Gönderen Konu: Kadın Voleybol Yabancı Ligler & Avrupa Kupaları  (Okunma sayısı 222247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Bayan Voleybol Yabancı Ligler & Avrupa Kupaları
« Yanıtla #900 : 27 Mart 2019, 20:51:06 »
Bu arada, Vakıfbank bu sene yine inanılmaz bir takım gibi oynuyor. Buna ve Naz'ın performansı ile bundaki müthiş katkıya değinmemişsiniz.

Bir de Natalia Copacabana'daki kumsal turnuvalarında nasıl bir performans ortaya koyuyor. Onu da konuşabilirseniz sevinirim :)

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #901 : 27 Mart 2019, 21:02:39 »
Serkan elinize sağlık. Çok güzel lütfen devam edin.

Beğendiğine sevindim abi :)

Bunu başarılı olduğu sürece göz ardı ederim. İlk başarısızlığında ise özellikle buna atıf yaparım çünkü işin içine kişisel çıkar giriyor ve çıkar da objektif bir değerlendirmeyi her zaman sarsar.

Haklısın. Sanırım artık bende bu yönde bir tavır alacağım.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2019, 21:10:31 Gönderen: Sisley Volley TV »

• Üye
« Yanıtla #902 : 04 Nisan 2019, 20:47:18 »
Gözde Kırdar'ın geçen sezon Champions League MVP si olması kimilerince haksız bir seçim olarak görüldü. Oysa ki değildi. Bugün Vakıfbank; çil yavrusu gibi dağılan takımı bir arada tutmayı başaran, yenilgiyi asla kabul etmeyen, hırsı ve mücadelesiyle rakip takımı moralman etkileyen bir kaptana öyle ihtiyaç duydu ki...

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2019, 21:02:26 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #903 : 05 Nisan 2019, 22:56:38 »
Daha fazla ihtiyaç duyduğu şey eli ayağı düzgün bir pasördü sanki  :-X

• Üye
« Yanıtla #904 : 06 Nisan 2019, 13:59:03 »
O zaman yine geçen sezona gidelim :)

Wolosz'un hevesini kursağında bırakan maça... Tam Vakıfın fişini çektiklerini düşünürken tie break'i 12-9 dan verdiler. Elinde Wolosz'da olsa ve tüm momentumu eline de geçirsen 12-9 dan maç verebiliyorsun. Herkes o gün sayı yükünü çeken Zhu'ya odaklandı. Oysa ki 2-0 dan yakalanan ve tie break'te 12-9 geriye düşen takımı o hipnozdan uyandıran, bütün geri alan savunmasını toparlayan ve tüm takımı kazanacaklarına dair motive eden Gözde'ydi.

Şimdi ise günümüze :)

Kübra Çalışkan+Ebrar Karakurt+Kelsey Robinson+Lonneke Sloetjes = 40 atakta 5 sayı

Pasörün elbette olumsuz bir payı olabilir ama bu tabloda ki ANA problem pasör değil. Burada büyük bir mental katliam yaşanmış. Teknik nedenlerle açıklanamayacak şekilde. Normal şartlar altında U-16'nın en yeteneksiz pasörü bile bu oyunculara 40 atakta 5 sayıdan fazla aldırırdı. Ama o normal şartlar bu maçta yoktu. Serviste rakibi yıpratamayacağı inancına kapılan takımın bütünü, rakip tarafından hipnoz edilmiş gibi oynadı. Bu duruma Cansu'dan daha yetenekli bir pasör bile gelse çare olamazdı. Çünkü Vakıfbank rakip tarafından, bu maçın kaybedileceğine takım olarak inandırıldı. İşte bu nedenle ana problemin mental olduğu kanaatindeyim. Vakıfbank'ın o gün ihtiyacı olduğu yegane şey kendisini bu hipnozdan uyandıran, çil yavrusu gibi dağılan takımı bir arada tutmayı başaran, yenilgiyi asla kabul etmeyen, hırsı ve mücadelesiyle rakip takımı moralman etkileyen bir kaptandı.

CL yi kazanmak için iyi bütçeli bir takım kurmanın yanında zihinsel üstünlüğü rakibe tamamiyle vermemekte başarıya giden yolun anahtarıdır. Eğer başarırsan pasörün Nilay Özdemir,Asuman Karakoyun,Özge Kırdar,Naz Aydemir,Cansu Çetin olması farketmeksizin Champions League'yi kazanabilirsin. Ama bunu başaramazsan Fofao'da olsan Wolosz'da olsan tie break'te geriden gelen takıma yakalanmaya dur diyemezsin.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2019, 14:11:47 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #905 : 06 Nisan 2019, 15:49:25 »
Pek katılmıyorum Serkan açıkçası. Gözde şahane oyuncu ama o maçın yıldızı ve MVP si bana göre tartışmaya kapalı olarak Zhu’ydu. Hırslı diye/takımı toparlıyor diye de kimseye MVP verildiğini görmedim Vakıfbank’a kadar. Belliki CEV Vakıf’la aralarındaki yakın ilişkinin de etkisiyle Gözde’nin emekliliğini taçlandırmak istemiş, benim için fazlası değil.

