Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1303667 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #840 : 06 Aralık 2014, 01:32:09 »
Önce aziz başkan istifa etsin giderken ismail hocami da alsın. Yeni başkan yeni hoca yeni heyecan ile 2015 e başlayalım...
abi bu dedigini o kadar cok istiyorum ki ama galiba mumkun degil.aziz bey bir donem daha baskanlik yapip birakacagim demiş gecen gun.hayal kirikliginin boylesini yaşamadım.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #841 : 07 Aralık 2014, 19:07:17 »
Yazacak o kadar sey varki futbol takimiyla ilgili.. Ama insanin icinden gelmiyor. Aziz Yildirim oldugu surece kimi alirsak alalim somuc degismez.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #842 : 07 Aralık 2014, 21:07:25 »
Önce aziz başkan istifa etsin giderken ismail hocami da alsın. Yeni başkan yeni hoca yeni heyecan ile 2015 e başlayalım...

Hani halamın bıyıkları olsa amcam olurdu misali, çok şey istiyorsun be Cem :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #843 : 08 Aralık 2014, 17:43:17 »
Bu klüp sahipsiz tabi Aziz Yıldırım tapulu malı. aman bırakmasın..

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #844 : 08 Aralık 2014, 19:33:51 »
tamam başkan bıraksın da kim gelsin.klüp daha çok kaos ortamına girer ve zaten fenerbahçe dışında tüm kamuoyunun istediği bu.oyuna gelmemek gerekir.
yaptiginiz ironi mi gercek mi?
gercekse diyecek birşey bulamıyorum.
bunu demekle zamaninda rte den baska adam mi var da secelim demek ayni sey?
kardesin fenerbahce aziz yildirimla iyi olacakta o olmadan bitecekse hemen batsin bitsin yok olsun.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #845 : 09 Aralık 2014, 08:41:09 »
haberlerde takımda gençleştirme operasyonu yapılacağı yazıyor, başkan kendinden başlayabilir bence, daha genç dinamik isimlere ihtiyaç var yönetimde. Selçuk yerine yedek olmayı sorun etmeyecek genç bir oyuncu alabiliriz, yeni gelen başkanın manevi evladı yaparız yattığı yerden paraları götürür mesela :) takım otobüsünün arka koltuklarını gençlerle doldurmalıyız.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #846 : 09 Aralık 2014, 10:40:11 »
Aziz Yıldırım'ın amacı güzel yönetmek mi? Bence tek isteği egosunu tatmin etmek.
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #847 : 09 Aralık 2014, 16:27:00 »
futbol takimimiz temsili :

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #848 : 09 Aralık 2014, 20:36:10 »
Ama bu kadar güzel anlatılabilirdi, düşünene helal olsun :)

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #849 : 21 Aralık 2014, 16:07:27 »
"Fenerbahçe çok kötü yönetilen,çok kötü teknik direktörü olan,çok kötü oynayan,çok yaşlı bir takım. Kısa vadede toparlanması imkansız.
Başkan lazım. Hoca lazım. Takımın baştan inşaa edilmesi lazım. Bunun için para lazım. Bunların hiçbiri yok bizde,hiçbiri.
Ersunvari biri gelir,ligi yine götürürsün. Avrupa için bu takımın en az 3'ü üst düzey. 7-8 tane transfere ihtiyacı var.
Takım 30'unu aşmış,para etmeyecek oyuncularla dolu. Geleceğimiz inanılmaz karanlık. Fenerbahçe'ye buradan çıkmak için bir mucize lazım.
En son Daum'la çıktın burdan. Çünkü o zaman herkesin ispat etmesi gereken bir şey vardı. Ama iyi ama kötü,ümit milli takımın yarısı sendeydi. Daum'un son şansıydın. Pierre gibi bir liderin vardı. Enerjin vardı. İştahın vardı. Bugün bunların hiçbiri yok.

