Gönderen Konu: Monaco:1 Fenerbahçe Beko:1 | Euroleague Play Off Serisi  (Okunma sayısı 2780 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Takımın açık ara en iyi oyuncuları hatta aklı, savunma lideri,  motoru, hücum lideri; Calathes, Wilbekin, Motley, Hayes yokken Telekom yenilgisini düşünmek ya da fazla anlam yüklememek gerekir kanısındayım.

Play off öncesinde bu oyuncuları oynatıp, biri ya da bir kaçı sakatlansa (daha önceki sezonlarda yaşadık) "ne önemi var lig maçının", "rotasyon niye yapmadık" diye eleştirilecekken, tam olarak istenen rotasyon gerçekleşmiş işte...

PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Takımın açık ara en iyi oyuncuları hatta aklı, savunma lideri,  motoru, hücum lideri; Calathes, Wilbekin, Motley, Hayes yokken Telekom yenilgisini düşünmek ya da fazla anlam yüklememek gerekir kanısındayım.

Play off öncesinde bu oyuncuları oynatıp, biri ya da bir kaçı sakatlansa (daha önceki sezonlarda yaşadık) "ne önemi var lig maçının", "rotasyon niye yapmadık" diye eleştirilecekken, tam olarak istenen rotasyon gerçekleşmiş işte...
Niye çıkıyorsun o zaman maça. Tamamen gençlerle çık. Papa, tarık, pierre, gudu falan önemsiz mi? Bunlar saçmalık kusura bakma. Evimizde efese yenildik anlam yüklemedik, dedik ki lig maçını düşünüyoruz, sonra gittik ligde de kaybettik saha avantajı gitti. Oli maçını önemsemedik güya rakip seçtik, telekom maçını önemsemedik, Sestinayala falan denemeler yaptık. Bir biz miyiz play off oynayacak. Bak dün Pana savaş gibi maç yaptı oliyle. Monaco, real, maccabi vs maç yapmıyor mu yerelde. Biz biziz rotasyon yapıp yereli siktir eden. Bunların hiç birisine katılmıyorum. Zira akla karayı görürüz monaco maçlarında. Takım kaybetmeye alıştı. Gelene gidene yeniliyor. Kim dedi bilmem ama ben hiç bir zaman ligin ne önemi var da demedim. Yapsın o zaman beşiktaş maçında da rotasyon. Monaco maçına kadar nadasa çekelim oyuncuları. Oynamasınlar hiç.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2024, 16:06:19 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
Niye çıkıyorsun o zaman maça. Tamamen gençlerle çık........................... Yapsın o zaman beşiktaş maçında da rotasyon. Monaco maçına kadar nadasa çekelim oyuncuları. Oynamasınlar hiç.

Rotasyonun anlamını sen benden iyi bilirsin! Tamamen gençlerle çıkma fikri kongre kararıyla ve yönetim eliyle futbolda yapıldı, bitti o iş. Ben koçun kararlarında bir "HAYIR" arıyorum. Sen "ŞER" arıyorsan o senin bileceğin iş. "Her koyun kendi bacağından asılır".

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
Sakatlık vs olmazsa koçun seçimi büyük ihtimalle şöyle olur.

Play off kadrosu;

Guard:
Wilbekin
Guduric
Dorsey
Calathes

Forvet:
Hayes
Tarık
Pierre

Center:
Motley
Sertaç
Papa

Noua, Sestina, Madar, Melih ten hangisi ikisi seçilir sorusuna; Madar ın hakketiğini düşünüyorum. Diğeri de Pierre bağlı...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Rotasyonun anlamını sen benden iyi bilirsin! Tamamen gençlerle çıkma fikri kongre kararıyla ve yönetim eliyle futbolda yapıldı, bitti o iş. Ben koçun kararlarında bir "HAYIR" arıyorum. Sen "ŞER" arıyorsan o senin bileceğin iş. "Her koyun kendi bacağından asılır".
Ben şer aramıyorum. Nerede demişim şer arıyorum falan. Ne demek istediğimi iyi anlamak lazım. Takımın durumu kötü diyorum. Mevcut duruma da denemeler ,setler, asılmamalar, rotasyonlar vs kulp bulamıyorum. Yani iyi tarafından bakamıyorum. Obra zamanında play off öncesi tüm takım tam kadro lig maçlarına çıkardık. Hatta unutulmaz bir antep maçı vardı, ilk yarı 20 küsür fark yiyip geri döndüğümüz. Udoh, vesely, bogdan, datome, sloukas hepsi oynuyordu yanılmıyorsam. Rotasyon falan yapmazdı oralarda obra. Tam takım form tutmaya bakardı. Saçma sapan laubalilikler yüzünden eurolague'de ilk 4 ve saha avantajı gitti, ligde de yine saha avantajı gitti. Kolay dururken zoru seçtik, bakalım göreceğiz sarasın neyi ne kadar denediğini monaco maçlarında

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
Ben şer aramıyorum. Nerede demişim şer arıyorum falan. Ne demek istediğimi iyi anlamak lazım. Takımın durumu kötü diyorum. Mevcut duruma da denemeler ,setler, asılmamalar, rotasyonlar vs kulp bulamıyorum. Yani iyi tarafından bakamıyorum. Obra zamanında play off öncesi tüm takım tam kadro lig maçlarına çıkardık. Hatta unutulmaz bir antep maçı vardı, ilk yarı 20 küsür fark yiyip geri döndüğümüz. Udoh, vesely, bogdan, datome, sloukas hepsi oynuyordu yanılmıyorsam. Rotasyon falan yapmazdı oralarda obra. Tam takım form tutmaya bakardı. Saçma sapan laubalilikler yüzünden eurolague'de ilk 4 ve saha avantajı gitti, ligde de yine saha avantajı gitti. Kolay dururken zoru seçtik, bakalım göreceğiz sarasın neyi ne kadar denediğini monaco maçlarında
Abi Obra zamanında senin sene başı planlaman nasıl dengeliydi, kim yoksa muadili çıkar görevini yapardı, sen niye bakıyorsun o döneme. Kaldı ki bu dönem de tam olarak Sarasın dönemi diyemem, adamın eski oyuncuları olmasa (Hayes, Calathes, Sertaç) belki bu durumda bile olamayabilirdik.

