Gönderen Konu: Beko Basketbol Ligi (2013-14 Sezonu)  (Okunma sayısı 86449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
Ynt: Beko Basketbol Ligi (2013-14 Sezonu)
« Yanıtla #465 : 30 Mayıs 2014, 23:11:12 »
Abi bu ülkede Obradovic'ın başarılarını oynadığı yıldız oyunculara bağlayanlar oldu..

Yunanistan ligine bağlıyanlar oldu... Her şey olur bu ülkede..
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #466 : 30 Mayıs 2014, 23:26:04 »
Küfür etmek istemiyorum ama hadlerini bilsinler
Sevmek zorunda değil tabiki herkes ama laf etme lüksü yok kimsenin. .haa etse ne olur ki utkan

Çevrimdışı Cnbaz

• Üye
    • @Mhsinusta
« Yanıtla #467 : 30 Mayıs 2014, 23:34:37 »
Markoishvili tehlike bir oyuncu cidden. Maç içinde seri yakalatılmaması gereken bir isim.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #468 : 30 Mayıs 2014, 23:43:30 »
Markoishvili tehlike bir oyuncu cidden. Maç içinde seri yakalatılmaması gereken bir isim.
Obradovic kaln alır hem seri yakalayandan hem seri yakalatandan:D
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #469 : 31 Mayıs 2014, 10:59:20 »
Maccabi ve GS gibi üçlük üzerine kurulmuş  ve üçlük serisi yakalayabilen takımlar tehlikeli ve sevimsiz takımlar. Böyle takımlar kazanınca basketbol adına bir şeyler eksik kaldı hissine kapılıyorsunuz
Fenerbahçe

Çevrimdışı tecessus

• Üye
« Yanıtla #470 : 01 Haziran 2014, 09:17:13 »
Ucluk de basketbolun bir parcasi.  Belki de en zor ozelliklerden biri.  Bir takim ucluk ile bu basarilari yakalayabiliyorsa, ben daha cok takdir ediyorum acikcasi. 

Bu bir yana, ucluk serisinin asli degil tamamlayici nitelikte oldugunu dusunuyorum.  Eger dediginiz gibi, kurucu, asli bir unsur oldugu kabul edersek diger takimlar icin durum daha da vahim zira salt ucluk uzerine kurulu bir oyuna cozum bulamayan takim durumundalar.

Üçlük basketbolun en güzel olgularından biri, belki de en güzeli. Lakin dediğiniz gibi tamamlayıcı unsur olduğunda. Genellikle zayıf takımlar üçlük üzerine oyun inşa ederler ve sürpriz ararlar. Ama ana plan bu ise yavan oluyor.

Hadi Maccabi de bir nebze tempo basketbolu ve atletizm ile birleştirilerek oyuna renk katılıyor ama GS tamamen kurucu unsur olarak üçlüklere endekslenmiş bir takım.
Son Banvit maçındaki geri dönüşünden salt basketbol bakışı ile keyif almadım. Deneme atışlarına benzer, girse oyunda kalırız girmese koparız şeklinde üçlüklere başlayıp devamlı soktular. Maç bittiğinde kopya ile sınavda başarılı olan öğrenci tadı bıraktı

Üçlük üzerine kurulmuş bir takımın ciddi bir seriyi kazanması zor, tek maçları ya da kolay serileri kazanabilirler. Bu sene inşallah final serisinde bu durumu göreceğiz
Fenerbahçe

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #471 : 01 Haziran 2014, 09:47:34 »
Bence biraz abartılıyor Galatasaray'ın üçlük başarısı. Ayrıca üç sayıyı ana oyun planı yaptıklarına da katılmıyorum. İyi şut atabilen, ritm buldumu üst üste sokabilen oyuncuları var ama bu tarz oyuncular hangi takımda olsa aynı sahneler görülebilir. Fakat Galatasaray'ın uzunları kolay kilitlenebilen oyuncular. Furkan'a fazla süre versen vasat ikili oyun savunması bile yeterli durdurmak için. Bonsu'nun birebiri yok, Erceg zaten tamamen dışarı endeksli. Dolayısıyla zaman zaman üç sayı olayına mecbur kalıyorlar zira ben Ergin'in tamamen buna endeksli bir oyun planı olabileceğine ihtimal vermem. Kendisinden nefret etsem de iyi koçtur. Sadece küçük iç-dış oyunlarını yiyen takımları dışarıdan atarak zorlarlar ve yenerler ama burada da oyuncu kalitesi devreye giriyor.

Karşıyaka serisindeki gayreti yakalarsak her maç yirmiye bağlarız diyorum, umarım lafımı yemem.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #472 : 17 Haziran 2014, 23:21:03 »
Final serisine sozde ezeli rakibimiz korkak takimin cirkin algi operasyonulariyla golge dusmustur. Not olsun.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı ConsultaNt

• Üye
« Yanıtla #473 : 20 Haziran 2014, 10:58:16 »
GS Final serisi 7. maçına çıkmadı ve şampiyon olduk.

Şimdi TBF bunlara ceza verdiğinde yine mağdur edebiyatına saracaklar. Normal bir maça çıkmamanın yaptırımı bile göz korkutucu olmalıyken bunlar final serisi 7. maçına çıkmadılar. Bir de yanlarına kar kalsın istiyorlar.

TBF'yi düşürdüğü durum için TBF, Galatasaray'ın gözünün yaşına bakmamalı ve en ağır tedbirleri uygulamalı. Uygulamalı ki bir daha çıkıp şımarıkça tavırlar içinde benzer hareketlerde biz dahil kimse bulunamasın. Herkes kendine bir çeki düzen versin.

1. Küme düşme cezası
2. Euroleague katılım hakkının ellerinden alınması (Küme düşünce otomatik gelişebilir.)
3. Kallavi para cezası (Para için ölüyorlar, en çok koyanı bu olur.)
4. Kınama (Korkaklıkları tescillensin. Manevi olarak da aşağılansın yaptıkları bu hareket.)

Bu cezalar mutlak suretle verilmeli ki görsünler dik duruş neymiş.

Yayıncı kuruluşa, ligin sponsorlarına, ligin marka değeri ve ligin imajına verdikleri zararlar için de tazminat davaları açılmalı. Hatta son maçı izlemek için bilet alan taraftarımız ve kulüp de boş durmamalı. Yayıncı kuruluş ve sponsorlar kendi bilir lakin ligin sahibi olarak TBF, marka değeri için bu adımı atmalı. Hoş sponsorlar kendi bilir dedim ama ligin ana sponsoru Koç grubunun sahibi olduğu Beko. Yayıncı kuruluş da TMSF'ye devredildikten sonra devletin olan Lig tv.

Olması gerekeni yazdım. Bunlar olunca dik duruş martavalı ile yapabilecekleri son hamle basketbolda faaliyetlerini durdurma olur. O da bu yönetimden kurtulana kadar yapabilecekleri tek şey. Belki de baştan beri amaçladıkları da olabilir. Ama gaz verip arkalarına aldıkları taraftar desteği diye bir şey kalmaz.

Ha peki olur mu bunlar? Maça çıksınlar diye 3 gün yalvaran TBF'nin şu yaptırımlardan birini bile uygulayabilmesi zor görünüyor.