Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1314233 defa)

0 Üye ve 93 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1155 : 09 Haziran 2015, 23:54:50 »
Pek Güvenemedim Bir Roma taraftarı olarak Spalletti isterdim Inanılmaz iyi bir Roma vardı daha mütevazî kadroyla İnter'e 6 çektiği maçı oynattığı oyunu falan hatırlıyorum da çok iyi bence ya bu adam hayal kırıklığı oldu biraz

Çevrimdışı kanazawa1907

• Üye
  • Yer: Japonya
« Yanıtla #1156 : 10 Haziran 2015, 11:30:35 »
Bugun gazetenin birind Rlando,Quaresma ve Naniyi de istedigi yaxiyordu.Onu bilmem ama Portonn scouting ekibini ve sistemini de getirse hic fena olmaz.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #1157 : 10 Haziran 2015, 11:51:56 »
ulan açıklayın şu adamı artık 2 tane porto maçı indirdim torrent'den.
resmi olarak açıklanınca izleyeceğim çok merak ediyorum.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1158 : 10 Haziran 2015, 13:50:29 »
ulan açıklayın şu adamı artık 2 tane porto maçı indirdim torrent'den.
resmi olarak açıklanınca izleyeceğim çok merak ediyorum.

Benfica ile oynadığımız yıl Portekiz ligini takip ediyordum öyle dominant benficayı geçmeleri mucizeydi resmen,  ben Jorge jesusu isterdim bizim lige daha uygun adamdı  ancak hem avrupa hem lig bir arada istiyorsak bu adam çok iyi bir seçim mini Mourinho
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2015, 13:51:10 Gönderen: Civa »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1159 : 11 Haziran 2015, 14:42:29 »
resmen açıklandı hocamız.
resmi sitede resimlere bakdım , Obradoviç ile de görüşmüş yeni hoca.
eski Pana'lı ve eski Oly'li..enteresan olmuş.
artık indirdiğim porto  maçlarını izleme zamanı.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1160 : 11 Haziran 2015, 19:52:59 »
Kendisini tanımıyorum ama camiada olumlu bir hava oluşturduğu açık. Spalletti, Vieira gibi isimlerin yanında gelmesine sevinmedim desem yalan olur. İnşallah bize şampiyonluklar yaşatıp efsanemiz olur.

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1161 : 11 Haziran 2015, 19:58:36 »
Soru işaretleri var ancak, taraftarla bütünleşecek, tribünlere canlılık getirecektir tahminimce, genç oyuncuların gelişimine de fazlasıyla yardımcı olabilir, yıllarca porto alt yapılarında çalışmış bir isim, keşke salih bu sene bizle olabilseydi , ayrıca spalettiyle vieira yı falan aynı kefeye koymamak lazım, spalettiyi diğer çoğu italyanla da aynı kefeye koymamak gerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2015, 20:03:44 Gönderen: HakeemOlajuwon »

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #1162 : 11 Haziran 2015, 20:02:20 »
konusmalarına bakılırsa kendisi biraz cakma mourinho gibi... insallah yönetimi de konusmasını örnek aldıgı jose gibi olur vitor kardeşimizin 8)
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı hatai

• Üye
« Yanıtla #1163 : 11 Haziran 2015, 20:09:02 »
Takımımız artık Vitor Pereira'ya emanet. İki yıllık sözleşme imzalamışız. Hücum futbolu oynayacağımızı, agresif bir takım olacağımız söylemiş. Bunları söylemesi bile açıkçası hoşuma gitti. Bu hocaya kanım ısındı. Bugüne kadar adını duymadım ama hocadan ümitliyim. Umarım Avrupa'da ve ligde başarılı oluruz. Bir ışık görülürse şampiyon olmasak bile bu hocayla devam edilmeli. Tabi bu söylediklerimin tam tersi de olabilir.

