Gönderen Konu: Zeljko ''Legend'' Obradovic  (Okunma sayısı 399530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Zeljko Obradovic
« Yanıtla #525 : 17 Mayıs 2016, 15:53:30 »
Obradoviç olduktan sonra sıkıntı yok.
Onun olduğu yerde saçma sapan işler olmaz.İşler onun kontrolündeyken endişelenmeye yer yok.
Şu anda önümüzdeki yıl için çeyrek finalden şüphe duyan olduğunu sanmıyorum.Final four için büyük sürpriz diyen var mı!
Şampiyonluk ise en tepe nokta ve iki tane tek maç oynanıyor.Her zaman riskli , zor.

Berlin'de  2. çeyrekte çok kötüydük , büyük farka rağmen kazanmanın ucundan döndük.
Bu kadro iki  iyi  takviyeyle  yine tepeye oynar ve ev sahibi de  olursak kupayı çok büyük ihtimalle kaldırırız inşallah.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #526 : 02 Haziran 2016, 11:14:25 »
Habertürk'te yeni röportajı yayınlanmış.. Çok güzel konuşmuş yine hocam.

http://www.eurohoops.net/tr/featured-tr/255450/obradovic-bu-takimi-bozmayacagim

" 1 yıl daha kontratım var. Bu gibi şeyler bizim için sorun değil. Kontratı uzatmak, imza atmak sadece formalite, önemli olan çalıştığınız yerde mutlu olmak"

"Eğer Vesely 1/10 serbest atış isabeti tutturdu diye birini suçlamak gerekiyorsa burada suçlu benim. Çünkü onu oynatan benim. Ancak birini suçlarken, birkaç dakikayı ya da tek bir maçı göz önüne almamalı."

" Final-Four’da final maçı bittikten sonra tüm oyuncularıma onlarla gurur duyduğumu söyledim. ‘Hepinizi gelecek sene de bu takımda görmek istiyorum’ dedim. Gelecek sezon umarım hep birlikte zafere koşacağız. Bu takımı bozmayacağım"

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #527 : 10 Haziran 2016, 01:03:42 »
Panathinaikos'un 1999 senesinden itibaren basketbol tarihini  "Obradovic era" ve "Post Obradovic period" olarak 2 yere bolmusler.

Birgun bizim basketbol tarihimizi de boyle 2 yere bolmezler insallah.. bizim "Obradovic era" hic bitmesin.

https://www.youtube.com/watch?v=rHn8O7HEUDM

Çevrimdışı guraygun

• Üye
  • Yer: şırnak
« Yanıtla #528 : 13 Haziran 2016, 22:45:48 »
ntvsporda spiker soruyor tebirkler falan nasıl oldu gibisinden. obra reis :sezon geçen yaz başladı bugün bitti yarın da gelecek sezon başlayacak dedi. abi sen nasıl bir varlıksın yaa.

Çevrimdışı hathat

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #529 : 13 Haziran 2016, 22:50:52 »
Böyle bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslıyız
Dünden Daha SARI, Yarından Daha LACİ...

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #530 : 14 Haziran 2016, 00:15:44 »
Kupa kaldırıldıktan sonra kenara çekildi ve oyuncuların sevinmesini uzaktan izleyerek sahneyi onlara bıraktı. Çok çok güzel adam.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #531 : 14 Haziran 2016, 01:28:17 »
Udoh-Vesely-Bogdan vs...tabiki gitmesinler ama Obradovic olduktan sonra herkesin yeri dolar.Yeter ki o gitmesin...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #532 : 14 Haziran 2016, 21:32:04 »
Koç burada, bu şekilde mutluyken; işler bu seviyede iyi giderken durmadan düşünüyorum "ne yaptık da bu mutluluğu hakettik?" diye. Şu takımdan ve ortamdan, kalabilecekken giden oyuncu kendisi kaybeder.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Saras

• Üye
« Yanıtla #533 : 15 Haziran 2016, 01:24:57 »
Ne de güzel konuşmuş iki gözümün çiçeği.

