Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1315241 defa)

0 Üye ve 90 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7590 : 10 Temmuz 2023, 20:00:16 »
Bizim riske girecek,zar atacak zamanımız mi var, gerekirse 100 milyon harcayacak adam.gibi takim kuracak. Kac yıl geçmiş hala ya tutarsa.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7591 : 10 Temmuz 2023, 20:18:19 »
Öyle orası da. Harcayacağını öne harcasın, orta sahaya harcasın. Djiku gelmiş Becao gelmiş çok önemli değil.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #7592 : 10 Temmuz 2023, 20:23:38 »
Önemli sevgili kardeşim. Biz geçen sene en çok.gol.atan takimdik ama arka taraf özellikle kaleci saatli bomba olduğu için salak sacma yediğimiz gollerin haddi hesabı yoktu. Stoper ve kaleci hatasından kac puan verdik gecen sene.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7593 : 10 Temmuz 2023, 20:31:22 »
Geçen yıl oynanan sistem yanlıştı. Alexis Delgado ile şampiyon olundu bu ligde. Adam gibi top oynamazsan arkada Ramos da olsa çakar geçerler. Ersin ile şampiyon olunuyor. Erol zamanı Altay çok iyiydi, şampiyon olduk mu? Çünkü gol atamıyorduk.

Şu geldi bu gitti değil, takımın overall kalitesi önemli. Bakcaz.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7594 : 10 Temmuz 2023, 22:14:09 »
Takımın kalitesi geçen seneden kötü.Ferdininde İntere transferi konuşuluyor.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7595 : 10 Temmuz 2023, 22:33:52 »
Kimi alacaksın ki. Boşta stoper işte sağ ayaklı. Samed, Serdar ile çevir çevir oynasın. Becao danasına 10 vereceğine bedava bunu al daha iyi. Alınabilecek oyuncu yok.

STEFAN DE VRIJ 1 aydır boştaydı, Avrupa'da geriden oyun kuran en hârika stoperlerden birisi. Gidip de ikna edip alamadı Ali Koç. Sâdece bi kere birisini ikna edip getirsin ya, bi kere başarsın bunu.

Hadi bunu başaramadı, tonla bonservis parası kazandık ve daha da kazanıcaz. Bastır bonservis parasını Merih'i transfer et. Hem Türk hem de deli bir stoper, Lugano etkisi verirdi.

Bak Yerry Mina hâlâ kimseyle anlaşmadı, yıllarca Premier Lig'te oynamış oyuncu. Git ikna et getir di mi ama yok yok yok.

Bu saydıklarım bırak Djiku'yu, Becao'dan bile iyi stoperler ama nerde Ali Koç'ta bu oyuncuları ikna edecek kabiliyet, nerde vizyon.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7596 : 10 Temmuz 2023, 22:56:43 »
Gördüğüm kadarıyla hiç birimiz Başkanın vizyonunu anlamamışız. Yuh olsun hepimize 😁

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #7597 : 10 Temmuz 2023, 23:27:34 »
Djikunun takımı Fransada ligi 15inci bitirmiş.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7598 : 11 Temmuz 2023, 00:15:35 »
STEFAN DE VRIJ 1 aydır boştaydı, Avrupa'da geriden oyun kuran en hârika stoperlerden birisi. Gidip de ikna edip alamadı Ali Koç. Sâdece bi kere birisini ikna edip getirsin ya, bi kere başarsın bunu.

Hadi bunu başaramadı, tonla bonservis parası kazandık ve daha da kazanıcaz. Bastır bonservis parasını Merih'i transfer et. Hem Türk hem de deli bir stoper, Lugano etkisi verirdi.

Bak Yerry Mina hâlâ kimseyle anlaşmadı, yıllarca Premier Lig'te oynamış oyuncu. Git ikna et getir di mi ama yok yok yok.

Bu saydıklarım bırak Djiku'yu, Becao'dan bile iyi stoperler ama nerde Ali Koç'ta bu oyuncuları ikna edecek kabiliyet, nerde vizyon.

De Vrij'in talipleri filan belli, buralara gelmez o. Yerry Mina eski günlerinde olan bir oyuncu değil. Merih belki gelebilir ama Merih de bana göre eski günlerinde değil. Ben Becao'yu hiç beğenmiyorum. Djiku'yu ise hiç bilmiyorum. Ama bonservissiz, kelepir, belli bir seviyedeki bir oyuncu. Parayı ileride fark yaratacak adamlara harcarlar umarım.

