Futbol > Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı

<< < (2/19) > >>

efeovic:
Kadın futbol takımı kurma kararı alan Fenerbahçe'de ilk transfer Beşiktaş kadın futbol takımının kuruluşu ve gelişiminde önemli payı bulunan Mutlucan Zavotçu oldu.

efeovic:
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak mücadele ettiğimiz 9 branşta sporun lokomotifi olup, Türk sporunun geleceği için aydın ve başarılı sporcular yetiştirme bilinciyle çıktığımız yolda, ülkemizin değerlerini sahiplenerek ait olduğumuz toplum için katma değer yaratmayı, kadınlar ve kız çocukları için adımlar atmayı görevlerimizden biri olarak kabul ettik.

Şimdi, Fenerbahçe olarak bu bilinç ve yaklaşımla önemli bir adım daha atıyor; UEFA’nın Avrupa’nın gelişime en açık alanı olarak tespit ettiği, dünyanın birçok ülkesinde yoğun ilgi ile desteklenen, her geçen gün daha da gelişen kadın futbolunda yer alacağımızı ve bu alanda başarı çıtasını daha da yukarılara taşımayı misyon edindiğimizi duyuruyoruz.

Haziran ayında yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantımızda, kongre üyelerimizden aldığımız yetki ile bu önemli adımı hayata geçiren Kulübümüz için; gerek kutsal formamızla mücadelelerinde gerekse tribünlerimizde Kulübümüzün yanında duruşlarıyla tarihimizde eşi benzeri görülmemiş izler bırakan kadınlar, her zaman çok özel ve önemli bir yere sahiptir.

Dünyada bir ilk olarak kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadınlar ve kız çocuklarının toplumun her alanında katılımlarının artması için Birleşmiş Milletler'in hayata geçirdiği HeForShe ile güçlerini birleştiren Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kadınların her alanda olduğu gibi futbolda da temsil edilmesini destekliyor;

Fenerbahçeli kadınların, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tarihe damgalarını vuracaklarına,

Kadın Futbol Takımımızın, Kulübümüzü şampiyonluklarla gururlandıracağına ve gelecek nesillere iyi birer örnek teşkil edeceklerine inanıyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ


Kadın Futbol Takımımızın Resmi Twitter hesabı: @kadinfutbolfb

Kadın Futbol Takımımızın Resmi Instagram hesabı: @kadinfutbolfb

efeovic:
ÖZEL | Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı Sportif Direktörü Jessica Çarmıklı oldu.
sayın başkanımızın sportif direktör sevdası burada da devam ediyor

efeovic:
Kadınların her alanda olduğu gibi futbolda da temsil edilmesini destekleyen Kulübümüz, bu bağlamda kadın futbolunda yer alacağımızı duyurmuştu.
 
Temelleri yeni atılan Kadın Futbol Takımımızın teknik ekibinde görev yapacak isimler belli oldu:
 
Jessica Lynne Çarmıklı     Takım Menajeri
Nihan Su                               Teknik Direktör
Serhat Deniz                       1.Yardımcı Antrenör
Yeliz Demir                           2. Yardımcı Antrenör
Tayfun Özdemir                  Kaleci Antrenörü
Samet Kösemen                 Atletik Performans Antrenörü

Tom Hanks:
Alt liglerden başlıyoruz değil mi.?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git