularıyla konuşuyoruz. Mesela Alper Yılmaz'ın bir kere olsun idmanda oyuncularla bu tip diyaloglara girdiği görülmemiştir. Keza diğer takımlarda da herhangi bir yöneticinin bu kadar işin merkezine kendini oturttuğu. Obradovic'ten sonra bize özgü bir durum olmaya başladı bu. Küçük mevzular gibi gelebilir bazılarına ama öyle değil. Oyuncular, bu tip durumlarda gereksiz bir şekilde strese giriyor.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2021, 04:24:51 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #34 : 09 Ekim 2021, 08:16:09 »
Shayokun sahada bir şeyler yapmak istediği belli potansiyelli.Destek olunmalı.Kadrodaki her oyuncuya ihtiyacımız var.

Akonda gelseydi aynı pozisyonda olurdu.Eurolig inanılmaz zor bu yıl.Herkes belli takımlar hriç playoffu ben istiyorum hayır ben istiyorum kavgasına giriyor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #35 : 23 Ekim 2021, 21:33:37 »
İlk maçlar umut verdi Kazanda iyi oynadı ama devamlılık yok şu ana kadar büyük hayal kırıklığı.

İstekte azaldı kiraya verilse yerine oyuncu alınsa iyi olur.
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2021, 21:34:02 Gönderen: Tom Hanks »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 27 Ekim 2021, 22:42:40 »
Bileğinin yamukluğuyla pardon hakkıyla "BLACKHOLE" lakabını kendisine takdim ediyorum.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #37 : 27 Ekim 2021, 22:48:11 »
Erken daha Kemal Beye güvenim devam ediyor.Kim iyi ki Vesely dışında.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #38 : 28 Ekim 2021, 04:01:10 »
Bazılarının yere göğe sığdıramadığı Djordjevic bu şekilde kullanıyor Shayok'u yalnız, biz değil. Kendi kalenize gol atmayın bari. Shayok'u bu şekilde kullanmak hem ona hem takıma zarar verir. İkinci beşin skoreri olarak kullanman gereken adamı, neredeyse birinci beşin ana silahı ve gizli oyun kurucusu yaparsan, sonuç bu olur.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #39 : 04 Kasım 2021, 21:56:11 »
Boşa transfer olmadığını en kritik deplasmanda ispatladı.Kocaman yüreği var.Kemal Bey bir oyuncuyu boşa övmez.Tebrikler.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #40 : 28 Ocak 2022, 15:00:50 »
Lig lisansı iptal edildi.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #41 : 28 Ocak 2022, 15:05:00 »
Lig lisansı iptal edildi.
Efes maçı öncesi en önemli hamlemiz bu oldu.
Shayok yoksa galibiyet var.
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #42 : 28 Ocak 2022, 15:22:35 »
Niye alındığı belli olmayan bu seneki perezimiz.
Her sene bir perez lazım takıma.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #43 : 28 Ocak 2022, 19:23:04 »
bu elemandan umitliydim Henry pierre gibi patlama yapmasını bekliyordum fiziksel özellikleri ve ligde de iyi oynamıştı

ama mental olarak bir aşamayı geçemedi arada boyle oyuncular çıkacak ama ligden adam alanya devam etmemiz gerekiyor bu kötü çıktı diye hepsi kötü olacak hali yok

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #44 : 30 Ocak 2022, 16:39:14 »
Alınması makul bir riskti Shayok ama bir Pierre denk getirmek o kadar kolay değil. Neyse, belki ileriki dönemde az da olsa katkı alırız, düzelirse.
Kara deryalarda bir FENERsin!