Orhan Şam+Hasan Ali+Serdar+Krasic+Yobo+Stoch+Bienvenu+Meireles'e verlen toplam bonservis 41m euro.Sadece bonservis bu...
4 senede transfere harcadığın para 100 milyon eurodan fazla. 2.5 milyon alan kalecin var. Yedek stoperin 1.7 milyon alıyor.
Bonservisine 7 milyon verdiğin,yıllık 2.7 milyon euro alan A2 takımı oyuncun var senin,nasıl çıkacaksın burdan?
Dia aldın,Stoch aldın,Krasic aldın,Meireles aldın,Bienvenu'yü aldın,Emenike'yi aldın. Şunlardan birini okut,s...i öpüp başıma koyacağım.
Ya Yobo'yu aldın ya. 3 sene kiraladığın adamı 32 yaşına gelince alasın tuttu. Sadece Fethiye maçında oynadı.
Holmen,imza parası dahil 2 milyon euro civarı. Dahiyane bir fikir.
Bir sezon sıkan topçu ertesi sene kapıyı 2,5 milyondan açıyor. Biliyor çünkü,diğerleri alıyorsa ben de alırım diyor.
Caner demez mi lan kendi kendine "bu Bekir 1.7 milyon alıyorsa ben neden almayayım" herkes der. Sen,ben de deriz.
Gökhan 10 senedir rakibin kıçına orta yapıyor. Kaç para yazıyor kontratında? Meireles 2 kere bilerek atıldı. Ne oldu?
Geçen sene Karabük maçı. Bruno tatile erken gitmek için bilerek kart gördü. Ne oldu? Hiçbir şey. Bu yıl Galatasaray maçında ne oldu peki?
Şimdi haber yaptırıyorsun. Yok ozan tufan'ı alacakmış,yok almancı alacakmış.sanki Mesut Özil'i alacaksın.

3 temmuz dedik,bilmem ne dedik,bütün yanlışları yuttuk biz. Hata bizim.
8 milyona Niang'ı sattık,lan nerdeyse 5 milyona Bienvenu'yu aldık. Onu da mı cemaat getirdi amk. Onu da mı Akp zoruyla aldık.
''Uefa da yarı final oynadık.'' Ne oldu peki? Parlatıp satabildiğin oyuncu var mı? Bugün kimse 2 sene öncenin yarı finalistini hatırlar mı?
Mehmet Topuz'a neden para ödeniyor? Selçuk Şahin'e neden para ödeniyor? Bir tane olsun şunların yerine geçebilecek genç oyuncun yok mu?
Ha yoksa kapat o ..... altyapısını. Tesis mesis ne varsa kapat. Git gökdelen dik Dereağzı'na Kira falan toplarsın hiç olmazsa.
''Başkan çok iyi Fenerli. 5'te kalkıp kürek takımını izlemeye gidiyor.'' 600 tane oyu var kürek şubesinin,gitme de göreyim.
''Biz spor kulübüyüz.'' Bi' sen spor kulübüsün çünkü. Real Madrid,Bayern falan esnaf kefalet odası."

bu yazı bana ait değildir.twitterda @rualtun (ragıp ulaş altun) nickli abimizin twitterleri.o kadar dogru twitler attı ki.bunun için en doğru yerin burası olduğuna kulubun halinin bu olduğuna inanıyorum.hepimizin bildiği ama açıklayamadıklarını çok iyi açıklamış.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 16:10:10 Gönderen: onee »

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #850 : 21 Aralık 2014, 16:09:15 »
Bonservisine 7 milyon verdiğin,yıllık 2.7 milyon euro alan A2 takımı oyuncun var senin derken kim o oyuncu

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #851 : 21 Aralık 2014, 16:26:54 »
Bonservisine 7 milyon verdiğin,yıllık 2.7 milyon euro alan A2 takımı oyuncun var senin derken kim o oyuncu

krasic

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #852 : 21 Aralık 2014, 16:34:55 »
krasic