Fenerbahçe başantrenörü Zeljko Obradovic, Sarı Lacivertlilerin medya gününde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic, gelen şampiyonluğun ardından, “Çok çalıştık bu sezon. Artık önümüzdeki sezon için çalışmalara başlamamız gerekiyor. Artık herkes bize daha fazla motive olacak. Bu seneden daha iyi oynamayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon kadro yapılanması ile ilgili Obradovic şunları kaydetti: “Hedefimiz şu anda mevcut takımı korumak. Birkaç ekleme olabilir. Bütün kararlar risk taşır. Kulübünüz için en iyisini yapmaya çalışırsınız. Bazı şeyleri yapmak için yeterince tecrübeye sahip olduğumuzu düşünüyorum.”

Özellikle Udoh, Bogdanovic ve Vesely’nin NBA ile ilgili düşünceleri sorulduğunda tecrübeli Sırp teknik adam, “Takımda kalıp kalmayacaklarını bilmek isterdim. Şu anda yeni konuşmaya başlayacağız onlarla. En büyük dileğimiz onları takımda tutmak. Çok olumlu düşünüyorum ve inanıyorum ki takımda kalacaklar. Ama her zaman bir ‘ama’ vardır. Bakacağız.” şeklinde konuştu.

“BURADA MUTLU İNSANLAR GÖRMEK İSTİYORUM”

Gelecek sezon yaşanacak yoğunluğu vurgulayan Obradovic, Türk oyuncu rotasyonu ile ilgili, “Türk oyuncularla ilgili planımız var. Önümüzdeki sezonla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Çok imkansız transferle yapmak hedefimiz değil. Sağlıklı ve iyi olması lazım. Burada olacak oyuncuların Fenerbahçe’de oynamanın anlamını bilmesi lazım. Ben burada mutlu insanlar görmek istiyorum. Mutsuzlarsa burada olmalarına gerek yok.” diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarlarının takıma güç verdiğini belirten tecrübeli teknik adam, “Avrupa’da çok saygı duyulan bir takımız. Taraftarlarımızın da inanılmaz desteğinin devamını bekliyoruz. Bu takımın ve büyüklüğünün en büyük sebebi taraftarlardır.” ifadelerini kullandı.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #534 : 02 Temmuz 2016, 11:13:39 »
3 sene önce bugundu bi güneş gibi doğdu bu kulubün üzerine. Allah başımızdan eksik etmesin yıllar boyu beraber olmayı nasip etsin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Dali2000

• Üye
  • Yer: Eskişehir
    • @Ahmet_Duru
« Yanıtla #535 : 19 Temmuz 2016, 11:43:31 »
Bence Obradoviç'i en güzel anlatan yorumlardan biri. Burada durmalı.
https://youtu.be/BiS-nWhD_v8

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #536 : 19 Temmuz 2016, 12:20:57 »
Hocamı çok özledim ,
bu haftasonu memleketimize yapılan kalleşçe hareket sırasında tabiki önce ailem hayatımız iş güç düşündükten sonra ilk aklıma gelen Basketbol takımı ve ZELjko oldu ,
ya cem siktir git diyebilirsiniz ama yeminle bi an düşündüm ulan onsuz nasıl olur diye ...
öyle sevdik işte
çok da özledik kendisini
euroleague'de top 16 dan elendiğimiz ilk sezonda ben yine destekliyordum hep destekleyeceğim
hep arkasında duracağım
spor bu başarısızlıkta var işin içinde ama bu adam bu özverisi bu çalışkanlığı ile bizim başımızda durduğu müddetçe her zaman onun yolunda gideceğiz.
bizim biat ettiğimiz tek hocamız var = Zeljko Obradoviç ...

Çevrimdışı Dali2000

• Üye
  • Yer: Eskişehir
    • @Ahmet_Duru
« Yanıtla #537 : 08 Eylül 2016, 13:34:44 »
Fenerbahçe coachu Zeljko Obradovic hakkında konuşan David Blatt, “Zeljko Obradovic kadar oyuna anlık etki kabiliyetine sahip çok az koç var. Burada sadece taktiksel bir değişim ve hamlelerden değil; bir figür olarak kenarda takım üzerine yaptığı etkiden bahsediyorum. Herkes tarafından bilinen taktiksel dehasını bir kenara bırakın; basketbolda kaç tane böyle isim kaldı” ifadelerinde bulundu.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #538 : 13 Eylül 2016, 13:35:24 »
Canımız ciğerimiz sevgili hocamız bugun 17.30da fbtv nin özel konuğu olacak. İlgilenenler olabilir belki :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #539 : 14 Eylül 2016, 02:45:10 »
Koçun programdaki açıklamaları:

