Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1313716 defa)

0 Üye ve 81 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7545 : 07 Temmuz 2023, 15:04:33 »
Yok yok, öyle bir beklentiye sakın gitme. Giuliano ve Alex gibi oyuncular 9 numara pivot santraforun yanındaki tamamlayıcı forvet gibi oynadılar hep, kaleye yakın oynamaları hasebiyle Sergen ve Hagi gibi 10 numaralardan fazla gol attılar. Szyma yardımcı forvet değil, bildiğin 10 numara ama yapacağı katkı maksimum Bakasetas kadar olur Türkiye'de.

Bak meselâ Wijnaldum da kariyerine 10 numara olarak başlamıştı Feyenoord'ta. Newcastle'da 10 numarada etkisi olmayınca yavaş yavaş 8 numaraya evrildi. Liverpool'da 8 numarada çok başarılı oldu. Szyma da 8 numarada, orta sahanın göbeğinde denenebilir. Mevcut bir tekniği var neticede. Bunu 8 numarada kullanırsa Zajc'tan daha etkili olabilir.

Boşta olsa neyse, bonservis ödeyerek almam ben olsam.

Bize çok kaliteli bir 8 lazım. Jesus yüzünden Zajc da gidecek muhtemelen. Jesus denen Portekizlinin Fenere verdiği zarar bambaşka seviyede. 8 oynayabilecek ise denenebilir diyeceğim de yorumlarından alınmaması gerektiği kanaatine vardım.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #7546 : 07 Temmuz 2023, 16:13:41 »
Biz bu sene şampiyon mu olmak istiyoruz yoksa bu sene de besiktas koysun bize mi diyoruz. Asıl soru bu? Sıra besiktasta ise alsınlar ne kadar saçma isim.varsa alsınlar sorun yok ama adam akıllı para da gelmişken gerçekten sampiyon olmak istiyorlarsa çok daha sağlam garanti isimlere gitmek lazım.

taraftar olmak ümitvar olmayı gerektirir ama benim bu seneden hiçbir beklenitm yok sene sonunda gitmesi dışında yaptıkları yapacaklarının teminatıdır, saçma sapan trasnfer ve yapılanma, saçma sapan demeçler, hakem katlimaları, şuurunu kaybetmiş bir camia ve kapanış...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7547 : 07 Temmuz 2023, 16:18:47 »
Arda sen kimden alıyorsun aklı az sus işine odaklan.Fenerbahçeli olmadığın ortada neyse.Odaklan Madridin değişmez oyuncusu ol.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7548 : 07 Temmuz 2023, 16:19:48 »
taraftar olmak ümitvar olmayı gerektirir ama benim bu seneden hiçbir beklenitm yok sene sonunda gitmesi dışında yaptıkları yapacaklarının teminatıdır, saçma sapan trasnfer ve yapılanma, saçma sapan demeçler, hakem katlimaları, şuurunu kaybetmiş bir camia ve kapanış...

katiliyorum, yonetimi kenara biraksak belki daha umutlu olurum. Kadro olarak o kadar olumsuz degilim.
Ama bu yonetimle ve anlayisla benimde beklentim yok fazla.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #7549 : 07 Temmuz 2023, 16:21:34 »
Ama üstad, böyle yazmadın? Sağlık çalışanı filan bir şeyler söyledin. Kulüpler, futbolcular, ülkelerden azade yaşarlar genelde. Suudi Arabistan'da bir sürü yabancı futbolcu oynuyor, şer'î hukukla ne kadar muhatap oluyor? Ataşehir'in lüks sitelerinde yaşarken bu sorunların çoğunu hissetmezler bile. Sen ülke yaşanmaz olduğu topçular kalmıyor, gidiyor bak demeye getiriyorsun. Bunu sadece burada da yapmıyorsun. Ne bileyim Vargas bugün İtalya'ya gitse, işte KDV zammı geldi ne bekliyordunuz gibi şeyler yazacak gibisin üstadım.

