Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 399447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #15 : 17 Haziran 2014, 13:39:57 »
aşırı dozda sertlik içerir, Obradovic karşıtlarının okuması tavsiye edilmez, baştan uyarayım ..

İçimizdeki Erginler
http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/3356-i%C3%A7imizdeki-erginler

Kardeşim elinize, dilinize, dimağınıza sağlık. okurken sanki ben yazmışım gibi hissettim. tekraren teşekkürler.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
  • Yer: Kütahya- Nazilli
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #16 : 17 Haziran 2014, 18:33:26 »
Yazıyı noktalarken şunun altını kalın kalın çiziyorum, sonuç ne olursa olsun, bu takım şampiyon olsun ya da olmasın, içimizdeki Erginlere inat, Obradovic'in geldiği ilk gün ona olan inancım neyse son günde öyle olacaktır.

Kemal Erdem
twitter.com/KE_Billz

Ellerine sağlık Kemal, mükemmel bir yazı olmuş.
Fenerbahçe'linin dostu yine bir Fenerbahçe'lidir.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #17 : 17 Haziran 2014, 18:47:50 »
aşırı dozda sertlik içerir, Obradovic karşıtlarının okuması tavsiye edilmez, baştan uyarayım ..

İçimizdeki Erginler
http://www.derinnba.com/index.php/derinanaliz/derinbakis/item/3356-i%C3%A7imizdeki-erginler

Abi ellerine saglik oncelikle. Yaziyi anladigimi dusunerek bir sey soracagim. Yazida bahsettigin "Obradovic'in basarisiz olmasini isteyen Fenerbahceliler"i ben cevremde gormuyorum. Ama yazdigin icin boyle insanlarin azimsanmayacak sayida oldugunu dusunecegim.

Sorum su, cikari ne olursa olsun, bir "Fenerbahceli" Fenerbahce kocunun basarisiz olmasini istiyorsa, o kisi gercekten Fenerbahceli midir?

Bu konuda tek istisna "Takim kaybetsin ki X gitsin Y gelsin"ciler olabilir, ki bana gore bu da kabul edilebilir ve mantikli degil, ancak bu istisna bu ornekte yok. Zaten kocun kaybetmesini isteyenler de biliyor ki su an Obradovic giderse yerine gelebilecek ondan daha iyi gecmisli, kariyerli biri kesinlikle yok. Ici bosaltilan ancak ne kadar onemli oldugunu bu final serisinde gordugumuz "istikrar" konusuna hic girmeden bile Obradovic'in ne kadar yeri doldurulamayacak bir adam oldugu ortada.

Kimse kimsenin Fenerbahceliligine olcu koyamaz, ancak bu kosullari kapsayarak herhangi bir durumda ego, sahsi cikarlar gibi sebeplerden kocun ve Fenerbahce'nin kaybetmesini istemek durust bir hareket degildir, Fenerbahcelilik icinde olan bir sey degildir bence.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2014, 18:48:34 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #18 : 17 Haziran 2014, 19:00:58 »
Kutay sosyal medyalarda yazılan yazıları görmemişsin sanırım, Obradovıc'e hakaret eden Fenerbahçe'li geçinen taraftarımız baya var.
Bazen hayırlı mağlubiyetler vardır, Konya maçında yenildiğimiz gibi ama yenilmeyi istemek çok ayrı birşey.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2014, 19:01:53 Gönderen: Özcan Özdemir »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #19 : 17 Haziran 2014, 23:18:34 »
Kutay sosyal medyalarda yazılan yazıları görmemişsin sanırım, Obradovıc'e hakaret eden Fenerbahçe'li geçinen taraftarımız baya var.
Bazen hayırlı mağlubiyetler vardır, Konya maçında yenildiğimiz gibi ama yenilmeyi istemek çok ayrı birşey.
Hic gormemistim neredeyse, cok acayip gercekten. Ikinci dediginize de aynen katiliyorum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Alper Zeynel

• Üye
« Yanıtla #20 : 18 Haziran 2014, 00:52:56 »

Sosyal medyayı özelliklede twitterı bu tarz konularda çok ciddiye almamak lazım bence.Çoğunluğu 15-16 yaş ve altında kişiler ya da kendini yetiştirememiş kişilerin cirit attığı ortamlar,klavye kahramanları.40 maç kazan sonra 1 maç kaybet yine de küfür - kıyamet dolu olur :)

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #21 : 18 Haziran 2014, 17:06:00 »
Özcan Hocam genel durumdan bahsetmiş aslında ama bende 1-2 kelam edeyim.

Kimse kimsenin Fenerbahceliligine olcu koyamaz, ancak bu kosullari kapsayarak herhangi bir durumda ego, sahsi cikarlar gibi sebeplerden kocun ve Fenerbahce'nin kaybetmesini istemek durust bir hareket degildir, Fenerbahcelilik icinde olan bir sey degildir bence.

ego farklı bir olgudur Kutay ..

