Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1302163 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • tolgagumus_
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #15 : 06 Aralık 2013, 15:45:55 »
Yeni bir transferden çok kadroda yer alıp, yattıkları yerden paraları cebine koyanları yollamamız lazım. Mesela A takım kadrosuna dahi giremeyen Semih Şentürk ve Serdar Kesimal. Ardından Yabo Dayı ve Bekir İrtegün gönderilmeli. Bu oyuncuların aldığı garanti ücretler göz önüne alındığında çok ciddi bir meblağın sokağa atıldığını görüyoruz. Önce gereksiz giderleri kesmeli sonra transferi düşünmeliyiz. Yazık günah..
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 06 Aralık 2013, 16:24:15 »
Yeni bir transferden çok kadroda yer alıp, yattıkları yerden paraları cebine koyanları yollamamız lazım. Mesela A takım kadrosuna dahi giremeyen Semih Şentürk ve Serdar Kesimal. Ardından Yabo Dayı ve Bekir İrtegün gönderilmeli. Bu oyuncuların aldığı garanti ücretler göz önüne alındığında çok ciddi bir meblağın sokağa atıldığını görüyoruz. Önce gereksiz giderleri kesmeli sonra transferi düşünmeliyiz. Yazık günah..
Hay ağzına sağlık :)
Hayatlarinda goremeyecekleri paraları alıyorlar içim sızlıyor

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #17 : 07 Aralık 2013, 00:55:43 »
Christian'dan parasını verip kurtulmak lazım. Modern futbolda oyunun iki yönünü de oynayabilen adamlar çok önemli hale geldi ve biz bu mevkideki hakkımızı ve bir yabancı kotamızı Christian'dan kullanıyoruz. Bu adam yerine Holmen'i tercih ederim

Newcastle'daki Moussa Sissoko gibi adam bulmak lazım.

Meireless tazminatını alarak gönderilmek için elinden geleni yapıyor. Pozisyon olarak geriden oyun kurabilen adam önemli, Meireless gidecekse bile yerine benzer birini bulmak lazım.
Xavi, Pirlo, Javi Martinez, Xabi Alonso, Arteta... bu profillerde bir adam lazım. Yerli olarak Nuri var
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 13:00:05 Gönderen: Hakan Yaman »
Fenerbahçe

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #18 : 07 Aralık 2013, 03:54:48 »
şu etapta Xavi, Pirlo, Javi Martinez, Xabi Alonso, Arteta gibi adamları alamayız, ancak bu seviyenin altındaki adamları alırız, bu seviyenin bir altı adamlarda kadromuzda mevcut zaten.

Avrupa'dan aldığımız ceza ister istemez transferleri etkiler ..
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 09:45:28 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #19 : 07 Aralık 2013, 10:35:14 »
şu etapta Xavi, Pirlo, Javi Martinez, Xabi Alonso, Arteta gibi adamları alamayız, ancak bu seviyenin altındaki adamları alırız, bu seviyenin bir altı adamlarda kadromuzda mevcut zaten.

Avrupa'dan aldığımız ceza ister istemez transferleri etkiler ..
Bu isimleri değil, bu isimlerle benzer özellikler taşıyan, geriden oyun kurma becerisi olan birini alalım. İyi bir scouting ile böyle tonla oyuncu bulunur.
Meireless böyle bir oyuncu ama adam oynamak istemiyor
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2013, 20:24:20 Gönderen: tecessus »
Fenerbahçe

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #20 : 08 Aralık 2013, 06:11:25 »
bu isimleri alalım dedin demedim zaten, bu isimlerin seviyesi belli, Raul bana göre o seviye bir oyuncu değil, o seviyede bir oyuncuyu da şu dönemde getirmemiz çok zor.

bahsi geçen seviyenin altındaki oyuncular bizde mevcut, onlarıda biz beğenmiyoruz, ya birilerinin adamı olduğunu iddia ediyoruz ya da başka bir etiket yapıştırıyoruz.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2013, 06:12:11 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Massa1907