Bunlarla, Fenerbahçe'nin durumu ve sorunları arasında direkt bir bağ göremiyorum ben. Ve Fenerbahçe'nin direkt sorunları dururken böyle şeyler söylemek, bana göre hedef saptırmaktır, bu da Ali Koç'u bilinçsiz olarak da olsa korumak anlamına geliyor.

Biz senin siyasi gündemin ile pek ilgili değiliz ama ben sana şunu söyleyeyim: İstanbul Sözleşmesi ile Fenerbahçe'nin filan bir alakası yok. Ben zamanında sana bunu söylerken, kulübün belirli bir görüşe angaje olduğunu eleştirmek için söyledim. Kulüp böyle şeylerle uğraştığı kadar sporla, takımla ilgilenmiyor dedim. GS'nin sözcüsü geçen sene çıkıp Taylan LGBT tişörtü giydi diye eleştirilince çıkıp bir sürü şeyler söyledi. O sene Galatasaray kaçıncı oldu? O adam aynı zamanda mason üstadıydı Türkiye'de mesela. Uğur Dündar'ın da geçmişi belli bu anlamda. Demek istediğimi anlıyor musun? Derdim senin siyasi görüşünle filan değil. İstanbul Sözleşmesinin iptali gerçekten ahmakça bir şeydi. Ama kulüpler işleri olmayan şeylere burunlarını sokarlarsa ya da siyaseten taraf haline gelirlerse, o burunları boktan çıkmaz. Fenerbahçe toplumsal muhalefet için yok, kupa kazanmak için var.

Benim söylediğim bu sadece benim üstad. Gerginlik çıksın diye söylemiyorum. Arda gitti diye üzülüyoruz, e gidecek tabii ülkenin hali ortada filan diyorsun. Ülkeden dolayı mı gitti, Ali Koç Jesus'a lafını geçiremediği için ve Jesus buna komplo kurup hazır değil falan filan diye oynatmadı diye hevesi mi kırıldı? Yeterli para mı verilmedi? Onu iki sene evvel oynatmayan hoca geldiği için mi istemedi?

Ortada bu çok somut ve net sıkıntılar varken bir futbolcu için son derece dolaylı şeyleri söyleyip e bu çok normal, gidecek tabii demek mantıklı değil.

Sen diye hitap etmem seni üzüyorsa kusuruma bakma ama öyle. Bana da sen diyebilirsin, mesele değil benim için. Forum ortamında insanlara siz diye hitap edemiyorum.

Anlaşıldı ortamız yok maalesef. "Üstad" denmesi gibi bir beklentim olmadı ve olmayacak. "Siz" sadece karşıdaki insana gösterilen saygıyı ve karşınızdaki insanı ne kadar ciddiye aldığınızı işaret eder. Demeyecekseniz de canınız sağolsun.

Sağlık çalışanlarının altını çizdim, en göze batanı çünkü. Yazılımcı, akademisyen çoğaltılabilir örnekler. Yetişmiş insanlar ve insan kaynağı gidiyor maalesef.

Yazdığım yorum, forumdaki bir diğer arkadaşın "Ben kabûllenemiyorum, vallahi kabûllenemiyorum. Daha 18 yaşındasın yahu, sâdece 18. Nasıl olsa gideceksin Avrupa'ya, kaçmıyor. Ne bu acele, ne bu telâş be Arda" şeklindeki sitemini içeren bir paylaşıma yanıttı. İşin bir de bu tarafı var, bu perspektiften bakmak lazım demeye getirdim ama Koççuluğumuzdan aldınız korkuluklarla savaşıyor olmama kadar getirdiniz maşallah. Belli ki daha önceki yorumlarım dahilinde kafanızda çizdiğiniz bir "Koççu Ertan Ürkmez" kalıbı var ve ne yazsam o bağlamda şerhediliyor...

İstanbul sözleşmesine gelince. Bir sürü kadın branşında aktif olan kulüp çıkıp da bir şeyler söylesin müsaade ediniz de...

