Gönderen Konu: Monaco:1 Fenerbahçe Beko:1 | Euroleague Play Off Serisi  (Okunma sayısı 2789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Maksimum 5 maç, minimum 3 maç üzerinden oynanacak play off turunda, geçtiğimiz yıl çok arzulayıp eşleşemediğimiz Monaco ile eşleşmiş bulunuyoruz.

1.Maç: 24.Nisan Çarşamba saat 20:00 de,

2.Maç: 26.Nisan Cuma saat 20:00 de,

3.Maç: 01.Mayıs Çarşamba saat 20:45 te,

4.Maç: 03.Mayıs Cuma saat 20:45 te,
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2024, 22:23:30 Gönderen: sinanyucel »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Monaco-Fenerbahçe Beko | Euroleague Play Off (2023-2024 Sezonu)
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2024, 12:04:04 »
Geliyoruz prens hazretleri.O leş salonunuza.Yahu bizim eski tip salonlardan bile daha kötü.Bence mastersın yapıldığı alan üstü kapanır açılır sistemle güzel bir kapalı salona çevrilebilir.Misal Roland Garosun yapıldığı Chatrier aynı zamanda Paris Basketinde kullandığı salon.

Güya Nice kentinde oynayacaklardı.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2024, 12:05:03 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2024, 12:32:35 »
Monako sporcularına saygı duyuyorum.Uçarız kaçarız demiyorum.2-3 işaretledim.Atlet takım onlarda.Barca ya süpürülürdük tahminim yada 1 maç kazanırdık en fazla. Bu seviyede rakip bazen önemli.Az umutluyuz.Takımımız mükemmel değil defolar var ama rakipte de var çıkıp savaşın çoçuklar burda olmakta güzel tadını çıkaralım.

Ev sahibi olsada garanti olmayacaktı.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2024, 13:48:14 Gönderen: friend-chip »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3 : 15 Nisan 2024, 12:41:18 »
Hiç heyecanım yok. Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
Bence takımda istek azalması yok.Şöyle sezona genel baktığımda savaşmıyor diyemeyiz.Defolar işte.Dorsey gamsızı bile zaman zaman katkı verdi.2-4 maç aşırı üzdü oyun içi tepkisizlik.Milanoya kaybedince ilk 4 şansı ortadan kalkınca bocaladık az buda doğal.2li 3lü avantajları kullanamadık.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2024, 12:56:14 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Takımın ispanya turuyla birlikte çıktığı seviyeyi sezon sonuna kadar sürdürüp her maçı yüksek eforla sürdürmek ile ilk dört şansını kaybedip bir kaç vites düşürerek daha az eforlu oynamayı kıyasladığımızda, ben sanki ikinci şıkkın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Bu periyotta kaybedilen her maçın ayrı bir can sıkıntısı oluşturduğu gerçeğini göz ardı etmeden şunu söylemeliyim ki; Sağlıklı kalıp, tüm enerjimizi gerçek arenaya saklamış olmayı memnun olmasam da hazmedilir buluyorum.

Ayrıca Monacodan ilk iki maçtan birini çaldığımız anda, bu işin tekrar Monaco ya döneceğini sanmıyorum. 21-8 / 29-11 filan gibi saçma periyotlar olmazsa, maçları kolay kolay vermeyeceğimizi düşünüyorum. James tandanslı oyunlarına cevap verelim yeter...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
James değil Okobo ve Brown sokak basketçisi görünümlü isim var.Acaip atlet.Dialloda iyi oyuncu.Loyd düşüşte o keskinlik yok ama dikkat edilmeli.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2024, 15:34:55 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
İlk 2 maçın programı belli olmuş.

24 nisan çarşamba saat 20.00

26 nisan cuma saat 20.00
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
İlk dört şansı kaybolunca rölantiye mi aldık, yoksa form durumu bir anda çakıldı mı? İlk Monaco maçında cevabımızı almış oluruz. Ben ikincisine biraz daha yakınım.

EL kupasını aldığımız sene bu dönemlerde takımın yakaladığı forma benziyordu, ama o takım resmen yenilmezlere dönüşüp kalan her maçı kazanarak süpürmüştü ortalığı. Şu an ise tam gaz giderken motor yakan Formula 1 aracı gibiyiz. 4 resmi maç üst üste kaybedildi.

Eğer ilk senaryo olursa göt olmaya hazırım ve daha iyi tiyatro yoktur.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
İlk 2 maçın programı belli olmuş.

