Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4921025 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yes

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #18525 : 30 Temmuz 2015, 14:11:48 »
Emir'in hiçbir özelliğine güvenememek yerine Rivers'ın şutuna güvenmeyi tercih ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18526 : 30 Temmuz 2015, 15:23:57 »
biliyorum abi...ama bizim bir turlu q-nevin gibi donusumlu oynama isini cozmemiz lazım...
gs olsa bu durumda kesin cozulurdu...bu ısın altında ergin yoksa namerdim...

bu arada llah semih'e akıl ihsan eylesin..
fizigin var, kocun obra, adam isterse kalsın demis, sen hala daha takım arıyorsun...ulan calıs iste...calıs al formayı...ama facası yemiyor herhalde..
abim o işi çözemeyiz , yabancı oyuncu sınırını genişlettikleri zaman o kuralları değiştirdiler.
tercih yapılmak zorundasın şu anda . hoca da Dixon aldığına göre o bölge için , tercihini o yönde kullanmış demektir.
ben Emir ile yolları ayırırz diye düşünüyorum , şahsi fikrim budur.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18527 : 30 Temmuz 2015, 16:04:12 »
malum oyuncu maaşları çok önemsenen bir durum bizler arasında , şöyle bir kabaca bütçe yapalaım..

dolar cinsinden yazıyorum ( usd euro paritesi 1.10 bilginiz olsun ) -100 150  arası bazı isimlerde sapmam olabilir.

Dixon       1.2   ml usd
Slokas      1.1   ml usd
Kenan       500  bin usd
Melih         600  bin usd
Ricky       1.25   ml usd
Bogdan   1.2   ml  usd - aslında bu rakam 950 bin usd civarı ama ben yüksek tuttum....
Serhat      550   bin usd ( hala sözleşmesi olan oyuncumuz- karşılıklı anlaşma olursa yollar ayrılabilir diye dedikodular var )
Datome   1.87 ml usd
Barış         450 bin usd
Antic        1.3 ml usd
Veysel      2.1 ml usd
Udoh         1 ml usd

Ara Toplam : 13,2 milyon ... oyuncu maaş toplamı hadi diyelim ki 13.5 milyon usd ...

Emir ... 1.75 ml usd ... sözleşmesi 2 senelik daha .. bir sürü dedikodu dönüyor. 1 milyon dan 4 senelik yeni kontrat diyen de var, karşılıklı bir bedel ile anlaşıp fesih edilecek diyende var. Emir konusunda şube ve Misko/Emir harici kimse birşey bilmiyor bence

mevzu geçen Kalinic - 550 bin usd ..diyelim ki istedikleri buy out 1 ml usd verdik ...( Kalinic maaşı 500/600/700 civarı 3 senelik  )  olacak euro cinsinden -

Yerli ve yabancı kuralı gereği kadromuzda bulundurmamız gereken türk oyuncular da olacaktır.
Berk -Egehan ve Ömer Faruk da mevcut kadroya yazalım haydi abartı yazalım ve 3 oyuncu toplamına 750 bin usd diyelim

Serhat kalırsa  , Emir gider Kalinic gelirse ve 3 tane türk oyuncu da dahil olarak tuttuğumuz zaman oyuncu maaş toplamı
13.2 + 550+600 = 14.6 milyon usd yapar.

oyuncu maaş toplamı genel bütçenin max % 65 ini oluşturduğunu düşündüğümüz zaman 22 milyon civarı bir bütçemiz olmuş oluyor.
oyuncu fesih paraları , verilecek buyoutlar, tüm takımın masrafları , zoc, gher ve teknik kadro maaşları da % 35 lik kısıma dahil oluyor diye düşünüyorum..

tabi bunlar afaki rakamlar. sağdan soldan duyduğumuz
ama bogdan harici ( 1 milyon usd değil ama yine de fazla yazdım  )  diğer yazdığım rakamlar doğru rakamlar..