• Üye
« Yanıtla #906 : 06 Nisan 2019, 16:44:47 »
Katılmaman normal. Bu konuyu 100 voleybolsevere sorsak en az 90'ı senin bu yazdıklarını yazar. Fakat ben bu bakış açısıyla bakmayı tercih etmiyorum.

Imoco'nun stratejisi... Zhu'yu hücumdan düşürmeleri çok çok zor olduğu için, hücumda Gözde'yi yok ederek; (başardılar) mental olarak oyundan düşmesini, bu yolla arka alan savunması ve manşette ki etkinliğini de Vakıf aleyhine değistirmeye (başaramadılar) çalıştılar. Eğer amaçlarına ulaşsalardı iki gün önce ki maçtan farklı bir şey izlemiyor olacaktık.

Imoco ve Novara maçında (takım olarak arka alan savunması rezaletti) ki Zhu aynı Zhu, Cansu aynı Cansu, Gizem aynı Gizem... O zaman değişken ne ? İfade etmek istediğim nokta da bu.

Yoksa o maçın görünen yıldızı elbette ki Zhu'ydu. MVP yi almasına da tıpkı Gözde gibi hiç bir itirazım olamazdı.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2019, 16:48:18 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #907 : 06 Nisan 2019, 17:12:52 »
Oyuncuların aynı olması, oynadıkları oyunun da aynı olduğu anlamına gelmiyor benim fikrimce. Novara maçındaki Cansu ile İmoco maçındaki Cansu aynı Cansu değildi bence. Ayrıca şu 12-9 dan dönülen sette Gözde kadar Naz’ın da hakkını vermek lazım .Dediğim gibi, Gözde harika bir smaçör harika bir kaptandı.Eda’dan çok daha fazlasıydı , bıraktığı güne kadar geri sayım yaptım resmen ama biraz abarttığını düşünüyorum haddim olmayarak.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2019, 17:18:55 Gönderen: VamosRafa »

• Üye
« Yanıtla #908 : 06 Nisan 2019, 17:56:12 »
Naz konusuna hiç katılmıyorum. Sanırım bu Naz mevzusundan kurtulamayacağım. Bazen benden bazen de karşımdakinden kaynaklı mevzu dönüp dolanıp bir şekilde buraya geliyor. En iyisi komple kadın voleybolu hakkında hiç birşey yazmamak. Soğudum valla. (senle alakalı değil)

Bu arada "haddim olmayarak" demişsin. Buna da katılmıyorum. Her türlü eleştirebilirsin. Gayette haddine ;)
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2019, 17:58:09 Gönderen: Sisley Volley TV »

Çevrimdışı VamosRafa

• Üye
« Yanıtla #909 : 06 Nisan 2019, 18:13:16 »
Naz konusuna hiç katılmıyorum. Sanırım bu Naz mevzusundan kurtulamayacağım. Bazen benden bazen de karşımdakinden kaynaklı mevzu dönüp dolanıp bir şekilde buraya geliyor. En iyisi komple kadın voleybolu hakkında hiç birşey yazmamak. Soğudum valla. (senle alakalı değil)

Bu arada "haddim olmayarak" demişsin. Buna da katılmıyorum. Her türlü eleştirebilirsin. Gayette haddine ;)

Sen bilirsin tabi.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #910 : 06 Nisan 2019, 20:46:11 »

Gerçekten de Türk voleybolunu Naz'a indirgemek moda oldu. Garip bir yaklaşım. Bunca senedir voleybol izliyorum ama çözemedim.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #911 : 11 Nisan 2019, 00:47:44 »
Vakıf altın sette 14-12 öndeyken Egonu'nun servise gelmesiyle 4-0 lık seri yakalayan Novara finale çıktı. Egonu gerçekten müthiş bir oyuncu. Şu aşamada erkek voleyboldaki Leon etkisi yaratıyor. Bugün de 39 sayı ile oynadı.

Leon demişken Leon yeni takımı ile eski takımı Zenit'e ikinci maçta da yenilerek elendi. Açıkçası Perugia'da Zenit'teki performansından uzak bir görüntü çizdi. Bakalım Zenit finalde Lube'nin hayvani kadrosuna karşı bu sefer Leon'suz unvanını koruyabilecek mi?

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #912 : 05 Aralık 2019, 14:38:37 »
Dünya klupler şampiyonasında conegliano Eczacıbaşıyi, novara da vakifi yendi. Geçen yıldan bu yana italyanların türk takımlarına karşı bariz üstünlüğü devam ediyor.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #913 : 05 Aralık 2019, 15:01:00 »
Vakıf'ın 16-6'dan gelip seti alması müthişti yalnız.
Eczacı gruptan çıkar ama Vakıf'ın Çin takımı karşısında işi zor son maçta.
Novara sürpriz şekilde hem de lider olarak gruptan çıkacak gibi görünüyor.Bu durumda Eczacı-Novara eşleşmesi olur ve Eczacı final yapar.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #914 : 05 Aralık 2019, 15:40:59 »
Bu sene şaşılacak derecede iyi takım var. Brezilya takımları düşüşte. Tabi güya bu turnuvanın amacı kıta şampiyonları olması gerekir ama eczacı her sene ne bok yemeye alınır bu kupaya belli değil.