24 nisan çarşamba saat 20.00

26 nisan cuma saat 20.00

euroleague'in sitesinde fikstür güncellemesi göremedim henüz.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
İlk dört şansı kaybolunca rölantiye mi aldık, yoksa form durumu bir anda çakıldı mı? İlk Monaco maçında cevabımızı almış oluruz. Ben ikincisine biraz daha yakınım.

EL kupasını aldığımız sene bu dönemlerde takımın yakaladığı forma benziyordu, ama o takım resmen yenilmezlere dönüşüp kalan her maçı kazanarak süpürmüştü ortalığı. Şu an ise tam gaz giderken motor yakan Formula 1 aracı gibiyiz. 4 resmi maç üst üste kaybedildi.

Eğer ilk senaryo olursa göt olmaya hazırım ve daha iyi tiyatro yoktur.

Koç değişikliği ile takım hırs ve oyun planı anlamında ani bir gelişim gösterdi fakat bu gelişimin sonuçta kalıcı değil geçici olduğunu da görmüş olduk. Basketbol nankör bir spor değil, sonunda iyiler mutlaka kazanıyor. Bunu oyuncular da biliyor. Kötü bir takım, kendisinden iyi bir takımı üç defa yenip seri geçemez, şampiyon olamaz.

İyi bir takım değiliz. Monaco da Efes de bizden iyi takım. Bu sebeple ligi kazanmak da Avrupa'da F4 oynamak da bana göre bu takım kurgusuyla hayal.

Herkesin bu takımı beklentisiz izlemesini öneririm. Geçen sene yüzüp yüzüp son anda her şeyi mahvettikleri gibi bu sene de aynısını yapmak peşindeler ki, geçen seneki bu takım yılkinden güçlüydü.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
euroleague'in sitesinde fikstür güncellemesi göremedim henüz.

Şube resmi hesabından duyuru yaptı dün.

https://x.com/fbbasketbol/status/1779899866803507506?s=46&t=nLY9foWHOKkPbh_4nq11zA
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Madar'ı kullanmamız lazım. Dorsey oynayacağına Madar oynasın.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
genel bir analiz, takım konsantrasyonu tam olup enerjisi olduğu zaman tavanı oldukça yüksek. bunu gördük. onun için ilk maçı almak bizim için önemli. çünkü sonraki gün enerjimiz düşmüş olacak.
kıyaslama. gard mevkiinde mike james çok baskın. ama ona karşı bırakın atsın mı? oynayacağız. yoksa diğerleri atsın mike atmasın mı? orada koça güveniyorum. wilbekin in gününde olduğu zaman burada dengeyi yakalrız. ancak dorsey sahada kalabilirse biraz savunma yapıp o zaman orada üstünlük sağlarız.
forvette biz daha iyiyiz. ancak koç noua dan faydalanması lazım. ayrıca pierre den daha fazla sırtı dönük oyun bekliyorum.
pivotta motley üzerinden daha baskın olduğumuzu düşünüyorum.
orada bir maçı alırsak f4 e kalacağımızı düşünüyorum.
tüm bu analizler maalesef ki calathes in iyi bir seri geçirmesine bağlı. varsın sayı atmasın. ama savunma yapıp asistlerini yapabilirse saçma top kayıpları yapmazsa biz f4 e kalırız. daha önce barca ile sanırım çok iyi bir play off oynamışlığı var. neden biz de de olmasın.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Bence bu maçın analizi 40 dakika iyi savunma ve her top için mücadele. O atsın, bu atmasın vs denecek maç değil. Her topun her sayının büyük önemi var. Monaco da biz de günümüzde olduğumuz zaman her takımı her yerde yenebilecek potansiyele sahibiz. Asıl önemli olan Real, Barca, Baskonia, Maccabi maçlarındaki Fenerbahçe mi sahada olacak yoksa Efes, Milano, Kızılyıldız, Oli maçlarındaki Fenerbahçe mi?

Takımın kaybetmeyi alışkanlık haline getirmesi de düşündürücü. Önemsiz diye geçmemek lazım Telekom maçı dahi önemliydi moral motivasyon açısından. Saras Barca'da belki her sene F4 yaptı ama ondan beklenen daha ötesiydi ve F4'te hep patladı. Şimdi daha düşük kalibre bir Fenerbahçe ile play offta patlayacak mı yoksa takımı F4'e çıkaracak olgunluğu ve taktik dehayı gösterebilecek mi?

Kafada bir sürü soru işareti var. En çok istediğimiz takımla eşleştik ama takımın form durumu hiç güven vermiyor bana. Beklentisiz ve heyecansız bir şekilde bekliyorum bu maçı. F4'e çıkarsak Pana, sonrası Real var. Çok çok zor bir yol var önümüzde. İmkansiz bir yol.