Başka takımlara kiralamadıkmı biz onu, Emenike salağını da satabileydik iyiydi. Bu arada kurtuluşun reçetesi çok kolay aslında. Altyapılardan gençlerden 5-6 tanesini seneye direkt takıma koyacak bir hoca bulursak en az 10 seneyi kurtarırız ki o kalite var çocuklarda. Kıldan tüyden takımlara kiraya vererek Fenerbahçeye en büyük kötülüğü yapıyoruz. Bu iş İsmail hocayla falan da olmaz, adam dk 80lerden sonra halen Selçuk'u oyuna sokuyor. Çapsızlığın korkaklığın resmi gibi.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #853 : 21 Aralık 2014, 21:43:55 »
Başka takımlara kiralamadıkmı biz onu, Emenike salağını da satabileydik iyiydi. Bu arada kurtuluşun reçetesi çok kolay aslında. Altyapılardan gençlerden 5-6 tanesini seneye direkt takıma koyacak bir hoca bulursak en az 10 seneyi kurtarırız ki o kalite var çocuklarda. Kıldan tüyden takımlara kiraya vererek Fenerbahçeye en büyük kötülüğü yapıyoruz. Bu iş İsmail hocayla falan da olmaz, adam dk 80lerden sonra halen Selçuk'u oyuna sokuyor. Çapsızlığın korkaklığın resmi gibi.
Abi Emenike'yi 2-3 takım gelip izlemiş ama "Bu adam 5 milyon € bile etmez" demiş hepsi,fazla bile demişler,Emenike'yi Allah çarpsın bedavaya almam ben.Biz bu adama 13 milyon € verdik,şaka gibi.Hayatımda tonlarca maç izledim ama bu kadar kendi takımına zarar veren,3 yaşındaki çocuklar kadar beyni olmayan,berbat oyuncu olduğu halde kendini dünya starı sanan başka bir adam daha görmedim.Zaten hafta içi verdiği bir röportaj var,hiç maçını izlememiş Patagonya'dan bir adama o röportajı oku,"Lan bu ne beyinsiz bir oyuncuymuş" der,ordan bile belli oluyor.

Alt yapılar konusunda ise sırf fiziği kötü diye Recep Niyaz gibi olağanüstü yetenekli bir adamın süre alamadığı yerde ne kadar yetenekli oyuncu olursa olsun,fiziği iyi değilse diğer oyuncuların da süre alması mümkün değil.Hem fiziği olup hem de yetenekli olan ise 2-3 oyuncumuz falan var,onları da bir anda takıma koymak çok riskli olur.

Hiç alt yapıya falan gerek yok,çok az paraya doğru transferler yapılabilir ama nerede bizde bu transferleri yapacak adamlar,hadi onu da geçtim herkes Bursaspor'daki Ozan'dan bahsediyor,bir Allah'ın kulu Fernandao denen adamı görmüyor,Türkiye liginde olağanüstü iş yapacak bir forvet oyuncusu,güç,kafa topu,oyun zekası,adamda herşey var,gidip Emenike ile hayatımızı zindana çeviriyoruz.Eskişehir'de Akaminko gibi müthiş hızlı,hataya zaman zaman müsait olsa da genel olarak mükemmel bir stoperi görmüyorlar,elin Monaco'su dünyanın diğer tarafından Akaminko'yu görüyor,biliyor,bizim adamdan haberimiz yok,sonra da Bekir'i,Kadlec'i izletiyorlar bize.

Kova Volkan,agresif Caner,göbekli Sow,beyinsiz Emenike,40 yaşındaki Webo,düz giden adamdan kenara çekilerek çalım yiyen Bekir,futbolu unutmuş Mehmet Topuz,Pollyanna İsmail Kartal ile başarı bekliyoruz.Ne şartlarda olursa olsun 5 senedir 1 tane maçını kaçırmamıştım bu takımın,2 haftadır izlemiyorum,bunu da başardılar bazıları sağ olsun!,artık taraftarı iyice soğuttular.

Radikal kararlar alınana kadar izlemeyeceğim artık bu takımı,ama bu başkanla da hiç mümkün görünmüyor bu.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2014, 22:09:28 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı akarship

• Üye
« Yanıtla #854 : 21 Aralık 2014, 21:52:50 »
fbkolik kardeşim yazdıklarının çoğuna katılıyorum. Genç çocuklar pişeceklerse eğer as takımda pişecekler veya alt ligde 1 takım alıp orada oynatacağız çocukları. Başka türlü Karabükte toplasan 15 maçta 15 dk süre verilmeyen oyuncu nerede nasıl yetişecek veya gelişecek. Ama bu noktada da işte yürekli hoca gerekli. Bugün Eskişehir maçında Obra son çeyrekte Ömer Faruka bile süre verdi, hocalık ve adamlık böyle birşey. Takımda kadroda fazla süre bulmayan Serhat, Melih, Kenan,Berk iyi süreler aldılar. Obranın futbol versiyonunu bulmak lazım. Benim elimde yetki olsaydı Kloppla uzun süreli anlaşır altyapıları da direkt kendisine bağlardım.