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #1164 : 11 Haziran 2015, 20:11:28 »
Soru işaretleri var ancak, taraftarla bütünleşecek, tribünlere canlılık getirecektir tahminimce, genç oyuncuların gelişimine de fazlasıyla yardımcı olabilir, yıllarca porto alt yapılarında çalışmış bir isim, keşke salih bu sene bizle olabilseydi , ayrıca spalettiyle vieira yı falan aynı kefeye koymamak lazım, spalettiyi diğer çoğu italyanla da aynı kefeye koymamak gerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yok aynı kefeye koymuyorum zaten ama Spalletti beğendiğim bir hoca değil.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1165 : 11 Haziran 2015, 20:13:31 »
Gecen sene Ismail Kartal ile o kadar dibe vurduk ki, akabinde kim gelse Mourinho etkisi yaratirdi.  O yuzden, herkesin "15 dakikada hemen isinmasi" kadar dogal bir sey yok. 

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #1166 : 11 Haziran 2015, 20:18:45 »
izledim sonunda 2012-2013 sezonunda porto macini.
guimaraes ile oynamis 2ci hafta  porto 4-0 yendi.
sistemleri 4-3-3, kalede helton, sagbek danilo, solbek sandro , stoper otomendi ve maicon.
orta saha topal'in yerinde fernando, emre yerinde mautinho , diego yerinde lucho gonzalez.
sag kanat forvet Hulk, sol kanat forvet zenci bir eleman vardi tanimadim , iyi oynamadi zaten yerine varela girdi.
forvet martinez.
sistemleri ayni ersun yanal zamanindaki bizim gibi, fernando stoperlerin arasina girip defansi 3'luyor, danilo ve sandro surekli hucuma cikan bekler, caner ve gokhan gibi..sag ayakli stoperi sol stoper oynatmis galiba maicon sag ayagi ile oynuyordu hep toplari.
mautinho mukemmel oyuncu pas trafigini saglayan adam , lucho gonzalez de surekli ceza sahasinda 2 de gol atti
tanidigim oyuncular hulk moutinho lucho ve martinez idi sadece , digerlerini tanimiyordum ama sagbeklerine hayran kaldim Danilo'ya.

bize ayni oyunu oynatmak icin baya bir zaman lazim ve en az 4  transfer.
1 tane stoper, topal ve diego arasina 1 tane moutinho tarzi orta saha, 1 tane sag kanat forvet, 1 tane de martinez gibi santrofor.
1 de iyi kaleci lazim , etti 5.

yani kisaca soyle birsey.  helton-gokhan-otomendi-egemen-caner-topal-moutinho-diego-stoch-hulk-martinez.
porto ile Fenerbahce'yi karma yapdim elimden bu geldi.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #1167 : 12 Haziran 2015, 08:42:49 »
Diego direkt gitsin, daha fazla hayallerimizi yok etmesine izin verilmesin.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #1168 : 12 Haziran 2015, 14:46:35 »
bu takımın suanda başarıya aç genclerle doldurulup savasması sıfırdan kurulması gerektigini düşünüyordum.. ancak bu sabah söyle bir düşünceyle uyandım:

bu takım carlos geldigi vakit inanılmaz isim yapıp takım ruhu ve bitliktelikle cl de ceyrek final gördü. aynısı bu sene de yapılabilir: ki hesaplarım kadar olursa max 50m euro bütce ve 20m yıllık kontratla mükemmel bi kadro kurulabilir; ki eldeki gereksiz yüklerden kurtulursak da hem bütce yaratıp hem de yıllık kontratlardan uzaklasılabilir cok rahatca bu kadro kurulabilir yeterki insanlar hedefler için ikna edilebilsin:

casillas caner egemen maicon gökhan topal alper xabi alonso van persie fernandao ibrahimovic

adları alt alta yazınca biraz yaslı oluyor kadro kabul... ama bu kadroya birkac genc oyuncuyu ekledikce bu takım önce isim yapar sonra da bi mantalite oturtarak hep aynı cizgide devam edecek bir yapı kurulabilir. casillasa laf edenlere suanki fizik durumundan öte edwin van der sar örnegini hatırlatmak istiyorum. düzenli sezon öncesi antremanla istedigi fizik kondisyona ulaşabilir.
"acıksası bilen bilir, ben bizim takımın fizik kondisyon ile ilgili phoenix suns ın staffı ile irtibata gecmelerini ve bilgi alısverişinde bulunmalarını öneririm...."