Hazırlık kampı için mükemmel bir ortamdı

İlk olarak Topuk Yaylası kampı hakkında konuşan Obradovic, “Çok güzel bir süreç geçirdik. Hazırlık kampı için mükemmel bir ortamdı. Özellikle orada çalışan ekibe çok teşekkür etmek istiyorum. Çok sıkı çalışmanın, herkes bilincindeydi ve herkes öyle çalıştı ve çok faydalı bir kamp oldu bizim için. Bunun sonuçlarını önümüzdeki hazırlık maçlarında göreceğiz. Oyuncularımın  yaz tatilinden sonra dönüş şekilleri de çok iyiydi. Çok iyi bir şevk ve motivasyonla çalışıyorlar” dedi.

Kadroyu korumamız büyük avantaj

Kadroyu korumalarını çok bir avantaj olarak gördüğünü söyleyen Obradovic, “Herkes birbirini tanıyor ve birkaç takviyemiz oldu. Şu an ne kadar avantajlı olsak da sezonun çok başındayız. Çok zorlu maçlar ve seyahatler var. Çok yoğun bir tempo bize bekliyor. Euroleague, NBA’e benziyor ve çok uzun bir yolumuz var” dedi.

En güzel tarafı tüm takımları sahamızda izleyebileceğiz

Euroleague’in yeni formatı hakkında ise koç, “En güzel avantajı sahamızda tüm Euroleague takımlarını izleyebilecek olmamız. Taraftarlar, kombine sahipleri Avrupa’nın en iyi takımlarını izleyebilecekler. Herkesin birbiriyle oynayacağı bir formattayız. O yüzden sezonun başından beri hazır olmalıyız. Sezon içinde 8 günlük süreçlerde 4’er maç oynayacağımız dönemler olacak. Herkesin çok iyi dinlenmesi gerekiyor. Geçen senelere göre hazırlanma sürecimiz çok farklı olacak. İstediğimiz gibi hazırlanamayacağız. Oyuncularla da açık açık konuştuk, hepsinin hazır olmasını istedik. Sezon başına iyi başlamak çok önemli ve Euroleague’de hiç kolay maç olmayacak; evde de deplasmanda da. O yüzden ilk maçtan son maça kadar iyi olmamız gerekiyor. Hedefimiz her zamanki gibi aynı. Biz taraftarlar için buradayız. Tüm taraftarlarımıza büyük saygı duyuyoruz ve bu saygınını gereği elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

15-16 oyuncuyla çalıştık.

Normalde hazırlık süreçlerinde hep eksik çalıştıklarını ama bu sene çok şanslı olduklarını ve 15-16 oyuncuyla çalışma imkanı buldukların belirten Obradovic, “Ne kadar iyi çalışırsanız bu maça o kadar yansır. Bu çok açık” dedi.

Ülkem adına sevinçliyim

Ülkesi Sırbistan’ın Olimpiyatlarda final oynamasına sevindiğini ayrıca Bogdanovic ve Kalinic’in iyi performanslarından da memnun olduğunu söyleyen Koç, “Bizim için çok önemli iki oyuncu. Çok kısa dinleneme süreçleri olmalarına rağmen çok motive döndüler ve diğer oyuncularla ayın performansı sergilediler hazırlıklarda” dedi

Türkiye Ligi’nde çok büyük rekabet olur

Türkiye Ligi hakkında Koç Obradovic, “Euroleague’de de çok büyük değişim var, takımlar kadrolarını güçlendirdi. Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş hem antrenörlerini hem de kadrolarını değiştirdiler. Galatasaray da çok güçlendi. Geçen yıllarda olduğu gibi Türkiye Ligi’nde çok büyük  bir rekabet olacağını düşünüyorum” dedi.