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18528 : 30 Temmuz 2015, 16:37:23 »
malum oyuncu maaşları çok önemsenen bir durum bizler arasında , şöyle bir kabaca bütçe yapalaım..

dolar cinsinden yazıyorum ( usd euro paritesi 1.10 bilginiz olsun ) -100 150  arası bazı isimlerde sapmam olabilir.

Dixon       1.2   ml usd
Slokas      1.1   ml usd
Kenan       500  bin usd
Bogdan   1.2   ml  usd - aslında bu rakam 950 bin usd civarı ama ben yüksek tuttum....
Serhat      550   bin usd ( hala sözleşmesi olan oyuncumuz- karşılıklı anlaşma olursa yollar ayrılabilir diye dedikodular var )
Datome   1.87 ml usd
Antic        1.3 ml usd
Veysel      2.1 ml usd
Udoh         1 ml usd

Ara Toplam : 13,2 milyon ... oyuncu maaş toplamı hadi diyelim ki 13.5 milyon usd ...

Emir ... 1.75 ml usd ... sözleşmesi 2 senelik daha .. bir sürü dedikodu dönüyor. 1 milyon dan 4 senelik yeni kontrat diyen de var, karşılıklı bir bedel ile anlaşıp fesih edilecek diyende var. Emir konusunda şube ve Misko/Emir harici kimse birşey bilmiyor bence

mevzu geçen Kalinic - 550 bin usd ..diyelim ki istedikleri buy out 1 ml usd verdik ...( Kalinic maaşı 500/600/700 civarı 3 senelik  )  olacak euro cinsinden -

Yerli ve yabancı kuralı gereği kadromuzda bulundurmamız gereken türk oyuncular da olacaktır.
Berk -Egehan ve Ömer Faruk da mevcut kadroya yazalım haydi abartı yazalım ve 3 oyuncu toplamına 750 bin usd diyelim

Serhat kalırsa  , Emir gider Kalinic gelirse ve 3 tane türk oyuncu da dahil olarak tuttuğumuz zaman oyuncu maaş toplamı

oyuncu maaş toplamı genel bütçenin max % 65 ini oluşturduğunu düşündüğümüz zaman 22 milyon civarı bir bütçemiz olmuş oluyor.
oyuncu fesih paraları , verilecek buyoutlar, tüm takımın masrafları , zoc, gher ve teknik kadro maaşları da % 35 lik kısıma dahil oluyor diye düşünüyorum..

ama bogdan harici ( 1 milyon usd değil ama yine de fazla yazdım  )  diğer yazdığım rakamlar doğru rakamlar..

Serhat'ın ücreti fazla değil esasında,yani FB standartlarında fazla değil.4 yabancı transferimizde gayet makul ücretlere gelmiş.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • twitter.com/paulgeorge__13
« Yanıtla #18529 : 30 Temmuz 2015, 17:06:53 »

Dixon       1.2   ml usd
Slokas      1.1   ml usd
Kenan       500  bin usd
Datome   1.87 ml usd
Antic        1.3 ml usd
Veysel      2.1 ml usd
Udoh         1 ml usd

vesely bayağı iyi para alıyomuş abi ben beklemiyodum bu kadar yüksek
Aşkınla olduk derbeder
Senin sevgin bir ömre bedel
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18530 : 30 Temmuz 2015, 17:35:49 »
Hak eden oyuncuya helali hoş olsun.

Papanikolau'nun transfer fikri bile güzel ama olmayacağına göre Kalinic'i getirsinler.

Ayrıca Emir sevdası da artık biter umarım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18531 : 30 Temmuz 2015, 17:41:53 »
vesely bayağı iyi para alıyomuş abi ben beklemiyodum bu kadar yüksek
iyi para aynen ama aldığı paranın hakkını sonuna kadar verdi.
tarzı itibariyle Avrupa da ondan iyi pota altı oyuncusu yok , gelişime de açık kendisi
ayrıca NBa etiketi olunca oyuncularda pazarlık şartları farklı oluyor.