Diyeceksin ki GS alıyorsa sen de alacaksın. Onda haklısın. Şu Zaniolo, Toreira filan nasıl geldi, hiç anlamış değilim.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #7599 : 11 Temmuz 2023, 01:01:54 »
De Vrij'in talipleri filan belli, buralara gelmez o. Yerry Mina eski günlerinde olan bir oyuncu değil. Merih belki gelebilir ama Merih de bana göre eski günlerinde değil. Ben Becao'yu hiç beğenmiyorum. Djiku'yu ise hiç bilmiyorum. Ama bonservissiz, kelepir, belli bir seviyedeki bir oyuncu. Parayı ileride fark yaratacak adamlara harcarlar umarım.

Diyeceksin ki GS alıyorsa sen de alacaksın. Onda haklısın. Şu Zaniolo, Toreira filan nasıl geldi, hiç anlamış değilim.
Ortaya bişiy attıktan sonra körü körüne ısrar ediyorsun. Afedersin ama djıkumudur nedir ağzımı bozucam şimdi. O buraya gelmez bu buraya gelmez diye hikaye yazıyorsun sonra Zaniolo, Torreira nasıl geldi diyorsun. Bak adamlar Icardiyi sezon başladıktan sonra aldı, Zanioloyu devre arası aldı. Beşiktaş Abu'yu devre arası aldı. Bizimkiler ne yaptı biliyor musun Stopere kazmanın tekini alıp bir de italya ikinci liginden hiç oynatmadıkları bir sol bek aldı ve göz göre göre şampiyonluğu gsye ikram ettiler. Bu kadar vizyonsuz, çapsız ve cahil bir zihniyet işte ve hala aynı kafa gidiyorlar. Arao, Rossi ve Szalai'den de belki gelecek muhtemel parayla kasaya 70 milyon euro girecek ama sen hala o gelmez bu gelmez diyorsun. Alacaksın kardeşim Perisici, Zahayı, Dybalayı alacaksın. De Geayı alacaksın. 9 yıl şampiyon olamamış takımın vizyonu djıuku, szymansik , kent falan olamaz. Daha sezon başlamadan sonraki seneyi bekletmeyeceksin insalara.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7600 : 11 Temmuz 2023, 07:35:13 »
Gördüğüm kadarıyla hiç birimiz Başkanın vizyonunu anlamamışız. Yuh olsun hepimize 😁

:D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7601 : 11 Temmuz 2023, 08:33:37 »
Ortaya bişiy attıktan sonra körü körüne ısrar ediyorsun. Afedersin ama djıkumudur nedir ağzımı bozucam şimdi. O buraya gelmez bu buraya gelmez diye hikaye yazıyorsun sonra Zaniolo, Torreira nasıl geldi diyorsun. Bak adamlar Icardiyi sezon başladıktan sonra aldı, Zanioloyu devre arası aldı. Beşiktaş Abu'yu devre arası aldı. Bizimkiler ne yaptı biliyor musun Stopere kazmanın tekini alıp bir de italya ikinci liginden hiç oynatmadıkları bir sol bek aldı ve göz göre göre şampiyonluğu gsye ikram ettiler. Bu kadar vizyonsuz, çapsız ve cahil bir zihniyet işte ve hala aynı kafa gidiyorlar. Arao, Rossi ve Szalai'den de belki gelecek muhtemel parayla kasaya 70 milyon euro girecek ama sen hala o gelmez bu gelmez diyorsun. Alacaksın kardeşim Perisici, Zahayı, Dybalayı alacaksın. De Geayı alacaksın. 9 yıl şampiyon olamamış takımın vizyonu djıuku, szymansik , kent falan olamaz. Daha sezon başlamadan sonraki seneyi bekletmeyeceksin insalara.

Bu saydıklarının hepsi alınabilir. Ama De Vrij alınamazdı. Ben stoper özelinde konuştum öyle. Perisic Hajduk'a gidecek ama. Bizim kulübü tercih etmiyor oyuncular senelerdir, Agger bize gelmemek için futbolu bıraktı aq. Dybala'ya filan da 20 milyon bonservis, 10 milyon imza parası verirsen alırsın anca. O da gelip 25 gol 47 asist filan yapacak herhalde ki o paraları vermeye niyetliyiz.

