Gönderen Konu: Fenerbahçe Ülker Türkiye Kupası (2013 - 2014)  (Okunma sayısı 36385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Şimdi yaklaşık bir haftalık süre var.Tam takım yani elde ki sakat olmayan kadro ile antreman yaptıracak Obradovic ve belki yaptırmak istedikleri üzerinde daha fazla duracaktır.Zaten yoğun maç trafiğinden takım halinde antreman yapamamaktan şikayetçiydik.Bugün maça gelirsek.Kaybetmek beni çok üzdü,daha fazla üzen yenilgiyi kabullenmişlikti.Hem gs hem efes'i geçerdik bence.Yok yere bir kupadan olduk.Yalnız İzmir'de oynanacak lig maçında çok dikkatli olmalıyız.Bizi kaybettiğimiz maçlarda en çok zorlayan takım Karşıyaka.Bir ara hücum bile edemedik.Beni şaşırtan bir husus  Obradovic'in Berk Uğurlu'ya süre vereceğini düşünüyordum,fakat oynatmadı.Berk hiç değilse savunmaya hareket getirip,içeri penetreleri ile hücumda biraz daha aktif olmamızı sağlayabilirdi.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Koçun da hataları oldu.
Maçın bir bölümünde Ömer ile top getirmeye çalıştık(haliyle göstermelik baskıda bile top kaybettik).
Bojan ile yapılan tepede birebir kalıp şapkadan tavşan çıkartma işini Melih'le denedik ve elimizde patladı.
Emir sayı atıyor, asist yapıyor ribaunt alıyor ama öyle gereksiz zamanlarda yaptığı hatalar var ki tam ritim bulacakken bizi frenliyor(öyle saçma sapan fauller yaptı ki koç kenarda çıldırdı).
Maçta rakip bizi uyuttu.
Ersun Yanal takımı misali hızlı hücuma ne zaman çıkacağız baltalar indi.
Pota altında bize tırt düdükler çıkarken onlarda sertliğe müsade ettiler.
Rakibin bizim yardımlaşmalı savunmanın nimetlerinden yararlanıp, iyi top çevirerek sürekli doğru adamı bulmaları akabinde yüzdeli üçlükleri(ki bu forumda bunlar hep konuşuldu) bizim işimizi bitirdi.
Maçı kazanmak için birilerinin sorumluluk alıp ön plana çıkmasını bekliyorduk ama son çeyreğe kadar böyle bir şey olmadı.
Kleiza son periyotun ortaları itibariyle değil üçüncü çeyrekle birlikte takımı hareketlendirse bir ihtimal maçı alabilirdik.
Olmadı.
Sağlık olsun.
Maç kazanılır kaybedilir.
Buna hiç itirazım yok ama gönül bu maçta Berk'in süre alıp, Ömer ve Melih yerine gerçek bir guardla topu getirmesini isterdi.
Koç istemedi.

Hakemlerle alakalı söyleyeceğim, hayatım boyunca etmediğim küfürü bunlara ettim.
Pozisyonun tekrarlarını haliyle göremedik ama tam rüzgarı arkamıza alacağız Bojan'ı tost yaptılar hücum faulü vermediler.
Bjelica pozisyon almaya çalışırken pota altındaki hakem hücum çaldı(aynısı Batista 4 kez yaptı ve sadece bir kez düdük çıktı o da maçın sonunda iş işten geçmişken)...

Öyle ya da böyle maçı hak eden taraf kazandı.
...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Sağol Murat hocam. Senden ricam, sezon sonuna kadar Erkek Basketbol Takımının maçlarına dair bir şeyler yazmaman... GEÇMİŞ OLSUN bir The End'dir. SON SÖZ'dür: Sen kendi adına sezona noktayı koydun. Sezonu bitirdin. Öyleyse henüz son sözün söylenmediğini düşünenlerin moralini bozmamak için mümkünse erkek basketbol takımının konularından artık uzak durmalısın. Söyleyeceğini söyledin ve geçmiş olsun dileğini ilettin. Anlayışın için şimdiden teşekkürler.