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #18532 : 30 Temmuz 2015, 17:52:04 »
iyi para aynen ama aldığı paranın hakkını sonuna kadar verdi.
tarzı itibariyle Avrupa da ondan iyi pota altı oyuncusu yok , gelişime de açık kendisi
ayrıca NBa etiketi olunca oyuncularda pazarlık şartları farklı oluyor.
haketmiyor anlamında demedim anasının ak sütü gibi helal şaşırdım ben 1,2 ile 1,5 arası bekliyodum abi
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18533 : 30 Temmuz 2015, 17:53:57 »
haketmiyor anlamında demedim anasının ak sütü gibi helal şaşırdım ben 1,2 ile 1,5 arası bekliyodum abi
olum Oğuz un o paraları aldığı yerde VElsey den o paralara gelmesini nasıl beklersin :(
yavru hayata ilişkin beklentilerini mantılı hale getirirsen daha mutlu olursun :) 8)

Çevrimdışı fb_balkay

• Üye
« Yanıtla #18534 : 30 Temmuz 2015, 17:57:10 »
olum Oğuz un o paraları aldığı yerde VElsey den o paralara gelmesini nasıl beklersin :(
yavru hayata ilişkin beklentilerini mantılı hale getirirsen daha mutlu olursun :) 8)
haklısın abi :(
Aşkınla olduk derbeder
Fenerbahçeli olmanın
Gururu bizlere yeter

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #18535 : 30 Temmuz 2015, 17:58:21 »
Papanikolau'ya 2+ verilir ancak o paranın karşılığı olarak çok ciddi, fark yaratacak bir oyunu olmadığını biliyoruz. Kendisi özü itibariyle her işten biraz yapan bir oyuncu. Ona o parayı vereceğimize aynı paraya Kalinic'in buy-out+2yıllık ücreti karşılanıyor. Ha, denirse ki buy-outsuz Rivers var, o da olur. Ama tam 3 numara mı, tartışılır. Kalinic şartları zorlanırsa iyi olur çünkü çok acil durumda 4 oynatıp savundurabileceğin bir oyuncu. Çok iyi savunma ve blok sezgisi artıları. K-Pap'ın üzerine binecek büyük beklentidense-karşılayamayacağı şeyler istenecek eminim- Kalinic daha tercih edilebilir bence.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18536 : 30 Temmuz 2015, 17:58:48 »
https://www.youtube.com/watch?v=GpgxYTI8_q0

Dixon kardeşimizin TBl play off yarı final ve final performansı..
maşallah
1*1 de kendisini tutmayan oyuncu kalmamış
hepsi ile de mücadele etmiş ..

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #18537 : 30 Temmuz 2015, 18:43:36 »
https://www.youtube.com/watch?v=GpgxYTI8_q0

Dixon kardeşimizin TBl play off yarı final ve final performansı..
maşallah
1*1 de kendisini tutmayan oyuncu kalmamış
hepsi ile de mücadele etmiş ..
çok yürekli adam. inşallah parayı bulunca sakinleşmez aynı hırsla gelir.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #18538 : 30 Temmuz 2015, 18:47:03 »

Hidayet Türkoğlu, Nba de 1000 maç barajını geçtikten sonra TBF de Ceo olacak diye haber var;

http://www.radikal.com.tr/spor/hidayet_turkoglu_tbfye_ceo_oluyor-1406239
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #18539 : 30 Temmuz 2015, 19:13:38 »
Hidayet Türkoğlu, Nba de 1000 maç barajını geçtikten sonra TBF de Ceo olacak diye haber var;

http://www.radikal.com.tr/spor/hidayet_turkoglu_tbfye_ceo_oluyor-1406239

öyle söylüyorlar da ona kontrat kim verir...nba rüyası bitti artık..yarın da türkiye gezilerine başlıyormuş