Kadro tamamlansın, overall kaliteye bakıp konuşuruz neyin ne olduğunu. Ama adı geçen adamlar gayet iyi oyuncular. Sadece tanınmış değiller buralara.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7602 : 11 Temmuz 2023, 09:03:47 »
Bu saydıklarının hepsi alınabilir. Ama De Vrij alınamazdı. Ben stoper özelinde konuştum öyle. Perisic Hajduk'a gidecek ama. Bizim kulübü tercih etmiyor oyuncular senelerdir, Agger bize gelmemek için futbolu bıraktı aq. Dybala'ya filan da 20 milyon bonservis, 10 milyon imza parası verirsen alırsın anca. O da gelip 25 gol 47 asist filan yapacak herhalde ki o paraları vermeye niyetliyiz.

Kadro tamamlansın, overall kaliteye bakıp konuşuruz neyin ne olduğunu. Ama adı geçen adamlar gayet iyi oyuncular. Sadece tanınmış değiller buralara.

Bak simdi yine ayni konuya gidiyor is. Kimse 100 milyon ver demiyor ama 10 tane defolu 2 milyondan adam alacagina 10 milyona 1 adam al diyor.

Bunun tartisilacak yanini anlamiyorum. Gelmiyor dedigin adamlar nasil geliyor besitas ve gs a?
Lig le ilgisi yok bunun. Anlayis strateji meselesi.

Adam sirket yonetir gibi yonetiyor. Her yonetim modeli her sektorde calismaz. Bu bilimsel bir gercektir ustelik. Ali Koc un modeli de calismiyor. Futbol dinamigini anlamiyor. Hatta arttiriyorum, basket dinamigini de anlamiyor, orada da sonumuz kotu.

Gelsin herkes powerpoint prezentasyon versin istiyor. Her departmana mudur atiyayim, ben grafiklere bakayim degerlendireyim istiyor. Ama bizim o noktaya gelmemiz icin gereken transformasyon icin; ne yeterli kadromuz var ne de paramiz. Dandik sirketlere bile digital transformasyon yapmaya calisiyorsun isler hale gelmesi seneler aliyor. Kultur olusmasi lazim, tecrube olusmasi lazim, eldeki personelin egitilmesi lazim ... vs vs vs ...

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7603 : 11 Temmuz 2023, 09:38:22 »
Abi Inter'in takımda tutmak istediği De Vrij'i nasıl alacaksın? Gel Konferans Liginde oyna mı diyeceksin? GS'nin aldığı Mertens, bizim Dzeko transferi tadında bir transfer. Icardi çok düşüşteyken geldi, zar atıldı. Torreira eski günlerinde değildi ve Zaniolo da zırt pırt sakatlanıyordu. GS prime zamanında, herkesin kapısında yattığı oyuncuları almadı ki. Sağa sola kiralanan, özel hayatı karışık, sürekli sakatlandığı için takımda tutulmak istenmeyen, belli bir yaşa gelmiş oyuncuları getirdi. Mata tutmadı mesela. Mertens de öyle ahım şahım top oynamadı. Ama Icardi tuttu. Torreira tuttu.

Şimdi sen De Vrij yazıyorsun. Adamı ŞL finalisti takım takımında tutmak istiyor. Ne yapıp alacaksın? De Gea... De Gea gibi bonservissiz kalecinin kapısında Allah bilir kaç takım yatıyordur. Alınsın isterim. Gerekirse 10 milyon imza parası verilsin, alınsın. Ama adamı bin tane büyük takım isterse ne yaparsan yap, alamazsın. Alamazsın abi, nokta. Icardi'yi Suudi takımları istiyor bir tek. Adam takılıyor İstanbul gecelerinde, 10 milyonunu alır senelik, keyfine bakar burada da. Ama Londra'dan Arsenal istese mesela, kalır mıydı? Muamma.

Eğrisi doğrusuna denk getirirsen Dybala'yı da alırsın, De Gea'yı da Perisic'i de. Gelmiyorsa ama hiçbirini de alamayabilirsin, ben bunu söylemeye çalışıyorum. Yoksa Ali Koç'un transfer politikasının dandikliğini zaten herkes biliyor.