İnan, işlerin GEÇMİŞ OLSUN noktasına geldiğine inandığım gün bende aynısını yapar ve daha tek kelime etmem.

Abi kızmaca darılmaca yok.Bu benim fikrim...Şu sahada oynadığımıza bir SİSTEM diyorsak eğer Bekleyelim inanalımda...

Yani ben yazmam artık..En azından ahkam kesmem...Ayrıca ben dedim diye insanların morali bozulmaz...

Ne diyor bu mal derler gelip geçerler..Canını sıkma sende..Sende aynısını diyebilirsin sorun yok
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı bilal1907

• Üye
oysa ne güzel başlamıştı büyük reis takımın başına gelmişti kimsenin dudak bükmediği transferler yapılmıştı(tabii ki eksikler vardı konuşuluyordu) bayağı iyi gidiyorduk sonra takımın ayarlarında bozulmalar başladı dün artık tabana vurduk resmen inşallah burdan fırlarız yukarlara doğru yenilmek değil yüzlerde ki çaresizlik adama koyan hiç olmazsa taraftarın yüzü düşmesin destek olalım başka da çare yok bu takım bizim..........

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe Ülker Türkiye Kupası (2013 - 2014)
« Yanıtla #259 : 08 Şubat 2014, 11:26:59 »
KSK ya kaybetmek kötü oldu ama özellikle Bojan Bogdanoviçin son haftalardaki toptan korkar, şut atmaktan çekinir hallerinin sebebi nedir? son sn lere kadar topu elinde tutup süre çok azalınca saçma sapan top kayıpları da cabası bu arada.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Dünkü maçtan bir kare.
Sakat oyuncular sağlık ekibiyle benchin arasında maçı takip ediyor.
Oğuz, Zoric, İlkan.  :(

...

Çevrimdışı Stojakoviç

• Üye
  • Yer: Ankara/İzmir
  • It ain't over till it's over!
    • dincerorc
Maça ortak olamamamızın sebebi oyun kurucu eksikliğidir. Maç içinde ne topu getirebildik ne de pozisyon aldığında Kleiza'ya, Emir'e ve Bjelica'ya top indirebildik. 3. çeyreğin başında 3 kere Kleiza Williams'ı onca güreşten sonra arkasına aldığı anlarda topu indirsek, Williams'ın hem hücumda 3'lük atacak güveni olmazdı, hem de fiziksel direnci. Kleiza önderliğinde takımın havaya girmesi de cabası.

Böyle ayrıntılarla kaybettik maçı.

Bir de gözardı ederek hata ettiğimiz bir unsur daha var. Ufuk Sarıca. Karşıyaka yabancı sınırı kalksa şampiyonluğa oynayacak takımlardan bir tanesi. Sistemde bir oyuncu neyi iyi yapıyorsa sadece onu yapmasına fırsat yaratılıyor. Mesela, Diebler'ın bence o sistemde birincil görevi şut atmak/sokmaktan ziyade Dixon ve Can'a alan yaratmak. O yüzden diğer işlere öncelik vermesine gerek bırakmayacak şekilde tasarlanmış. Bir de Sarıca'nın takım üzerindeki tam hakimiyeti. Hücumda ve savunmada oyuncuları idmandaymış gibi eliyle yerleştiriyor neredeyse.

Yani Arroyosuz bir Gs Liv'den daha güçlü ve bütün bir takıma elendik.
Hoops and rap

Çevrimdışı Erdem2295

• Üye
Bogdanovic sevdiğim bir oyuncu ancak ne kadar farklı pozisyonlarda oynasalar da bu maçtan sonra Kleiza takımın hücumdaki ilk opsiyonu olmalıdır.Bogdanovic skor katkısını gerekli yerlerde vermeli ve son maçlarda Diamantidis veya Dixon gibi iyi guardları tutabilecek yeterli performansı göstermeli.Bu savunma yönünü Obradovic Pana maçında denedi ve memnun kalmış olacak ki Dixon'ı bir süre Bogdanovic savundu.