Hukuksuzluk sınır tanımaz. Gün gelir Ataşehir'de de, Kadıköy'de de, Beşiktaş'da da hissedilir hissedilen...

Koççu değilim, bir kez daha altını çizeyim. Fenerbahçeliyim. Benim de gönlüm çok isterdi şu çocuğu çubuklu ile çok daha fazla izleyebilmek...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7550 : 07 Temmuz 2023, 16:43:28 »
Arda sen kimden alıyorsun aklı az sus işine odaklan.Fenerbahçeli olmadığın ortada neyse.Odaklan Madridin değişmez oyuncusu ol.
Ne aklı almış? Nasıl anladın Fenerbahçeli olmadığını?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7551 : 07 Temmuz 2023, 16:52:59 »
Ne aklı almış? Nasıl anladın Fenerbahçeli olmadığını?
Yok kalbi Fenerbahçedeymiş yok bilmenme taraftar bu boş beleş şeylere prim vermeli.Hiç bir oyuncuyu baştacı etmemeli.Hem aiesi hem menajeri pargözmüş bu görüldü.Ama timelinedaki berbat yorumlar tabı ki olmaz.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7552 : 07 Temmuz 2023, 17:31:05 »
Hiç bir oyuncuyu baştacı etmemeli.
Eee niye salona şunun forması asılsın bunun forması asılsın diyip duruyorsun her konusu geldiğinde? Niye baş tacı ediyorsun?
Kulübe 30 milyon euro kazandırmış adam 18 yaşında, kimin hayrı dokunmuş bu kulübe bu kadar?
İstese 1500 dakikayı bile doldurmaz 5 milyona çıkar giderdi.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2023, 17:31:24 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #7553 : 07 Temmuz 2023, 17:53:45 »
Aynen. Hepimiz kendimizi bir yoklayalım. Bu şartlar oluşsa muhtemelen hepimiz ( bir iki istisna hariç) gideriz. Olaya böyle de bakmak lazım. Yolu açık olsun ve arkadan gelebilecek gençlere de örnek olsun inşallah derim.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7554 : 07 Temmuz 2023, 18:19:34 »
Altyapı biz faydalanacaksak önemli.Oyuncu satmayla övünmez büyük takımlar.Kesimlikle yatırım kısılmalı.Arama tarama dahil.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7555 : 07 Temmuz 2023, 18:28:56 »
Altyapı biz faydalanacaksak önemli.Oyuncu satmayla övünmez büyük takımlar.Kesimlikle yatırım kısılmalı.Arama tarama dahil.
Sen niye bazı basketçileri baş tacı ediyorsun, forması asılsın diyorsun?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7556 : 07 Temmuz 2023, 18:32:51 »
Sen niye bazı basketçileri baş tacı ediyorsun, forması asılsın diyorsun?
Bazıları hakediyor gitsede Arda ne vermiş misal.Avrupa şampiyonluğunda finallerde pay sahibiydi Vesely.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #7557 : 07 Temmuz 2023, 19:39:03 »
Bazıları hakediyor gitsede Arda ne vermiş misal.Avrupa şampiyonluğunda finallerde pay sahibiydi Vesely.
Hiçbir oyuncu baş tacı edilmeli dedin ama demek ki ediyormuşsun sen de.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7558 : 07 Temmuz 2023, 19:42:21 »
Şöyle diyeyim.Futbolcular istisnalar haric eğitimde daha gerideler.Çıkarcırdılar.Futbolcular istisnalar hariç edilmemeli.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2023, 19:44:03 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #7559 : 07 Temmuz 2023, 21:18:35 »

Çok boş konuşuyorsun 30 milyon euro 800 milyon TL yapıyor 10 yılda bunun yarısını harcamamissindir altyapıya kaldı ki eljif elmas ferdi İsmail gibi bir sürü oyuncu da kazandık bu bir ekonomi ben ardaya hiç bir zaman taraftar gibi romantik bakmadım bu sene zaten yol olmaz bizim takımdan bari ekonomi duzelsin biraz