Fenerbahçe'yi geç, aile içinde bile kardeşler arasında ego çatışmaları var. kimi vardır öz kardeşinin başarısını sindiremez. insan eğer kendi kanından canından olanın dahi başarısını 'ego' nedeniyle sindirmekte güçlük çekiyorsa bunun dışa yansıması nasıl olur sen düşün.

kimi var, sırf ben demiştim demek için, zamanında eleştirdiği, başarısız olacağını söylediği oyuncunun, başarısız olması için içten içe dua eder hale gelir. tek tek görüyorum bu tipleri. adam Emir'e takık, Bojan'a takık, kazandığımız zaman sesi çıkmıyor ama ne zaman kaybetsek ''bakın ben böyle böyle demiştim'' diyor.

koç içinde aynı şey geçerli, bu sadece Obra'ya has bir durum değil, Aydın Örs'e neler söylendi vakti zamanında, adamın ne yaşlılığı kalmıştı ne dinazorluğu.

Pianigiani imza atmadan önce, başarılı olmayacağını yazmıştım, bunu ben demiştim demek için demiyorum. en sevmediğim şeydir kendi yazdıklarımı alıp bakın böyle dedim demek. koç göreve geldi, istenen sonuçlar bir türlü alınamadı, bir gün olsun o mesajı çıkartıp, ''bakın ben tehlikeyi yazdım'' demedim. aksine başarısız olacağını öngördüğüm halde, Pianigiani'ye destek oldum. zira ben sorunun Pianigiani'den çok oyuncu grubuyla alakalı olduğunu görmeye başladım.

Obra'ya kayıtsız şartsız desteğim de bu nedenledir.

ben koçu eleştirenlere neden eleştiriyorsun demiyorum, yanlış anlamaları gidermek gerekiyor. elbette eleştirecek herkes, benim ne haddime buna karşı çıkmak. ancak eleştirmek için adamın kaybetmesini beklemek benim mantığıma uymuyor. benim mantığıma uymaması da bunun evrensel gerçeklik olduğu anlamına gelmiyor. bu benim bakış açımdır. abartılı severim abartısız severim kimseyi ilgilendirmez bu konu. ben kimsenin abartılı nefretine karışmıyorum. lakin işin ucunda Fenerbahçe'nin başarısı ya da başarısızlığı varsa kendimce bunun sıkıntılı sonuçlar doğuracağını söylüyorum.

koç kendisini eleştiren bir adam, çıkıp basın toplantısında ben şu konuda hata yaptım diyebilecek olgunlukta. adam zaten kendini eleştiriyor, üstüne benim ya da başkasının aynı şeyleri tekrar etmesinin çok bir esprisi yok. ha hatasını kabul etmez, ben doğru yapıyorum size ne der, o zaman eleştirirsin, eyvallah derim.

Bizim yenilgimiz ile Galatasaray'in sampiyon olamayacagi veya Avrupa kupalarindan birine gidemeyecegini varsaydigimiz farazi bir durumda, takimin yenilmesini tabii isterim.  Bizim pozisyonu etkilemeyecek ise kim istemez?  :)  Ben hain mi oldum simdi?  :)))

bunu özelden de söylemiştim, eğer sen çıkıp karşı bir tez sunarsan, dur bakalım der, yazdıklarımı gözden geçirir, keyifle tartışırım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 19 Haziran 2014, 23:53:41 »
Beni bilen bilir ben ivkovic i çok severim obraya çok büyük saygı duyardim.
Bize geldikten sonra ise Obradovic in ne kadar özel ve büyük bir adam olduğunu anladım
Saygıma çok büyük bir sevgi kattım...
Leş olmuş , çiftlie dönmüş yabancı sınırı olan bir yerde yerli kalitesinin bu kadar düşük olduğu bir şubenin geldiği hal çok önemlidir.
35 aydır play off galibiyeti olmayan takım 2013 2014 şampiyonu olmuştur.
 Zeljko Obradoviç bu yapının birincil sebebidir.
Salon açıldığından beri kombinesi olan Euroleague maçlarının çoğuna giden birisi olarak 1.5.sene rezil geçen coluk çocuk ile gelip bizi 90 100 e bağladıkları sezonun ardından bize göre oynayan Barcelona olimpicps cska takımları izledik..bu gurur bile.bize yeter
Rakipler bize değil obradovic e saygı gösterdiler ondan Çekindiler....
Sabah 8 aksam 12 arası Fenerbahçe Ülker için yaşayan çalışan bir adam zeljko
Kendi gençlerimizi bizlerden daha çok düşünen bir adam
Oyunculara antrmenda duracaklari yerleri adım adım gösteren min 3 4 saat antrmen yaptıran.
Kulübe sahip çıkan kendisini buraya ait hisseden başarılı olmak için var gücü ile savaşan Avrupa'nin en büyük ve en saygın koçu.
Deli gibi yapılan tezahüratlara rağmen utanacak kadar mutevazi oyuncuları gosterecek kadar yürekli bir adam.