• Üye
  • Yer: Rize
  • Tek Hedef Şampiyonluk !
« Yanıtla #21 : 08 Aralık 2013, 14:47:38 »
Rize - Fenerbahçe maçını tribünden seyrettim, çıplak gözle baktığımda yaratıcı ortasaha oyuncu eksikliğini gördüm, bitirici pasları yapabilen 10 numara oyuncu lazım bize; şuan boşta olan Batalla çok iyi bir tercih olur bence, Batalla gelirse Ortasaha 3'lüsü Topal - Alper - Batalla harika olur.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #22 : 08 Aralık 2013, 15:43:26 »
Herkesin fikirlerine saygım olduğunu belirtmekle birlikte, şuan takımın ihtiyacının 10 numara olmadığını düşünüyorum.
En başta 10 numara tabir edilen oyuncuların kaptan Alex'in döneminde olduğu üzere diğer oyuncuları tembelliğe ittiği gerçeği var.
Biz Alex gittiğinden bu yana bu sıkıntıyı iyi kötü atlattık(bir şampiyonluğa mal oldu).
Uzaklara gitmeyelim bizim oynadığımız oyunun bir benzerini şuan Beşiktaş Fernandes üzerinden oynuyor.
Fernandes’i kilitleyince rakip kafası kesilmiş horoz misali ne yapacağını bilemez halde saçmalıyor(Oğuzhan var ama o da daha çok ham bir yetenek olduğundan zaman zaman iyi işler yapmakla birlikte oyunu forse edemiyor).
Tembellik demişken şuan takımda kaçak güreşen oyuncu neredeyse yok gibi(kaçak güreştiği için genellikle eleştirdiğimiz adam son maçın en iyi oyuncusuydu).
İyi kötü herkes sorumluluk alıyor.
Ayrıca hiç bir 10 numara'nın kaptanın bizde başardıklarının yarısını başarabileceğine inanmıyorum.
Bunun için yine uzaklara bakmayalım.
Ezeli rakibin Hagi sonrası 10 numara sevdası yüzünden yaşadığı hayal kırıklıkları ortada.
Bizim Alex ile dokumuz uydu(keza Hagi ile Galatasaray’ın) ve çok büyük işler başardık.

Birde olayın diğer yönü var.
Şuan kabul edelim etmeyelim ileri üçlü(hatta dörtlümüz) çok verimli oynuyor.
Hemen hemen hiçbir takım ileri uç elemanlarımıza çözüm üretemiyor.
Yine işleyen sistemimizin en önemli unsurları M.Topal ile süre bulduğu maçlarda Selçuk Şahin’in stoperi üçleyip iki bekimizin rakip alana girmesi dolayısıyla hücuma daha fazla oyuncuyla katılıp rakibi sahasına hapsettiğimiz önemli bir taktiğimiz var.
Bu taktik ile hücumdaki etkinliğimizin yanında stoperi üçleyen ön liberolarımız ile savunmada yine dengeli kalabiliyoruz.
Bu durumun olası bir 10 numara transferiyle sekteye uğrama ihtimali yüksek.

Yaratıcı oyuncu sıkıntısını bence kadro içinden pekala çözebiliriz.
Şuan çözüm için topla haşır neşir olma konusunda takımda en iyi diyebileceğimiz Cristian’ın standart olmayan performansıyla ilerliyoruz(Raul’u hiç saymıyorum, çünkü bu arkadaşın iyi niyetinden şüphe eder haldeyim, devre arasında teklif gelse gönderilmesi taraftarıyım).
Elimizde çok değerli iki oyuncu olan Salih ve Alper var(yine alt yapımızda bahse konu bölgede çok değerli oyuncular var a2'den Muhammed ile u17'den Samet Karakoç).
Geride süpürücü görevde Topal, önünde alan kapatma konusunda kendilerini geliştirirse(ki ikiside sürekli yerini kaybediyor) bu iki kardeşimizle çok daha efektif, hücum hattıyla bağlantıda kopukluk olmayacak iyi bir orta sahamız olabilir.

Bu arada sosyal medyadan takip edebildiğim kadarıyla Batalla ya Galatasaray'a ya da Trabzon'a gidecek gibi duruyor.
...

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #23 : 08 Aralık 2013, 22:10:25 »

bir yerde okudum. semih alacağı 750 bin den vazgeçmiş. serbest kalmış. devre arası gidecekmiş. yani dediğinizin birinci aşaması oldu. yobo da ikinci yarı için çocuğunun okul kaydını sildirmiş. gideceği için. geriye bence serdar kalıyor. onun da talibi çıkar elbet. ben bir de kiralık olarak kadlec i yollasak diyorum ama bilemiyorum olur mu? zira tek kulvar kaldı. bazı yabancılar gerçekten gereksiz hale geldi.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı ErdemFB

• Üye
  • Yer: Samsun
« Yanıtla #24 : 09 Aralık 2013, 01:11:31 »
önlikle takımdaki çöplerden kurtularak işe başlamak lazım kadlec,yobo,meireles,holmen ve casper baroni gönderimeszi elzem olan yabancılar kesinlikle sow'da pek beğendiğim bi oyuncu değil özellikle kanatta oynadığında takımın beceri seviyesini aşağı çekiyo ama burda bi şampiyonluk yaşamayı hakkediyo bence ve sezon sonuna kadr kalmalı.

yerli olarak serdar kesimal,semih şentürk kesinlikle önderilmeli fethiye maçındaki hareketlerinden sonra bekir ve selçukta gönderilmeyi hakketi ama yerlerine koyacak yerli yok gibi bekir mi serdar aziz mi deseler bekir derim açıkçası.

transfer içinse bence ilk hedef akaminko olmalı egemen ve alvesin yaşını ve ceza almaya müsait oyuncular olduğu için sağlam bi alternatife ihtiyaç var ve akaminko tam isabet olur hatta egemeni keserse şaşırmam.

orta saha içinse artık şu koşu mesafesi saçmalığından vazgeçip diego, ganso,fernandes tarzı bi adam alalım artık..

yerli forvet içinde alternatif  yaratmak şart UMutu keşke alabilseydik amma cenk'tw iş görür üstelik 22 yaşındaymış..

ha tabi trübünde seyirciyle birlikte maç izleyen adamları gönderirsek takım düşüşü geçer diye düşünen bi yönetim varken bunların hangisi olur muamma..
"Kendim için bir söz veriyorum,burası benim evim olacak."

