Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 45705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)
« Yanıtla #240 : 19 Eylül 2022, 14:05:09 »
iyi de çoğu maçta rakibi kalemize getirmeyen olay da ofsayt taktiğiyle önde baskı zaten.rennes maçında boşluk verdiğimiz için hocanın vazgeçmesi saçma olmaz mı şimdiden? dünkü maçtaki savunma arkası topların tehlikeli olmasının sebebi de bence ofsayt taktiği değil de özellikle alioski’nin arkaya adam kaçırmaya meyilli olması.

Rennes maçı 55'te 3-0 olsaydı bunları konuşuyor olmazdın emin ol. Ayrıca Rennes maçında çok iyi oynamadık biz. Hatta ikinci yarı İrfanın uzaktan golü hariç adamlar 10 kişi kalana kadar pozisyonumuz bile yoktu. Skora göre konuşmamak lazım. Konya, dinamo, rennes ve adana. eli yüzü düzgün oynadığımız takımlar bunlar. Bir tek adana ve 3.maçta dinamoyu yendik. Adana da 3-0dan 3-3 olacaktı.
Beşiktaş maçı bize biraz daha fikir verir.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #241 : 19 Eylül 2022, 14:35:06 »
Rennes maçı 55'te 3-0 olsaydı bunları konuşuyor olmazdın emin ol. Ayrıca Rennes maçında çok iyi oynamadık biz. Hatta ikinci yarı İrfanın uzaktan golü hariç adamlar 10 kişi kalana kadar pozisyonumuz bile yoktu. Skora göre konuşmamak lazım. Konya, dinamo, rennes ve adana. eli yüzü düzgün oynadığımız takımlar bunlar. Bir tek adana ve 3.maçta dinamoyu yendik. Adana da 3-0dan 3-3 olacaktı.
bence fikir için daha fazla maç oynamamıza gerek yok.temmuz’dan beri farklı ülkelerden farklı seviyelerdeki takımlarla 15 tane maç yaptık.her hafta kendimizi kanıtlamaya ihtiyacımız yok bence.neleri iyi neleri kötü yaptığı belli bir takımız.diğer takımlar düşünsün keza bizim gibi kimliği belli olan bir takım göremiyorum ben ligde.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2022, 14:35:35 Gönderen: efeovic »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #242 : 19 Eylül 2022, 14:43:16 »
bu arada dün yine kornerden gol attık.taçlar dahil bütün duran toplara çalışıyor olmamız çok güzel.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #243 : 19 Eylül 2022, 15:55:23 »

İlk yarı Rennes maçında gayet iyiydik, bu oyunun üzerine koyarak geliştireceğiz defolarını kapatmaya çalışacağız bundna vazgeçmek artık düşünülemez benfica ile oynadığımız uefa maçında hayran olmuştum adamlara keşek bizde böyle oynayabilsek diye adam çok rahattı Fenerbahçe bizim kalibremizde değil diyordu Baroni belki penaltıyı atsa başka şeyler konuşacaktık ama adamların o dönem de işi rotasyonlaymış:

Alıntı
Fenerbahçe´nin UEFA Avrupa Ligi´ndeki rakibi Benfica´nın deneyimli teknik patronu Jorge Jesus´un başarısının en büyük sırrı kadroda yaptığı rotasyonlar olarak göze çarpıyor.
Serhat ÖZDEMİR / ÖZEL HABER

Fenerbahçe´nin UEFA Avrupa Ligi yarı finaldeki rakibi Benfica‚ Portekiz Premier Ligi´nde oynadığı 25 karşılaşma sonunda 67 puanla Porto´nun önünde liderliğini sürdürüyor. Takım attığı 68 gole ile ligin en golcü ekibi ünvanı konumunda bulunurken sadece 15 gol yedi. Portekiz ekibinin başarılı performansının altında yatan en büyük neden olarak ise 58 yaşındaki Portekizli teknik adam Jorge Jesus olarak gösteriliyor.

İNANILMAZ GALİBİYET SAYISI

1 yıl Braga´yı çalıştırdıktan sonra‚ 2009 yılında Benfica´nın başına geçen Jesus‚ toplam 205 karşılaşmada takımının başında yer alırken‚ bunların 144´ün de galibiyet‚ 32 beraberlik ve 29 mağlubiyet elde etti. 2009/10 sezonunda Portekiz Premier Ligi´ni şampiyon olarak tamamlayan Jesus‚ aynı sene Portekiz Ligi´nin en iti teknik direktörü ünvanını da aldı. Tecrübeli teknik adam 3 kez de Portekiz Kupasının sahibi oldu.