Bizimle ismi geçen Szymek, Dominguez filan. Sorduğuma göre çok iyi oyuncular. Sadece memlekette tanınmıyorlar diye boklamamak lazım bu oyuncuları. Keşke gelseler de izlerken kendinizden geçseniz. Djiku'yu bilmiyorum dedim misal. Becao'ya 12 milyon önermiş Atalanta. Seneye sözleşmesi bitecek stopere 12 milyon vereceğim yerde Djiku'yu alırım veya Serdar'ı oynatırım, Zaha'ya 10 daha verir alırım abi. Ben bunu diyorum. Becao kim de 12 edecek.

Kadro kurulsun, ona göre eleştiri yapma haklım saklıdır elbette.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2023, 09:40:53 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7604 : 11 Temmuz 2023, 09:51:43 »
Abi Inter'in takımda tutmak istediği De Vrij'i nasıl alacaksın? Gel Konferans Liginde oyna mı diyeceksin? GS'nin aldığı Mertens, bizim Dzeko transferi tadında bir transfer. Icardi çok düşüşteyken geldi, zar atıldı. Torreira eski günlerinde değildi ve Zaniolo da zırt pırt sakatlanıyordu. GS prime zamanında, herkesin kapısında yattığı oyuncuları almadı ki. Sağa sola kiralanan, özel hayatı karışık, sürekli sakatlandığı için takımda tutulmak istenmeyen, belli bir yaşa gelmiş oyuncuları getirdi. Mata tutmadı mesela. Mertens de öyle ahım şahım top oynamadı. Ama Icardi tuttu. Torreira tuttu.

Şimdi sen De Vrij yazıyorsun. Adamı ŞL finalisti takım takımında tutmak istiyor. Ne yapıp alacaksın? De Gea... De Gea gibi bonservissiz kalecinin kapısında Allah bilir kaç takım yatıyordur. Alınsın isterim. Gerekirse 10 milyon imza parası verilsin, alınsın. Ama adamı bin tane büyük takım isterse ne yaparsan yap, alamazsın. Alamazsın abi, nokta. Icardi'yi Suudi takımları istiyor bir tek. Adam takılıyor İstanbul gecelerinde, 10 milyonunu alır senelik, keyfine bakar burada da. Ama Londra'dan Arsenal istese mesela, kalır mıydı? Muamma.

Eğrisi doğrusuna denk getirirsen Dybala'yı da alırsın, De Gea'yı da Perisic'i de. Gelmiyorsa ama hiçbirini de alamayabilirsin, ben bunu söylemeye çalışıyorum. Yoksa Ali Koç'un transfer politikasının dandikliğini zaten herkes biliyor.

Bizimle ismi geçen Szymek, Dominguez filan. Sorduğuma göre çok iyi oyuncular. Sadece memlekette tanınmıyorlar diye boklamamak lazım bu oyuncuları. Keşke gelseler de izlerken kendinizden geçseniz. Djiku'yu bilmiyorum dedim misal. Becao'ya 12 milyon önermiş Atalanta. Seneye sözleşmesi bitecek stopere 12 milyon vereceğim yerde Djiku'yu alırım veya Serdar'ı oynatırım, Zaha'ya 10 daha verir alırım abi. Ben bunu diyorum. Becao kim de 12 edecek.

Kadro kurulsun, ona göre eleştiri yapma haklım saklıdır elbette.
Bak abi basitlestireyim;

Icardi ye gittik GS aldi
Abdurrahim e gittik, sen 1,5 eder misin dedik... GS aldi
Onlar mertens e torreira ya giderken biz arao aldik...

Besiktas ara transferde Aboubakar i getirirken biz gittik Osterwolde yi getirdik... ki bu bile durumu acikliyor
Osterwolde bir zardi, biz zar atmayi tercih etttik. Kesin oynayip 1-2 fazla vericez diye ileride satariz diye yatirim yaptik.
Kesin zarar etmeyiz Osterwolde den, super .... Mesele bu ise super ... Ama dogru adam gelmedi, sampiyonluk gitti???

Biz senin sorup, ogrenmen gereken ... bilmedigin... ama bir sekilde birilerinden duyup guvendigin yatirimlarla sampiyonluk gelme sansi zayif diyoruz sadece.