Avrupa Basketbolunun geleceği için genç oyuncuları düşünmeliyiz

Euroleague’den NBA’e transferler hakkında Obradovic, “Yeni Euroleague değerlendirilirse çok güzel bir adım ve ilerleyen yıllarda işe yarayacak. Bizim takımda da olduğu gibi NBA’den çok iyi teklif almalarına rağmen burayı tercih eden oyuncular var. Demek ki burada da bir şeyler oluyor.  En önemlisi Avrupa Basketbolunu korumak için neler yapabiliriz sorusu. Genç oyuncuların kontrat süreleri 4-5 yıl olursa, daha uzun süre Avrupa’da kalmaları sağlanabilirse faydalı olur. Ne kadar iyi olacaklarını zaman içinde göreceğiz ama Avrupa Basketbolunun geleceğini düşünüyorsak genç oyuncuları düşünmeliyiz” dedi.

Oyuncular hayatları hakkındaki kararlarda da Koç Obradovic’e danışıyor

Programın ikinci bölümünde kendi ve takımı hakkında özel açıklamalar yapan Obradovic, çok erken yaşta basketbola başladığını ve ailesinin de destek olduğunu söyledi. Antrenörlük kariyerine nasıl başladığını anlatan Obradovic boş zamanlarında ekibiyle çok vakit geçirdiğini ama yine ana konu olarak basketbol konuştuklarını ara ara da mümkün oldukça birlikte yemek yemeye çalıştıklarını söyledi ve bunun herkes için rahatlama dönemi olduğunu kaydetti.

Oyuncuların kendi hayat deneyiminden yararlanmak için gelip farklı konularda sorular sorup sormadığı sorulduğunda ise  Obradovic, “Kesinlikle bu oluyor. Yaşla olan tecrübelerimden dolayı fikir soruyorlar ama sonunda kendi kararlarını veriyorlar. Hepimiz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe’de çalışmamızın nedenlerinden biri de birbirimize yardımcı olmak. Müthiş bir güven var aramızda ve bu da başarıyı getiriyor. En güzel şans da hepimiz çok farklı ülkelerden geliyoruz ve eşit şeyler paylaşıyoruz” diye konuştu.

Basit şeylerden mutlu olurum

Nasıl dinlendiği sorulduğunda Obradovic, “Genelde arkadaşlarımla, ailemle, dostlarımla yemekler yiyerek, müzik dinleyerek dinleniyorum ve bu aralarda mümkün olduğunca basketbol konuşmamaya çalışıyoruz. Ben çok basit şeylerden mutlu olan biriyim. Düz ve netimdir, sahtekarlık yoktur ve her şey açıktır. Oyuncular da bunu anlıyorlar ve olmaları yere ulaşmaları için de böyle olmaları gerektiğinin farkındalar” diye konuştu.

Onlar benim için;  ben de onlar için en iyisini istiyoruz

Oyuncularla iletişimi hakkında ise Obradovic, “Oyuncularımı çok seviyorum ama bu onlara sinirlenmeyeceğim anlamına gelmez. Oyuncularım da bunun onların iyiliği için olduğunu biliyor. Oyuncularımın iyiliği için her şeyi yapacağım gibi, oyuncularımın da benim iyiliğim için her şeyi yapabileceğini biliyorum. Onlar benim için en iyisini istiyor ben de onlar için en iyisini istiyorum” dedi.

Oyuncularım karar veriyor

Fenerbahçe’nin son saniye basketleriyle kazandığı maçların görüntülerinin izlenmesinin ardından buradaki sihrin ne olduğu ve taktiği kendisinin mi oyuncuların mı belirlediği sorulduğunda Obradovic, “Bu maçın momentumuna bağlı aslında. Hücumsa, antrenmanda çalıştığımız şeye bir kaç şey ekliyorum, ondan sonra her şey oyunculara kalıyor ve onlar karar veriyor. Çok şanslıyız ki çok karakterli oyuncular var takımda ve çok doğru kararlar alıyorlar” dedi.

En büyük pay taraftarın

Çok sayıda kombine satılmasından mutluluk duyduğunu belirten Obradovic, “Bu demek ki taraftarlarımız bizi gerçekten seviyorlar ve güveniyorlar. Bunun her zaman bizim aklımızda olması gerekiyor. Hiçbir zaman geçen sene yaşadığımız tabloyu unutmamalıyız. Taraftarın destekleri, sevgileri ve güveni; bu kulübün ve bu takımın başarısındaki en büyük payı oluşturuyor. Tabii ki onlar olmadan da hiçbir şey yapamıyoruz. Onlar bizim için her şeyden çok önemliler.”
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2016, 02:46:08 Gönderen: franz392 »