KADRODA HER DAİM ROTASYON

Sürekli kadroda yaptığı rotasyonlarla dikkat çeken Jesus´un Benfica kadrosunu sürekli olarak değiştirmesi ise dikkat çeken bir başka ayrıntı. Jesus bu sezon sadece 2 karşılaşmada aynı takımı sahaya sürdü. Benfica kadrosu 10 Aralık´ta Sporting Lizbon´u 3-1 mağlup ettikleri karşılaşma ve 15 Aralık´ta kendi evinde Maritimo´yu 4-1 mağlup ettiği karşılaşmada aynı oldu. Portekizli adam ilk defa bu 2 maçta aynı 11´leri sahaya sürdü. Fenerbahçe´de Aykut Kocaman da sık sık yaptığı rotasyonlarla adından söz ettirirken‚ zaman zaman özelliği nedeniyle tepki almıştı.

JESUS´UN 5 GÖZDE FUTBOLCUSU

Diğer yandan Jesus´un oyun planında bu sezon sadece 5 futbolcu 3000 bin dakikanın üzerinde süre aldılar. Kaleci Arthur Moraes‚ defans oyuncuları Ezaquiel Garay‚ 22 yaşındaki Paraguaylı solbek Melgarejo‚ orta saha oyuncuları Nemanja Matic ve 22 yaşındaki genç Arjantinli Salvio‚ Jesus´un en çok tercih ettiği futbolcular olurken‚ yük en çok bu futbolculara bindi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #244 : 19 Eylül 2022, 16:24:17 »
İlk yarı Rennes maçında gayet iyiydik, bu oyunun üzerine koyarak geliştireceğiz defolarını kapatmaya çalışacağız bundna vazgeçmek artık düşünülemez benfica ile oynadığımız uefa maçında hayran olmuştum adamlara keşek bizde böyle oynayabilsek diye adam çok rahattı Fenerbahçe bizim kalibremizde değil diyordu Baroni belki penaltıyı atsa başka şeyler konuşacaktık ama adamların o dönem de işi rotasyonlaymış:

Dostum benfica Jesus öncesi de benficaydı. Jesus sonrası da Benfica. Bizi eleyen kievi 5-0 ile geçtikleri gibi, şampiyonlar liginde juve ve psgnin grubunda 2de 2 yaptılar, portekiz liginde de 7de 7 ile liderler. Bunlar çok baz alınacak şeyler değil.

Çok da geri gitmeye gerek yok. Ben zaten Jesus ile ilgili bir eleştiri de yapmadım. 1-2 hafta geriye gidip okursan burada hakkında neler söylendiği ortada. Çıkardığı orta sahadan tut da yaptırdığı transferler, Ardayı oynatmaması falan vaktin varsa bak.
2 galibiyetle haklı olarak uçuyor herkes.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #245 : 19 Eylül 2022, 16:26:12 »
bu arada dün yine kornerden gol attık.taçlar dahil bütün duran toplara çalışıyor olmamız çok güzel.
Bak bu yönümüzü seviyorum işte. Hepsi çalışılmış organizasyonlar. Çok belli.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #246 : 19 Eylül 2022, 16:35:39 »
Dostum benfica Jesus öncesi de benficaydı. Jesus sonrası da Benfica. Bizi eleyen kievi 5-0 ile geçtikleri gibi, şampiyonlar liginde juve ve psgnin grubunda 2de 2 yaptılar, portekiz liginde de 7de 7 ile liderler. Bunlar çok baz alınacak şeyler değil.

Çok da geri gitmeye gerek yok. Ben zaten Jesus ile ilgili bir eleştiri de yapmadım. 1-2 hafta geriye gidip okursan burada hakkında neler söylendiği ortada. Çıkardığı orta sahadan tut da yaptırdığı transferler, Ardayı oynatmaması falan vaktin varsa bak.
2 galibiyetle haklı olarak uçuyor herkes.

o dönem biraz internete uzak kalmıştım, hazırlık dönemi..vs takip etmedim, okumadım doğrudur :)

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #247 : 20 Eylül 2022, 18:35:24 »
Ligin ilk 7 haftasında Altay Bayındır & Muslera performans karşılaştırması

Maç başına ortalama kurtarış yüzdesi:
Altay: 75% Muslera: 82%
Rakiplerin kaleyi bulan şut sayısı:
Altay: 24 Muslera: 28
Maç başına kurtarılan uzaktan şut yüzdesi:
Altay: 86% Muslera: 83%

PS: Ersin ve Uğurcan’ın performans göstergeleri çok daha düşük olduğu için (yüzde 50’li rakamlar) onları karşılaştırmaya almadım.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #248 : 29 Eylül 2022, 15:38:33 »
Çok uzun süre sonra ilk defa, maçı beklenen başat takım futbol şubeninki oldu :)

BJK’yi yenersek rüzgarı tamamen arkamıza alırız. Eğer yenilirsek de Ali Koç’un saçma sapan işler yapmadan JJ’e güvenmeye devam etmesi gerekir.

