Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4920190 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18930 : 03 Eylül 2015, 22:33:45 »
Emir istediğimiz an bize dönecektir..o yüzden gönderildi bence..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üye
« Yanıtla #18931 : 03 Eylül 2015, 22:39:48 »
Dixon-kenan-berk
Sloukas-melih-hickman 8
Bogdan-kalinic-(egehan)
Datome-baris-antic 7(ercan)
Vesely-udoh-omer faruk

Gibi bir rotasyonda olabilir..

Avrupada

Dixon-kenan-hickman
Sloukas-melih
Bogdan-kalinic
Datome-antic-baris
Vesely-udoh

+berk ve ömer faruk

Avrupada 12 kişi + 2 genç(gerekirse)

Ligde

Dixon-kenan-berk
Sloukas-melih
Bogdan-kalinic
Datome-baris
Vesely-udoh-omer faruk

+egehan ve ercan

Ligde 10 kişi + 2 genç + 2 genç gerekirse

« Son Düzenleme: 03 Eylül 2015, 22:41:51 Gönderen: Vanguards of FB »

• Üye
« Yanıtla #18932 : 03 Eylül 2015, 22:42:48 »
Ama bu rotasyonlara ciddi anlamda yerli 3-4 oynayan bir oyuncu eklersek mükemmel olurdu..yani emir kalsa yerli olarak iyiydi ama hido super oturur su rotasyona.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18933 : 04 Eylül 2015, 02:00:10 »
emirin gönderilmesini isteyenlere soruyorum. geçen sene top 16 yapan takımların hocaları arasında oylama yapılsa farklı oyuncular olsa da emiri mi dixonu mu tercih ederler?

bence obradovicin oyu dixon ama buna rağmen çoğunluk emiri tercih eder. buna ilave olarak emirin yaşı ve senelerdir bizde olduğu düşünüldüğünde emir gönderilmemeliydi.

Oldu olacak Sabri vak'ası gibi maaşına zam yapsaydık... Yüklü kontratı olan ve yıllardır beklenen verimi veremeyen bir oyuncunun yaşı ve senelerdir bizde olması takımda tutulmasını gerektiren kıstaslar değildir. Bahsi geçen top 16 takımlarından kaçı acaba Emir ile ciddi ciddi ilgilendi veya ilgilenir. Velhasıl kelam, bu konularda duygusal davranmamak gerektiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #18934 : 04 Eylül 2015, 06:40:21 »
Bence sordugun soru tamamiyle yanlis.  Bobby Dixon'in Avrupa'da boy gosterme imkani ile Emir'inki bir degildi.  Top 16'daki Hocalarin Emir'e olan asinaliklari ile Dixon'a olan asinaliklari arasinda buyuk fark var.  Metodik olarak tamamen yanlis bir soru, ki zaten metodik olarak yanlis bir sorudan dogru cevap alinamaz.  Nacizane gorusum bu sekildedir. 

Aslında soru o kadar yanlış değil ama eksik. Real Madrid mesela, bendce kesin Emir i seçerdi. Rodriguez ve Llull gibi 2 guardın varken ne den Dixon i alasın , öyle değil mi? Ama 2 senedir ciddi oyun kurucu sıkıntısı çeken, oyun sıkıştığında 2-3 kişinin eline mahkum kalıp yaratıcılıktan uzak zorlamalarla skor bulmaya çalışan, ve bu boşluğu avrupadan istediği isimlerle dolduramayan bir hocanın, playoff larda kendisini darmadağın eden, finalde mvp seçilen bir adamı seçmedi de bence gayet doğal. Üstelik bu değişimle bütçende de yer açabiliyorsun.

Şahsi olarak ben de Emir i isterdim Besim in  aksine, ve umarım Dixon dan sonra tekrar döner :) Ama koçun kararını da anlayıp, kabul ediyorum.

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18935 : 04 Eylül 2015, 08:04:22 »
Yanlız, bu saydığın isimlerin 4 ü yerli,hatta 5 i de :)
Ben de onu diyorum abi zaten ksk serisinde yerlilere kinlediğini söylemişti biri bende o serinin en iyilerinin yerliler olduğunu söyledim

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18936 : 04 Eylül 2015, 08:08:31 »
Kör ölür badem gözlü olur. Bizim kültürümüzde bu böyledir. Cemal Nalga gibi bir kalas tarafından domine edilen Oğuz KSK serisinin iyilerinden deniliyorsa, pek konuşmaya gerek yok...