Bu senenin özelinde söylüyorum, biz yüksek enerjiyle oynadığımız maçlarda varız. Türkiye kupasında bunu gördük, İspanya turunda gördük. Biraz enerjimiz düştüğünde başta ön alan baskısı sonra pota altı etkinliğimizle sıradanlaşıyoruz. Bunu da Efes maçlarında, son dönem EL maçlarında gördük. Misal, Partizan ile eşleşseydik eminim Obra bize karşı pozisyon sayısını düşürmeye çalışıp, set hücumuna zorlardı bizi.

Sözün özü; bence Saras takımdaki enerjiyi tekrar sağlayacak ve tempolu oynamayı düşünecek, seriyi istanbulda bitirmeyi hedefleyecek. Uzayan seri bizi F4 dışına iter. Bu nedenle ankette 1-3 ü seçtim.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
İlk maça 1 hafta var, uzun uzun konuşuruz ama öncelikli isteğim tam kadro olmak. Her oyuncuya ihtiyacımız olacak.

Serinin en kritik eşleşmesi James-Wilbekin eşleşmesi olacak. Monaco'nun silahı çok olsa da James takımın neredeyse %40'ı. Wilbekin istediğinde, havaya girdiğinde Avrupa'daki en iyi 5 savunmacıdan birisi. Seri boyunca James ile düelloya tutuşmak yerine ona kene gibi yapışmasını istiyorum, mutlaka sindireceği anlar olacaktır.

Bir de Monaco'nun bireysel yeteneklerini ve Dorsey'nin berbat savunmasını düşününce Dorsey'nin minimum seviyede süre alması gerekli, yoksa delik deşik ederler bizi.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
3-0 geceriz. Takim 2 haftadir bu seri icin dinleniyor :)

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
son maç son çeyrekte john brown başta hayes’e olmak üzere inanılmaz savunma yapıp üstüne yine inanılmaz orta mesafe sokmuştu. o da serinin kritik oyuncularından biri. mike james ne yapar eder en az 15 sayı ortalamayı bulur yine önemli olan okobo, loyd, diallo gibi oyuncuları sınırlamak.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
Güçlü ve ters bi takıma karşı çıkacağız. Tek umut verici tarafı deplasman baskısından fazla etkilenmeyecek olmamız.
Son bir şarkı be...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Şampiyonluk oranaları
Real 2.5
Barca 5.5
Pana 6
Monaco 7
Biz 7.5
Oly 12
Maccabi 16

Çevrimdışı agha

• Üye
Bütün vidaların sıkalacağı eleme turları geldi. İlk kurban  formda ve milyon dolarlık Efes oldu.
Bir umut doldu. Acaba biz de yapabilir miyiz?
Ayrıca, Maccabi çok formda, Pao-Maccabi serisi sürpriz olabilir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
İlk maç psiokolojik açıdan da Monaco'yu kırabilir eğer kazanırsak ve 3-0 bile bitebilir. Ama oradn eli boş dönersek de tam tersi olabilir. Berbat bi koçları var ve atmosferleri yok. Mike James'in kendi oyununa kısmen izin verip diğerlerini soğutma bir çözüm olabilir. Bakalım...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
Bütün vidaların sıkalacağı eleme turları geldi. İlk kurban  formda ve milyon dolarlık Efes oldu.
Bir umut doldu. Acaba biz de yapabilir miyiz?
Ayrıca, Maccabi çok formda, Pao-Maccabi serisi sürpriz olabilir.

Seviniriz.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
Abi Obra zamanında senin sene başı planlaman nasıl dengeliydi, kim yoksa muadili çıkar görevini yapardı, sen niye bakıyorsun o döneme. Kaldı ki bu dönem de tam olarak Sarasın dönemi diyemem, adamın eski oyuncuları olmasa (Hayes, Calathes, Sertaç) belki bu durumda bile olamayabilirdik.

Bu senenin özelinde söylüyorum, biz yüksek enerjiyle oynadığımız maçlarda varız. Türkiye kupasında bunu gördük, İspanya turunda gördük. Biraz enerjimiz düştüğünde başta ön alan baskısı sonra pota altı etkinliğimizle sıradanlaşıyoruz. Bunu da Efes maçlarında, son dönem EL maçlarında gördük. Misal, Partizan ile eşleşseydik eminim Obra bize karşı pozisyon sayısını düşürmeye çalışıp, set hücumuna zorlardı bizi.

Sözün özü; bence Saras takımdaki enerjiyi tekrar sağlayacak ve tempolu oynamayı düşünecek, seriyi istanbulda bitirmeyi hedefleyecek. Uzayan seri bizi F4 dışına iter. Bu nedenle ankette 1-3 ü seçtim.
enerji kısmına imzamı atarım. ben de bu maçlarda yüksek enerji ile oynayacağımızı düşünüyorum. eleyeceğimiz düşüncesini bu tezime dayandırıyorum.