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #25 : 09 Aralık 2013, 15:23:19 »
Öncelikle Alper tipinde oyuncuların verdiği katkı doğrudan istatistik kağdından okunmaz; daha doğrusu devamlı izlenmezse verdiklerinin kıymeti anlaşılamaz. Yanına önümüzdeki sene için, defansif dinamizmi belli seviyede olan ve yaratıcılık konusunda daha aktif bir oyuncu bulunmalı.

Ayrıca şu da var; biz sahay bir kesici-sarkık libero oynayan oyuncu çıkarıyoruz, diğer iki oyuncuyu iç oyuncusu gibi kullanmaya çalışıyoruz. Biri daha ofansif, birisi daha defansif oynuyor genelde. Kesici de sorun yok Topal sağlıklı olduğu sürece ama diğer ikisinde sıkıntı var. Cris şu an için direk forvet arkası değil de tamamlayıcı orta saha rolünde gayet verimli oynuyor.

Alper-Topal ikilisi belli bir dinamizmi yakaladıkları sürece de Cris verimli olmaya devam edecektir. Kendisine karşı oluşan ön yargıdan artık vazgeçmek gerek.

Takım gümbür gümbür şampiyonluğa koşuyor. Maçların 2. devrelerinde rakiplerin dili bir karış dışarıda kalıyor. Şu şartlarda ve verim de veriyorken artık bu takıntıdan vazgeçmek şart. Sene sonuna kadar da takımda kalmaya devam etmeli. Seneye yukarıda belirtttiğim tipte bir oyuncu muhakkak alınacaktır. Ahmed Hassan bu bahsettiğim oyuncu modeli için bir örnektir mesela.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı KaPaLı

• Üye
  • Yer: Aydın
  • ArmaMortale
« Yanıtla #26 : 10 Aralık 2013, 01:29:20 »
Umarım savunmacı almazlar. Bugün Buca maçında ve ondan önce izlediğim Ankaraspor maçlarında gördüğüm kadarıyla Hakan ve Berkaycan Süper Lig'de oynar. Serdar Kesimal, Yobo gibi adamlara 1-2 milyon eurolar verileceğine bu çocuklara hiç değilse kupa maçlarında forma verilmesi lazım. Berkaycan 2 sezondur banko oynuyor Hakan bu sezon her maçta oynadı.
Kuşandık Sarı-Laciyi

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #27 : 10 Aralık 2013, 10:24:10 »
Ersun hoca geçen haftalarda takımın çok karakterli oyunculardan oluştuğunu söylemişti. Herhalde şu an takımla ilgili yapılabilecek en doğru tespiti yaptı hoca. Yenilgiyi hiç bir zaman kabul etmeyen bir takım var sahada haftalardır. Sert oynayan, basan, yıpratan, mücadele eden bir takım. Son dakika gollerini de sadece fizik gücüne bağlamamak gerekir. Maçın sonunda ayakta kalmak mutlaka önemli ama daha önemlisi; beraberliğe, yenilgiye sahada isyan eden bir takım olması. Diyeceğim, transferler yapılırken takımın bu duruşu göz önünde bulundurulmalı. Mevcut ruh korunduktan sonra teknik/taktik konular halledilir. Yeter ki herkes Fernerbahçe'de oynadığının farkında olsun.

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 10 Aralık 2013, 12:34:06 »
Meireles beni büyük hayal kırıklığına uğrattı ,
kendisini porto günlerinden beri çok severim ve takip ederim ,
Hele porto da Lucho ile beraber sağladığı uyum ( porto 4 3 3 oynardı ) muazzamdı,
nispeten box to box diyebileceğimiz bir oyuncu Meriles ama esasen defansif konuda iyi oyuncudur
bence bizim hatamız ondan hem geçen sene hemde bu seneki beklentilerimizdir.
onu tamamlayabilecek bir ( lucho ) ofansif ortasaha oyuncumuz olsaydı çok daha iyi verim alırdık
haa sakatlanmaları ve gördüğü kırmızı kartları karşısında söylenecek söz yok ,

transfer edildiği zaman çok sevindiğim ve çok heyecanlandığım bir oyucu idi ama şimdiye kadar beklenti çok altında kaldı.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #29 : 10 Aralık 2013, 15:49:17 »
Qtm çalışıyor.

Kadlec'e B.Dortmund talipmiş.
3.5 milyon € satın alma opsiyonuyla kiralamak istiyorlarmış.

Keşke haberde gerçeklik payı olsa.
...