Şampiyonluk sonrası hemen röportajında ego tatmini etmeyen "önümüzdeki senelerde avrupa.da istenilen yere gelmek için yapı kurmaya yarın sabah başlayacağız "diyecek kadar işine saygı duyan burayı seven bu büyük adam.

Basketbola gönül vermiş bu forumdaki ve sanaldaki tüm dostlar için büyük bir şans büyük bir nimet...
Hataları var mıdır elbette vardır.. olacaktır ama bize kulübe şubeye emeği çoktur. ...
Allah ondan razı olsun uzun bir süre bizimle çalışmayı nasip.etsin.....

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #23 : 20 Haziran 2014, 00:22:38 »
Hocama yazın +2'yi..

Çevrimdışı legend-damir

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #24 : 20 Haziran 2014, 00:31:45 »
Eline yüreğine sağlık cem abi çok güzel bir yazı olmuş üzerine obradovic ile ilgili tek kelime bile söylemeye gerek birakmamissin:)

Çevrimdışı vonyc

• Üye
  • Yer: Eskişehir
  • Andrew Goudelock !!!
« Yanıtla #25 : 20 Haziran 2014, 01:18:03 »
ADAM ADAM inşallah seneye avrupa'da daha başarılı olacağız...
Sevdamıza kimse engel olamaz,
Bazen hüzün vardır,bazen mutluluk,
Fener sevgisinin adı konamaz,
Ne kupa büyüklüğü,ne şampiyonluk!!!

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #26 : 20 Haziran 2014, 14:14:16 »
Bizim yenilgimiz ile Galatasaray'in sampiyon olamayacagi veya Avrupa kupalarindan birine gidemeyecegini varsaydigimiz farazi bir durumda, takimin yenilmesini tabii isterim.  Bizim pozisyonu etkilemeyecek ise kim istemez?  :)  Ben hain mi oldum simdi?  :)))

Senin bahsettiğin durumda olarsa Besim bende isterim ama ben farklı konudan bahsetmiştim.

Çevrimdışı Özcan Özdemir

• Üye
    • özcanözdemir43
« Yanıtla #27 : 20 Haziran 2014, 14:19:00 »
Bize geldikten sonra ise Obradovic in ne kadar özel ve büyük bir adam olduğunu anladım
Leş olmuş , çiftlie dönmüş yabancı sınırı olan bir yerde yerli kalitesinin bu kadar düşük olduğu bir şubenin geldiği hal çok önemlidir.
Salon açıldığından beri kombinesi olan Euroleague maçlarının çoğuna giden birisi olarak 1.5.sene rezil geçen coluk çocuk ile gelip bizi 90 100 e bağladıkları sezonun ardından bize göre oynayan Barcelona olimpicps cska takımları izledik..bu gurur bile.bize yeter
Oyunculara antrmenda duracaklari yerleri adım adım gösteren min 3 4 saat antrmen yaptıran.
Kulübe sahip çıkan kendisini buraya ait hisseden başarılı olmak için var gücü ile savaşan Avrupa'nin en büyük ve en saygın koçu.
Deli gibi yapılan tezahüratlara rağmen utanacak kadar mutevazi oyuncuları gosterecek kadar yürekli bir adam.

Şampiyonluk sonrası hemen röportajında ego tatmini etmeyen "önümüzdeki senelerde avrupa.da istenilen yere gelmek için yapı kurmaya yarın sabah başlayacağız "diyecek kadar işine saygı duyan burayı seven bu büyük adam.

Basketbola gönül vermiş bu forumdaki ve sanaldaki tüm dostlar için büyük bir şans büyük bir nimet...
Hataları var mıdır elbette vardır.. olacaktır ama bize kulübe şubeye emeği çoktur. ...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #28 : 20 Haziran 2014, 14:26:15 »
adamdan karizma akıyor ya...umarım ıstanbul'a ilk gittigimde elini sıkma serefine nail oluruz...

su dunyada elini sıktıgımda onun elini sıktıgım kadar mutlu olacagımı sandıgım pek kimse yok....aklıma gelen ilk ısımlerden...zaten oyle insan sayısı sayılı...

adam her anlamıyla saygıdeger biri bence...ısını ve basketbolu seven, ekmek parası icin calısıp sonuna kadar bunu hakeden ve herseyden onemlisi bildigi herseyi kim olursa olsun ogretmek ıcın cabalayan biri..karizmanın dibi...

Çevrimdışı GasperVidmar13

• Üye
  • Yer: Istanbul
  • Şampiyon Fenerbahçe'm ne istersen iste benden.
« Yanıtla #29 : 20 Haziran 2014, 14:47:11 »