Çevrimdışı Tolga Gümüş

• Üye
    • tolgagumus_
« Yanıtla #18937 : 04 Eylül 2015, 14:55:38 »
İnşallah Hido NBA'den kontrat bulamaz. Şu takıma abilik ve liderlik yapacak bir adam lazım. O da tam Hido'luk bir iş. Hido takviyesi ile daralan yerli rotasyonda biraz olsun açılmış olacak. Ah ulan Doc Rivers... Oynatsaydın şu adamı 3 maç daha :(
"Ben Fenerbahçe'ye ikinci olmak için gelmedim." - Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #18938 : 04 Eylül 2015, 18:33:47 »
Aslında soru o kadar yanlış değil ama eksik. Real Madrid mesela, bendce kesin Emir i seçerdi. Rodriguez ve Llull gibi 2 guardın varken ne den Dixon i alasın , öyle değil mi? Ama 2 senedir ciddi oyun kurucu sıkıntısı çeken, oyun sıkıştığında 2-3 kişinin eline mahkum kalıp yaratıcılıktan uzak zorlamalarla skor bulmaya çalışan, ve bu boşluğu avrupadan istediği isimlerle dolduramayan bir hocanın, playoff larda kendisini darmadağın eden, finalde mvp seçilen bir adamı seçmedi de bence gayet doğal. Üstelik bu değişimle bütçende de yer açabiliyorsun.

Şahsi olarak ben de Emir i isterdim Besim in  aksine, ve umarım Dixon dan sonra tekrar döner :) Ama koçun kararını da anlayıp, kabul ediyorum.

Abicim, bu Emir ne yapti da, bu kadar arzulaniyor, valla bir anlayabilsem :)  Benim gormedigim neyi yapti diye dusunuyorum hep :)
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2015, 01:56:22 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #18939 : 04 Eylül 2015, 19:56:47 »
Abicim, bu Emir ne yapti da, bu kadar arzulaniyor, valla bir anlayabilsem :)  Benim gormedigim, ne yapti diye dusunuyorum hep :)

birini başka birine tercih ediyorsan obradovicin yaptığı bu dixonu emire tercih etti bu konuda başkalarının ne yapacağını da pekala sorabilirsin bunda mantıksız bir taraf yok.

oğuz geçen sene f4 yapan takımın bir parçasıydı.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18940 : 04 Eylül 2015, 21:15:27 »

Abicim, bu Emir ne yapti da, bu kadar arzulaniyor, valla bir anlayabilsem :)  Benim gormedigim, ne yapti diye dusunuyorum hep :)

Stockholm sendromu belkide :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18941 : 05 Eylül 2015, 01:56:00 »
Stockholm sendromu belkide :)

Haha :) Bilimsel yaklastin, soyleyecek soz kalmadi...

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18942 : 05 Eylül 2015, 01:57:22 »
birini başka birine tercih ediyorsan obradovicin yaptığı bu dixonu emire tercih etti bu konuda başkalarının ne yapacağını da pekala sorabilirsin bunda mantıksız bir taraf yok.

oğuz geçen sene f4 yapan takımın bir parçasıydı.

Tabii ki, orasi oyle ama benim isaret ettigim nokta o degildi.  Yabanci koclara Emir mi Dixon mi demek, esit sartlar altinda sorulan bir soru olmaz.  Benim demek istedigim buydu. 

Çevrimdışı Emreisking

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18943 : 05 Eylül 2015, 02:34:39 »
Kör ölür badem gözlü olur. Bizim kültürümüzde bu böyledir. Cemal Nalga gibi bir kalas tarafından domine edilen Oğuz KSK serisinin iyilerinden deniliyorsa, pek konuşmaya gerek yok...
yanlış anlamayın ben oğuzun gitmesi büyük hata falan demek istemedim sadece bileti kesilen yerlilerin ksk serisine göre değil de genel sezon performansına göre verildiğini söylemeye çalıştım ama kadroda bir tane yerli pivot olacaksa saha görüşü ve sırtı dönük oyunundan ve de karakterinden dolayı oğuzu tercih ederdim ksk serisinde iyi dememin sebebide kazandığımız maçın en iyisiydi zaten seride melihten başka 1 den fazla maçta iyi oynayan oyuncu yoktu

• Üye
« Yanıtla #18944 : 05 Eylül 2015, 22:15:12 »
Biz berk-egehan-ercan ve ömer faruk un bu sene 2 tanesini parlatsak iste o zaman derim ki uzun yıllar avrupada kalıcı olacağız..umarım bu 4 oyuncu seviye atlar.