bu yapıya eldeki oyunculardan da yedek destegi eklenirse ki şu şekilde:

mert h.ali kjaer alves şener meireles emre diego stoch topuz webo

ki bu yedeklere bi ek de krasici yazmak istiyorum. bu adam hala yaslı degil, bir kere daha verim vermesi için denenmeli.. belki son şansını yüksek yerlere transfer olabilmek için iyi degerlendirir...

gerekirse altyapıdan genclerle takviye edilecek sekilde 23 kişilik iskelet kurulmus olur. bu takım gerektiginde 4 3 3 gerektiginde 4 2 3 1 gerektiginde 4 4 2 de oynayabilcek varyasyonlara sahip olur. hem hücum futbolunu hem kontra atak futbolunu hem de tam saha pres oyununu sahaya sürebilecek oyuncu havuzu yaratmıs oluyoruz.

gelenler ve gidenler için ise yaptıgım derleme de ibrahimovic van persie fernandao xabi alonso maicon kjaer şener ve casillas 8 transfer eder ve yaklasık 50-55m euro ile bonservisler halledilir. oyunculara da ortalama 3yıllıktan total 60-70m kontrat önerilerek(yıllık 20m) basarı saglanabilir.

bu takımdan sow (14) emenike (7) kadlec (2) satılıp volkan selcuk bekir serdar serbest bırakılırsa (kuytu da koyun ayrılanlara) min 15m yıllık kontrat tasarrufu etmiş oluyoruz ki ek 20m ile basa bas dengede sayılır.

bu sene yapılacak yeni forma ve stad isim anlasmaları üzerine zengin abilerimizin pamuk ellerini ceplerine atması ile bu takımın kurulması cok da zor olmaz...

kaldı ki bu takımı kurmakta önümüzde 2 engel var:
1 yüksekten uçan euro kuru
2 bizim verdigimiz yıllık ücretleri netten yazdıgımız için 4te biri kadar da devlete vergi veriyor olusumuz...(ülkedeki diğer kaçakçıların aksine)

ama bunlar halledilir şeyler. saglam bir mali yapılanmayla (1milyon üye) bütceler yaratılabilir. eger bu kadro kurulmak isteniyorsa pekala kurulabilir... hayal degil!! burası katar da degil. bu oyunculara hedefler anlatılıp ortam gösterilirse bu adamlar buraya yatmaya degil şova eğlenmeye gelir.

bu şekilde de hem sahadan kopan taraftar geri tribüne çekilir hem avrupa medyasında ilgi artar hem de uluslararası destekleyen taraftar artarak isim yapılır. unutmayın bu avrupaya la galaxynin adını beckham ögretti. biz de kendi adımızı bu şekilde ögretip küllerimizden dogabiliriz. biz bir porto ajax olmadık olamayız da bu hayallere girmek büyük fiyaskı dogurur bize...

bu fikirlere katılan katılmayan elbet olur ama 2 yıllık bir süreç için bu yapılanmaya imza atılıp kadro kademeyle genclestirilerek harika bir gelecek kurulabilecegi kanaatindeyim. yeter ki insanlar ikna edilsin.

olur olmaz kısımları nelerdir bu hayalin tartışmaya açalım derim.. saygılar.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı nsmert

• Üye
« Yanıtla #1169 : 12 Haziran 2015, 17:32:02 »
nani ve van persie sesleri