İple çekiyoruz maçı…

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #249 : 29 Eylül 2022, 15:49:05 »
Çok uzun süre sonra ilk defa, maçı beklenen başat takım futbol şubeninki oldu :)

BJK’yi yenersek rüzgarı tamamen arkamıza alırız. Eğer yenilirsek de Ali Koç’un saçma sapan işler yapmadan JJ’e güvenmeye devam etmesi gerekir.

İple çekiyoruz maçı…
valla biz yenilirsek sadece derbi kaybetmiş oluruz,onlar yenilirse karışırlar iyice.bence bizim şu an en önemli maçlarımız avrupa maçları,zaten onun dışında dünya kupasına kadar ligde oynayacağımız 8 maçına 6’sı nispeten rahat maçlar ve sadece 1 kere istanbul dışına çıkıyoruz.2 zor maç var biri bu diğeri de içerde başakşehir.avrupa maçlarına rağmen 8/8 yapabiliriz dedirtiyor bana.ama yapmasak bile lig çok uzun,avrupa maçları daha keskin bu dönemde.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #250 : 29 Eylül 2022, 18:13:00 »
Bu aşağıdaki reels’i Emre Mor için hazırlamışlar, benim dikkatimi ise Rossi’nin top kontrolü (topu kontrol edemeyişi) çekti.

https://www.instagram.com/reel/Cg4aT0fojHj/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Neler kaçırıyoruz böyle beceriksizlikler yüzünden.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #251 : 29 Eylül 2022, 22:23:39 »
Ne zaman başımızı kaldırsak, ne zaman ligte çok iyi top oynasak hakemler tarafından ağır bir şekilde kırılıyoruz. Geçen sezon Trabzon deplasmanına lider gittiğimizi, hatta en iyi top oynayan takım olarak gittiğimizi unutmayın. Kim'in hareketi asla kırmızı değildi ve o maçı hakemle kaybedip bir daha da lider olamadık.

Bu sezon da aynı senaryo olabilir, ben bekliyorum şahsen. Herkes açık ara en iyi top oynayan takım olarak bizi görüyor ve bu haftaki maç sallantıda olan BJK deplasmanı.

Bu maçta bizim rakibimiz BJK değil, hakemler olabilir. Trabzon'un yine açık açık kollandığı ve GS'nin de plasede olduğu bir sezonda şu an tehlike arz etmeyen BJK'ye rahatlıkla galibiyeti hediye edebilirler. Fenerbahçe taraftarının sosyal medyada bu konuyu sürekli gündemde tutması gerekli ama nerde bizim taraftarda öyle bir birliktelik.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #252 : 29 Eylül 2022, 22:46:49 »
Ne zaman başımızı kaldırsak, ne zaman ligte çok iyi top oynasak hakemler tarafından ağır bir şekilde kırılıyoruz. Geçen sezon Trabzon deplasmanına lider gittiğimizi, hatta en iyi top oynayan takım olarak gittiğimizi unutmayın. Kim'in hareketi asla kırmızı değildi ve o maçı hakemle kaybedip bir daha da lider olamadık.

Bu sezon da aynı senaryo olabilir, ben bekliyorum şahsen. Herkes açık ara en iyi top oynayan takım olarak bizi görüyor ve bu haftaki maç sallantıda olan BJK deplasmanı.

Bu maçta bizim rakibimiz BJK değil, hakemler olabilir. Trabzon'un yine açık açık kollandığı ve GS'nin de plasede olduğu bir sezonda şu an tehlike arz etmeyen BJK'ye rahatlıkla galibiyeti hediye edebilirler. Fenerbahçe taraftarının sosyal medyada bu konuyu sürekli gündemde tutması gerekli ama nerde bizim taraftarda öyle bir birliktelik.
abi için rahat olsun,biz kendimizi bozmadığımız sürece bizi durduramayacaklar.o işler mental anlamda güçsüz vitor varken,erol varken kolaydı.hiçbi şey olmaz koyar geçeriz hepsine.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2022, 22:46:57 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #253 : 30 Eylül 2022, 18:45:51 »
N’koudou sakat dönmüş milli takımdan. İyi haber…

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #254 : 30 Eylül 2022, 21:41:38 »
Altay
Ferdi
Gustavo
Attila the Hun
Ezgjan
Arao
Crespo the Spartacus
Valencia the Goat
Pedro the Escobar
Emre the Last Wonderkid  :P
Batsman